Sada je: 28 ožu 2024, 10:23.

Novac kao poklon za dječji rođendan?

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la april » 04 svi 2015, 20:09

što mislite? da li vam je to ok?

evo nekih mojih razmišljanja...
nekad bake i djede daju roditeljima novac da kupe djetetu nešto što mu treba.
ili je bolje da idu zajedno u dućan, pa izaberu i kupe? ode li poklonjeni novac baš za tu namjenu, rođendanskog poklona?

nekad je lakše dati novac jer ne moraš tražiti po dućanima, niti znaš što to dijete voli.
ali ima čari i u traženju i biranju poklona. poklon znači i nekakvo razmišljanje o slavljeniku, želju da ga razveseliš.

nekad mi novac djeluje kao eto onako, samo da te se riješim, bez volje, "kud ste me baš sad našli da i o tome moram misliti...?"

za malo veću djecu, i prijatelji (iz kvarta, škole, treninga) su počeli donositi novac u kuverti za poklon, s tim se još nisam srela :shock
da li je baš tako teško naći neku sitnicu, za poklon za prijatelja iz susjedstva?
a onda opet, teško je uvijek pogoditi i izabrati što baš treba, što dijete voli...
školarac i kokolo
Avatar
april
ja bih za njega skinula zvijezde s neba
 
Postovi: 607
Pridružen/a: 09 pro 2011, 15:15

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la nevenera » 04 svi 2015, 20:15

ako sam dobra s onima koje darujem pitam što bi djetetu trebalo. ako nisam onda nastojim uzet nešto što je primjereno djetetu
poklon bon mi je ok. nisam navikla da nose novac, osim tipa krstitke, za rođendan stvarno ne.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la bubsek » 04 svi 2015, 20:22

rodbinski se moze dogoditi da se da novac...npr.naucili smo ga dobivati od djedova ,baka i sl...

ali mi je nezamislivo od prijatelja ,pogotovo skolskih da pakiram u kuverticu novac...a ni da ga primam...

tj.to mi je cak neprimjereno... :dunno :dunno
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la mrava » 04 svi 2015, 20:51

ja radije uzmem poklon bon u nekoj specijaliziranoj trgovini
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la patkica » 04 svi 2015, 20:56

Ovisi o kojem uzrastu pricate. Kod malih naravno da ne, kad malko porastu (12/13/....) moze biti vrlo zgodna solucije, pogotovo kad si klinac skuplja za nesto konkretno, a vecina stvari koje bi eventualno dosle u obzir kao poklon su na listi BIG NO.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la snowwhite » 04 svi 2015, 21:01

nemam ništa protiv. doduše moji su mali pa uvijek lako nađem poklon za prijatelje a vidjet ćemo kako će ići kad porastu.
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la palunkica » 04 svi 2015, 21:27

Moj već drugu godinu želi samo novac. I dobije ga od frendova s čijim smo roditeljima bliski. Isto tako i drugi u njegovom razredu.

Ostali uglavnom donesu poklon bonove ili majice :lol Dobiti majicu za rođendan mu je tuga pregolema :lol

MI isto tako, damo novce bliskijima, a poklon bonove manje bliskima - čitaj razredni prijatelji kojima ide na rođendan.

Teško im je sad nešto odabrati a da bi bilo prihvatljivo cijenom i veselje njima.

Ima 12,5
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la Crazy Daisy » 04 svi 2015, 21:35

kod nas je to isto za djecu cca 10+
malima je daleko lakse kupovati, no kako rastu novac postaje mudrije rjesenje. obicno ide uz neke slatkise + novac.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la leptir422 » 04 svi 2015, 22:35

Moja praksa je da uvijek kupim nešto praktično i nešto za dijete.....
Za praktično otvoreno pitam roditelja što je djetetu potrebno... i to kupim....
A za dijete..... dam zadatak svom djetetu da vidi što to dijete voli.... pa i kupim

naravno sve u okvirima mojih financijskih mogućnosti....
sad kad mi je malom od 8 bio roćkas... primjetila sam jednu drugu tendenciju.... kod nas nitko nije dao novac... ali nije bilo ni glupih igrica i sličnih poklona.... roditelji su se pretežno orjentirali na odjeću.... a to sam skužila i kad je bio roćkas susjedinom malom...

znači ljudi su očito shvatili da nitko nema novca za sitne luksuze... pa ih priušte jedni drugima...
poput fora majičice ili bokserica
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la Adorabla » 05 svi 2015, 09:19


Ovisi o kojem uzrastu pricate. Kod malih naravno da ne, kad malko porastu (12/13/....) moze biti vrlo zgodna solucije

xxx
s time da prvenstveno ovisi od djeteta do djeteta koliko ce to biti dobar poklon.
Moja mladja recimo jako jako pazi na novce i toliko si skupi novaca svake godine (cak i po dvije godine) da si moze kupiti garderobu, mobitel, platiti putovanje van ili neke vece slicne troskove. Mene to recimo totalno fascinira. Medjutim ona je dijete koje stedi, skupi pozamasnu svotu i onda to namjenski potrosi i to nikada na bezvezarije nego na konkretne stvari.
Starijoj pak novci nis ne znace. Nema ih nikada i ne skuplja ih nikada. Ona zivi od sitnica, malih pokloncica koji njoj puno znace pa ih slaze na police i u svakom trenu zna od koga je sta dobila.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Novac kao poklon za dječji rođendan?

PostPostao/la abeal » 14 ruj 2023, 21:42

Imala sam vrlo pozitivno iskustvo s stranicom https://www.personalizirani-pokloni.hr. Svaki put sam bila oduševljena kvalitetom proizvoda
abeal
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 14 ruj 2023, 21:36


Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.