Sada je: 28 ožu 2024, 14:27.

kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la nevenera » 23 tra 2015, 14:30

prethodni dio

Ako je dijete mlađe od 6 mjeseci se ne preporuča mazanje kremama i losionima za sunčanje.Preferira se pokrivanje djeteta i ne izlaganje direktnom suncu, izbjegavanje pretjeranog izlaganja suncu kada je ono najjače – od 10 do 17 sati.

Dijete treba zaštiti tako da ga se obuče u laganu, komotnu odjeću koja prekriva cijelo tijelo. Šeširić je obavezan.
Mama voli gabi ima šešire i odjeću koja ima UV zaštitu.

Kad je dijete starije od 6 mjeseci - mogu se koristiti i kreme i losioni.

na što paziti kod odababira kreme za sunčanje (podaci za 2013.)
http://www.ewg.org/2013sunscreen/what-n ... -vacation/
Dangerous ingredients: Avoid products that include oxybenzone (found in 80 percent of chemical sunscreens), which can penetrate the skin, cause allergic reactions, possibly disrupt hormones, and may have a link to a risk of endometriosis and low birth weights. And retinyl palmitate, meanwhile, a form of anti-oxidant vitamin A that has been said to slow skin aging, should be avoided because it's been found to possibly speed the development of skin tumors and lesions when applied to the skin in the presence of sunlight. Safer options block sun with low-risk ingredients such as zinc oxide, avobenzone or Mexoryl SX. Find a complete list of chemicals and their risks here.


Jednom kad vaša beba navrši 6 mjeseci možete početi koristiti zaštitne losione i kreme. Zaštitni faktor 15-30 je dovoljan, krema bi trebala štititi i od UV-A i UV-B zraka.

Kremu ili losion za sunčanje najbolje je nanijeti pola sata prije nego izađete van. Namažite kremu na sva izložena područja, uključujući lice, vrat, uši, stopala i dlanove. Pripazite oko očiju – a ako se slučajno dogodi da djetetu krema uđe u oči (moguće je ako ih rukicama protrlja) obrišite oči vlažnom krpom. Nemojte brinuti ako beba ili dijete namazanu ruku stavi u usta. Neće mu škoditi, no kao i sa svim medicinskim pomagalima, bočice držite izvan njihovog dohvata.
Najveća greška koju ljudi čine je da ne stavljaju dovoljno kreme. Treba je nanijeti obilno i proces ponoviti svakih dva sata. I nemojte niti slučajno čekati da dijete počne crveniti da biste ga namazali! Opekotine se najčešće pojave tek nakon nekoliko sati. Ako se dijete kupalo, obrišite ga i ponovo namažite losionom. Obucite mu komotnu majicu s kratkim rukavima po jačem suncu dok nije u vodi, a djeca s osjetljivom kožom bi i u vodu trebala u majici. Pobrinite se da drugi ljudi koji se brinu za vaše dijete (baka, djed, dadilja…) znaju koliko je važno zaštititi ih od sunca!


Više o zaštiti od sunca

podaci za prošlu (2014.) godinu - još nema podataka za ovu
10 Safe / Least Toxic Sunscreen Picks (From EWG Sunscreen Guide):
All Terrain AquaSport Natural Sunscreen, SPF 30
Badger Chamomile & Calendula Baby Sunscreen Cream, SPF 30
Badger Unscented Sport Sunscreen Cream, SPF 35
Babo Botanicals Fragrance Free Clear Zinc Sunscreen, SPF 30
COOLA Unscented Suncare Sport Moisturizer Classic Sunscreen, SPF 45
Climb On! Mineral Sunblock, SPF 30
Juice Beauty Oil-Free Moisturizer, SPF 30
The Honest Company Sunscreen, SPF 30
Suntegrity Skincare Natural Mineral Sunscreen for Body, SPF 30
Yes to Carrots Fragrance Free Nourishing Daily Moisturizer, SPF 15
Some of the Most Toxic Sunscreens:
Well at Walgreens Sport Continuous Spray Sunscreen, SPF 30, 50, and 90
up & up Sport Sunscreen Lotion, SPF 30 and 50
Trader Joe’s Nourish Spray Sunscreen, SPF 50+
Rite Aid Renewal Sport Continuous Spray Sunscreen, SPF 30 and 50
Rite Aid Baby Sunscreen Lotion, SPF 60
Neutrogena Ultra Sheer Dry-Touch Sunscreen, SPF 55, 70, 85
L’Oreal Invisible Protect Dry Oil Spray Sunscreen, SPF 50+
Hawaiian Tropic Silk Hydration Clear Mist Spray Sunscreen, SPF 15 and 30
Coppertone Water Babies Sunscreen Lotion, SPF 70+
CVS Age Renewal Firming & Hydrating Moisturizer, SPF 30


Sve kreme možete naći ovdje- samo ubacite podatke u tražilicu i vidite što piše
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la zara01 » 24 tra 2015, 12:12

Jel netko koristio biodermu?
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Krema za sunčanje za bebe? (2. dio)

PostPostao/la fsoulf » 08 svi 2015, 18:33

Mene zanima je li potrebno bebu mazati pri svakom izlaganju suncu; pri tome mislim i na setnje ljeti. I takoder me zanima kakvom Vam se pokazala mustelina krema za suncanje i je li primjerena za bebu od 6 i pol mjeseci kao i krema daylong kids
Zadnja izmjena: fsoulf; 08 svi 2015, 18:41; ukupno mijenjano 1 put/a.
fsoulf
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 20 tra 2015, 14:07

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la nevenera » 08 svi 2015, 18:36

da, treba
piše sve u uvodnom postu
za mustelu pogledaj sastav i vidi ima li gore spomenutih štetnih spojeva
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Lili » 12 svi 2015, 12:29

Mene isto zanima ako je netko Biodermu koristio. Ja sebi sve njihovo kupujem pa sam i bebi mislia njihovo. I da li je netko probao mozda ulja koristit neka prirodna?
Lili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 22 vel 2015, 21:07

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 12 svi 2015, 14:21

Meni je mustela premala, a preskupa za 4 djece cijelo ljeto. A ako cemo poceti vec sad, onda jos i losija.

Jel ove godine ima onih dmovih vecih pakiranja? Sprejevi su bili mislim.

I znate li ima li kakav izbor u mulleru?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la milkyway » 13 svi 2015, 08:39

kupila 300 ml vichy, jos ulovila u farmaciji 30 posto pa ispala 115 kuna, moze i za malene, dobra mi je nije kao kreč i lako se razmazuje
slika
slika
Avatar
milkyway
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 srp 2011, 10:46

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la latica » 13 svi 2015, 09:27

jel netko čuo negdje za neku od gore navedenih sigurnih krema? ja nisam, ne znam di bi to uopće tražila ...

svake godine ista dilema kod nas.
ali mislim da ćemo isto kao i prošlih godina - ja kupim La Roche Posay, veliko pakiranje za djecu od 300 ml, dođe oko 160 kn što mi je prihvatljiva cijena u odnosu na druge u ljekarni i nama je dosta za cijelo ljeto za njih dvoje, još se i ja namažem. lijepo se razmazuje i što je najbitnije - zaista dobro štiti. mineralna s manjim udjelom kemijskih filtera, što god to zašravo značilo ...
http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Anthelios/Anthelios-Dermo-Pediatrics-SPF-50-Mlijeko-p6827.aspx

imali smo i laveru, prvo mi je bila super, kasnije viš enije. ostavlja fleke na robi jer je malo obojana, teško se razmazuje. sprej je bolji, ali jedne godine sam pola bacila jer se zgusnuo i zaštopao špricu, tak da nisam baš oduševljena...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Vicky & Mama » 13 svi 2015, 09:30

Ja sam još ljuta na Eucerinovu dječju kremu jer mi je upropastila novi Palmersov kupaći i zato vam je tužakam :lol zezam se, možda je po sastavu skroz ok, ali zbilja ostavlja fleke koje se ne daju oprati... a uopće je nisam koristila za sebe, nego se teško upija, ostaje stalno masni trag i dijete me zagrlilo i eto...

Aveneov spray za djecu mi se za sad pokazao najbolji...

Vidit ćemo još šta ćemi ovo lito... ja nekako nastojim ne pretjerivati ni s tim kremama jer su im sastavi ajme, tako da nam je ključno izbjegavanje sunca od 11-17,18h (ovisno kakav je dan) i obavezan šeširić/kapa na glavi... i njemu i meni ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Vicky & Mama » 13 svi 2015, 09:31

Latice pisale u isto vrijeme ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la latica » 13 svi 2015, 09:47

netko je pitao za biodermu, evo ovdje na ovom blogu sam baš našla zanimljive podatke, ukljućujući taj da ta famozna lavera nije tak famozna, tek sad se mogu zapitat :lol
http://thebrlog.blogspot.com/2013/05/top-lista-kreme-s-mineralnom-zastitom_26.html
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la latica » 13 svi 2015, 10:50

opet ja :mrgreen

ja sam danas u totalnoj mentalnoj blokadi i umjesto hrpe posla koja me čeka i već me želudac šarafi, meni vrag ne da mira i proučavam sastav krema za sunčanje, propucat ću se do popodne :gaah

nego, gledala sam neki link s nekog ranije topica o kremama i sad sam tamo skužila da su najzelenije, dakle najprirodnije kreme:
alverde (iz DM-a), lavera (da, ipak je ona totalno zelena), babylove i recimo neka cien iz Lidla ako se ne varam, koja je naravno i jako povoljna.

naša la roche posay ima nekih štetnh sastojaka, mislim nije strašno, ali ipak ima. i tak. sad sam opet u dilemi ... iako se mi mažemo prijepodne kad idemo na plažu. oni (dakle staiji prvenstveno, mala je bila premala za prijeodne na plaži) ide ujutro i onda ga namažem i bude kasnije u hladu i s majicom i kapom, ali bude nekad i do 12 na plaži, šta će sjedit u kući gore. poslijepodne idemo poslije 17.30 jer je prije prevruće i onda ih namažem nekim svojim prirodnim uljem, eventualno lice i ramena s kremom za sunčanje ...

evo link ako koga zanima, mislim da je diami ranije stavila:
http://www.codecheck.info/kosmetik_koerperpflege/koerper_sonnenschutz/sonnenschutz/ean_4021457240111/id_355245/Lavera_Sun_sensitiv_LSF_20.pro
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Liv Tyler » 13 svi 2015, 11:09

Mislila sam na tu lrp sto poses latice al sad nakon toga da i ona ima nesto losiji sastav, mozda bas uzmem tu alverde iz dm, sto sam i ranije gore napisala.

Znate li jesu li ih vec stavili na prodaju? Meni to vec treba za dva dana kad sinko ide na nekakvo natjecanje u prirodi pa ce veci dio vremena i biti izlozen suncu u kriticnom razdoblju.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la newmom » 13 svi 2015, 11:40

bioderma kremu imamo mi i zadovoljni smo
samo,dobije se jako malo za cijenu(30ml), to nam je za šetnje, za lice i sl.
isto mogu reći i za l'erbolario, imali smo je jedne godine

za ovo ljeto sam opet uzela la roche posay anthelios dermopediatrics
odlična je, super se razmazuje, za 160 kn dobiješ 300ml i mirni smo cijelo ljeto, a mažem se i ja
što se tiče potencijalnih iritansa(tzv. štetni sastojci), garantiram da nećete naći nijednu kremu koja imalo štiti
a da ne sadrži bar jedan potencijalni iritans
s laverom smo jedne godine pocrvenili, i to iza 5 popodne
alverde se užasno teško maže i ne mrda s tijela
čak i nakon kupanja u moru, tuširanja doma i brisanja ručnikom ostaje na djeci, a to pak ne želim
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la SuperNova » 13 svi 2015, 14:46

newmom je napisao/la:s laverom smo jedne godine pocrvenili, i to iza 5 popodne

Jeste li bili na izravnom suncu ili? Pitam, jer planiram uzest Laveru (ako nađem za kupit), mali je 7 mjeseci i nećemo se izravno izlagat suncu, a vjerojatno ni izlazit prije 6 sati...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la zara01 » 13 svi 2015, 14:48

Ja sam sa starijim isprobala eucerin-slazem se Vicky za fleke ;) ,avene,la roche i vichy.Za njegovu kozu je vichy bio odlican.Za nju jos nisam nista kupila :ajme ,ne mogu odluciti.Koja je to iz dm-a.Znam da je neko vrijeme bila neka linija,pa su povukli.....
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la zara01 » 13 svi 2015, 14:49

A frendica imalavetu i kaze da se jako tesko razmazuje.....
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la mama njonji » 13 svi 2015, 15:20

ima li tko iskustva sa kremom iz Mullera (njihova marka) Lavozon?

I potpis za Alverde - koma se razmazuje, makar je bila super ocijenjena što se tiče štetnih sastojaka i povoljna je... Dok bih namazala dvoje djece, izludila bih, plus što se ne skida ni kod kupanja... :dunno
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la † Sanika » 13 svi 2015, 21:17

Moj se upravo na Sun dance kids osipao :ajme
Ne znam više, svake godine ista tlaka.

Uglavnom, one bez štetnih sastojaka razmazuju se užas jedan (Lavera, Baby Love..).
Eucerin, Vichy, Avene, La Roche ..nisu baš bez štetnih sastojaka..štoviše, pune su ih.

Onaj CodeCheck sam uzduž i poprijeko pregledala
Nisam našla normalnu kremu.
:ajme
Pauleta, 6.2.2003
Maksimović, 4.2.2009.
Avatar
† Sanika
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4152
Pridružen/a: 16 kol 2002, 14:24
Lokacija: Zagreb

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Lili » 14 svi 2015, 10:41

http://www.forum.hr/showthread.php?t=177677&page=200

tu ima dosta sastava i komentara ;)


http://www.laroche-posay.com.hr/proizvo ... 14668.aspx
i jel netko ovu mozda koristio?

http://www.terra-organica.hr/prirodna-o ... eople.html i za odrasle http://www.terra-organica.hr/prirodni-o ... eople.html i neka laicka usporedba te za djecu i odrasle je da ta za odrasle ima isto sve kao i ova za djecu osim: PHENOXYETHANOL,
ETHYLHEXYLGLYCERIN (VEGETABLE DERIVED. pa mi nije jasno kako PHENOXYETHANOL ima u toj za djecu? a za odrasle ne? :( i jos sta je dodano u tu za odrasle je
ALTHAEA OFFICINALIS (MARSHMALLOW) ROOT EXTRACT*,
CAMELLIA SINENSIS (GREEN TEA) LEAF EXTRACT*,
SODIUM STEAROYL GLUTAMATE (PLANT DERIVED EMULSIFIER),
BENZYL ALCOHOL,
GLYCERIN (VEGETABLE DERIVED),
SALICYLIC ACID.
Nadam se da ce se naci netko pametniji i iskusniji od mene da prokomentira :(
Lili
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 22 vel 2015, 21:07

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la newmom » 15 svi 2015, 19:17

SuperNova je napisao/la:Jeste li bili na izravnom suncu ili?

da, jer moja djeca plivaju i sama odlaze u more i nazad, pa su samim time izložena suncu
no, ne idemo nikad prije 5 popodne, čak i kasnije, i meni je logično da nakon 5 popodne dijete namazano spf kremom ne pocrveni

bebu od 7 mjeseci koja ne izlazi van prije 6 i koja je cijelo vrijeme u hladu ne bih ni mazala :dunno
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Vicky & Mama » 15 svi 2015, 19:32

newmom je napisao/la:bebu od 7 mjeseci koja ne izlazi van prije 6 i koja je cijelo vrijeme u hladu ne bih ni mazala :dunno

X :dada
Po meni su te kreme zbilja pune svega i svačega (istina neke manje neke više) da ih ja nastojim minimalno koristiti, a ne trackati dijete svako pola ure u debelom sloju.
I nije to samo moje laičko mišljenje, dobila sam potvrdu od nekoliko itekako kompetentnih liječnika da ne valja ih koristiti više nego je stvarno nužno.
Ako smo s brodom pa dobar dio dana ipak provede na suncu tada ga (a i sebe) pošteno namažem više puta i nosi bijelu tanku majicu za jakog sunca (i kapu ofkors) - ali, npr. kad ujutro izađemo baciti banjadu od 9-10 tada ga često uopće ne mažem (ako procjenim da sunce nije prejako, a uglavnom nije - nikad mi još dijete nije pocrvenilo od sunca, a poprilično je svijetle puti).
Ne znam... sigurna sam da sunce za biti itekako opasno i da su nam zaštitne kreme potrebne, ali vjerujem da treba biti i racionalan u njihovoj upotrebi jer su zbilja teška kemija, a zdravo je i upiti malo sunca (u razumno doba dana).
Ok, mi živimo na plaži pa možemo to lakše skombinirati, da odem s djecom dva tjedna godišnje na more sigurno bi i mi bili dulje na suncu i više se trackali kremicama ;)
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la nevenera » 15 svi 2015, 19:46

krema za sunčanje je obavezna i u hladu tj ako ste na moru u debeloj hladovini
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zdravlje-koze/krema-za-suncanje-je-obavezna-i-u-hladu/
"To što smo u hladu ili moru ne znači da smo zaštićeni od utjecaja ultravioleta. Dapače, refleksija koju isijava morska površina i pijesak ima 120 posto štetniji učinak na kožu od sunca! Zaštita je obavezna iako ste se sklonili pod suncobran, tendu broda ili drvo. Pritom se nanošenje kreme za sunčanje mora obnavljati, jer voda ispire zaštitni sloj. To znači da novi sloj treba nanijeti nakon dva sata. To se osobito odnosi na djecu koju moramo štititi faktorom 50+"
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la nevenera » 15 svi 2015, 19:53

Lili je napisao/la:PHENOXYETHANOL

više o tome https://www.truthinaging.com/review/phenoxyethanol-is-it-safe

Lili je napisao/la:http://www.laroche-posay.com.hr/proizvo ... 14668.aspx
i jel netko ovu mozda koristio?

nekolko je cura u postovima prije tvog spomenulo la roche, pogledaj što pišu
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la SuperNova » 15 svi 2015, 20:41

newmom je napisao/la:bebu od 7 mjeseci koja ne izlazi van prije 6 i koja je cijelo vrijeme u hladu ne bih ni mazala :dunno

Nije ni meni u planu mazanje u takvim uvjetima, ali budući da bi trebali biti cca 3 mjeseca na moru sigurno će se dogodit neka situacija da će mi zatrebat krema... iako planiram nabavit komplet robice, dekicu i sl. sa uv filtrima opet je dobro imati i kremu u torbi, nikad ne znaš...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Vicky & Mama » 15 svi 2015, 20:42

nevenera je napisao/la:krema za sunčanje je obavezna i u hladu tj ako ste na moru u debeloj hladovini
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zdravlje-koze/krema-za-suncanje-je-obavezna-i-u-hladu/
"To što smo u hladu ili moru ne znači da smo zaštićeni od utjecaja ultravioleta. Dapače, refleksija koju isijava morska površina i pijesak ima 120 posto štetniji učinak na kožu od sunca! Zaštita je obavezna iako ste se sklonili pod suncobran, tendu broda ili drvo. Pritom se nanošenje kreme za sunčanje mora obnavljati, jer voda ispire zaštitni sloj. To znači da novi sloj treba nanijeti nakon dva sata. To se osobito odnosi na djecu koju moramo štititi faktorom 50+"


Ma mi se bućnemo oko 9 i uđemo u kuću ;) a kad smo na brodu tad se mažemo oboje kako sam već rekla, i maleni nosi tanku, pamučnu majicu...
Tako da mislim da bi bilo nepotrebno da ga (tu uru vremena šta ranije ujutro provedemo na plaži) trackam obilato faktorom 50...
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la Emmalia » 15 svi 2015, 21:39

Je li netko probao ulje cileanske maline? Prirodno je odnosno bez stetnih sastojaka, a meni se cini dovoljan faktor (30-50 mislim da ima) s obzirom da ne planiramo na sunce 10-17 barem. Jest da je cijena poprilicna ali ja planiram probati s tim za bebu od godine dana...
Emmalia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 11 tra 2014, 13:28

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la newmom » 16 svi 2015, 08:28

nevenera je napisao/la:krema za sunčanje je obavezna i u hladu tj ako ste na moru u debeloj hladovini
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zdrav ... i-u-hladu/
"To što smo u hladu ili moru ne znači da smo zaštićeni od utjecaja ultravioleta. Dapače, refleksija koju isijava morska površina i pijesak ima 120 posto štetniji učinak na kožu od sunca! Zaštita je obavezna iako ste se sklonili pod suncobran, tendu broda ili drvo. Pritom se nanošenje kreme za sunčanje mora obnavljati, jer voda ispire zaštitni sloj. To znači da novi sloj treba nanijeti nakon dva sata. To se osobito odnosi na djecu koju moramo štititi faktorom 50+"



ovaj se tekst odnosi na boravak u moru i na plaži/brodu za vrijeme jačeg sunca, ali u hladu(suncobran,tenda,drvo)
moj se savjet odnosio na situaciju u kojoj beba ide vani tek iza 6,možda 7, kad sunce stvarno više nije tako jako i to pretpostavljam da je beba konstantno zaštićena od sunca odjećom, kapom, suncobranom itd. u tim uvjetima je stvarno ne bih mazala :dunno

ali da, tijekom 3 mjeseca boravka na moru kad-tad zatreba kremica, pa nije zgorega imati je

Vicky & Mama je napisao/la:sigurna sam da sunce za biti itekako opasno i da su nam zaštitne kreme potrebne, ali vjerujem da treba biti i racionalan u njihovoj upotrebi

slažem se i s ovime
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la newmom » 16 svi 2015, 08:41

Vicky & Mama je napisao/la:Ok, mi živimo na plaži pa možemo to lakše skombinirati

ovako i kod mene, na samoj smo plaži, a ljeto je dovoljno dugo

za ulje čileanske maline nisam nikad čula :dunno malo mi je neobičan toliki spf za ulje, no, čovjek uči dok je živ ;)
Avatar
newmom
od Cullenove loze
 
Postovi: 1485
Pridružen/a: 13 stu 2005, 22:09

Re: kreme za sunčanje za djecu (3.dio)

PostPostao/la direktorica svemira » 16 svi 2015, 13:17

Emmalia je napisao/la:Je li netko probao ulje cileanske maline? Prirodno je odnosno bez stetnih sastojaka, a meni se cini dovoljan faktor (30-50 mislim da ima) s obzirom da ne planiramo na sunce 10-17 barem. Jest da je cijena poprilicna ali ja planiram probati s tim za bebu od godine dana...


Ulje čileanske maline ima PROCJENJENI SPF 25-50. To znači da NITKO ne ispituje stvarni zaštitni faktor sirovine od serije do serije, odnosno, ne možete sa sigurnošću znati koji je faktor u bočici.

Nadalje, ukoliko miješate navedeno ulje sa nekim drugim sirovinama, npr u omjeru 50:50, nećete dobiti 1/2 prvotnog faktora, nego višestruko manji, odnosno drugi korijen prvotne vrijednosti.

I najvažnije, da bi faktor bilo kojeg proizvoda za sunčanje, pa tako i ulja, bio onaj koji je deklariran, treba biti nanesen u dovoljnoj količini i redovno. Za odraslog čovjeka je to cca 35 ml po nanošenju, pa izračunajte koliko bi trajala tubica kreme za sunčanje kada bi se nanosila u dovoljnoj količini nekoliko puta dnevno. Ukoliko nanesemo samo polovicu preporučene količine, opet se igramo matematike: faktor se nije prepolovio, već višestruko umanjio (npr. od prvotnog SPF50 dođemo do cca SPF7). Većini ljudi krema za sunčanje ostane nepotrošena cijelo ljeto :ajme
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Sljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.