Sada je: 11 svi 2024, 18:13.

DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Wiki » 30 svi 2015, 22:41

SuperNova je napisao/la:Zaboravila sam dodati da osim kod Severa imaš mahuna i po zagrebačkim tržnicama (ako ti to šta znači...)

Hvala SuperNova. Našla jučer baku na tržnici (Osijek) i kupila mlade mahune, danas probali, super prošlo :)
Wiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 04 ožu 2015, 19:23

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Wiki » 30 svi 2015, 22:44

Diami je napisao/la:Nedavno sam čitala da klinci znaju imati probleme sa senzorikom i zato ne vole hranu u rukama, no tvoja cura je želi dirati i to ti je velika prednost, uz to što je jede kad je ti hraniš. Nudi joj razne teksture, i svježe i kuhano i suho (prikladne "kekse", rižine kolutiće i slično), već sve prikladno dobi, očito joj samo fali klik da može i jestivo sama stavljati u usta. A to će doći prije ili poslije, samo treba ostati uporan i nuditi.

Hvala Diami, trudit ću se i dalje, danas se primjerice baš igrala s hranom, trudit ću se i dalje, od sutra uvodimo još jedan obrok, pa će biti još veći izbor. Nadam se da će biti i klik uskoro, al neću ju požurivati. Baš to što kažete treba biti uporan.
Wiki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 04 ožu 2015, 19:23

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la SuperNova » 31 svi 2015, 10:48

Wiki, ako te tješi, mi smo već debelo na drugom obroku, ali i dalje niti ne pokušavam fingerfood jer mali još ne sjedi samostalno pa mi nije praktično davati mu u ruke (nema stolić i zdjelicu pred sobom pa mi i nema nekog smisla). Pokušala sam mu dati komadić banane u ruke, ali nije baš bio zainteresiran i vjerojatno bi sve razmeljao po autosjedalici (u kojoj ga držim dok papamo)...
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Dinaa » 19 lip 2015, 09:54

Pozdrav, ne znam jesam li na pravom topiku :dunno , al nisam našla ništa slično. Uglavnom, spremamo se na prvo ljetovanje s bebom (10 mjeseci), pa mi trebaju prijedlozi što za dan puta pripremiti (primjerice dan prije) da smije stajati u hladnjaku. Voćkice joj mogu ponjeti, ali doručak i ručak su mi problem, jer dok se smjestimo vamo tamo.. Za doručak jedemo žitarice a ručak je standardno povrće, meso, žitarice.. Ima li netko prijedlog?
Dinaa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 03 lip 2015, 15:46

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la nevenera » 19 lip 2015, 13:43

ja sam za put uvijek nosila isto -palentu, jogurt i kruh/dvopek. ovisi o dobi i tome što je dijete jelo. taj dan ne bih nosila ništa kuhano (dobro, palentu jedino).
paletnu u par minuta spremiš ujutro, ne dan prije
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: DRUGI OBROK - topic za napredne početnike

PostPostao/la Dinaa » 19 lip 2015, 20:23

nevenera je napisao/la:ja sam za put uvijek nosila isto -palentu, jogurt i kruh/dvopek. ovisi o dobi i tome što je dijete jelo. taj dan ne bih nosila ništa kuhano (dobro, palentu jedino).
paletnu u par minuta spremiš ujutro, ne dan prije

Hvala puno Nevenera
Dinaa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 03 lip 2015, 15:46

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.