Sada je: 13 svi 2024, 18:30.

Urlanje kod hranjenja

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 28 srp 2015, 10:06

Dakle, ne znam vise sta da radim... ili mu dajem moje izdojeno ili dojim ili dajem adaptirano... dodje do pola obroka i onda krene urlat, bacat se, savijat put nazad, gurat bocu/sisu pa ih onda panicno privlacit pa opet gurat od sebe... napinje se ko da ce prdnut ali nista, crijeva krulje, cak se i zagrcavao vrlo cesto... vrlo cesto dosta halapljivo jede... place i van sebe smo i on i ja... satare nas to hranjenje...
probali smo sa raznim bocama, raznim velicinama rupa, podrigivanjem vise puta u toku obroka, hranjenje dok je u lezaljci blago podignut zbog vrucine tijela koje mu mozda smeta, drzim ga uspravnije, zamracujem prostoriju... ne znam cega se nisam sjetila...
nije bilo tako od pocetka nego evo sad unazad tjedan dana...
Nemam pojma sta bi mu moglo biti i sta da mu radim...
:dunno
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la TanjaMT » 28 srp 2015, 11:10

Kas, moja T je jako halapljivo jela i slicno se ponasala kao tvoj bebac. Probaj skratiti prvi dio podoja, ako imas let down sacekaj da prodje, onda ga digni da podrigne i nastavi dalje. Na polovici opet isto i onda nek cica koliko zeli. I boxicu daj nakon podoja.
(valjda se jos dobro sjecam svega :starac)
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la nevenera » 28 srp 2015, 11:27

ima nekoliko tema o urlačima za vrijeme hranjenja
"Svađanje" se s sisom i nemir dok doji
Zasto stalno place (vristi)???

ja imam jal ld i sa svakim sam imala problem hlapljivog dojenja, pa bljucanja, riganja u malazovima, grčevi, vjetrovi, kakanje u mlazu..... :lebdi većinom prođe oko 4 mj, kad su dovoljno veliki i jaki da se mogu sami s tim izboriti.

koliko je dijete staro? kakve su pelene? koliko točno ima obroka dnevno - kolko doji, koliko izdojenog, koliko ad? kako se inače ponaša? kako je išla težina?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la Diami » 28 srp 2015, 12:39

Odgovori na Nevina pitanja - raspored dojenja/dohrane, broj pelena, prirast. Onda možemo dalje.

Nešto ga muči, obzirom da i uz bocu ima takvo ponašanje ne vjerujem da je samo jaki ld problem.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la sany » 28 srp 2015, 15:24

Meni je m imala takvu fazu, bas je bilo teško, ali ona je bila samo na sisi i nju je mucio stomak jer nisam imala jaki LD, bas suprotno
Kod vas je mozda došlo do zbunjenosti zbog kombiniranja bočica/sisa?
A možda je stomak, jesi probala masirati kružno?

nesto o grcevima: http://www.roda.hr/article/readlink/1899
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la Diami » 28 srp 2015, 21:45

Inače kad počnu piti krene i peristaltika crijeva, zato se neke bebe tada i pokakaju ili puno njih prducka. To češće pravi problem manjim bebama, no možda i njega smeta. Neki žele više puta podrignuti tijekom hranjenja, neki pak ne... Uato treba više informacija da vidimo kako eventualno pomoći.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la Iva15 » 28 srp 2015, 22:50

Moj se nije grčio dok jede al zato kad bi završio urlikanje samo takvo. Al baš ono vrištanje.
U bolnici su mi ga odmah uzeli da ne probudi sve oko sebe, kao gladan je, sad ćemo ga mi nahranit. Ja onako sva jadna i nesigurna u sebe jer prvog nisam uspjela dojit kažem im da je na cicama već sat vremena i da mislim da nije gladan....nije podrignuo i ne može kolko vrišti. I na kraju mi sestra rekla da se izbljuvao, pokakao pa smirio, nije mu trebalo davat jest.
Uglavnom, meni su preporučili Espumisan baby kapljice. One su za tu nadutost. Ja sam ih davala samo 3x na dan prije podoja i mislim da su nama pomogle, lakše se isprdio i smirio. Danas ima 2 mjeseca i već je situacija puno bolja, razvila su mu se malo ta crijeva.
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 29 srp 2015, 17:12

Bili smo u dokice jucer i pregledala ga je... kaze da je sve u redu ali da je pun zraka. dala nam je i espumisan. dakle sad uzimamo i babygaia i espumisan. tj. veceras cu prvi put dat...
kaze da to urlanje moze biti od zraka... i dok traju kolike... to treba izdrzat...
svejedno bi mu htjela pomoci...
Dakle...
koliko je dijete staro? kakve su pelene? koliko točno ima obroka dnevno - kolko doji, koliko izdojenog, koliko ad? kako se inače ponaša? kako je išla težina?

Dijete je mjesec dana, pelene su mokre svako malo znaci piski i vise puta izmedju hranjenja. dnevno jede svakih 3 sata, koji put mozda petnaestak minuta manje a nocu malo vise. Nocu uglavnom adaptirano, novalac plus. Danju moje izdojeno a nekoliko puta ga stavim na sisu. Ne pitajte zasto ne dojim stalno. Problem je i kod adaptiranog i kod izdojenog i kod sise. Bocice koje imamo i koje su isprobane: tommy tippie, dr. browns (dvije vrste), avent (dvije vrste), nuk (i kaucuk dudica i silikonska), lansinoh momma (danas prvi put, djeluje ok, moram provjeriti da li slucajnost).
Do prije par dana je jeo 90 ad, 80 mog izdojenog. Sad jede 100 jednog i drugog. Koji put mrvicu ostane. Tesko podrigne ali se trudimo. Inace ima period kad je ok a cesto urla i mora ga se nosati i niti jedan polozaj mu ne odgovara. Baca se i prevrce i nikako mu ne mogu naci pravi polozaj.
Rodjen je sa 2820. Izasli smo iz bolnice sa tjedan dana. Prvi tjedan je dobio 120g, drugi 450g, treci 380. Sve skupa na mjesec dana je dobio kilo od svoje porodjajne.
Jede halapljivo i problem se desava npr. u 6 od 8 hranjenja.
Zna se i zagrcnuti povremeno.
Hranim ga u uspravnijem polozaju, kad je van sebe od divljanja i hocu/necu bocu/sisu znam ga stavit i u lezaljku (sjedalicu) pa malo podignem da bude uspravnije pa ga tako hranim jer mu je mozda prevruce od mog tijela.
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 29 srp 2015, 17:18

Da, dajem mu i d vitamin.
Malo bljucka, ne povraca. Zna stucat.
Pred zoru se napinje u kreveticu, zacrveni, mrda nogicama i pokusava prdnut. Koji put i uspije.
Sada mu je stolica zlatno zuta zrnata ali ne toliko cesta ko prije. Uglavnom u svakom drugom presvlacenju bude malo ali nema vise bas cesto onako kao prije i kolicinski puno.
Prije bi svaki put kad bi ga hranila (dok jos nije imao ove tantrume) on bi se malo napeo i pokakio za vrijeme hranjenja. sad se napinje al se ne pokaki. Onda ko d aje imao refleks da se isprazni svaki put kad bi jeo.
Sad je stolica puno rjedja tj. ne po teksturi nego po broju stolica...

Ima li neki stos kojim bi mu mogla olaksati ili samo trebamo izdrzat da prodju kolike i dotle se preznojavat kod hranjenja??? :znoj
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la alkemicar » 29 srp 2015, 17:28

hmm..ovo izgleda dosta slično našem slučaju s tim što je moja isključivo dojena
aj problem je stolica kojih ima 2-3 dnevno i za svaku od njih je takva muka dok se pokaka da je to strašno
ne znam...s prvim nije bilo tako
a za razliku od starijeg ona mi isto ima kolike pa je možda povezano
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la sany » 29 srp 2015, 17:48

dobro je ovo u sto uspravnijem polozaju, masiranje kruznim pokretima u smjeru kazaljke na satu, drzi ga koliko god treba da podrigne nakon podoja/jela
jesi mu adaptirano probala dati na casicu?
i jesi ti sta mozda pojela, pa mu sada smeta?
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 29 srp 2015, 18:31

Sany, uopce mi ne a da mu masiram trbuh... malo uspijem i onda bas pazim da je u smjeru kazaljke na satu.
pojela nisam nista... sad je to vec tjedan dana... ne vjerujem da je nesto konstantno sta mu smeta. pijem mliko bez laktoze.
ne mogu mu dat 100ml na casicu... svih 8 hranjenja... ne zna ni popiti sa zlicice... zadavit ce se casicom...
nije nam to opcija jer se hranimo na bocu stalno. cica je utjesna nagrada.
Je, imas pravo, moram bas forsirat da podrigne, potrudit cu se... rekli su mi 10 minuta pa ako ne podrigne stavit lec na desni bok. sad cu ga nosat dok ne podrigne. :dada

alki... ni meni nije s marinom bilo ovako... s marinom je trenutak opustanja bio dati mu bocicu... psihicko odmaranje... jeo na svaka tri sata adaptirano, popio ko andjel i nastavio spavat/zujat ili sta vec. ah ta drugorodjena djeca... :lol

evo sad je imao postenu stolicu, veliku jednom dnevno, a ono malo, recimo, kao da se samo potpisao na pelenu :lol skoro svako mijenjanje... muci se za prdnut a pokaki se ko od sale kad dodje... al se zato napinje cijelo vrijeme za to "nesto"...
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la Iva15 » 29 srp 2015, 19:34

KasiopeaM je napisao/la:
alki... ni meni nije s marinom bilo ovako... s marinom je trenutak opustanja bio dati mu bocicu... psihicko odmaranje... jeo na svaka tri sata adaptirano, popio ko andjel i nastavio spavat/zujat ili sta vec. ah ta drugorodjena djeca... :lol .


Ista stvar kod mene...al evo, napisala sam ti da je nama espumisan pomogao, nadam se da će i vama.
A i vrijeme najbolje sve lječi....sazrije im stomačić pa im me lakše. Izdrži još malo :hug
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la MALA2006 » 29 srp 2015, 23:01

Probaj izbaciti vitamin D na neko vrijeme. Po mom iskustvu on napravi kaos kakav opisujes. Naravno da to ne mora biti i vama, ali isprobavala sam sa starijima i poučna iskustvom nije mi padalo na pamet dati jedu kap tog užasa najmlađoj.
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la nevenera » 30 srp 2015, 07:44

ja sam promijenila d kapi, uzela sam childlife i davala sam ih ujutro, odmah kod buđenja

meni je dr dala za nikšu epumisan, dobio je kontaktni osip pa ga nisam davala.

što god da daješ računaj da treba bar 3 tjedna da se vidi razlika

možda pomogne masaža koja se radi - imaš je opisanu detaljno pri kraju topika http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=44045&p=3297601&hilit=gr%C4%8Devi#p3297601
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 30 srp 2015, 07:57

Jesu li od childlifea isto d vitamin?
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 30 srp 2015, 07:59

Ove vjezbe cu proucit na kompu. Na mobu mi je nezgodno. Hvala!
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 30 srp 2015, 08:01

Nocas nije bas pomogo. Tj manje se previjao ali se nije isprdio. A jel trebao?
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la nevenera » 30 srp 2015, 09:17

KasiopeaM je napisao/la:Jesu li od childlifea isto d vitamin?

da, od childlifea

moji su bili isključivo dojeni i svi su imali probleme s kakanjem i napinjanjem. što god radila nije pomoglo :ajme . radila sam to i dalje ali promjene nije bilo dok se samo nije reguliralo. koma je za gledati ali eto.
s damjanom su to bile večernje nervoze baš a s nikšom grčevi i večernje nervoze.

KasiopeaM je napisao/la:Nocas nije bas pomogo. Tj manje se previjao ali se nije isprdio. A jel trebao?
ne znam :dunno nisam koristila epumisan jer kad sam išla to nikši dati prvi put oko usta je dobio gadan osip, koji se povukao nakon 10ak minuta.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 30 srp 2015, 09:48

Espumisan se ukapa u hranu. Ja sam ukapala u bocicu i dala mu. Na uputi pise 25 kapi 3 puta dnevno al mi je dr rekla 20 i to drugi put po potrebi.
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la nevenera » 30 srp 2015, 10:12

moj je dojio.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la tanjabb » 30 srp 2015, 10:30

Mi smo koristili Oleovit D3 kapi, austrijske.
Leona se derao zbog nerazvijenog probavnog sustava. On je zderao i onda plakao i onda bljuvao u mlazu. Hranili smo se ili lezecki ili pod kutem 45 stupnjeva. Tako smo se i nosali nakon podoja, nogice rahlo pokrcene prema trbuhu, glava obavezno vise od trbuha. Jer ako bi ostao lezati onda je plakao, ako bi ga uspravila skroz onda je sve letjelo van. Trajalo je do nekih 4 mjeseci.
S prvorodjenim nisam imala takvih problema. Oboje jednako dojeni, kod Leona sam potpuno izbacila sve mlijecno iz svoje prehrane.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 30 srp 2015, 10:52

moj je dojio.

a da... :lol onda nisi mogla ti popit kapi pa da njemu dodje.... :lol

Tanja, jel pomoglo to sto si izbacila mlijecno? Ja pijem mlijeko bez laktoze i kefir. Ako treba izbacit cu i to i kruh (kvasac).

Imaju ove babygaia kapi sa vitaminom d... mozda bi njih mogla uzet... ocito je plivin problematican...
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la IINA » 30 srp 2015, 11:00

Uzmi u dm mali ko termofor.
U biti to je gel koji se može ili ugrijat il rashladit.
Ugriješ to i podmetneš mu pod trbuh.
Dakle polegneš ga na to potrbuške.
Nama to jedino pomagalo, a moja je imala kolike ne navečer nego od četiri u noći pa do šest sedam ujutro.
Koma...
Ovo ju je znalo umirit za pola sata i manje.
Probaj.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la TanjaMT » 30 srp 2015, 11:20

Kas probaj sa "gimnastikom", lagano mu savini nogice i drzi 20-tak sekundi i pusti, pa opet. To bi trebalo olaksat prdac. Ili ga uzmi da lezi na tvojoj podlaktici potrbuske, mi smo to zvali morski pas, nemam.pojma zasto.
Ja sam pila lefaxin kapi i caj od komoraca i anisa.

edit: nisam sigurna je li lefaxin, davno je bilo
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la Diami » 30 srp 2015, 14:32

Kvaka je da su bebe svaka posebna. Mojima su te kaoi poput espumisana smetale jer bi od toga tek morali prditi i to je bio garant za proplakani dan, a drugima pomažu. Nezgodno je da bebe moraju naučiti iskoordinirati trbušne mišiće (njih treba napet) i mišiće guze (njih treba opustit), a to neke izgleda jako muči.

Već puno toga radiš što mu može pomoći, vidjet ćeš sad kako će reagirati na pve kaoi, a probaj i plivin vit D zamijeniti nekim drugim, pa vidi i to da li pomaže. Uz ove stvari koje su cure spominjale, mojima je jako bilo lakše uz zvuk nape na najjače i hopsanje na lopti za pilates. Toj napi bi spomenik digla! Toliko puta nas je spasila da bude bar lakše. Nosali smo se da bi im glavica bila na mom ramenu, a nogice bi im ja savinula i gurnula koljena gore tako da bidu skoro kao u čućećem položaju i tako bi hodali okolo i oni bi prduckali i plakali, ali bi ih hodanje brže smirilo. U marami su se vrlo brzo smirivali.

Ako ćeš izbacit mliječno treba izdržati dva do tri tjedna tako. I zo paziti i po deklaracijama na sve što sadrži mlijeko i mliječne derivate (ne bi vjerovala gdje ga sve ima).

Al ono što je sigurno je da će proći, a dotle si tu da mu olakšaš kad je frka koliko možeš.
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 30 srp 2015, 19:21

Izgleda da espumisan nije ni za nas. :ajme nista se ije isprdio samo se napinje pa nista... d vitamin danas necemo... solo sam pa mi je nezgodno odma ici po neki drugi....
baby bowen sam proucila al nisam bas shvatila i ne usudim se bas.
ovu drugu cu isprobat... hvala nevenera! :kiss
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la nevenera » 30 srp 2015, 21:28

treba bar 3 tjedna da prodjeluje. ne možeš nešto davati dva dana i očekivati promjene. treba dosta vremena. a i pošto je nezrela probava nemoj je opterećivanjem kemijanjem svakih par dana s nečim novim
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la KasiopeaM » 30 srp 2015, 22:06

Ma nije mi bila namjera... mislila sam prestat sa espumisanom... jasno mi je da probiotici trebaju prodjelovati al espumisan po nekoj logici bi trebao iz prve (ili bar iz druge) djelovati u smislu bar da se crijeva pokrenu i da se izvjetri...
a sto se tice vitamina d, to necu nista novo uzimati nego cu u apoteci uzet biogaiu sa d vitaminom, tako da i tu ne mijenjam previse... pa cu pocet davat tu sa dodatkom... napravit cu u biti 2 u 1.
Ipak sam mu espumisan dala i veceras... vidjet cemo... danas se kozlić naprezao cijeli dan... crvenio, previjao i stenjao... prdnuo par puta a stolica nula bodova... jedva da je i oka sklopio do predvecer...
slika
Avatar
KasiopeaM
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 628
Pridružen/a: 08 ruj 2003, 14:49
Lokacija: Split

Re: Urlanje kod hranjenja

PostPostao/la Iva15 » 31 srp 2015, 00:00

Jadan :( vjerujem da ti nije lako.
Moj i dalje često bude nemiran pa se izbljucne il isprdi al to nije ni blizu onom vrištanju kad se tek rodio. Nadam se da će i kod vas brzo krenut na bolje :hug
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.