Sada je: 29 ožu 2024, 10:02.

10 brzopoteznih pitanja o platnenim

Moderator/ica: nevenera

Re: 10 brzopoteznih pitanja o platnenim

PostPostao/la nevenera » 17 kol 2015, 14:35

nevenera je napisao/la:1. kako ste saznali za platnene i što se tad o njima mislili?
2. zašto tj kako to da ste se za njih odlučili?
3. kad ste ih počeli koristiti?
4. jeste li imali kakvih problema (kakvih i kako ste ih rješili)?
5. što najčešće koristite (koje platnene, zaštititne i slično) i zašto?
6. koje su vam omiljene platnene pelene i zašto?
7. gdje najčešće kupujete pletnene?
8. reakcije okoline na pp?
9. jesu li vam pp jednostavne za upotrebu?
10. završna misao ;) ?

par brzopoteznih za nove mame
a mi "stare" da se prisjetimo svijih misli :luv
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: 10 brzopoteznih pitanja o platnenim

PostPostao/la morena » 18 kol 2015, 09:53

1. kako ste saznali za platnene i što se tad o njima mislili?
Na ovom forumu i općenito iz tekstova na internetu. Nažalost nisam doživjela temu platnenih kad sam rodila prvo dijete, jednostavno sam previdjela tu mogućnost. Zato su me oduševile kad sam čitala o njima prije nego sam rodila drugo dijete.

2. zašto tj kako to da ste se za njih odlučili?
Prvo me privukla financijska računica. Ali glavni razlog bila je ekološka strana i zdravlje. A i ponuda šarenih dezena je pripomogla.

3. kad ste ih počeli koristiti?
Kad je bebač bio star oko 2 mj. Do tad smo bili u procesu nabave (koja traje još i danas).

4. jeste li imali kakvih problema (kakvih i kako ste ih rješili)?
Višemjesečna faza noćnog zapišavanja koje je probijala sve covere. Vuneni cover je riješio problem, nije pokleknuo ni tamo gdje su svi drugi "pali" :lol

5. što najčešće koristite (koje platnene, zaštititne i slično) i zašto?
Koristim uglavnom pelene domaćih proizvođača, kombinacija platnena pelena + cover. Rijetko Ai2 s tetrom kao uloškom. Za noć obavezno vuneni cover.

6. koje su vam omiljene platnene pelene i zašto?
Najdraže Knofek i Flafi. Od Knofek sam uzela prvi paket novih pp (valjda zato, prva ljubav), do tad sam isprobavala razne modele rabljenih. Flafi mi super zbog profesionalnosti i kvalitete, obožavam njihove velurke. PUL coveri Knofek su mi najbolji po kroju.

7. gdje najčešće kupujete pletnene?
Online - webshopovi ili Facebook.

8. reakcije okoline na pp?
Pozitivne. Zovu ih ekološke pelene. Klinci obožavaju birati koju ću pp staviti bebi.

9. jesu li vam pp jednostavne za upotrebu?
Da, totalno sam se naviknula. Realno oduzimaju nešto više vremena, ali to ne osjetim kad se poslovi rasporede kroz tjedan (Jedan dan perem, drugi sušim, treći kupim sa štrika, četvrti slažem).

10. završna misao ;) ?
Dobar dan, zovem se M. i ovisnica sam o kupovanju platnenih pelena. :hahaha
slika slika
Avatar
morena
nemam door
 
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 ožu 2012, 12:42

Re: 10 brzopoteznih pitanja o platnenim

PostPostao/la SuperNova » 28 kol 2015, 00:44

1. kako ste saznali za platnene i što se tad o njima mislili?
Kad sam saznala da sam trudna surfala sam sve moguće teme vezano za bebe i tako sasvim slučajno došla do modernih pp :) ideja mi se odmah svidjela, ali sam bila malo skeptična oko toga jel zaista dobro drže, kako će bit s pranjem i kako ću ja sve to hendlat... Sad nakon skoro godine dana sve to mi je pis of kejk :mrgreen

2. zašto tj kako to da ste se za njih odlučili?
Jednostavno imaju previše prednosti u odnosu na jednokratne. Kad pomislim na kupovanje jednokratnih osjećam se ko da bacam novce iz novčanika u smeće :conf Zdravstveni i ekološki razlozi su me totalno uvjerili da nemam više o čemu razmišljati kad su pelene u pitanju.

3. kad ste ih počeli koristiti?
Kad je mali napunio 3 tjedna. Počela sam s 3 pelene tek toliko da vidim kako to izgleda. Već nakon prvog korištenja znala sam da je to to :le kolekcija se ubrzo popunila

4. jeste li imali kakvih problema (kakvih i kako ste ih rješili)?
Ne sjećam se nekih problema :dunno puno toga sam unaprijed pročitala i pripremila se... Eh da, u početku je bilo malo problema s pranjem zbog neiskustva, ali sad točno znam kako i koliko pelena, detrdženta, ispiranja i sve 5 (pomogle su i cure s foruma, naravno)

5. što najčešće koristite (koje platnene, zaštititne i slično) i zašto?
Flafice sve vrste, Natura fitted, Babysaurus mutt i BB like, a koristim i prefolde sa Snappi kopčom :dada. Od zaštitnih uglavnom Flafice zasad i Disana vunene

6. koje su vam omiljene platnene pelene i zašto?
Flafice i Babysaurus jer najbolje stoje i najpouzdanije su :5

7. gdje najčešće kupujete pletnene?
Sajmovi i webshopovi, sve od domaćih proizvođača

8. reakcije okoline na pp?
svakakve, od oduševljenja i pohvala do suzdržanih komentara tipa "naša djeca su preživjela u Pampersu" :roll

9. jesu li vam pp jednostavne za upotrebu?
Hmm, jesu iako treba držat ritam pranja, sušenja, slaganja što nekad zna bit dosta navrat-nanos, ali svaki trud oko njih se definitivno isplati :dada Par puta kad sam silom prilika koristila jednokratne prošlo mi je kroz glavu kako je to jednostavnije jer baciš u smeće i ne misliš više o tome, ali kad ugledam prvu crvenu piknjicu na guzi ili iritaciju oko nožica zbog plastičnog ruba jedva dočekam ponovno se vratit platnenima

10. završna misao ?
Platnene su životna opcija :buket
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: 10 brzopoteznih pitanja o platnenim

PostPostao/la SuperNova » 28 kol 2015, 00:44

1. kako ste saznali za platnene i što se tad o njima mislili?
Kad sam saznala da sam trudna surfala sam sve moguće teme vezano za bebe i tako sasvim slučajno došla do modernih pp :) ideja mi se odmah svidjela, ali sam bila malo skeptična oko toga jel zaista dobro drže, kako će bit s pranjem i kako ću ja sve to hendlat... Sad nakon skoro godine dana sve to mi je pis of kejk :mrgreen

2. zašto tj kako to da ste se za njih odlučili?
Jednostavno imaju previše prednosti u odnosu na jednokratne. Kad pomislim na kupovanje jednokratnih osjećam se ko da bacam novce iz novčanika u smeće :conf Zdravstveni i ekološki razlozi su me totalno uvjerili da nemam više o čemu razmišljati kad su pelene u pitanju.

3. kad ste ih počeli koristiti?
Kad je mali napunio 3 tjedna. Počela sam s 3 pelene tek toliko da vidim kako to izgleda. Već nakon prvog korištenja znala sam da je to to :le kolekcija se ubrzo popunila

4. jeste li imali kakvih problema (kakvih i kako ste ih rješili)?
Ne sjećam se nekih problema :dunno puno toga sam unaprijed pročitala i pripremila se... Eh da, u početku je bilo malo problema s pranjem zbog neiskustva, ali sad točno znam kako i koliko pelena, detrdženta, ispiranja i sve 5 (pomogle su i cure s foruma, naravno)

5. što najčešće koristite (koje platnene, zaštititne i slično) i zašto?
Flafice sve vrste, Natura fitted, Babysaurus mutt i BB like, a koristim i prefolde sa Snappi kopčom :dada. Od zaštitnih uglavnom Flafice zasad i Disana vunene

6. koje su vam omiljene platnene pelene i zašto?
Flafice i Babysaurus jer najbolje stoje i najpouzdanije su :5

7. gdje najčešće kupujete pletnene?
Sajmovi i webshopovi, sve od domaćih proizvođača

8. reakcije okoline na pp?
svakakve, od oduševljenja i pohvala do suzdržanih komentara tipa "naša djeca su preživjela u Pampersu" :roll

9. jesu li vam pp jednostavne za upotrebu?
Hmm, jesu iako treba držat ritam pranja, sušenja, slaganja što nekad zna bit dosta navrat-nanos, ali svaki trud oko njih se definitivno isplati :dada Par puta kad sam silom prilika koristila jednokratne prošlo mi je kroz glavu kako je to jednostavnije jer baciš u smeće i ne misliš više o tome, ali kad ugledam prvu crvenu piknjicu na guzi ili iritaciju oko nožica zbog plastičnog ruba jedva dočekam ponovno se vratit platnenima

10. završna misao ?
Platnene su životna opcija :buket
Mamino zlato 3.10.2014
Avatar
SuperNova
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 10 pro 2014, 18:18

Re: 10 brzopoteznih pitanja o platnenim

PostPostao/la Liv Tyler » 28 kol 2015, 08:28

Ne mogu vjerovati kako ovo nisam vidila ni ispunila. :shock :nesvist :lol

1. kako ste saznali za platnene i što ste tad o njima mislili?
Na tečaju za trudnice. S drugim djetetom. Onda me znatiželja povukla da prosurfam. Pa onda skužih da je ponuda mala, što se tiče Hr, a ono što ima je bilo skupo. Bar se meni činilo. Jer bile su mi nepoznanica i imala sam ih usporediti samo s jp.
2. zašto, tj. kako to da ste se za njih odlučili?
Jedna polaznica na tom istom tečaju si ih je već bila priskrbila. Meni je to onda bio sf. Mi smo se nekako sticajem okolnosti počele kretati u istim krugovima od tog tečaja, sprijateljile smo se i ona me pozvala na kavu na kojoj mi je posudila nekih desetak pelena i covera nek si isprobam.
3. kad ste ih počeli koristiti?
S drugim djetetom, imao je par mjeseci, ne sjećam se više točno. Ali to je bio samo kratki izlet i tiha patnja nadalje.
4. jeste li imali kakvih problema (kakvih i kako ste ih rješili)?
S trećim se nisam dala odgovoriti niti sam slušala komentare. Krenuli smo nakon jednog urinoinfekta i ostali u njima do kraja pelenaštva.
5. što najčešće koristite (koje platnene, zaštititne i slično) i zašto?
Koristim ME, TB bamboozle, BS, Flafi i Baby Saru od mpp, a od zaštitnih Imse vimse, ME, Flafi i Disaninu vunu.
6. koje su vam omiljene platnene pelene i zašto?
Od svih raznoraznih isprobanih modela mpp i covera ovi navedeni su mi se pokazali najpouzdaniji. A imala sam sreću isprobati sve moguće što se na tržištu nudi. Tako sam se pri kupnji stvarno mogla odlučiti na ono što nama paše, bez nepotrebnog troška.
7. gdje najčešće kupujete pletnene?
Na netu od šivalica u Hr, iz web shopova u Hr i s pouzdanih oglasa poznatih mama s MiBa.
8. reakcije okoline na pp?
Šok i nevjerica kako se mogu vratiti 30 god unazad pokraj današnjih jp. :lol
Valjda misle kako perem pelene na potoku s mlatilicom. :hahaha
9. jesu li vam pp jednostavne za upotrebu?
Pa da jesu. Samo je organizacija posla oko njih drugačije raspoređena. Ništa drugo, ništa više, ništa manje.
10. završna misao ?
Usudite se probati i nećete se moći skinuti. ;)
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Prethodna

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.