Sada je: 29 ožu 2024, 07:01.

EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

EKO povrće, voće, meso, gdje ih kupujete?

uzgajam svoje/ domaće, nešpricano
14
19%
uzgajam svoje/domaće, špricam
0
Nema glasova
od rodbine, prijatelja, kumova...
19
26%
od eko/organskih proizvođača
18
24%
na placu od "provjerenih"
10
14%
iz dućana, ne biram
13
18%
 
Ukupno glasova : 74

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 17 lis 2015, 10:24

btw dobri su mi komentari na njihovom FB-

Kamion koji je na slikama i koji ste pratili ne pripada nama, nije u našem vlasništvu, već se radi o jednom od naših kupaca kojem prodajemo višak naše robe (jer je ne želimo baciti) kada je imamo, a ne čineći pritom nikakvo kazneno, prekršajno djelo i ono najvažnije ne varajući svoje kupce. I da gospodo, nije to jedini kamion koji dolazi kod nas. Mi se bavimo poljoprivredom, radimo, a i nikada se nismo skrivali s kim surađujemo i na koji način.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la snowwhite » 17 lis 2015, 21:30

ma ja sam poprilično sigurna da ono što oni uzgajaju je eko. imaju oen dane otovrenih vrata. za to svoje znaju što je ali moguće je da nisu mogli zadovoljiti sve apetite, previše su se širili i otišli u krivom smjeru :dunno
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la Žofa » 19 lis 2015, 12:01

Ne znam što bih mislila o svemu tome...

Ili fakat muljaju i rade od kupaca budale ili je sve to skupa orkestrirana, dobro organizirana hajka na njih s namjerom da ih se diskreditira i uništi.
I jedno i drugo mi je podjednako strašno :(
Žofa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 21 ruj 2006, 18:46

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la direktorica svemira » 19 lis 2015, 12:49

Teško mi je ulaziti u to varaju li ili ne, ali kada ih netko ovako nagazi, jedino što mi pada na pamet je da nekome jako smetaju :dada
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la malamaja » 19 lis 2015, 12:51

direktorica svemira je napisao/la:Teško mi je ulaziti u to varaju li ili ne, ali kada ih netko ovako nagazi, jedino što mi pada na pamet je da nekome jako smetaju :dada



:dada eh, nekak se ne mogu oteti dojmu....mislim, ima svugdje svega...i na placu, i u trgovinama. ali ovakav rafalni napad na njih...
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 19 lis 2015, 13:00

da, ali ovo s kamionom je tako prozirno. nije reporter pratio sve kamione sa zelene tržnice, a ni bio tamo u doba kad ona ne radi da nije imao dojavu.
onda sve slike, a nema najbitnije - iskcavanje.

ne znam.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la ivana7997 » 19 lis 2015, 13:05

ne znam ni ja, i ne vjerujem a priori, pogotovo sto mi nimalo nemoguce ne zvuci da je todoric reziser cijele price.

ali mi uzasno smeta sto tako lose komuniciraju, ne odgovaraju na pitanja i komentare, nis.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 19 lis 2015, 13:13

da, uvijek su bili škrti na riječima. tipa kad u dostavama samo ti ne donesu par stvari i ni a ni b. ni da jave da neće bit toga i toga... :dunno

no, kamion. biste li vi objavile takvu nedovršenu priču? mislim, to je mogao biti i ljubavnik gospođe?
jesu poljuljali povjerenje. podigli tiražu? mislim. koliko je uopće tržište eko hrane?
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la direktorica svemira » 19 lis 2015, 14:01

Tržište je ogromno, i raste. Nekoć je bilo rezervirano samo za male, a sada bi veliki izbacili te male. Ne zaboravimo da je Sever tužio Todorića zbog neplaćanja :mrgreen . Ne zaboravimo također da ima vlastitu distribuciju tj. neovisan je. Dovoljno da ga se makne.

E sad, da li je ulovljen s prstima u pekmezu - moguće i vjerojatno jest. No ulovljeni su mnogi pa nije bilo ovakve hajke. I teško da će OPG dobro iskomunicirati prema javnosti odgovor na ovakvu hajku. Oni su proizvođači, a ne PR stručnjaci. Zato je velikima tako lako i pokopati male igrače - dovoljan je jedan članak.
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la malamaja » 19 lis 2015, 14:48

ulovili su todorića( i ne samo njega, nego i sve velike) masu puta s prstima u pekmezu :roll pa eto, napišu obavijest da se proizvod povlači iz prodaje i kraj priče, srede s inspektoratom i sutradan svi imaju amneziju, uključujući i svekoliki potrošački puk.

ovog degutantno čereči podrumski list već tjedan dana ko da je to najvažnija prijevara u prehrambenom lancu hrvata od 7. stoljeća. :roll

kad bi se netko sustavno bavio svim nepravilnostima koji se događaju u trgovini prehrambenim proizvodima ovo vjerojatno ne bi niti ušlo u nepravilnost...

nije da navijam za čovjeka, jer uopće nisam njegov potrošač...ali mi je nekako žao kad te uzme u žrvanj veliki sustav koji ima neograničenu moć (što medijsku, što financijsku)...ko David i Golijat.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la IINA » 19 lis 2015, 14:57

Meni ih nije žao.
Odavno sam sigurna da ono što oni dilaju nije eko. Odnosno veči dio, jer
morali bi imati enormne površine zemlje pod eko uzgojem za tolike količine kojima oni raspolažu. :whew
Netko ih vjerojatno i želi ocrniti, al svakako na debeloj osnovi.
Ovo što pišete za dane otvorenih vrata...nije problem imati dio eko za pokazivanje, a ostatak navuči od negdje drugdje (bilo to zelena tržnica ili najobičnija poljoprivreda na vlastitom zemljištu).
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la zara01 » 19 lis 2015, 15:30

Hm...ja sam kupovala dobar dio kod njih.Ne znam sto misliti.Novinari su.....novinari,nisu jednom neistine pisali.Ok ne mogu reci da im nakon svega vjerujem,ali sad vise ne vjerujem nikom.Pa malih opg-a je hrpetina-tko njih tek kontrolira?????Vise uopce ne znam gdje kupovati i kome vjerovati...
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la malamaja » 19 lis 2015, 16:46

IIna, ne znam kaj su gromne veličine zemlje, ali službeno imaju 55ha(od 94.-05.)+ 3,5ha (od 2005.)+2009. 8.250m2 plastenika. s obzirom da je to zadnji službeni podatak a sad je 2015. moja realna pretpostavka je da sigurno nisu smanjivali površinu već ju povećavali. ono što je isto legalno je, imati kooperante koji isto tako proizvode eko proizvode i od njih otkupljivati te proizvode.

istina, nisu ko belje ili pik vrbovec :mrgreen ali ipak....stvorili su pristojnu proizvodnju i bazu.

ono kaj mi pada na pamet da je nekome smanjen uvoz eko proizvoda jer se kupuje više domaće pa mu fali pinka... a možda netko preferira eko proizvode iz italije ili nizozemske.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la iris » 20 lis 2015, 07:43

L. Jesenarka 2002.
V. Zmajica 2004.
Avatar
iris
slavonska gazela
 
Postovi: 5962
Pridružen/a: 04 vel 2003, 13:24

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la Ina66 » 20 lis 2015, 08:35

ja, kao i mnogi drugi, sam brzala sa zaključkom prije nego se i čula druga strana
hvala iris :)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la anlan » 20 lis 2015, 15:29

ne znam što je istina.

ali eto baš se zgodno poklopilo: od četvrtka 20 posto sniženja na eko povrće u Konzumu :mrgreen
anlan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 830
Pridružen/a: 23 vel 2005, 00:35
Lokacija: :)

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la malamaja » 20 lis 2015, 15:35

anlan je napisao/la:ne znam što je istina.

ali eto baš se zgodno poklopilo: od četvrtka 20 posto sniženja na eko povrće u Konzumu :mrgreen


:mrgreen :lol jednom smrkne, drugom svane
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la tanjabb » 20 lis 2015, 17:36

Poznavajuci kako novinarstvo danas izgleda ne bih se kladila u istinitost clanka. Ima negdje na fejsu 4 stranice dopisa inspektora koji inace testira njihove proizvode, detaljno objasnjeno kako i sto se radi.... smrdi tu nesto jako.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26099
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la snowwhite » 20 lis 2015, 20:47

najviše smrdi kako su se tako obrušili SAMO na njega i to SAMO jedna tiskovina :conf
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la noah » 20 lis 2015, 23:08

Mi kad kupujemo njihovo povrće full mi brzo strune u fridgu s obzirom na konzumovo koje ponekad kupim...ali hdB vrlo rijetko kupujem u konzumu...čak i brže strune od onog povrća sa placa...
Ja im vjerujem...
Telgram se želi reklamirati nekom super pričom ali im baš nije uspjelo samo su se ...
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 21 lis 2015, 06:55

prema tekstu u Večernjem - gdje ima i komentar inspektora, slažu se svi da je imanje ekološko. u to ja nisam ni sumnjala. to bi mi ipak bilo malo previše da čovjek riskira.
ovo pitanje "prstića u pekmezu"... e to je drugi par rukava. je li preprodavao... Tu bih se složila s Majinim komentarom da napišu obavijest da se proizvod povlači iz prodaje i bok.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la direktorica svemira » 28 lis 2015, 20:29

Mislim da je sada pravo vrijeme kupovati kod njih i pritom biti siguran da je roba zbilja eko :mrgreen . Ako su do sada i muljali, sada sigurno neko vrijeme neće :mrgreen
Avatar
direktorica svemira
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1022
Pridružen/a: 07 sij 2003, 23:48

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la malamaja » 28 lis 2015, 20:45

:lol direktorice, dobar :mrgreen
gledala sinoć u otvorenom. dakle, ta novinarka...kaj da kažem ?! htjeli su zapravo dokazati kako su kontrole ministarstva poljoprivrede/agencija/kontrolnih agencija koje zapravo nisu akreditirane za kontrole ?! manjkave !? :ajme
uz to uzeli su uzorak koji su samoinicijativno odnesli u štampar...na nepravilan način, full nepravilan. mimo svih regula...i onda imaju nekaj za reći.
tak sve jako, jako nategnuto.... :ajme
najbolji je bil doktor koji je pozival pučanstvo da jede jabuke makar i špricane jer je njihova dobrobit veća od one da ih uopće ne jedu.ikakve :mrgreen ima smisla :lol
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la alexandra » 28 lis 2015, 20:54

sve je nategnuto.
kada novinari uzimaju bilo kakav uzorak, uvijek ga uzimaju nepravilno pa se svejedno o tome uvijek piše. i kad su veliki u pitanju :mrgreen
možda on nekom smeta, ali budite sigurni da tati ne smeta. on je još uvijek jako, jako, jako premali da bi smetao imperiji i da bi se s njim bakćali.
prije je moguće da mu smješta konkurencija, prava, proizvođačka, ili neka koja je nama još buduća jer ne znamo za nju :p
ako mu smješta. ja naime nemam baš puno povjerenja u eko proizvode :lol, naročito ne kod nas.
odnosno mislim da bi trebali koštati puno puno više, s obzirom na površine na kojima se uzgajaju, od ne eka, da bi bili isplativi :p
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 30 lis 2015, 21:13

direktorica svemira je napisao/la:Mislim da je sada pravo vrijeme kupovati kod njih i pritom biti siguran da je roba zbilja eko :mrgreen . Ako su do sada i muljali, sada sigurno neko vrijeme neće :mrgreen

to sam i ja rekla :lol
ali nitko ne sumnja da je njegov OPG eko. Pitanje je je li podmetao false jabuke. A meni se sve čini da je - jer ovo sve što je uslijedilo ga je toliko uzdrmalo da mi je nevjerojatno da netko tko je čisto ko suza (kako kaže) tako poklekne pred lažnom pričom u novinama. a priča je šuplja - baš je.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la corazon » 28 stu 2015, 09:54

dobila sam preporuke za ovo:
http://www.finoteka.com/

direktno od domaćih proizvođača u vaš dom. sad proučavam.
brašna naručujem isto direkt iz jednog mlina u istri.
Avatar
corazon
ledena kraljica
 
Postovi: 3175
Pridružen/a: 20 vel 2006, 16:53

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la mrs. eastwood » 26 sij 2016, 16:07

sad sam skontala da je Sever podigao cijene dostave na 45 kn. prije je bilo besplatno za preko 100 kn narudžbe. ovo kao da me me moli da ne naručim.
a vidim i nema ih na popisu u CC1.

ne želim više misliti o njima, želim samo da mi netko dostavlja zdravo povrće i voće. idem gledati ovo Cor što si stavila.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la zara01 » 27 sij 2016, 01:05

Nema ih u citiju,zapravo nema vise gotovo nikog.....mislim da ce se to uskoro skroz zatvoriti....ja sam nekako.odustala od Severa nakon one afere :( .
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: EKO povrće, voće, meso, gdje kupujete? - II.dio

PostPostao/la zara01 » 16 tra 2016, 16:35

Zgb.cure gdje kupujete jagode?
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.

cron