Sada je: 29 ožu 2024, 08:29.

Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 sij 2016, 17:12

Evo, majke mi, odmah mi je lakše kad vidim da ima još nas centrifugiranih :lol
Je da stalno petljam po toj robi :rublje ali meni je biti čista i mirisna, oprane kose (i depilirana :lol ) imperativ - ako je drukčije ne osjećam se dobro...
Mm vozi biciklu dva puta tjedno, a odradi još dva put i trening doma... sin ide na gimnastiku, u vrtić i ka i svako dite igra se po dvorištu, u škalji, po šumici i dođe doma ka marinac posli treninga...
L je beba i kao takva traži da se i više puta dnevno presvuče ;)
Skupi se svega toga kroz dan tako da pred spavanje jedan po jedan uredno idemo pod tuš (ljeti i više puta), a makina vrti nekoliko puta dnevno... Skoro ste mi stvorile osjećaj da imam problem :lol
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la pulse » 14 sij 2016, 17:25

Je li neko probao onu foru sa kockicama leda u mašini za sušenje? Navodno ako je nešto zgužvano a ne pegla ti se, staviš u mašinu zajedno sa 6-7 kockica leda i uključiš na 5 minuta i izađe "opeglano". :nokti
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 14 sij 2016, 17:40

sušilica mi je u planu u sljedećoj petoljetki :mrgreen al ak je to istina prodajem sve pegle i ine neupotrebljavane uređaje uključujući i električni nož :mrgreen i kupujem sušilicu :lol samo da ne moram peglati :gaah
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 14 sij 2016, 18:10

:lol i moja mama je takva. ja sam odlučila da budem drugačija :mrgreen za sad mi ide dosta dobro :yess
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Dobri andjeo » 14 sij 2016, 20:27

Malamajo ne isplati se investirat u susuilicu, ja vec imam trecu , i sa svakom moras peglat ak nosis kosulje i majice , hlace koje nisu traperice, jer to u susuilicu ne ide osim ak ti je svejedno da se stisne. Pa tak susim u njoj samo rucnike, gace carape, i ne bit e stvari za po doma jer se sve drugo stisne il ima oznaku da ne smije u susilicu .mmova roba isto a i stvari od cura. A to kaj ide u susuilicu ionak ne peglam :roll
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Vicky & Mama » 14 sij 2016, 20:45

mmar je napisao/la:Vicky mi smo normalne one su šporke :lol

:lol to je to - :nata
Btw virujem ti za bolnicu jer sam ja sad nakon neke dvodnevne viroze provela tešku čistku doma, pa sam uz ono redovno pranje posteljine i kupatila dodatno alkoholom prošla kvake, prekidače, daljinske, laptop, mobitele etc. :bis
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la TanjaMT » 14 sij 2016, 21:26

Mmar i Vicky, moze li se vas iznajmiti :mrgreen?
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la snowwhite » 14 sij 2016, 21:27

mmar je napisao/la:Vicky mi smo normalne one su šporke :lol



ma vi samo imate previše slobodnog vremena :lol :p
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 14 sij 2016, 21:55

snowwhite je napisao/la:
mmar je napisao/la:Vicky mi smo normalne one su šporke :lol



ma vi samo imate previše slobodnog vremena :lol :p

;)

i samo da podcrtam

mmar: Vicky mi smo normalne
Ja sam sad u bolnicu došla s[url]kompletom za čišćenje i prvo komplet sredila sobu i kupaonu pa se smjestila[/url]


da bolnice u gadne, priznajem, al ipak kompletno ju očistit je previše
ja donesem one domestos maramice pa s time pobrišem wc il tak nekaj u bolnici, dakle parcijalno
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 14 sij 2016, 22:10

mmar dođi u pulu do mene kad ti bude bolje, plaćam putne :kiss
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Iva15 » 15 sij 2016, 00:30

Jao, jao, od kad nas je četvero, a ja doma na porođajnom imam osjećaj da mi se život pretvorio u pranje, rastezanje, skupljanje pa preslagivanje, peglanje i spremanje robe :nesvist

Sušilicu nemam pa pokušavam vani sušit al sa ovim vremenom za kraj uvijek moram još malo prosušit pi radijatorima i to mi je ono najgore jer mi se ta roba stvarno 100x provlači po rukama. Po ljeti je stvarno lakše. Imam i neku lošu mašinu, a žao mi kupovat drugu dok ova radi, a nema šanse da ja robu samo složim, moram je i speglat. Al to mi čak i nije problem, to mi je vrijeme da usput pogledam i koji film/serijicu.

Brzinski sam preletila topić pa zaključila da mi spadamo u one "šporke" :lol ja i muž definitivno nosimo neku robu više puta i taman nedavno skužila da i stariji može neke stvari ponovno obuć, bez pranja, pogotovo vikendom, kad je doma. Ma treba si olakšat život ;)
P 07/2012 S 05/2015
Avatar
Iva15
volim biti organizirana
 
Postovi: 834
Pridružen/a: 09 lip 2005, 08:06

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la latica » 15 sij 2016, 10:56

ja sam uvijek za sušilicu majo! šta će ti električni nož?!
ja skoro sve sušim, imam program i za košulje - do 5 komada osuši da ne moraš peglat, za sintetiku, i za to prozračivanje - netko je spominjao kockice leda. ovo je da staviš manju količinu robe i 18 minuta ti je propuše vrućim zrakom i parom i tako osvježi robu koja je dugo stajala ili bi je trebalo propeglat ;)

peglanje mrzim, ne opušta me, jer ne peglam uz Tv budući da nikad ne gledam TV, a čitat uz peglanje ne mogu :lol to malo što ostavim osušit vani i onda moram prepeglat mi se uvijek nakupi hrpetina i brzoja to preletim, ali da mi je tlaka, tlaka mi je.

što se pranja tiče, puno je toga stvar navike, ali puno je toga i stila života. ja odbijam robovat pranju veša i kad se sjetim da ako nešto obućemo 2 puta (ako je čisto naravno) to u konačnici znači mašinu veša kojeg treba razvrstat, izvadit, sušit i slagat, meni je to dovoljan razlog da ne bacam odmah sve u pranje. s druge strane recimo ne mogu da se ne otuširam navečer, i djecu isto, barem brzinski, mi se moramo otuširat jer ja ne mogu inače leć u krevet ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Beppa Joseph » 15 sij 2016, 11:30

Ja imam dojam da se pere onoliko puta tjedno, koliko ima ukućana. To varira prema dobi djece, količni bubnja, ali je uglavnom tako.
nas ima troje, pa se otprilike i triput pere. Ne u pravilnom rasporedu, već više tako da tri dana perem pa tri dana ne i sl.
Nemam sušilicu, voljela bih je imati, ne peglam. :)
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 15 sij 2016, 11:30

:lol električni nož sam dobila i još gomilu aparatića koje nikad koristila nisam :mrgreen pa ću sve zamijenit za sušilicu. meni zapravo sušilica treba jer mi ide na žifce veš na štenderima, sušilima i tak to. tu sam tanka :znoj dok ja to rasprostrem, složim, skinem, aaaaa mogu ručak skuhati :mrgreen

vidim da smo srodne duše po pitanju pegle :ajme peglanje je gubljenje vremena. treba raditi nešto kreativno umjesto peglati. to je moj moto :mrgreen istina, kad pogledam zapravo objektivno peglam samo manju količinu odjeće, tipa košulje, neke fine stvarčice koje se malo pogužvaju, posteljine :roll iako, i njih fino složim i samo pogladim peglom jer su od kvalitetnijih tkanina pa ih ne treba toliko peglati.
negdje u podsvjesti mi još zvoni da postoje žene koje peglaju gaće i ručnike :gace svakačast :mrgreen
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Hajdi » 15 sij 2016, 11:49

U salonu bijele tehnike su mi jako preporučivali ova sredstva za pranje robe i suđa http://www.clearwhite.com/. Nešto sam uzela pa vam javim kako djeluje.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la SonjaV » 15 sij 2016, 11:52

Nas je petero i da mogu stignem/želim imala bi svaki dan po par mašina za prati.
Najčešće perem 1-2 mašine dnevno a ono što bi na većoj temp. perem naveče (kao kad je jeftinija struja).
I fascinantno mi je da uvijek imam 2 pune košare za prljavi veš i to se ne smanjuje :roll
Obično i sušilicu palim naveče i tu robu ne peglam, zato mi je sušilica i spas, koliko troši ona struje toliko uštedim na nepeglanju i nemam više gominlu robe koja čeka.
Indijanac '09.2002
Mrvica '05.2005
Bucka '06.2014
Avatar
SonjaV
sa zalihama pelena
 
Postovi: 1720
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:42
Lokacija: Malo misto

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 15 sij 2016, 12:01

Hajdi je napisao/la:U salonu bijele tehnike su mi jako preporučivali ova sredstva za pranje robe i suđa http://www.clearwhite.com/. Nešto sam uzela pa vam javim kako djeluje.


ja sam skužila da što jeftinije sredstvo za suđe, to bolje. uzimam već dugo prašak iz mulera, i to on0e njihove marke. isto tako iz dm-a. i super su.

za čišćenje perilice i suđerice koristim sodu bikarbonu i limunsku kiselinu. bikarbonu sipam u bubanj a limunsku u pretinac za prašak, okrenem program na 60 i mašina čista. i tako barem jednom mjesečno. dokazano jer je serviser kod zadnje izmjene lagera na bubnju, rekao da mašina/grijač uopće nemaju kamenca.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la MalaSirena » 15 sij 2016, 12:09

Za perilicu suđa uzimam one najjeftinije iz dm-a, te su mi super, a za vešmašinu samo praške iz Mullera, obično onaj koji je najjeftiniji (neki njihov) ili na akciji (npr. sad sam kupila onu veliku kutiju Ariela). Praška za veš stavljam toliko da mi onaj od 1,75 traje oko mjesec i pol do dva, a za bijeli veš puno dulje jer imam u prosjeku dvije - tri mašine bijelog mjesečno. Omekšivača stavljam jako malo tako da mi litra traje cca 2-3 mjeseca, a nekad za bijeli (ako nema ručnika) umjesto omekšivača stavim bijeli ocat. Ako ne stavim omekšivač onda su mi ručnici grubi, a veš zgužvaniji, ali ne volim da ga je puno jer mi smeta jaki miris, stavljam ga cca jednu žlicu do dvije.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 15 sij 2016, 16:15

ja uzimam prašak a ne tablete za suđericu jer se to pokazalo isplativije. naime, kad perem samo pola suđerice (a imam onu manju od 45cm) bezveze mi je staviti cijelu tabletu....a da ju prepolovim, onda se raspadne...pa sam skužila da je jeftinije i pametnije uzeti u prašku, doziram si sama i to je to.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Hajdi » 15 sij 2016, 16:18

U salonu su mi objašnjavali da je za perilicu i suđericu bolji prašak od tableta i tekućih deterdženata. Navodno se bolje otapa, ne zaostaje u cijevima itd. Ne mogu reći da li je to istina.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Nana1971 » 15 sij 2016, 16:20

i ja sam to čitala pa nastojim bar jednom tjedno upaliti bar program na 60, a povremeno i na 90 stupnjeva s praškom.
ocat redovito stavljam umjesto omekšivača.
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 15 sij 2016, 16:24

ja ne koristim omekšivač uopće. i ništa se nije promijenilo ...prestala sam ima sigurno dvije godine. kad perem fini veš, onda perem s tekućim a on već ima miris i odjeća je ok i mekana.
za ostalo nam uopće ne igra nikakvu ulogu.

to za prašak sam i ja čula, no iskustvom mogu reći da povremeno sve pročistim i operem sodom bikarbonom i vrućom vodom. nema zaštopavanja i naslaga nigdje. to je i za odštopavanje odvoda odlično. usipati vrećicu sode bikarbone i zalijati ju kipućom vodom. sve ode i pročisti se. nama se zbog dlaka i kose redovito kada i lavabo znaju zaštopati, bez obzira na rešetkice. s ovim očistim sve.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Nana1971 » 15 sij 2016, 16:30

soda ravno u odvod od kade ili kako?
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24551
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la mrs. eastwood » 15 sij 2016, 17:04

soda, pa topla voda. a za wow efekt na kraju malo i octa
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la malamaja » 15 sij 2016, 17:12

da, usipaš sodu u odvod. i zaliješ vrućom vodom....malo ide bablbabl pa usipaš još vruće vode. ja uzmem kuhalo od litru i nešto i lijepo zalijem. malo ostavi i onda normalno isperi. ak treba ponoviti još jednom. ja sam tako nedavno odštopala kadu, bez mister muskola i sličnih kemikalija.
ja ne stavljam ocat jer mi onda sve smrdi. za kamenac stavljam u sodu limunsku kiselinu i onda dodam vode. sredstvo za blistave sanitarije.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la MalaSirena » 15 sij 2016, 18:09

malamaja je napisao/la:ja uzimam prašak a ne tablete za suđericu jer se to pokazalo isplativije. naime, kad perem samo pola suđerice (a imam onu manju od 45cm) bezveze mi je staviti cijelu tabletu....a da ju prepolovim, onda se raspadne...pa sam skužila da je jeftinije i pametnije uzeti u prašku, doziram si sama i to je to.



Ja prepolovim i ništ se ne raspada. Isključivo ove jeftine denkmit.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la JiA » 15 sij 2016, 19:09

MalaSirena je napisao/la:
malamaja je napisao/la:ja uzimam prašak a ne tablete za suđericu jer se to pokazalo isplativije. naime, kad perem samo pola suđerice (a imam onu manju od 45cm) bezveze mi je staviti cijelu tabletu....a da ju prepolovim, onda se raspadne...pa sam skužila da je jeftinije i pametnije uzeti u prašku, doziram si sama i to je to.



Ja prepolovim i ništ se ne raspada. Isključivo ove jeftine denkmit.


Ovako i ja. Gotovo nikad ne stavljam cijelu tabletu.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 15 sij 2016, 23:56

Potpis zaciscenje perilica i odvoda.
Aliza vesmasinu treba na praznu masinu usuti kristalnu sodu, ne bikarbonu i oprati na 90.
Pa idfuci put ponoviti sa litrom octa u bubanj i na 90.
Kristalna soda kupuje se u poljoapoteci.

Za odvode pomijesati sodu bikarbonu i ocat i onda usuti u odvod a zatim zakiti obilno vrucom vodom.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la MalaSirena » 16 sij 2016, 07:58

Kad smo već kod korisnih savjeta, ovaj nema veze s pranjem, ali ima s peglanjem :starac :D
Očistila sam stopalo pegle Lupocetom jer mi je bilo toliko zapečeno da sam razmišljala o zamjeni stopala (što je vjerojatno skup sport, ali imam parnu postaju pa mi je to jeftinije nego kupiti novu) i fakat radi, čak sam i rubove rupica za paru očistila! :5
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 16 sij 2016, 15:49

Ooo hvala sirena!

Ja sam trenutno i u tome odstopavanju i ciscenju al morat cu pozvat vodoinstalatera fa mi odstopa sudoper. Svasta sam izvukla. On neka to pa cu jha onda odrzavati svaka dva mjeseca sa sodombikarbomom i octom.
Puno kuham i imam zastitnu mrezicu pa sve bacam u sudoper a ne u wc.
Izglwda da mi to nije pametno.
Kadkazem sve mislum na vodu od kuhanja a to zna bit masno.
Do sad u 4 godnisam ozbiljnije ocistila cijevi ni sifone pa se skupilo
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron