Sada je: 28 ožu 2024, 10:38.

Preseljenje iz Zagreba

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Mila2015 » 15 vel 2016, 10:34

Dragi, evo da otvorim temu, ako već postoji oprostite...sada sam se registrirala tek pa imajte razumijevanja...
Eto radi muža preselili smo se iz Zagreba u manji grad udaljen 100 ak km koji niti autocestom nije povezan...zašto sam to navela, zato jer je put tada do Zagreba po sat i pol -dva vožnje, uz pretjecanja kamiona, kombajna, buseva,...stoga si ne mogu priuštiti česti odlazak da si olakšam dušu pa odemo malo jednom tjedno...
Dakle, već više od pola godine živim u tom malom gradu i nikako se nemogu priviknuti...preko dana se držim, perem,čistim,kuham bavim se bebom, .taj gradić mi jednostavno ne odgovara...nema ništa osim birceva, pješke ga obiđeš za desetak minuta i dalje ne možeš. Da se razumijemo, nije kriv grad jer je tako sve u lijepoj našoj, centralizirano, pa mala mjesta ispaštaju.
Zadnja izmjena: Mila2015; 29 ožu 2016, 07:54; ukupno mijenjano 2 put/a.
Mila2015
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 15 vel 2016, 10:17

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la leptir422 » 15 vel 2016, 10:37

A negdje na pola puta da se preselite? U predgrađe Zagreba? Tako da je tebi Jarun i grad bliže, a on ima manje za se vozit?

Iskreno - ja sam došla iz malog mjesta gdje nije bilo ničeg. I drage su mi blagodati grada - ali živim u predgrađu Zagreba tako da imam i mir od vreve kad mi zatreba, i da mi se djeca igraju na što manje zagađenom zraku... da imaju prednosti i grada i sela. Zato sam ti i predložila pola puta.
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la danijela81 » 15 vel 2016, 10:46

Bez ocaja!
I malo manje kuhaj, cisti, peri ;)
Izadji van s bebom u setnju. Procavrljaj s kojim susjedom - barem u malom gradu nije tesko naici na nekog spremnog na malo razgovora.
I u tom malom gradu lokalna zajednica je sigurno aktivna. Saznaj postoje li kakva drustva, udruge, bilo kakve aktivnosti na redovnoj bazi. Odi i upoznaj nekog, ne druze se ljudi samo po birtijama, iako ti se to za sad tako cini.
Od svih tih ljudi sigurno mozes pronaci i izabrati si neko ok drustvo.
A rolati mozes i tu, ne treba ti Jarun. Cijeli grad ti je staza za rolanje.
Malo obrni stvari i nemoj traziti ono sto ti nedostaje ovdje. Nego pronadji neke prednosti koje mala sredina nudi. A ima ih, znam jer sam prosla isto. Iz Zg sam preselila u manju sredinu. Jos sam i nezaposlena, ali to ne znaci da sjedim doma i ne izlazim iz kuce.
Trebalo mi je vremena, istina, ali sada se ne bih vratila u Zg, bez obzira na sve njegove prednosti
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Mila2015 » 15 vel 2016, 11:02

Hvala na odgovorima! družim se s ljudima,, naravno. Znam, ima tu zajednica i svašta nešto...ali kad jednostavno nije to to...razmišljali smo na pola puta, a to bi bio Vrbovec, što i nije rješenje jer treba dići kredit za izgradit kuću, a u to se panično bojimo upustit jer nisu zdrava vremena za takve pothvate..pa eventualno kupnja stana u Sesvetama (puno jeftinije od gradnje kuće) no to više nije pola puta.. ...neznam...nisam manijak za čišćenje, već jednostavno to su dnevni poslovi zbog dva psa, bebe i muža koji radi po cijeli dan...nisam niti tip za klafranje po cijele dane...volim se par puta tjedno nać, popričat i bok...ono kaj mene, odnosno nas ispunjava je muving...vidim i po mužu da vene i kad mu neš nejde psuje grad koji mu nije niti kriv niti dužan...zaista se trudim ukopit, al kad nejde...
Zadnja izmjena: Mila2015; 15 vel 2016, 11:18; ukupno mijenjano 1 put/a.
Mila2015
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 15 vel 2016, 10:17

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Mila2015 » 15 vel 2016, 11:11

danijela, kolko vremena ti je trebalo da se privikneš?
Mila2015
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 15 vel 2016, 10:17

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la danijela81 » 15 vel 2016, 11:21

To je specificna prica, jer bilo je tu puno drugih problema radi kojih sam bila u depresiji. Tak da mi je trebalo jedno 3 godine :ajme
Ali, da su okolnosti bile ok, vjerujem da bi mi trebalo puno, puno manje.
Nasla sam si zanimaciju. Tj vise njih, koje me ispunjavaju. Upoznala hrpz ljudi i probrala nekoliko s kojima se redovno druzim, ne svaki dan, ali imamo zajednickih tema, interesa, akcija...

Najteze mi je bilo prihvatit da nemam gdje otic kad se meni hoce nesto. Kad su krenule redovne aktivnosti, nisam imala vise takvu potrebu, za "otic negdje".
Razlika je sto u vecem gradu uvijek mozes pronaci nesto zanimljivo, u svakom trenutku. Ovdje si sam planiras i izvodis zanimljivosti, kontinuirano. Nema ponudjenih dogadjanja na koje jednostavno odes, nego si dogadjanja sam osmisljavas.
I to ne mozes sam, nuzni su ti drugi ljudi
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Mila2015 » 15 vel 2016, 11:52

Voljela bih još životnih priča da čujem :) kako ste se snašle, pri tome ne mislim baš preseljenje iz Zagreba (po meni ima puno ljepših gradova od Zagreba - npr. Zadar, Opatija, ...) Nego mislim na preseljenje iz većeg u manji grad...samo sam tu temu stavila jer neznam baratati forumom :mrgreen
Btw Danijela hvala na odgovoru! :)
Mila2015
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 15 vel 2016, 10:17

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 15 vel 2016, 22:19

Evo kratko cu sad, a kasnije malo nadulje

Ja sam radi posla iz zga preselila u pulu tj prvo porec
Nisam se privikla
Ali naucila sam zivjeti s time, naucila sam njegovati svoje i poistovati tude
Trsim se biti dio zajednice pomazem,javljam se susjedima
Nije to lako uz malu djecu i bebe, jer si vezan za kucu i njihove rasporede, kasice i spavanja
Tako da znaj bit ce lakse kad krenete u jaslice
Sada si realbo pomako otudena zbog bebe iako dosta izlazis. No tose mijenja

Prva stvar je da u srcu nadjes razologe zasto si tamo. I usprkos povremenim depresihama, koje jenjasvaju kako se snalazis i kako te ljudi pocnu prihvacati
Jako je dobar razlog taj da muzuustedis 4 h auta.
Ja znam, u autu sam 2 i toliko manje sa djecom imuzem
Jako je dobar razlog. I nemoj misliti da je taj posao vjecan, mozda gas promojenite.

Tako da, imas dobar razlog. Falio bi ti tm da toluko putuje i ne bi bio od voljhe bas

Sto setice prilika za zabavu, to me vjecno zivcira iako se snademo i imamo aktivnosti i previse
Kaj se tice susjedskih zabadanja, tu sam totalno indiferentna. Pomalo i prkosna. Ne zanima me inije me briga sto pricaju . pokusaj tako.

Npr. Kako smo vjernici idemo u crkvu redovito i sviiii to znaju i sveeee me bake iz crkve obozavaju i gledajumilo kad dodjem s djecom. Trebalo je tri godine da me skuze i prokuze cija sam zena. A ja u tome uzivam. Oshecam se dio zajednice. Osjhecam da bih u ovom stranom gradu, ukojem nemamo obitelj mogla nazvati koju susjedu da bas zagusti i da nam i frendovi zakazu.
To je primjer tog pricanja iza leda i poznavcanja svakoga na pozitivan nacin.

S tim da je mentalitet u iustri drugaciji a vi niste tak daleko otisli

Da skratim, sad ti je najteze zbog bebe i njenih potreba si specificno odvojena od javnosti
Tek ste stigli, 6 mj
Treba naci razlog za tu zrtvu i mir u tome. Jer nema nista lose u tuzi i nostalgiji ako u srcu imamo mir s tom odlukom. Kad sam ovdje dolazila znala sam da je na dugo i skoro zauvijek i uvijek sam s time bila mirna. Ali sam si dopustila i tugovanje i ogovaranje tih nesretnih prilika.
Mm je uvijek bio tu da me saslusa, da me cuje. On koji nikad nije putovao niti zivio igdje osim u svom kvartu je savresno dobro znao kad sam tuzna i kad trebasm malo ogovarati tudinu i gradic. A opet zna da sam mirna i predana svom zivotu tu. Ljudi mogu imati te poidvojene osjecaje. No dugo treba da ih sve integriramo
Nazalost, voljela bih da sam imala jos podrske osim njegove ali i tu sam izvukla opet puno snage.

I sada jos sanjarim o nekom mogucem preseljenju.
Ali puuuuno vise uzivam otkad me poznaju bakice iz crkve i kvarta i otkad stvaram prijateljstva.
To mi he trebalo.

Ali trebal jhe dobrih cetiri pet godina nor da skuzim od koga primiti savjete za bejbisitanje, pomoc u kuci i dr.trebalo je vremena da se razviju i prijhateljstva da mozes racubati nba negog kad ti je hitno ( nagle bolesti, smrt u obitelji...)

Sve to pridonese konacno tvom osjecaju da si se snasla i da mozes zivjeti i uz tugu i bez gomile mogucnosti i bez velikg grada i bez svojih prihatelja i bez roditelja i bez ... Ima zivota i u manjim mjestima, ima i obrazovanih i finih kao i onih malo tezih isto ko i u zegeu

A ono sto ne mogu prihvatiti to pomalo prkosno drzim i prigovaram tome. I to mi dobro dodje isto..ono malo humora i zalopojki i ogovaranja ma i s mmom opletem po tome. I tako...
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 15 vel 2016, 22:30

U kojem si gradu mozda znamo koju purgericu da ti skrati dane?

Hehe, ono gore je bio dug post, beba je zaspala pa sam napisala. Nenadani bonus

Safd ti je idalno vrijeme za krenut na neku dihetu i vjezbanje. Setnje. Imas puno vremena

Mi purgeri imamo porednost pred ovima iz malih mjesta, nije nas briga kaj misle o nama pa se ne sramimo biti glasni, vjezbati ili trcati po cesti... Ono iskoristi to!
To mi je tu bas velka prednost, to da nemam srama i da ne kuzim neka pravila.
Zabavim samu sebe

Mi zivimo u iluziji da smo u ztagrebu, da su svi ko i mi i onda ne primjecujemo da svi znaju sve o nama. I ja svjesno tak funkcioniuram i super mi je to.
Doduse ispadas cudak,al na to sam navikla :zub :lol
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Duga » 16 vel 2016, 09:31

Pčelo, iz tvojih postova nekako iščitavam da je ta Pula više k'o - Pripiz**** Donja :lol.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la patkica » 16 vel 2016, 15:26

Hm, a ja sam stekla dojam da piše o Poreču, a ne o Puli. Razlika je dost velika ;) ali zapravo, u Pčelinim postovima ne vidim ništa specifično baš za određeni grad ili mjesto, nego baš općenite stvar zajedničke vjerojatno svima koji iz velikog grada sele u mali :).
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 16 vel 2016, 15:41

Ne veci gradic je. Ali zivjela sam i u poirecu par godina, to je vec manje mjesto. Tj u selima i predgradju poreca, ne mozes tamo lajo naci nesto za iznajmiti
Mislim da pojretacicu teme ne zanima zemljopis ili br aktivnoisti, kazaliusta i dr u gradu vec nesto drugo
A i onako s malom bebom mora se odreci dosta izlazaka

Zadar si spomenula, e to je grad di bi ja voljekla zivjeti. Bez pardona.
Zadar mi je dosta poznat i drag, dugi niz godina tamo sam ljetovaka i imala drustvo

Ali gdje god da preselisna pocetku bi ti bilo tesko, izmedjuostalog jer nemas svoje koji bi ti olaksali izlaske
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 16 vel 2016, 15:51

patkica je napisao/la:Hm, a ja sam stekla dojam da piše o Poreču, a ne o Puli. Razlika je dost velika ;) ali zapravo, u Pčelinim postovima ne vidim ništa specifično baš za određeni grad ili mjesto, nego baš općenite stvar zajedničke vjerojatno svima koji iz velikog grada sele u mali :).

Pa to sam i pusala, o unutarnjim razmisljanjima. No eto i u puli mi je dugo trebalo da se uklopim, ipak imam 3 klinaca za redom pa ide svojim tokom..
Zbog te situacije ne mogu cesto odlaziti u zg, a i financije. Zatim ja i radim pa vikende s klincima treba i odmoriti i izorganitzirati iduci tjedan, skuhat
Kad smo imali jedno dihete cesto smo isli. Sad nesto manje jer treba vise energije za organizaciju, uspavljivanje i dr. Van kuce. Jer na kraju tog izleza sve te ceka doma a treba u pon na posao
I sve to doperinosi tom osjecaju odsijecenosti

Sad se spremamo prvi put u zg u petero a auto nam je krntija! Haha
I bas me zanima kako cemo izvesti uspoavljivanja po danu i noci
Al veselim se


Mila kako ti provodis dane?
Ja sam pouno setala po prirodi sa bebom u marami ik mei thaju. Svuda. Onda istrazivala sam ikeju, malo citala, no realno uz bebu nwemas puno vremena posvetit se , al zato setnje mogu biti duuuuge a beba spava
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la patkica » 16 vel 2016, 16:19

Pa da, zato i kažem, da si pisala o unutarnjim razmišljanjima, i snalaženju u novoj sredini, a ne o konkretnom gradu, da je pri******* :)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 vel 2016, 20:46

ha ha da nisi u moj grad preselila iz kojeg mi selimo u zg, jer vise nemozemo zivjet. putovat cu ako treba tih sat i pol jer putuje ionak pol grada svaki dan na posao, nije to nista. za djecu u mom malom gradu nema nis, kak velis obides ga za 10 min, za sve ionak moras u zg jer nemas ni poklon za rodendan kupit gdje , kvaliteta bolnice je presmijesna i bas za sve idemo u zg. tako da smo se odlucili nagodinu preselit u zg. znam kako ti je, i ako ikako mozes vrati se u zg jer ces poludit kad tad tu gdi jesi i skuzuit da bas za sve moras u zg. nedaj boze da ti se djeca razbole, mi idemo za astmu u zg, ortodontu, ortopedu, zubaru, psihologu, gastroenterologu itd... ma za sve. ukljucujuci soping i kino jer je i kino iako novo presmijesno ( nesmijes jest kokice ni pit u njemu :lol ) kvaliteta skola je takoder bzvz kao i srednjih skola, ma bezveze. nema u lijepoj nasoj u malim gradovima srece, sve se zatvara. pretuzno. a kad si duze tu ko mi (cca 10g) shvatis da je svako svakom brat :hahaha
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 vel 2016, 20:49

Mila2015 je napisao/la:Hvala na odgovorima! družim se s ljudima,, naravno. Znam, ima tu zajednica i svašta nešto...ali kad jednostavno nije to to...razmišljali smo na pola puta, a to bi bio Vrbovec, što i nije rješenje jer treba dići kredit za izgradit kuću, a u to se panično bojimo upustit jer nisu zdrava vremena za takve pothvate..pa eventualno kupnja stana u Sesvetama (puno jeftinije od gradnje kuće) no to više nije pola puta.. ...neznam...nisam manijak za čišćenje, već jednostavno to su dnevni poslovi zbog dva psa, bebe i muža koji radi po cijeli dan...nisam niti tip za klafranje po cijele dane...volim se par puta tjedno nać, popričat i bok...ono kaj mene, odnosno nas ispunjava je muving...vidim i po mužu da vene i kad mu neš nejde psuje grad koji mu nije niti kriv niti dužan...zaista se trudim ukopit, al kad nejde...

jaopa ti si zbilja u mom gradu :lol nemoj u vrbovec jao :lol idem ti pp poslat jaooo :lol
A rolati mozes i tu, ne treba ti Jarun. Cijeli grad ti je staza za rolanje.
e da se proveze na rolama to bi bila tema i pol :hahaha
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 vel 2016, 21:21

e da i velika je razlika putovat iz zg na posao tam gdje si sad nego u zg, jer ides u kontra smjeru sto je jako velika razlika. puno prijatelja mi putuje i iz zg do ovdje su za sat vremena i nazad isto, jer malo ljudi ide u tom smjeru na posao ;) nis mu ne bu, osim toga sigurno i tam gdi ti muz radi jos bar jedna osoba putuje iz zg na posao ovdje. ;) kazem ti pol grada radi u zg i obratno.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Beppa Joseph » 17 vel 2016, 21:26

Joj, i meni je ovo bolna tema. Slično je kao kod pčelice, osim što ja mogu češće putovati. A što češće putujem, to mi se bude teže vratiti.
Mislim, privukla sam se sad nakon deset godina, prve dvije su bile stvarno gadne, a poslije je manje-više isto.
Nikako mi ne odgovara atmosfera, ljudi su jako zatvoreni i zapravo prilična zlopamtila, no vjerojatno bi sve bilo drugačije da sam se preselila s 18-19, kada je nekako prirodno stvarati dugotrajna prijateljstva. Ovako stalno mislim kako sam u ZG-u ostavila svoju ludu ekipu koja se i sad redovito susreće, a još mi je bolnija točka obitelj, koja mi još više nedostaje otkako imam dijete.
Ne mogu reći da nema sadržaja, ali me zapravo ne privlače. Ne volim ovo kino, ne volim ovo kazalište... Ajde, volim festivalski tjedan, hahaha.
Bolje da prestanem pisati, sad sam baš u nekoj lošoj fazi, a inače nisam takva. Obično uspijem biti sretna i ovdje i ne razmišljam previše o domu.
Ali tu nema mojih ulica, tu sam stranac svuda osim u vlastitom stanu...

Za koji tjedan kad počne lijepo vrijeme, bit ću drugačija :)
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 vel 2016, 21:32

da, vi bar imate more ;)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Mila2015 » 17 vel 2016, 21:39

Hvala vam cure na odgovorima i mogu zakljuciti iz vasih iskustava da ce trebati vremena, no nostalgija ipak ostaje...je, bjelovar je u prici. Slatki, predivan mali gradić, ali nazalost urbanisticki u banani...ima par parkova gdje se guzvaju roditelji s bebama i djecom, mladi, setaci pasa...pogotovo u toplije vreme..nemos ti rolat po tom gradu, to je guzvara, hrpa ljudi a mali grad..setnice ne postoje (ja mislim na setnice sa zelenilom i bez auta), a da bi bio u suzivotu s prirodom moras autom odvozit 10 km di je suma, al i to je nesredeno...eto, dobri andeo sve kuzi i drago mi je da je stao uz mene i drago mi je sto sam sigurna sada da ne izmisljam i preuvelicavam stvari...znam i kada beba naraste da bude ista situacija jer znam da necu imati aktivnosti, osim naravno onih koje si sama zadam...ah...mame, hvala jos jednom na podrski!
Mila2015
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 15 vel 2016, 10:17

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la danijela81 » 17 vel 2016, 21:43

Sto ne rece odmah da je Bjelovar :lol

Ja zamislila Vz ili Kc
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Dobri andjeo » 17 vel 2016, 22:00

Jesi vidla kak sam se nasla odma u postu :mrgreen
No mi cemo na kavicu pa da skupa odselimo u zg. Taman smo nasli super stan na jarunu, samo da nas prodamo ;)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la danijela81 » 17 vel 2016, 22:11

Eto, na muci se poznaju junaci :lol
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Mila2015 » 17 vel 2016, 22:33

Hahahaha kak se mi zenske odmah kuzimo:) hahahahah
Ma vž je predivan grad, i brijem da bi tam bes beda mogla zivjet! A zivjet na moru mi je zelja iz djetinjstva! Dobri andeo, kava u bj svakako slijedi ovih dana, a za jarun mi je bas drago! Tamo mi imamo svoju gajbu koju nebih prodala niti za milijun dolara..kvart je predivan, pogotovo Jarunsko jezero u jutarnjim satima. Sjednes na bajk nigdje ljudi, i radis đir...nesto neprocjenjivo! Zaljubit ces se doseljenjem vec prvi dan!
Mila2015
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 15 vel 2016, 10:17

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la Mila2015 » 17 vel 2016, 22:59

Draga pcelica maja, evo da ti i ja odgovorim :) eto zenske su otkrile koji je to grad:) sport je aktivnost kojom se bavim odmalen i to fest ( plivanje, trcanje, rolanje) a biciklom sam isla na fax (jarun-heinzlova) plus zumba, pilates joga, eto nema di me nema..u trudnoci sam dosla u bj i obisla sve moguce ustanove, domove dvorane da se uclanim u fitness za trudnice, naravno to tu ne postoji...tako je pocela moja agonija..energija se nakuplja, nemas ju di potrosit, a ja negativnu energiju izbacujem samo na taj nacin...sva sreca pa sam pese imala pa sam se kolko tolko rekreirala..opet nije to to...tako su se poceli kilogrami nakupljat a i nezadovoljstvo...sva sreca pa je ljeto trajalo do 11mj pa sam dane provodila na moru :) sada dojim, pa se nemrem bavit fitnesom ili teretanom, pa uzmem bebu u kolica ili onaj ergobaby pa secem, al nes ti setnje, 10 min prode i izades iz grada i nemas di...i ne volim bebu puno setat jer je jako puno smoga ovdje..unatoc tome kaj je zagreb puno zagadeniji ima bar zelenila koje to profiltira, ovdje toga bas i nema, tako da si osuden na tih par relacija, koje su kolko tolko mirne i bez autiju...eto dobri andeo mi je malo dao nade da ipak ima ekipe koja putuje jer zaista po svaku stvar ti moras u zagreb...HB pa postoji internet prodaja jer me spasava! Hocu kupit komad odjece, nemogu jer grad ima nekolicinu butika...kozmeticke usluge su jako skupe, jer ih takoder ima jako malo,... Itd itd...a ti si na moru!! Uzivaj jer kolko god je to drugciji mentalitet, ipak je to more!!:))
Mila2015
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 15 vel 2016, 10:17

Re: Preseljenje iz Zagreba

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 17 vel 2016, 23:04

Mila ja ti i frizera u zegeu i zubara... soping sve
ovdje je jako skupo a frizerri pojma nemaju, čak i oni razvikani. pogotovo oni

eh al kad je ljeto ja s klincima stalno na moru to da
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić


Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.