Sada je: 29 ožu 2024, 12:55.

Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la palunkica » 16 sij 2016, 16:16

MalaSirena je napisao/la:Očistila sam stopalo pegle Lupocetom jer mi je bilo toliko zapečeno da sam razmišljala o zamjeni stopala (što je vjerojatno skup sport, ali imam parnu postaju pa mi je to jeftinije nego kupiti novu) i fakat radi, čak sam i rubove rupica za paru očistila! :5


Ima neki recept?
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la MalaSirena » 16 sij 2016, 16:52

palunkica je napisao/la:
MalaSirena je napisao/la:Očistila sam stopalo pegle Lupocetom jer mi je bilo toliko zapečeno da sam razmišljala o zamjeni stopala (što je vjerojatno skup sport, ali imam parnu postaju pa mi je to jeftinije nego kupiti novu) i fakat radi, čak sam i rubove rupica za paru očistila! :5


Ima neki recept?



Ovaj:
http://www.24sata.hr/lifestyle/tableta-protiv-bolova-je-sve-sto-trebate-za-ciscenje-dna-pegle-454621
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Vicky & Mama » 29 sij 2016, 21:13

Samo da prijavim da zaradih i podnick ode :bis :lol
Ko god da je autor hvala mu - predugo već nosim onaj stari :nokti
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la ŠokNaŠok » 25 vel 2016, 23:40

ne znam šta sam ja, centrifugirana ili šporka....nešto valjda između :dunno

obavezno se presvučemo čim dođemo doma, ta roba za po doma se ne mijenja svaki dan.
za po vani je posebna odjeća i ako se taj dan nije valjala po parku nego smo samo prošetale do dućana, ta roba ostaje i za drugi put, tj. nejde u pranje. kad je često vani, zmazane hlače/kombinaciju iz parka ostavim u hodniku kod cipela pa joj ih obućem ponovno za park. nemam problem s tim, najvažnije mi je da ne ulazi u kuću zmazana.
striptiz do gaća u hodniku :nata

posteljinu se trudimo bar svaka 2 tjedna promjeniti,ali se često to nije događalo pa sam uvela duple plahte u dječjim krevetima i duple jastučnice na svim jastucima pa nam bar to skinem kad skužimo da se ne sjećamo zadnjeg mjenjanja posteljine :shock
ali i tu imamo pravila da bi ostalo sve skupa što čišće: krevet se prekriva prekrivačem i skidaju se šlape/čarape kad se dolazi na krevet. i trudim se da su na/u krevetima samo igračke za krevet. pidjame mijenjamo skoro svaki dan.

imam raspored pranja po danima - pon:svjetla roba, ut:bijeli veš, sri su 2 mašine: krpe/stoljnjaci/ubrusi i posteljina, čet:tepisi/krpe za čišćenje/šlape, pet:tamna roba.
uz to idu platnene pelene bar 3xtjedno uz koje perem tetre za presvlačenje, pokakano i popiškano od cura; ide mašina plišanaca; ide mašina prostirki/deka/jastuka za igranje na podu, često vrtim pranje mašine sa sodom i octom....

fali mi u rasporedu još da si odredim jednu mašinu čarape+hlače tj traperice+jako zmazana roba koju bi trebalo na 60... ali čarapama još progledavam kroz prste iako mislim da bi njih trebalo na 60 jer često hodamo bosi po stanu. nekad mislim da bi one trebale u mašinu s tepisima :ajme tu ću mašinu uvesti kad prorijedimo plišance, pelene .... za sada je plan da za početak instaliram mrežicu u kutiju za veš u koju ćemo ubacivati samo čarape.
.

da bi napunila mašine, često oblačim sebe i cure u tamno/svjetlo ovisno koja je vrsta robe u planu za pranje taj dan/sutradan. i koristim maramice za skupljanje boje.
peremo 2 dnevno preko tjedna; vikendom se trudimo da nema pranja, al uvijek bude neki zaostatak. sušilica često bude spoj dvije mašine pa se zajedno suši navečer.
nas je 4; imamo 8kg mašinu i 8kg sušilicu. i 2 sušila. kontinuirano smo zatrpani :nesvist

oprostite na podužem postu. nisam znala da imam toliko za reći o pranju veša......
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Hajdi » 26 vel 2016, 10:56

Šok super ti je post ;)

Probala ovo za peglu i nije mi baš uspjelo, odnosno valjda bih morala cijelu kutiju tableta potrošiti? Tableta se odmah rastopila a prljavština baš i ne.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la pulse » 26 vel 2016, 11:12

Ja sam to isto nedavno negdje našla da se paracetamolom efikasno čisti pegla. Bila sam očajna od zapeklina koje uvijek pokušam da skinem na nježniji način, a na kraju uvijek završi struganjem onim za ploču od šporeta (što uvije negdje ostavi malo oštećenje). Pegla mora biti vrela i treba postaviti neki papir ili nešto ispod na šta će da kapa to što se otapa. Tableta se stvarno brzo topi i treba je pažljivo držati pincetom. Ja sam tako očistila samo ona udubljena oko rupica za paru. Ostatak ploče sam prije toga očistila tako što sam stavila mokru krpu na dasku i po njoj posula krupnu so pa prelazila peglom po tome (treba ponoviti par puta). Ovo sa solju radi super ali ostanu ta udubljenja. Paracetamol je isto turbo efikasan samo treba strpljenja i pažnje.
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Hajdi » 26 vel 2016, 11:34

ovo sa krupnom solju mi je novost, probat ću i to
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la Mrđi » 06 ožu 2016, 21:17

Pidžame mijenjate svaki dan? Zašto?
Nas je 5 i nismo zatrpani :zub
Perem kad se skupi odredena boja i kad vani nije kisurina 3 dana zaredom. Mora se nekako i osusit.
Posteljina se mijenja svaka 2 tjedna osim kad najmanji spava kod nas pa imamo jedan čisti krevet.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la ŠokNaŠok » 07 ožu 2016, 16:27

Mrđi je napisao/la:Pidžame mijenjate svaki dan? Zašto?


nije svaki baš svaki dan, ali eto, skoro svaki dan se poklopi da svi promjenimo pidjame... najmlađoj redovito "prekipi" pelena, todlerica čim se probudi odtodla u svim smjerovima u pidjami, ja dojim cijelu noć (a i često mi se dogodi da mi se baš sviđa provesti ostatak dana u pidjami :nata ), a mm spava u tshirtu i boksama i to oboje promjeni svaki dan.
19.06.2013. carica
20.08.2015. mudrica
Avatar
ŠokNaŠok
pričam na glas
 
Postovi: 1297
Pridružen/a: 30 lis 2012, 10:51
Lokacija: ZG

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la dazd » 11 ožu 2016, 22:19

parnu postaju ni slučajno ne čistiti solju ...ja sam svoju sredila , nemam pojma što se dogodilo ali nakon toga čišćenja je otišla na vječni počinak....
dazd
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 371
Pridružen/a: 27 srp 2007, 10:29

Re: Pranje robe cijeli dan ili svaki dan?

PostPostao/la MalaSirena » 12 ožu 2016, 08:15

Probala sam i ja s krupnom soli, ali ucunak je bio nikakav (osim sto sam nasvinjila dasku za peglanje i pola sobe).
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Prethodna

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.