Sada je: 28 ožu 2024, 10:01.

"Divni"pubertet :-(

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la Crazy Daisy » 20 svi 2016, 07:32

najprije cu te :hug imam kuci dvije od 11 i srecom moje su jos pitome :gace

puno si dobrih savjeta cula. posjedni tm-a i zajedno postavite cvrsta pravila. sama neces puno postici :/
i ne boj se socijalne, nisu oni bas tako revni ;)
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la Duga » 20 svi 2016, 07:58

Potpis na mmar.
Bubsek (molim te, bez ljutnje :buket ), ali meni su u sjećanju ostali neki tvoji postovi (kako su nam klinke isto godište) da je ona bila kofrčavog ponašanja i kao manja (i dok ti je srednja curka bila tek bebica) i ovo ti se neće samo od sebe smiriti, samo će, s vremenom, još više eskalirati ako ne poduzmeš korake koje ti cure savjetuju.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la latica » 20 svi 2016, 08:55

ja ću isto prvo jedan :hug udijelit!

ti se brineš za nju, vidim jer spominješ to što je cmizdrava, da je nešto ne muči? ponudi joj da razgovara s tobom kad je nešto muči, a ne da se ružno ponaša, reci joj da ne razumiješ zbog čega se tako ponaša i da to tako ne može, ali da si spremna slušat i razgovarat, ono - da zajedno naučite komunicirat iz početka.
to ti kažem jer sam svojedobno radila s grupama djece i mladih s poremećajim u ponašanju (ne svrstavam vas tu, samo spominjem ;) ) i nikako se nisam mogla prestat čudit do koje mjere u tim obiteljima nema prave ili ikakve komunikacije, do koje se mjere roditelji boje vlastite djece, i do koje mjere se roditelji i dalje opiru promjenama - jer im je i samima teško mijenjat obrasce koji godinama traju i ponavljaju se. tako da ti moraš sad dok je vrijeme mijenjati taj obrazac, da ne bude prekasno.
a reći ću ti i da znam puno obitelji koje su same tražile nadzor socijalne službe jer su skužili da gube konce i to im je bome pomoglo. tako da nemoj da ti ona prijeti time, ti možeš time prijetit njoj.
ali ništa od svega dok ti sama u sebi ne promijeniš stav i način na koji gledaš na sve to, jer će te odmah skužit i nanjušit da si mekana. razmisli, odaberi par strategija, razgovaraj s tm i onda se skupa toga držite ko pijan plota, bez iznimki. ti si izaberi gdje se osjećaš najjačom da počneš uvodit promjene. kako budete išli dalje, ti ćeš imat više samopouzdanja, a ona će znat da ne odustaješ!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la bubsek » 20 svi 2016, 09:43

Ma ima tu fazu cmizdravosti vec nekih 2god.i to ako nije nesto po njenom pa mene opale zivce pa pocnem vristat...

Danaa sam pokusala razgovarat s njom...naravno krevelji mi se i ne zeli me uopce poslusati,pokusala sam ju pitati da mi kaze jel to jucer bilo lijepo sto je napravila ...odg.nema...

Dz je jedva jadi napisala i to sam joj neznam koliko puta rekla hajde,hajde.....rekla sam joj da slozi stol i evo jos uvjek stoji razbacan a ona trenutno broji muhe po sobi...a sada kada bi viknula pocela bi opet vristati i duriti se...a u toj situaciji joj ja nemogu nista...ako se baci na krevet ja neznam kako bi ju mogla np.otjerati u skolu...

Razne prijetnje tipa spominjanje policije odlaske u dom...ne pale.. trenutno joj je sve oduzete i vidim ne pogada ju ni najmanje...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la bubsek » 20 svi 2016, 10:02

I da ...mislim da jesam ja tu najveci problem...

Kada god ju strpam u neku kaznu...u vecini slucajeva JA sam ta koja popusti jer meni bude zao/krivo...sto ju zakidam za nesto...

Voli uzasno taj karate i znala sam rec "danas si u kazni i nejdes na trening"dode vecer meni bude krivo i pustim ju...MM nije takav kada bi reko "nema treninga"on ju pustit nece i tocka a ja sam ta koja se uplete i skoro posvada s njime...

Jer bas neznam npr.taj vikend ima natjecanje i onda smatram da sam ja ta koja ce joj nastetiti ako joj nece ici...
Uzmem joj mob.a bas npr.danas trebaju dogovoriti nesto za skolu pa joj vratim mob da bude u "toku"...

Zaprijetim i mislim da vec zna da pucam u prazno...
Kakve ocjene ima vrlovjerovatno ce proc sa 4...prijavili smo ju u karate kamp preko ljeta...veseli se...a MM joj odavno reko da 4ne dolazi u obzir (jer zna da moze) ...ako prode sa 4 da nema kampa i da ce ju ispisati s karatea...
To joj je bilo naglaseno X puta i skoli se i dalje ne trudi (sada je vec i kasno) a ja skrivam od MM taj dio da ce proc sa 4 jer mi je vec sada zao da nejde na taj kamp ili da se ispise s karatea jer smatram da ju automatski upropastivam taj "zivot" i mogucu "karijeru"jer joj ide super...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la Duga » 20 svi 2016, 10:06

Dz je jedva jadi napisala i to sam joj neznam koliko puta rekla hajde,hajde.....rekla sam joj da slozi stol i evo jos uvjek stoji razbacan a ona trenutno broji muhe po sobi...a sada kada bi viknula pocela bi opet vristati i duriti se...a u toj situaciji joj ja nemogu nista...ako se baci na krevet ja neznam kako bi ju mogla np.otjerati u skolu...

Ne možeš ti nju dovoditi u red dok se ti sama ne posložiš :dunno.

Iz svake tvoje riječi vrišti nemoć i dijete od 10 godina te voza. Pa ima i ona, valjda, neku slabu točku, nije valjda da joj je sve apsolutno svejedno?
Ja bih nju za ruku pa psihologu. Mislim da vama, objema, treba pomoć za dalje.

Da dodam, i ovaj tvoj zadnji post samo potvrđuje da ti, debelo, moraš svoj način ponašanja i razmišljanja promijeniti.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la latica » 20 svi 2016, 10:18

Duga je napisao/la:Ja bih nju za ruku pa psihologu. Mislim da vama, objema, treba pomoć za dalje.

Ja mislim da bi ovo stvarno bila dobra ideja, dobile bi obje neke smjernice, tebi bi bilo lakše,jer ti isto imaš puno toga za mijenjati, skupa s njom, a ovako idete skupa po pomoć. reci joj da ti ne znaš kako, ali da ovako ne može i da ti ne odustaješ i da ćeš saznat kako i da idete nekome po pomoć.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la patkica » 20 svi 2016, 10:51

Zašto ju žališ?
Zašto popuštaš s kaznama?
Zašto joj uopće daješ kaznu ako znaš unaprijed da ćeš popustiti?
Zašto misliš da joj trebaš udovoljiti svaku želju?
Odgovori si na ta pitanja, pa polako dalje.
Šta misliš da će se dogoditi ako dobije i izdrži kaznu.
Što će se dogoditi ako nema mobitel?
Što će se dogoditi ako ne ode u kamp?
(osobno, kad mi dijete ide nekud, najviše problema je upravo s takvom djecom, koja su doma prinčevi i princeze, pa ih roditelji šalju da se socijaliziraju i da im bude lijepo, bez da se znaju ponašati kad nisu glavni i jedini na tronu)

S ovakvim ponašanjem koje si ti opisala, NEMA ŠANSE da bi išla u kamp. Nikakve. Ove godine. NE zbog prolaska s 4, mene ne tangira sam pad ocjena (pogotovo u četvrtom razredu, pa kaj ak prođe s 4, big deal), nego zbog ponašanja, nezrelosti, i takve samovolje koja nije dopustiva. Da ona odluči da ne ide u školu, al da ja razmišljam kako da ju ipak pošaljem u kamp? Ma kakvi.
Ići će u kamp kad pokaže da se zna ponašati i funkcionirati u obitelji.
I ne, sasvim sigurno joj nećeš upropastiti karijeru zato što ju ne puštaš u sportski kamp na kraju četvrtog razreda :lol, al ćeš i nju i sebe upropastiti ako se ne postaviš i postrojiš i dovedeš ju u red.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la tanjabb » 20 svi 2016, 10:58

S ovakvim ponašanjem koje si ti opisala, NEMA ŠANSE da bi išla u kamp. Nikakve. Ove godine. NE zbog prolaska s 4, mene ne tangira sam pad ocjena (pogotovo u četvrtom razredu, pa kaj ak prođe s 4, big deal), nego zbog ponašanja, nezrelosti, i takve samovolje koja nije dopustiva. Da ona odluči da ne ide u školu, al da ja razmišljam kako da ju ipak pošaljem u kamp? Ma kakvi.
Ići će u kamp kad pokaže da se zna ponašati i funkcionirati u obitelji.
I ne, sasvim sigurno joj nećeš upropastiti karijeru zato što ju ne puštaš u sportski kamp na kraju četvrtog razreda :lol, al ćeš i nju i sebe upropastiti ako se ne postaviš i postrojiš i dovedeš ju u red.


Slažem se od prve do zadnje. Pogotovo ovo boldano.
Daj si molim te dobro pročitaj ovo što ti je Patkica napisala. Zapitaj se da se ti ovako ponašaš kao ona, tko bi te trpio i sažaljevao. U kojem trenutku je takvo ponašanje opravdano (jer ti stalno za nju tražiš neka opravdanja)? U ni kojem.

Moje frendice su znale otkazati rođendansko slavlje svog vlastitog djeteta kada bi zabrazdili u ovakvo ponašanje. Niš im nije bilo. Odnosno jest. Počeli su ozbiljno shvaćati uzrok i posljedicu svojih djela.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la Adorabla » 20 svi 2016, 11:08

Dozvoilit cu si biti gruba jer mi se cini da ovaj topic polagano gubi smisao odnosno bojim se da ne rasvjetljavas svoj problem nego i dalje trazis opravdanja.

Definitivno tebi treba psiholog. Slazem se s curama. Tebi hitno treba pomoc. Ti si nesigurna i nesretna. Kad se ti poslozis, kad ti vratis samopuzdanje onda ces moci ga i kod djece graditi. Sada trenutno to nisi u stanju i stogod napravis napravit ces krivo.
Dakle moj savjet ti je da hitno, sto prije, bez odgadjanja pronadjes pomoc za sebe a da odgoj djece prepustis TM-u. U cijelosti bez obzira koliko on radi. Ti sada uz opravdanje da on puno radi previse vremena provodis s djecom i tako unistavas i kvalitativan odnos koji bi on mogao dati.

Danaa sam pokusala razgovarat s njom...naravno krevelji mi se i ne zeli me uopce poslusati,pokusala sam ju pitati da mi kaze jel to jucer bilo lijepo sto je napravila ...

zasto ti treba njeno odobravanje da TI nisi nista krivo napravila? Pa nije pobogu ona mama nego si ti. Nemoj dijete tako opterecivati da te dijete osnazi. Ona to nije u stanju. Ona ima samo 10 godina.
Ti nju trebas voditi a ne obrnuto. Zasto tako ocajnicki svaki dan zelis cuti od nje da te ona voli?

Kada god ju strpam u neku kaznu...u vecini slucajeva JA sam ta koja popusti jer meni bude zao/krivo...sto ju zakidam za nesto...

Ne mozes se radi svojih strahova ponasati ko histericna nezrela tinejdjerka pa ju kaznjavati i istovremeno ljubiti. Jel ti jasno da je to pravi skolski primjer paklenog odnosa? Zamisli da TM to tebi radi. Da se histerično dere na tebe d ati ručak ne valja pa te onda ljubi. Kaj bi mu rekla?

"danas si u kazni i nejdes na trening"dode vecer meni bude krivo i pustim ju...

To joj je bilo naglaseno X puta i skoli se i dalje ne trudi (sada je vec i kasno) a ja skrivam od MM taj dio da ce proc sa 4 jer mi je vec sada zao da nejde na taj kamp ili da se ispise s karatea jer smatram da ju automatski upropastivam taj "zivot" i mogucu "karijeru"jer joj ide super...

skola i treniranje su tebi ocito vazni pa onda niti ne pokusavaj kaznjavati nju tako da kaznis sebe. Tebi je vazan njen karate i dokle god je tebi vazan ne koristi ga kao kaznu nego radje kao nagradu. I naglasi da je to nagrada. Sebi to naglasi.
Ovo s muzem :roll Radi svoje nesigurnosti upropastit ces i odnos s muzem.

Ma ima tu fazu cmizdravosti vec nekih 2god.i to ako nije nesto po njenom pa mene opale zivce pa pocnem vristat...

dvije godine faze cmizdravosti je predugo. To znaci da je pocela s 8 i to sigurno nije pubertet. Tu recimo totalno krivo reagiras. To je recimo trenutak kad mozes pokazati da je volis beskrajno, da je prihvacas i da si joj mama.
Slusaj bez uplitanja sto ti dijete govori. Sjedi s njom bez razgovora. Prvo ju probaj samo naviknuti na tvoje drustvo bez histerije i vristanja i povladjivanja i svakakvih razbacanih emocija. Samo budi.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la mala princeza » 20 svi 2016, 11:53

Bubsek, i sama sam mama 10g djevojcice i jednostavno nisam mogla vjerovati da citam ovo sto si pisala. Adorabla je to tako lijepo i jednostavno razlozila. Treba njen post procitati par puta. Moras sebe promijeniti pa tek nju. I ne zaboravi, ti si mama, a ne ona.
Avatar
mala princeza
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 05 sij 2004, 15:28

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la thinkPINK » 20 svi 2016, 12:13

Bubsek sve sto navodis nema veze s pubertetom. Tvoja je cura nesretna utoliko sto se ne zna nositi s frustracijama, odgovornoscu. Svojim postupcima stetis njoj, vasem odnosu, obiteljskoj dinamici... Obzirom na nacin na koji pises dok odgovaras na postove moj najtopliji savjet je da sto prije potrazite strucnu pomoc jer se bojim da sama ne mozes napraviti potrebne promjene. Ovakvim nacinom svima vam moze samo biti gore. Vjerujem da cete uz trud i nekoga tko ce vas pratiti i voditi brzo moci svi skupa bolje komunicirati i biti zadovoljniji.
Morska zvjezdica - ljeto-2008.
What you see is what you get...
Avatar
thinkPINK
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 4841
Pridružen/a: 11 lis 2007, 13:54
Lokacija: gledam naprijed

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la mamainana » 20 svi 2016, 12:57

biti dosljedan u kaznama je teško i meni su trebale godine da naučim :nata

a što se tiče prijetnji socijalne službe uvijek im kažem široko Vam polje, slobodno odite u dom, ako Vam kod nas nije dobro, s tim da su oni često imali prilike susretati djecu iz doma pa znaju što to znači.

prije dosta godina jedno dijete tatinih prijatelja zbog toga što mu roditelji nisu dopustili izaći van navalio im je socijalnu službu na vrat, oni su to strpljivo podnijeli, ali istovremeno je mogao dobiti od njih samo što su mu zakonski dužni osigurati (vjerujte to je jako malo), on je postao bubica i odnos s roditeljima se više nego popravio, a istovremeno cijeloj generaciji njegovih poznanika tako nešto nije više padalo napamet

Znači svako zlo za neko dobro.
Avatar
mamainana
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2518
Pridružen/a: 13 stu 2006, 13:54
Lokacija: u snovima

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la IINA » 20 svi 2016, 13:30

bubsek :znoj
Dobro cure zbore, vjeruj mi, nije to nikakav pubertet. Samoživost i frustracija djeteta koje nema granice. Djeca bez granica su pogubljena i (da ne povjeruješ) nesretna.
I ne dozvoli si ni slučajno ovakvo dijete da ti dođe u pubertet, što će te dočekati za nekih godinu i pol do dvije, jer onda ćeš i batina pobrati.
Zamoli muža da hendla starije cure neko vrijeme, a ti otiđi po stručni savjet.
ovako nikud nećeš stići.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la Hope77 » 21 svi 2016, 13:58

ne trebas odgovarati na onu stariju temu, vidim da je ovde nastavak :znoj
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2507
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la bubsek » 21 svi 2016, 20:12

Hope77 je napisao/la:ne trebas odgovarati na onu stariju temu, vidim da je ovde nastavak :znoj



Jao ja i zaboravih na ovu temu...da sam trazila nebi otvarala novu...

Da kao sto vidis nema pomaka...tj.ima na gore... :-/

Jucer je madam dosla iz skole i pocela se spremati na trening...no nakon onakvog ponasanja sam odlucila da nece na njega i ovaj put ne popustam ni za zivu glavu...

Obavijestila sam ju...da bi ona meni prvo jedno tri puta odg."idem"na moje "nejdes"...i tek tada je valjda shvatila da zbilja nejde...otisla u sobu ,zalupila vratima i pocela cmizdrit...samo sam joj rekla da nemoze na trening nakon onakvog ponasanja i otisla van...
Nastavila je cmizdrit...

Nakon nekog vremena sam dosla u kucu da bi me na sredini sobe doceko onaj moj famozni raspored njenih obaveza (kojeg se naravno nije pridrzavala)... rastrgan ...

Na to sam joj rekla da ako zeli sljedeci tjedan na treninge da ce ga pokupiti i lijepo zaljepiti...i opet se okrenula i otisla...
Navodno je pokusavala ljepiti no nije kao mogla pa je sve bacila u smece...ja kazem "ok,onda izvoli napisati novi"...odg.je bio "neznam"ja joj rekoh da cu joj ja diktirati i neka si sama pise...naravno danas cijeli dan izmotavnje "skolskim obavezama" i nije ga napisala...iako je danas "mirna ko buba" ...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la sandram » 22 svi 2016, 17:12

Kada iduci puta lupi vratima istog ih trena skini. Pali itekako.
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la zara01 » 24 svi 2016, 01:15

Ja imam bahatog pubertetliju(14,5),ali moram priznati da nije ni blizu ovog sto ti pises.....njegov jezik je jako dug,ali mu je jasno dato do znanja da ne moze razgovarati ni sa mnom,ni s tatom kako zeli,jer smo mi roditelji.
Prvo nema rasprave-tako je jer si ti tako rekla-zasto-jer si ti roditelj i vrijede tvoja pravila.
Pitaj ju kad cmizdri,bijesna je -zeli li da joj pomognes ili ju saslusas-ako ne zeli ne mora.Pusti ju.
Ispricnicu-ja joj nebi napisala.
Odselit ce ili zvat socijalnu-samo nek zove-ja sam mom ponudila vise puta da odseli kamo god zeli-baki,u Nazorovu ili nek nade roditelje kojima ce biti zadovoljan.
Kljuceve mici-ne daj joj uopce takvu mogucnost.
Kakve nagrade za lijepo ponasanje?Lijepo ponasanje se podrazumijeva.....
Kazne su kod mene oduzimanje tehnike-komp,mob i tad nema povratka.Ako je nuzno ima fiksni telefon.
Treningom ne kaznjavam-to je meni bitno radi njegovog zdravlja.
Hitno ukljuci muza u odgoj i zajedno dogovorite pravila ako vec ne zelis strucnu pomoc.Ja osobno bi ju potrazila,ovo kod vas je predaleko otislo,a pubertet ce tek doci.....
Sretno.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la Dobri andjeo » 15 lip 2016, 20:15

Potrazi psihologa i krenite na neku psihoterapiju obje. Ocito sama ne znas kako ju odgajati i ona odgaja tebe a ne ti nju :hug
Imas u klaicevoj psihologicu koja se bavi bas adolescentima na uputnicu ak nemozes privatno i brzo se termin dobije pa da dobijes konkretan savjet kako dalje. A glede ucenja nek uci na glas pred tobom. Sve gadgete joj uzmi, al velim ja u takvoj situaciji ne bi sama vec bi ju odvela psihologu. :hug
Mozes i vrata skinut sa stokova ;) to je beko isto na forumu spominjao kao uspjesnu mjeru protiv treskanja s vratima :1
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: "Divni"pubertet :-(

PostPostao/la bubsek » 15 lip 2016, 22:49

Skola gotova...nazalost ne sa tako divnim ocjenama...sve do sada prolazila s 5.0 sada se srozala na 4 ,cak je bilo i zakljucenih 3-ojki... :-/

Od petka (da kuckam u drvo) za sada vlada mir...inace je imala svaki dan neke ispade...


Cak i pomaze (jer sam si polomila prst) i to bez nekog kukanja...kada bi bar tako potrajalao...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Prethodna

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.