Sada je: 29 ožu 2024, 15:00.

GENERACIJA 0-1 (zajednička tema)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

GENERACIJA 0-1 (zajednička tema)

PostPostao/la Hajdi » 06 lip 2016, 11:11

Drage mame s djecom starom manje od godinu dana! Ovo je vaš zajednički topik na kojem možete čavrljati, izmjenjivati iskustva i savjete. Spajamo zimske, proljetne, ljetne i jesenske teme u jednu veliku zajedničku! Želim vam ugodno druženje!

Na topiku Razvoj djeteta do prve godine imate sve o motorici, spavanju i nespavanju, razvoju, igranju s djetetom, sigurnosti u kući i prometu, razvoju govora...
Kilažom se hvalite na topiku o kilaži, može vam biti zanimljiv i topik kako postupati s djetetom (babyhandling). Sve što vas može zanimati je grupirano i na topiku Korisni linkovi gdje su forumski ili vanforumski linkovi i teme grupirane za lakše pronalaženje.

PROLJETNE MAME I BEBE 2016.

Lucy25 Mateo 24.03.2016.
kittylevin Neva 03.04.2016.
lilkillaink Toni 13.04.2016.
janja cura 12.05.2016.
ladybug1 cura 18.05.2016.
Buba Anna 23.05.2016.
mlada mama19 Petar 02.06.2016.

LJETNE MAME I BEBE 2016

Mrvica2403 Rita 20.06.2016.
fancy Miloš 11.07.2016.
latica Magda 20.07.2016.
svenegali Nina 29.07.2016.
Mary5 Nino 12.08.2016.
ivanche4 dečko 17.09.2016.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Buba » 07 lip 2016, 19:39

Hajdi hvala na topicu!! :srca

Cure, idemo dalje u nove pobjede!! :joy

Evo par crtica o nama: ispao pupak u nedjelju (nakon 13 dana!), jučer smo se kupali ali danas me patronažna ošpotala jer da joj se još pjeni hidrogen u pupku pa da pričekam još malo. Tako da i dalje stavljamo hidrogen i tyrosur prašak. Dojimo, ali sve me još boli od njenog grickanja početnog, tako da svaki put kad joj dam cicu stisnem zube... :strah
Ali bez obzira na nespavanje, nošenje, i svašta nešto - svi smo bezuvjetno zaljubljeni u nju. Najviše volim vidjeti stariju seku i bracu kako ju vole i maze :luv :luv

Cure, javite se! :kiss
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la ladybug1 » 08 lip 2016, 08:26

Eto i nas ovdje :rodj
Moje malo cudoviste me jucer satralo...cijeeeli dan je bila nervozna,puno i jako bljuckala..pa po rukama...i jos starija nije isla u vrtic :nesvist kad je muz dosao doma poslao mene i stariju u park...ajme miline :lol divna 2 sata :zivili najgore mi je kad urlice a ja ne znam sta joj je.ni jedan polizaj ne pase a ona vristi.
Pregled kod ginice mi je tek 29. A ja zelim pocet lagano vjezbati ali nisam sigurna dali smijem...sta vi mislite o tome?kad se smije..onako laganini za pocetak.kad se vidim u ogledalu... :ajme :shock
ladybug1
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 14 ožu 2016, 11:28

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Buba » 08 lip 2016, 09:26

Ladybug poznat mi taj osjecaj, dere se a nis nece iti si na čudu.... :znoj Što se vježbanja tice, pojma nemam kad je dozvoljeno, mozda nakon 6 tjedana?! :conf Mi ovaj vikend selimo u ljetnu rezidenciju i tamo planiram svaki dan ici u setnje uz more, a imam setnicu prilicno dugu pa to racunam kao pocetak vjezbanja. Isto kad se vidim u ogledalu mi je zlo..trbuh je jos rastegnut, strasno nesto.... :ajme
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la ladybug1 » 08 lip 2016, 13:46

Buba je napisao/la:Ladybug poznat mi taj osjecaj, dere se a nis nece iti si na čudu.... :znoj Što se vježbanja tice, pojma nemam kad je dozvoljeno, mozda nakon 6 tjedana?! :conf Mi ovaj vikend selimo u ljetnu rezidenciju i tamo planiram svaki dan ici u setnje uz more, a imam setnicu prilicno dugu pa to racunam kao pocetak vjezbanja. Isto kad se vidim u ogledalu mi je zlo..trbuh je jos rastegnut, strasno nesto.... :ajme

Gdje gibate?
ladybug1
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 14 ožu 2016, 11:28

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Buba » 08 lip 2016, 16:54

Idemo 9 km od kuće - u Dramalj :mrgreen (takav dogovor inamo md i ja, dok je skola smo tu da djeci ne remetimo rutinu (Tribalj), a po ljeti smo u Dramlju, ipak nam jeplaza pod nosom) Super mi je cesta prema Jadranovu, ne znam jesi li bila, asfaltirana je ali je u nekom sporu pa nije pustena u promet. Onda secemo od Dramlja, preko Kačjaka do Jadranova i nazad.
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 09 lip 2016, 10:23

ćao ljepotice :kiss

šta ima? kako ste sve?

ovaj mali je i dalje užasan :ajme puna mi je kapa kenjkanja, stenjanja, izvijanja, bacanja :roll sav je izneređen, pokušavam uvest nekakav red i rutinu, da mu olakšam, al ne da se on tek tako "uredit" :lol od onog kržljavog nedonoščeta, postao je pravi debeljko :nata faca mu je debela :hahaha a presladak majko mila. u ponediljak će mu biti 2 mjeseca, malo me brine to šta je slabo aktivan, M je u toj dobi mlatila i nogama i rukama, u krevetiću bi je našla ujutro skroz naopako, a ovaj je neki sav radije ne bi ako ne moram ništa :mrgreen

jučer dok smo mi mame čekale djecu ispred vrtića, da se vrate s izleta, jedna mama ga je uzela u ruke i nosala, i primjetila da su mu desni natečene. Meni se to bilo učinilo nedavno, ali nisam tila ništa govorit, ono, apsolutno prerano, ali izgleda da je stvarno tako, i to gore di su trojke i dole na mjestu četvorki, i baš kad se pređe prstom preko, točno se osjeti kvrga. Pa nije vrag da će dobit zube sada :strah

i dalje ne mogu ništa napravit od njega, moja predivna M me spasi, gura mu dudu u usta dok se on dreči a ja moram nešto napravit, ili mu pjeva ili nešto. poludit ću više, on nema budno stanje da može malo bit dobar, da se zaigra sam malo, ma pola sata da bude miran da mogu bilo šta..ali ne, on se nakon minute u budnom stanju prebaci u hororr mode :ajme

prekjučer mu je puka gnojni čepić od cijepljenja, pa smo to malo počistili, jedna briga manje :D

jel vi sve osim mene dojite? mi smo isključivo na AD-u, i on kaki jednom dnevno, onako, obilato, sad, ne sjećam se kako je sa M bilo, ne znam jel to normalno.

buba sad sam skužila da si rodila kad i ja moju M, na 23.

lady za vježbanje mislim da je ok pričekati 6 tjedana.

btw. još nisam ni zvala ginekologa za pregled, tako me strah nakon onog čerečenja u rodilištu, ne mogu vam opisat
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Hajdi » 09 lip 2016, 12:24

Cure, evo vam topik za vježbanje nakon poroda, ima puno korisnih informacija.
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=42&t=79384

lilkillaink
Koliko ste na trbuhu? Stavljaj ga što više na trbuh na neklizajuću podlogu, to je najbolji poticaj za motoriku.

ladybug1
Da li imate grčeve? Evo jedan topik o večernjim nervozama.
http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=70097
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la ladybug1 » 09 lip 2016, 12:41

Hvala hajdi! :)
ladybug1
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 14 ožu 2016, 11:28

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 09 lip 2016, 12:52

hajdi molim te ponovi mi link :)
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la kittyilevin » 09 lip 2016, 15:22

djevojke, samo leteći pozdravi!

pratim vas, slabo stignem pisati - mala se je probudila :mrgreen

super smo. :srca raste lijepo. drži već glavicu, fino se motorički razvija :srca guguće i svjesno se smije. napunili smo dva mjeseci prije koji dan, cijepili se. (ah, to sam vec sve pisala, sada sam se sjetila). u načelu je dobra bebica, i dalje puno spava, budna je maksimalno sat vremena, ali je moramo nunati, obožava spavati vani pa ja izlazim ujutro, uspava je nunanje u kolicima, i muvam se okolo dok ne odem po prvorođenu u vrtić. malena zaspe, a ja uspijem napraviti svoje stvari za posao. no zato sam onako fest umorna, križa me strašno bole, morat ću vidjeti da nije nešto ozbiljnije...

večer nam je postala problematična - nikako je uspavati, mislim, zaspe za tren na našim rukama i onda se u trenu probudi u kindaču. na koncu zaspe sa mnom. mislim, nemam ništa protiv toga, ali imam osjećaj da ima one večernje nervoze bez obzira na to s kime spavala i kako je uspavljivali. mislim da nisu grčevi, možda nešto malo, no u načelu mislim da je samo razvojna faza (i prvorođena je tako).

ali sve u svemu je OK. jako je slatka i čini mi se da se ful fino razvija, pa nas to veseli. :srca

mi ćemo isto uskoro na more, nadam se da će to biti sve OK! ne volim te promjene koje donosi promjena ambijenta, kada je ionako tako malena da još nemamo ritam. a i prvorođena neće ići u vrtić, malo se pribojavam biti skoro pa sama s njih dvije, na more, s mora, sklanjaj se od sunca, nosi kolica, nosi opremu za plažu dvaput tamo, dvaput nazad, uh... :nesvist

lady, ja ne bih vježbala još pričekaj da prođe barem tih 6 tjedana, da se sve vrati na svoje mjesto... ionako sada kreću kupanci, uz šetnje to će biti posve dobro!

ja - posve neskromno - izgledam super :nata skinula skoro sve kile, ostale 2-3, taman da izgledam normalno. :plavusa

bila sam na pregledu neki dan, sve OK.

lilki, držite se... nabavi neku stolicu za ljuljanje, to nas spasi, lakše je nego non-stop hodati okolo.

eh, da, mi samo dojimo. :srca

pišite! :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Hajdi » 09 lip 2016, 16:28

lilkillaink, sorry nema linka, moja greška
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Hajdi » 09 lip 2016, 16:31

stolicu za ljuljanje


Ovo se nikako ne preporučuje za djecu koja zaostaju u motoričkom razvoju. Evo ovdje više o baby handlingu http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=70400
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la kittyilevin » 09 lip 2016, 21:02

Hajdi je napisao/la:
stolicu za ljuljanje


Ovo se nikako ne preporučuje za djecu koja zaostaju u motoričkom razvoju. Evo ovdje više o baby handlingu http://www.mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=70400


stolicu za dojenje, to sam mislila. (ja imam onu odličnu koja se je svojevremeno prodavala u Kiki). ne za bebu, nego za lilki. ona se ljulja, bebu ima u rukama ;) moja za čas zaspe tako, a ja se isto opustim ljuljajući se.
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la ladybug1 » 10 lip 2016, 09:12

moje tjelo...dakle...to je STRASNO.u ovoj trudnoci sam se toliko promjenila place mi se.uvijek sam bila mrsavica..cvrsta sa pokojim misicem.trbuh mi je nekad imao plocice..sad je samo ruzna naslaga necega.guzica..o zivote.celulit po nogama...ma sve skupa prestrasno.ne zelim ja vjezbati da smrsavim-voljela bih da mi ostane koja kila-moram vjezbati da se ucvrstim i pocnem sliciti na nesto.ovo mi je sok jer sam poslje prve trudnoce dosta brzo i bez vjezbanja izgledala kao i prije trudnoce.sad sam balvan.sa cicama. eto..malo jadikovke koja ne ukljucuje vristecu bebu hahahaha
ladybug1
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 14 ožu 2016, 11:28

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 10 lip 2016, 10:55

ladybug1 je napisao/la: balvan.sa cicama.


nemoj se ljutit molim te, ali krepala sam kad sam ovo pročitala XD (potajno navijam da ti to bude ispod avatara,jer je unique)

vidiš, ja sam nakon M izgledala žlundravo,a sad posli ovoga, izašla iz rodilišta bez stomaka :dunno nema nekih pravila, s njom dobila 11kg, a s njim 6kg. A celulit imala u obje trudnoće, al se nekako brišesam od sebe. šta se vježbanja tiče, oduvijek sam u nekom sportu, zadnje profi bavljanje prije 10-ak godina, veslanje, sve nakon toga neka lagana rekreativa, i pretprosle godine sam se pronasla u step aerobiku. šta se mene tiče idealan omjer kardia i učvrščivanja, u prvih misec dana sam smrsavila 7kg, i sve nakon toga je išlo u mišić. Sad bi se isto tila učvrstit, za kile me nije briga, ali leeeđaaaaa..prvo njih moram dovest u radno stanje :ajme ona nekako prva nastradaju.

Ovom malom je jučer izgleda bila južina :lol prespavao je između svakog njupanja, tako da sam predvečer izletila u šetnju s njim i mamom, švrljale smo po dućanima, i naletim u jednom dućanu na neke akcije, i kupim mu za zimu 2 dzempera, jedan 15kn drugi 20 :hahaha a bili su po 80kn, i kupimo još ja i mama 50 novih ručnika za plažu, po 50kn, moram priznat da smo prošle bagatelno.
Inače, kad mama, sestra i ja idemo negdi zajedno, nitko ne misli da nam je to mama, jer izgleda ko derište od 20g, žena ima 49g, i onda kad neko čuje da je zovemo majko, to su šokovi,prvo kad vide koliku djecu ima, a kad kaže da ima sad i dvoje unučadi, to su nesvjestice :mrgreen , za moju djecu misle da su njena, a mi smo prijateljice :nata

veselim se narednim kišnim danima, baš mi odgovara ovo mrljavo i tmurno vrime.

hajdi hvala. Očekivala sam neke "probleme", ipak je nedonošče. Mislim da ću sada na sistematskom tražit pedijatra odma uputnicu za fizijatra. Da se pravodobno pokrenemo, jer M su mi zeznili Pavlikovi remenčići, a i bila je hipertona, sad popriličnom asimetrijom..a vidim da se i on već počinje krivit u stranu, i u C, jeza me hvata. trudim se radit babyhandling,podizanje i spuštanje, i preslvačenje pelena, al on poludi, čupa se, i onda taj babyhandling izgleda ko cirkus. Jutros je kad je pojeo, čak se malo i poigrao sam sa sobom, mahao rukicama i nogama, ko da je znao da sam se žalila jučer ovde :lol i guguće, i onako nježno izdahne.
kitty mislim da mi je potrebniji baby gym od rocking chair-a .btw. da se ne ureknem, čini mi se da ga grčevi muče manje, i manje prducka i ima manje onih vrištajućih stanja. Ima ih i dalje, ali waaaay manje. mantram da ide prema stanju bez grčeva :lebdi

ps. danas počinje Euro, sljedećih mjesec dana TV je moj, kod nas ja volim nogomet, a MM ne :mrgreen
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la putnica » 10 lip 2016, 18:44

Dobrodoslica svim proljetnim mamama i bebama u od mene.

A poseban pozdrav Bubi! Joooj, bas mi te drago vidjet tu i drago mi je sto se opet srecemo s malim bebicama. :luv
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la ladybug1 » 11 lip 2016, 09:01

Jutro zenske ! Zna li netko kako je janja i bebac? Jeli bebica dosla jucer doma?janjoooo javi se :kiss
ladybug1
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 14 ožu 2016, 11:28

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 12 lip 2016, 22:03

žene moje..ja dobila jutors :roll
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la kittyilevin » 13 lip 2016, 11:13

lilki, pa kud prije? :roll

mi dojimo, pa bi moglo potrajati do prve M. :lebdi

spremamo se na jug (lilki, blizu tebe, javim se ;)), ako sve bude OK, ostajemo dva mjeseca... prvorođenoj se vrtićke grupe spajaju već sljedeći tjedan, to obično bude kaos - gomila djece, nepredvidive tete, vrućina... najviše zbog nje idemo tako rano dolje - inače, iskreno, ne bih išla. s bebačicom još nemamo neki ritam, a bit će još gore s prvorođenom koja će htjeti na plažu pa vamo-tamo. + malecka predvečer zna fakat gadno plakati, nikako je utješiti (nisu kolike, ne znam što je), muka mi je unaprijed od komentara svih teta u susjedstvu + moje mame.

inače smo super. nemamo neki pravilni ritam, ali se nazire :p spava relativno OK (ili sam se ja navikla na buđenja :)), dane uglavnom provodimo vani - u kolicima odspava uglavnom cijelo vrijeme. lakše mi je tako nego kod kuće, tamo je moram nunati, pa zaspe na 15 minuta, pa bude nervozna jer joj se spava itd.

kako ste, curke? :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la putnica » 13 lip 2016, 13:14

kittyilevin je napisao/la:lilki, pa kud prije? :roll


Samo da zagrlim lilki :hug da zna da nije jedina - ja sam sva 4 puta dobila stvari mjesec do dva nakon poroda. A uz to treba napomenuti da sam iskljucivo dojila (i to dosta cesto)
Samo potvrda koliko smo svi razliciti.
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la kittyilevin » 13 lip 2016, 13:24

putnica, tebi je ova proljetnica četvrto dijete? svaka čast, klanjam se :hug nismo se družile tijekom trudnoće (sorry ako sam zaboravila) - piši kada si rodila, curka/dečko, kako napredujete?

ja sam s prvorođenom dobila negdje pet mjeseci nakon poroda. ni sada ne bih imala ništa protiv još par mjeseci bez M :-)
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 13 lip 2016, 14:38

Ma iskreno, nisam ni mislila da će me poštedit nešto ekstra, s obzirom da ne dojim, dobro me i pustila na miru :lol Sa M sam uz dojenje, dobila nakon 4miseca. Produktivna maternica, pripala se da se štagod ne poremeti :lol Al' ide pošteno bome :roll

Nama je danas 2 mjeseca, bumbarčić moj mali, nebi niko reka da je nedonošče :hahaha , idući utorak nam je sistematski.
M će isto ić još do kraja miseca u vrtić i onda 7. i 8. neće. Pa ćemo čeljad i ja na plažu lipo :) MM ide na put od sride do subote, bit ću malo sama s mojim bebama :zub

kitty di pičite? ja ću provat nagovorit MM-a da odemo u CG ovo lito, baš bi volila.

janja ima likakvih novosti? kako je bebica?
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la putnica » 13 lip 2016, 16:24

kittyilevin je napisao/la:putnica, tebi je ova proljetnica četvrto dijete? svaka čast, klanjam se :hug nismo se družile tijekom trudnoće (sorry ako sam zaboravila) - piši kada si rodila, curka/dečko, kako napredujete?


Kitty - nisi me zaboravila, ja sam vam ovdje jedna od moderatorica. ;)

A usput sam i proslogodisnja Ljetnica, tj. moj najmladji sincic ima uskoro 9 mj.

Sorry na zbunjozi.
N 2005. R 2007. A 2012. M 2015. M 2017.
moj kromosom ljubavi

Ja lutam presretan ovom divnom zemljom il' kiša pada il' sunce sja, ja uvijek dobre sam volje, uvijek radosno pjevam, u mom srcu tuga neće naći stan... (Sv. Franjo Asiški)
Avatar
putnica
Meštar za slučajnosti
 
Postovi: 6668
Pridružen/a: 27 pro 2004, 18:38
Lokacija: ST - redovite gradsko-prigradske ture

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la kittyilevin » 13 lip 2016, 23:28

ah, putnice, vidim... :kiss

lilki, javim ti se na mob. malo se bojim puta, odnosno bojim se da će me suviše iscrpiti to što ću biti sama s njih dvije - plaža i more su super, ali, brate mili, nespavanje + dojenje + prvorođena ne ide u vrtić + nošenje kolica i sve opreme za plažu po zvizdanima... uh, uh, uh...
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la ladybug1 » 14 lip 2016, 08:13

Ma uopce vam ne zavidim na suncu i moru..cijelo ljeto..bas vam je to bezveze :lol uzivajte cure u svakom trenutku...mi obicni smrtnici cemo ce przit na asfaltu i uzivat u prenatrpanim plazama sa necijim smrdljivim nogama kraj glave :nesvist :lol
ladybug1
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 14 ožu 2016, 11:28

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Buba » 18 lip 2016, 12:12

Bok cure, samo kratko da vas pozdravim. ne stignem ništa, a kamoli do kompa. malecka bi cijeli dan visila na meni pa sam joj u trenutku očaja dala dudu. sad strahujem za kilažu, ali dobro piški i kaka pa će valjda sve biti u redu.

Putnice :kiss :kiss Moram te dostići... :luv ;) mada mislim da je kod mene gotovo :mrgreen

kad ulovim koji slobodan tren, a da ne zaspim tada :znoj javim se s kojom crticom više.

:kiss svima!!
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Janja » 18 lip 2016, 12:19

Tu smo nismo vise u bolnici. Dosle smo prosli petak kuci, jos doma nastavili 4 dana atb. U meduvremenu je od silnih atb dobila i gljivice.

I dalje jako nemirno sisa, primi, pusti, ljuti se, place, sva se razmase. Rijetko mirno sisa i zaspe. Vise ju moram nunat i kad ju spustim uvalit joj ili cicu ili dudu. Duda mi je spas koliko god mi se mozda i ne svida ali mi je spas. Inace kad zaspe spava finih 3-4h, a kad je budna ak je sve ok moze lezat pola sata mirna i tiha. Voli kad jpj pustim na mob sustanje fena ili usisavaca bas vidim da joj godi.

Sto se tice ostalog sva je ok, ona je sad zdrava. U cetvrtak cemo ic na kontrolu kod pedijatrice. Kad smo bili zadnji dan u bolnici imala je 4300 sad je vjerujem blizu 5kg jer osjetim da je sve teza.
slikaslikaslika
Avatar
Janja
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1857
Pridružen/a: 18 pro 2009, 18:17
Lokacija: među zvijezdama

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 21 lip 2016, 08:37

Jutro koke moje :D

Ja na nogama od 6, odspavala 4,5h u komadu,ko da sam stoljeće prespavala,on zaspao poslije papanja,a ja odlucila ic peglat malo brdo robetine,pa sam i uzas u kuhinji sredila, sad sidin i pijuckam kavicu,MM ce taman ić radit, pa cu pomalo dizat celjad,u 9 smo naruceni za sistematski.
On je zadnjih dana nemoguć,ne znam koji mu je k**, al meni vise nije normalno ovoliko urlikanja,da barem place,ali ovo je drecanje,vristanje,uzas..promijeni boju,ne samo u licu nego cijeli. Nema temperaturu.mjerim mu valjda svaki dan,stalno mislim da je bolestan koliko dreci. Danas cu pitat pedijatra da nije mozda sta neuroloski,jer,ovo majke mi nije zdravo vise :/ neki dan se toliko derao da mu je puka kapilar u oku.uzas zivi.i nosaj,i pjevaj,nunaj,drndaj,uzas..treći mjesec je u tijeku..mozda neki skok..sta ja znam vise
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Hajdi » 21 lip 2016, 10:00

Lilki, da li imate kolike, grčeve? Ti ne dojiš, koji AD koristite? Kako i koliko često kakate?
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Sljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.

cron