Sada je: 29 ožu 2024, 14:11.

GPS kids tracking watch

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

GPS kids tracking watch

PostPostao/la snowwhite » 05 lis 2016, 07:50

čini mi se kao jako zgodna stvarčica za mog malog školarca.
ima li netko? kakva su iskustva?
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la latica » 05 lis 2016, 08:11

Mene isto zanima. Sad ga vodimo u skolu i idemo po njega ali kssnije bi ovo bilo bas fora! Mm je nabrijan na tu ideju odavno, ali nismo se nista informirali jer nam nece bss brzo trebat!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Krumpirić » 05 lis 2016, 08:19

A zašto? Za koju dob i šta kad se izgubi signal?
Mislim, ja poštujem paranoju
Meni je to sve malo helikopterski ipak.
Do neke dobi moraš s njima, jer što ako se nešto dogodi, udari ga auto, zaustavi se kretanje GPS-a, što onda? Istrčavaš u panici iz kuće? Zoveš? Što radiš?
Od neke dobi ih moraš učiti odgovornosti, telefonu, mobitelu, pitanju za upute, snalaženju u tramvajima i krivim stanicama, dolasku do doma iz svih obližnjih točaka...

A da ih netko otme, razbio bi GPS sat.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Adorabla » 05 lis 2016, 08:47

Zakaj mislis da bi vam to trebalo?
Ovako na prvu ne vidim nikakvu drugu svrhu osim pratiti dijete di se krece. To mi nije dobro. S moje strane jer mi daju preveliku kontrolu nad djetetom sto nikako nije dobro a s djetetove da roditelji nemaju povjerenja i sto je Krumpi rekla dijete nema odgovornost :dunno
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la snowwhite » 05 lis 2016, 08:58

zapravo ni sama ne znam. čini mi se zgodno.
ja nikako da prihvatim da mi je dijete dovoljno odgovorno i samostalno :dunno
moj ide sam iz škole i ima u torbi mobitel i imamo dogovor da me nazove kad dođe doma.
škola je do 15:30 i ako me ne nazove do 16 brinem se. nije da jurim doma ali nije mi svejedno. mobitel mu je stišan zbog nastave tako da i ako ga zovem ne čuje. ovako si nekako mislim barem bi znala di je.
a i želi si sat za rođendan ;)
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Adorabla » 05 lis 2016, 10:39

i ako me ne nazove do 16 brinem se. nije da jurim doma ali nije mi svejedno.

al to ti je jasno da je problem u tebi a ne u njemu? Pitam jer sam ja taj isti problem imala i imam još uvijek, nije da se toga možeš izliječiti, ali pokušavam se smiriti, raditi nešto drugo jer ruku na srce to nije njegov problem nego moj.
Dogovorite rađe u startu do kad najkasnije mora doći doma; realno da ima vremena i popričati s dečkima pa onda vježbaj da se smiriš do tog vremena, pa produžavajte i tak.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Duga » 05 lis 2016, 10:51

Snow, moja ti mora prijeći dvije vrlo prometne ceste (manje ni ne računam), s tim da jedna cesta ima četiri kolnička traka. Svuda je samo zebra. Prelazi ih od trećeg razreda. Dan danas mi uopće nije svejedno i potpisujem adorablu, u potpunosti.
Imala sam i ja, u startu, šašavi poriv da joj instaliramo neku aplikaciju na mob, ubrzo odustala jer bi to bilo :ne , a ne pomoć (mislim, šta bih ja s tim podatkom gdje je trenutno :loce - zapela nasred ceste?! ). Podučavati ih, razgovarati, sebe vježbati...najbolja opcija :).
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la snowwhite » 05 lis 2016, 12:23

znam ja da je problem u meni :lebdi

al si mislim da bi s ovim bila mirnija. znači ne prolazi? nikad?
već sada sa njegovih 8 se pitam kako će biti moguće jednog dana mirno spavati dok on noću vani landra :zub
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Mala Bornica » 05 lis 2016, 12:39

mislim da ne mozes biti mirnija s tim satom, iz razloga koje su cure vec navele. tek sa satom bi bila van faze kad bi se nesto poremetilo, a naravno da bi se poremetilo.

njemu radis uslugu ako se opustis :lebdi
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15990
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la nevenera » 05 lis 2016, 14:49

meni je taj sat pao na pamet pošto damjan voli otići. odlutati.
inače ga ne bih uzimala
dobro bi došao kad je bio sad slučaj s dečkom iz crne gore
tj uzela bih ga ako je dijete sklono bježanju, ili nešto tog tipa
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Adorabla » 05 lis 2016, 15:26

al si mislim da bi s ovim bila mirnija. znači ne prolazi? nikad?
već sada sa njegovih 8 se pitam kako će biti moguće jednog dana mirno spavati dok on noću vani landra

prolazi, prolazi ali jako jako polako kod nas paničara :nata
prvi puta je koma, drugi puta ako nije zeznuo prvi puta je super, pa treći puta panika pa četvrti puta zaspiš i budiš se, peti puta čekaš i pregledavaš mob, šesti puta opet mantraš i tako vremenom, jedan korak naprijed, dva unazad, nakon 100 puta shvatiš da nemaš izbora nego vjerovati da si dobro odgojio dijete.

Nevenera mislim da tu sat pogotovo nije rješenje.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Dobri andjeo » 06 lis 2016, 16:58

Imas neki link na taj sat? Zvuci odlicno.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Hajdi » 07 lis 2016, 09:23

Vrlo dobar članak o slabostima sličnih naprava za praćenje. U članku je sve rečeno.

http://www.educationalpsychologisttherapist.com/gps-tracker-watches-schools/
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la alexandra » 07 lis 2016, 13:28

snowwhite je napisao/la:znam ja da je problem u meni :lebdi

al si mislim da bi s ovim bila mirnija. znači ne prolazi? nikad?
već sada sa njegovih 8 se pitam kako će biti moguće jednog dana mirno spavati dok on noću vani landra :zub


ne bi bila mirnija, pročitaj kaj ti je krumpi napisala.

ti satovi su prvenstveno napravljeni i genijalni su za djecu s poteškoćama, prvenstveno neverbalnu i prvenstveno za djecu s autizmom i down sindromom te sličnim poremećajima, gdje se može dogoditi da odlutaju.
no čak i pri takvim dijagnozama se ne preporučuje ako dijete nije sklono lutanju i odlascima od kuće.
zašto, jer ih se treba učiti da budu koliko toliko samostalni i sebe treba učiti isto to.

i nakok toga se pokazalo kao pun marketinški pogodak za overprotektiv majke. :roll
mislim, ok, kupujte, ali razmislite.

moja je autistična i neverbalna, nesklona lutanju i da, mada mi je prvi poriv bio kupiti tako nešto, malo sam se skulirala, razmislila i nisam kupila.
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la lastavica » 07 lis 2016, 14:52

ono što bi trebalo, a ja nisam detaljno prošla sa svojom , što ako zaboravi ključ.
Moja je u trećem razredu krenula sama u školu i iz škole i nakon par tjedana desilo se da je zaboravila ključ i mobitel.
Uglavnom zovem ja doma na fiksni, nje nema. Pričekam još određeno vrijeme, nje još uvijek nema. Zovem na mobitel, možda je negdje s prijateljicama. Ne javlja se. Polako zovem mame njenih prijateljica, sve kažu njihovi došli doma. Moja se još uvijek ne javlja. Sjedam u auto i krećem prema doma. I nađem ju kako sjedi ispred vrata stana. Izgrlile smo se i onda mi je ispričala da je došla doma i skužila da nema ključ. Sjela ispred vrata i malo nešto čituckala i napisala zadaću, pa je pojela ostatak sendviča. Kad je čula uzastopnu zvonjavu telefona malo je i zasuzila, pretpostavljala je da ju mi zovemo. Uglavnom niti je otišla do prijateljice, niti je pozvonila susjedima nego je čekala da mi dođemo s pola. Pitam ja nju pa zar nitko od susjeda nije prošao katom. Rekla mi je da je s druge strane hodnika došla susjeda no ona se zavukla u dovratnik vrata da ju ne vidi. A dečko školarac koji je prošao pored nje joj je rekao bok i ona njemu isto.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Adorabla » 07 lis 2016, 16:03

i mojima se to dogadjalo. Otisle su susjedima i molile da ih udome dok roditelji ne dodju :nata
Ali da jesmo, posebno smo to naglasavali da ako se ikada ista desi da nemaju srama ni straha otici i pozvoniti na vrata susjeda. Prvi susjed ima nas kljuc pa bi im mogao i otvoriti a ako nema njega onda imaju jos dvije moje prijateljice, susjede kojima se mogu obraititi
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: GPS kids tracking watch

PostPostao/la Dobri andjeo » 09 lis 2016, 19:45

Moje mene nazovu iz ducana koji je u prizemlju zgrade ;)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39142
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb


Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.