Sada je: 28 ožu 2024, 15:20.

GENERACIJA 0-1 (zajednička tema)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Hajdi » 15 ruj 2016, 14:59

Buba, evo ovdje više o motoričkom razvoju Razvoj djeteta od rođenja do prve godine života.
Nije nužno da se beba kupa u moru, svatko napravi onako kako njemu paše.

Kitty, malo ispregni jer će se napori odraziti na tvojem zdravlju.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 22 ruj 2016, 15:15

Čovječe, nikako da sjednem i napišem nešto kako treba :)

mi za koji dan imamo sistematski, pa ću update-at sa mjerama :D al ima sigurno oko 7kg sada

motorički super napreduje, jako sam zadovoljna, jedino šta me i dalje muči je to šta se okreće samo u lijevo, odnosno odguruje se samo desnom nogicom, animiram ga i tjeram da se okreće u desno, ali ne ide mu, rukica mu ostane iza njega, i kad ga podignem glavica mu malo tilta u desno..sve ostalo super, krenili smo s dohranom, prihvatio je super..veseljak je, i kenjkav i dalje :lol

ljeto nam je prošlo u boleštinama prvorođene i mene, tako da se skoro 2mj nismo okupali uopće..al' nema veze..dogodine ćemo
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la kittyilevin » 23 ruj 2016, 22:16

evo i mene. isto u gužvama. no sve ide super. ja se vratila na posao, MM na porodiljnom, no uskoro nam dolazi teta čuvalica. mala je inače k'o zmaj, ma obje cure su mi super - starija je divno prihvatila novu ulogu, a malena raste kao gljiva poslije kiše. budi se tijekom noći svakih par sati, dojim, nekada su noći baš teške, ali uglavnom klapamo. imamo fini ritam - tri dnevna spavanja, skroz predvidljivo kada će spavati, u isto vrijeme idemo spavati navečer, u skoro isto vrijeme se ujutro budi, ma super za tako malu bebu. velika je i motorički taman za svoju dob.

oko nam i dalje nije bas dobro. nije strasno lose, ali nije ni dobro. ispalo je da ima streptokok pneumoniae, strah me je uopće googlat'... vidjet cemo hoce li joj pomoci kapi koje smo dobili.

ja sam OK, puno radim, nemam nimalo vremena za sebe, ali smo uhvatili neki ritam, što je za mene, kontrolfrikicu, ljekovito :)
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 29 ruj 2016, 23:53

Bili na sistematskom neki dan :) bebonja napreduje odlicno, sada smo na 7050g i 66cm, pedijatar prezadovoljan i motorickim napretkom i opcim napretkom s obzirom da je nedonosce. Cijepljenje smo opet odgodili jer je bio dosta prehlađen,pa kad ga prođe to malo za koji dan,odvest cu ga da ga cijepi, prvi put od rodilista, bit ce drecanja :D
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la mlada mama19 » 13 lis 2016, 09:28

Pozdrav mame :) nismo se vec duuugo javili pa je red da se malo aktiviramo.

Mi smo vam super. Moj deckic je jedna dobra i jakooo vesela beba :luv nije puno zahtjevan, zahtjevnija mu sestra koja ima skoro 10godina haha
Sa 4mj. je imao 6420g i 62cm. Sljedeci tjedan idemo na drugo cjepljenje.
Krenuli smo i s dohranom. Ima li tko ovdje da je krenuo ranije?
Kako ste vi? Vidim da nam Toni danas ima 6mj pa mu sretan minic zelimo :rodj
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la lilkillaink » 13 lis 2016, 10:21

Jeeeee..Toni ima danas 6 miseci i divljak je -_- jedno vrime bude dobar,igra se..ostatak vrimena grinta li ga grinta.Lakse podnosim plakanje od grintuljanja. Jedino na seku reagira s apsolutnim odusevljenjem. Prosli tjedan je ima prvo cijepljenje, dobia je 6u1. Mi smo uveli dohranu malo prije 5. miseca. Samo zlicica-dvi..dok nismo dosli di kolicine jednog obroka.
Vani smo svakodnevno i po dva puta..cak i po kisi ako nije strasno,njoj kabanicu, njemu kisnu navlaku i gustanje
slika


slika
Avatar
lilkillaink
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 25 kol 2011, 09:10
Lokacija: Split

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la mlada mama19 » 13 lis 2016, 12:09

Divljak kazes? :lol a dobro ima i moj momenata takvih on ne grinta on se ljuti i vice :ajme
Zavidim na šetnjama trenutno mi nije auto na raspolaganju a di zivimo mozemo samo uz magistralu setat tako da nismo bas u movingu :(

Sta ste do sad papali sve?
slikaslika
Avatar
mlada mama19
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 445
Pridružen/a: 10 lip 2007, 18:01

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Hajdi » 20 lis 2016, 08:36

Preporuke svjetske zdravstvene organizacije i udruženja pedijatara su isključivo dojenje ili AD do napunjenih šest mjeseci života. Počeli ste prerano s dohranom, što može dovesti do poteškoća s alergijama i preosjetljivosti na određene namirnice. Organizam djeteta nije spreman na probavu drugih namirnica u toj starosti. Šteta da se zbog neznanja i nemara može nsvjesno naškoditi djetetu i ugroziti njegovo zdravlje.

Savjetujem da dobro proučite tablicu dohrane ovdje Tablica dohrane i dnevnici dohrane.

Odličan topik je i ovaj Početak dohrane. Na jednom su mjestu skupljene sve važne informacije o dohrani.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la kittyilevin » 22 lis 2016, 20:40

hajdi, bez namjere da se upuštam u raspravu, tih 6 mjeseci nije uklesano u kamenu. proguglaj malo, po najnovijim istraživanjima savjetuje se dohrana od 4 do 6 mjeseci.

kao majka koja je s prvim djetetom sveto čekala da malecka napuni šest mjeseci (pa, eto, čekam već četiri godine da proba neke namirnice koje nije htjela, što se možda ne bi dogodilo da sam malo opuštenije krenula s tom njezinom dohranom), malo mi smeta kada se bez imalo prostora za različitosti tvrdi da smo "počeli prerano s dohranom" te se majku koja djetetu da dohranu ranije od 6 mjeseci naziva onom koja je nemarna ili živi u neznanju te da se tako može naškoditi vlastitom djetetu. neka djeca su na dohranu spremna i ranije, neka nisu ni sa 6 mjeseci, neka nisu ni s godinom dana. moja prva cura je na dohranu bila spremna s negdje godinom i pol, ova je bila s tri mjeseca (tada joj, naravno, nisam davala dohranu, ali je bila spremna).

having said that - odgovaram generacijskim curama: mi smo na dva kruta obroka, koja su jako lijepo prihvaćena, jutarnji voćni (probala je štošta, no uglavnom vrtimo jabuke, kruške i banane jer, nažalost, nije neka sezona za voće) sa žitaricama (također je štošta probala, mijenjam proso, zobene pahuljice uglavnom); rani poslijepodnevni povrtni s (ponekad) mesom ili ribom - obožava brokulu, mrkvu, krumpir, blitva joj nije neka fora, no voli tikvu i tikvicu, batat također - isto miješam sa žitaricama, fino je prihvatila kus kus. u medjuvremenu doji. sada smo u fazi uvođenja trećeg, večernjeg obroka - probali smo palentu i griz, no zasad najbolje pale instant kašice (5-corn fakat voli).

no budimo se puno po noći. znam da je sa šest mjeseci bio skok, ali sada smo prošli šest mjeseci, a budi se nekad i svaki sat tijekom noći. neće dojiti, neće dudu, neće se ni maziti; naprosto sanja i/ili želi isprobati sve novo motoričko što je dosad naučila. probdijem često noć nunajući je da se skroz ne razbudi, nekada ulovim nešto sna, nekad par puta po pola sata-sat, pa sam iscrpljena.

inače je beba super - još ne sjedimo, ali se podiže na sve četiri, pa očekujem da se i posjedne skoro. našla je način da se po prostoru kreće, okreće se s trbuha na leđa i obrnuto + nešto nalik vojničkom puzanju. :hug
6. 12. 2011.
3. 4. 2016.
Avatar
kittyilevin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2245
Pridružen/a: 28 tra 2011, 04:32

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la ivana7997 » 25 stu 2016, 10:45

drage cure, oprostite što vam upadam, ali imam jednu molbu... objavila sam na MUA, ali mozda necete vidjeti

Trebala bih paket zimske robice za bebu od osam mjeseci, velikih gabarita :zub u razdoblju od početka prosinca do početka siječnja ove godine

stize nam u posjet iz toplih krajeva i nema odgovarajuću garderobu, dakle treba nam sve sve
i bodici i čarapice i pidzamice, i odjeća za po danu. nemamo ni jaknu, skafander ili što se vec nosi danju. Ima više od 10 kg, mislim da bi odgovarala veličina 84.

Sve pošteno vraćam čim odu.

Ne treba toga biti puno, ne treba biti ni posebno lijepo ni u izvrsnom stanju, dakle ako imate kakvih viskova, nesto sto vam se bas ne svidja... nama ce dobro doci da ne moramo kupovati jer ostaju kratko i nece im vise trebati. rijec je o djevojcici, ali nema veze, sve su boje ok.

puno hvala unaprijed!
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 28 stu 2016, 10:45

LJETNE MAME I BEBE 2016

Mrvica2403 Rita 20.06.2016.
fancy Miloš 11.07.2016.
latica Magda 20.07.2016.
svenegali Nina 29.07.2016.
Mary5 Nino 12.08.2016.
ivanche4 dečko 17.09.2016.

Evo nas na drugom dijelu! Pišite nam i dalje!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la fancy » 28 stu 2016, 15:32

Sad vidim da moj gospodin nema imena. Milos se zove :)
Zacepljen nos,slini...nikad kraja. Zvali me iz vrrica da pokupin D,povraca...ludim lagano...
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 28 stu 2016, 15:40

Fancy, sređeno. Za povraćanje preporučujem umesokuzo. Smiju i mala djeca.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la svenegali » 29 stu 2016, 20:43

Ta - daa..evo i nas u četvrtom mjesecu.
Gledam je, baš je narasla.
Počela je jako puno gugutati i komunicirati.
Lijepo digne glavu na trbuhu, ali okretati se neće.
Šetamo kratko, pa i malo spavamo, stoga je malo cendravija
Morat ćemo naučiti spavati doma :nokti
slika
svenegali
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 09 vel 2016, 16:26

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 02 pro 2016, 10:30

hej cure, evo da se napokon malo javim.
mi smo dobro, ništa posebno nema kod nas. malena i ja hendlamo ostatak familije, razvažamo, koordiniramo i to je to :lol
zadnjih dana je dosta spavala, a lijepo smo i šetale po vani i tako, vrijeme mi doslovno leti...

svenegli kad idete na cijepljenje i vaganje?
fancy, nadam se da ste bolje, te viroze sad tek kreću nažalost :hug

kratki smo nekako s robicom, morala bi opet po kutijama prekopavat, a nekako mi se ne da, pa stalno vrtimo jedno te isto i peremo u krug :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la svenegali » 04 pro 2016, 16:24

Latice, u srijedu idemo suočiti se s istinom:)
Mi se isto još uvijek dosta šetamo. Jučer sam joj išla kupovati pidžamice i podbratke. Jako slini,sirota.
I ja ću polako morati pregledati šta imam od vel.74, a što móram pribaviti.
S obzirom kako je ona opčinjena kako mi jedemo, svakog fiksira i mljacka, bojim se da ćemo mi morati krenutí s dohranom s 5 mj. Jako je frustrirana kad netko jede.
slika
svenegali
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 09 vel 2016, 16:26

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 05 pro 2016, 09:54

bojim se da ćemo mi morati krenutí s dohranom s 5 mj. Jako je frustrirana kad netko jede.


Svenegali, ovo nije razlog za ranije uvođenje dohrane. Preporuke su za isključivo dojenje ili AD do navršenog šestog mjeseca.

Molim pogledaj topik Početak dohrane te Tablica dohrane i dnevnici dohrane.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 08 pro 2016, 10:13

Najdraže MiBovke,

tradicionalna božićna akcija u sjećanje na našu članicu RLmamu nastavlja se i ove godine! Kao i prošle godine odlučili smo pored djece naše RLmame darivati i djecu forumašica koje su trenutno u teškoj situaciji.

Prikupljanjem novčanih priloga kroz donacije i aukcije pokušavamo makar malo uljepšati ovo blagdansko vrijeme djeci članica foruma koje su trenutno u teškoj situaciji. Po završetku akcije donacije će se ravnomjerno raspodijeliti na ukupan broj djece. :xmasfamily

Ove godine sredstva se prikupljaju za desetero djece, a kako bi zaštitili njihovu privatnost korisnici će i ove godine ostati anonimni.


:bdrvce BOŽIĆNA AKCIJA TRAJE OD 03.12.2016. – 22.12.2016.! :bdrvce


Božićnu akciju možete podržati na više načina:

- direktnom uplatom na račun (broj računa zatražite preko privatne poruke od moderatorica humanitarke)
- sudjelovanjem na aukciji
- narudžbom pisama kod Ddabilly
- uljepšavanjem avatara kod MON


:xmastree

Kao i prošle godine nakon što osvojite licitirani predmet moderatorice će vam se javiti u inbox s potrebnim podacima za uplatu.
U aukciji sudjelujete prodajom i kupovinom predmeta (i usluga), bilo da su vaša vlastita rukotvorina ili ne. Ne zaboravite ponuditi i domaće proizvode, kobasice, čvarke, marmelade, likere, rakije jer su već tradicionalno najtraženija roba.

Svaki predmet označite jedinstvenom oznakom i rednim brojem npr. CD1, CD2, Mirbi 5 i sl. i uz njega naznačite početnu cijenu prema vašoj prosudbi. Nakon sto stavite svoj predmet na aukciju započinje licitacija u kojoj mogu sudjelovati sve forumašice i forumaši.

Svaki se predmet licitira TRI DANA, a osvaja ga onaj koji u tom roku ponudi najveći iznos. Po završetku licitacije javit ćemo vam se porukom vezano uz uplatu. Prilikom plaćanja potrebno je navesti jedinstvenu oznaku osvojenog predmeta (može i svoj nick) kako bi lakše pratili pristigle uplate. Sve vezano za primopredaju i troškove slanja dogovaraju forumašice među sobom. :xmasatmosfera

Molimo vas da, radi bolje preglednosti, topic AUKCIJE koristite isključivo za licitiranje. Uz topic aukcije nalazi se i topic DOGOVORI na kojima se možete dogovarati i razjašnjavati eventualne nejasnoće.

U topicu TREBAM… IMAŠ? DAJ! možete pisati što biste željeli kupiti na aukciji, a nije još ponuđeno i ukoliko neka od forumašica ima traženo i želi ga ustupiti na aukciju, može ga tu ponuditi. U tom slučaju potrebno je samo dogovoriti cijenu i izvršiti uplatu. :xmaspresents1

Po isteku 3 dana aukcije, kraj licitiranog predmeta stavit ćemo nick sretne dobitnice i iznos za koju je predmet prodan.

Trenutne najvise ponude uz predmete upisuju moderatorice, kao i onaku (*) uz ponudu! :xmaspresents2

Veselimo se još jednoj uspješnoj aukciji, a sve nejasnoće rješavat ćemo usput. :xmassanta
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Hajdi » 08 pro 2016, 10:15

Najdraže MiBovke,

tradicionalna božićna akcija u sjećanje na našu članicu RLmamu nastavlja se i ove godine! Kao i prošle godine odlučili smo pored djece naše RLmame darivati i djecu forumašica koje su trenutno u teškoj situaciji.

Prikupljanjem novčanih priloga kroz donacije i aukcije pokušavamo makar malo uljepšati ovo blagdansko vrijeme djeci članica foruma koje su trenutno u teškoj situaciji. Po završetku akcije donacije će se ravnomjerno raspodijeliti na ukupan broj djece. :xmasfamily

Ove godine sredstva se prikupljaju za desetero djece, a kako bi zaštitili njihovu privatnost korisnici će i ove godine ostati anonimni.


:bdrvce BOŽIĆNA AKCIJA TRAJE OD 03.12.2016. – 22.12.2016.! :bdrvce


Božićnu akciju možete podržati na više načina:

- direktnom uplatom na račun (broj računa zatražite preko privatne poruke od moderatorica humanitarke)
- sudjelovanjem na aukciji
- narudžbom pisama kod Ddabilly
- uljepšavanjem avatara kod MON


:xmastree

Kao i prošle godine nakon što osvojite licitirani predmet moderatorice će vam se javiti u inbox s potrebnim podacima za uplatu.
U aukciji sudjelujete prodajom i kupovinom predmeta (i usluga), bilo da su vaša vlastita rukotvorina ili ne. Ne zaboravite ponuditi i domaće proizvode, kobasice, čvarke, marmelade, likere, rakije jer su već tradicionalno najtraženija roba.

Svaki predmet označite jedinstvenom oznakom i rednim brojem npr. CD1, CD2, Mirbi 5 i sl. i uz njega naznačite početnu cijenu prema vašoj prosudbi. Nakon sto stavite svoj predmet na aukciju započinje licitacija u kojoj mogu sudjelovati sve forumašice i forumaši.

Svaki se predmet licitira TRI DANA, a osvaja ga onaj koji u tom roku ponudi najveći iznos. Po završetku licitacije javit ćemo vam se porukom vezano uz uplatu. Prilikom plaćanja potrebno je navesti jedinstvenu oznaku osvojenog predmeta (može i svoj nick) kako bi lakše pratili pristigle uplate. Sve vezano za primopredaju i troškove slanja dogovaraju forumašice među sobom. :xmasatmosfera

Molimo vas da, radi bolje preglednosti, topic AUKCIJE koristite isključivo za licitiranje. Uz topic aukcije nalazi se i topic DOGOVORI na kojima se možete dogovarati i razjašnjavati eventualne nejasnoće.

U topicu TREBAM… IMAŠ? DAJ! možete pisati što biste željeli kupiti na aukciji, a nije još ponuđeno i ukoliko neka od forumašica ima traženo i želi ga ustupiti na aukciju, može ga tu ponuditi. U tom slučaju potrebno je samo dogovoriti cijenu i izvršiti uplatu. :xmaspresents1

Po isteku 3 dana aukcije, kraj licitiranog predmeta stavit ćemo nick sretne dobitnice i iznos za koju je predmet prodan.

Trenutne najvise ponude uz predmete upisuju moderatorice, kao i onaku (*) uz ponudu! :xmaspresents2

Veselimo se još jednoj uspješnoj aukciji, a sve nejasnoće rješavat ćemo usput. :xmassanta
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Hajdi » 08 pro 2016, 10:52

Personalizirana pisma u ime Djeda Mraza vašoj djeci piše naša Ddabily ovdje Pisma iz vilenjačke radionice.

Vaše avatare će vam MON ublingati ovdje Xmas bjuti salon is open, again!.

Svoje proizvode i druge stvari možete na aukciju dati ovdje AUKCIJE - 2016. Čekamo ajvar, kulen i kobasice, domaću marmeladu i med!

Ako trebate ili tražite nešto posebno, napišite to ovdje Trebam... Imaš? Daj! - 2016
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 08 pro 2016, 10:53

Personalizirana pisma u ime Djeda Mraza vašoj djeci piše naša Ddabily ovdje Pisma iz vilenjačke radionice.

Vaše avatare će vam MON ublingati ovdje Xmas bjuti salon is open, again!.

Svoje proizvode i druge stvari možete na aukciju dati ovdje AUKCIJE - 2016. Čekamo ajvar, kulen i kobasice, domaću marmeladu i med!

Ako trebate ili tražite nešto posebno, napišite to ovdje Trebam... Imaš? Daj! - 2016
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 08 pro 2016, 14:59

hej ženske,
evo da se malo javim, ništa zadnjih dana ne stignem, jako sam u gužvi. danas smo išli po drugu dozu rotarixa i obavili to i sad smo do kraja siječnja mirni.
malena je super puj puj puj, sad ima jedno dulje spavanje sredinom dana i onda popodne samo dok doji i drži se odspava po pol sata recimo, ali navečer dosta kasno zaspe za noć i sad spava stalno kraj mene. s jedne strane to mi je divno kad je pomirišim po noći i kad je vidim kako mi se smije kad se probudi - moja mala cura, vesela, mirisna, siki kad hoće, mazi se i doslovno uživa. to mi je najljepše što vidim da je sretna i zadovoljna. a onda opet, rado bi se nekad i protegnula po noći bez nje priljubljene uz tijelo... ali proći će i to, a bome više teško da ću imat mirisni smotuljak kraj sebe.

malo me hvatala i kriza s dojenjem zadnjih dana, zaboravila sam na jedan skype sastanak, totalno pa sam se izbedirala, drugi sam skypala s njom, zapravo super mi je bilo što nije bila jedina beba u tom konferencijskom razgovoru :lol i tak, malo bi da imam više mogućnosti obavit nešto bez nje, a vidim da su to kratki izlasci i to ako se sve poklopi - da je sita i da je zadovoljna, onda mogu izać na sat vremena obavit nešto sa starijom djecom...

svenegali, hajdi ti dobro kaže, ne žuri s dohranom. i moja stalno gleda kak mi jedemo, stavimo je kad svi zajedno ručamo na stol u ležaljkici da bude s nama i onda ona uživa, priča, gleda nas, jede ruke i mljacka. ali tak je i starija, a opet kad smo krenuli sa 6 mjeseci trebalo joj je skoro 2 mjeseca da nešto pojede kak treba ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Mrvica2403 » 12 pro 2016, 13:12

Ej cure, evo i mene
Moja cura je super, još uvijek je dosta zahtjevna i traži puno pažnje ali na to sam već navikla. Po danu još uvijek spava otprilikesvakih dva sata po pola sata. Navecer ide dosta rano spavati oko 8, spavau krevetiću do prvog buđenja a onda je ostavim kod sebe. Po noći je spavanje kako kad , počela mi ujutro,nakon sisanja, od cca 5-7 spavati s milijun prekida jako zaplače ali ne otvara oči ja je zagrlim i dam joj dudu za par minuta opet i tako stalno dok opet ne zaspi tvrdo i odspava pola sata. Ne znam jesu li možda zubići tome krivi, jer iako već odavno sve trpa u usta ,sad baš sve što stavi u usta grize i trlja. Slini odavno već jako puno, namažem joj povremeno gelom i tako....
Mi za 8 dana punimo6 mjeseci,moram priznati kako mi je to baš proletilo. Za blagdane idemo kod mm-ovih i kod mojih sve skupa nekih mjesec dana tako da sam već išla u nabavku za dohranu , ker tamo u blizini imamo samo manje trgovine u kojima nema nekog velikog izbora. Kupila sam amarant, proso i rižine pahuljice a na putu prema tamo ću svratiti u jedne poznanice uzeti domaće neprskane jabuke. Tako da planiram oko Božića polako uvoditi dohranu, samo još moram razmisliti da li ću početi s žitaricama ili jabukom...
Moja isto odavno gleda sa zanimanjem kad mi jedemo,ja nisam htjela uvoditi dohranu ranije pogotovo jer je dojim. Ipak smatram da možda ne treba ni čekati točno 6mj baš u dan iako sam ja eto odlučila čekati . Ipak mislim da sam odlučila početi ranije da to sigurno nebi bilo prijepunih 5mj i to vrlo laganim tempom. I sad imam namjeru početi u jutarnjim satima samo po malo , svjesna sam da beba raste i da će joj trebati i druga hrana a opet s druge strane mlijeko joj je najvažnije.
27.12.2005.-mali anđeo
01.11.2006.još jedan anđeo

slika
20.06.2016 napokon stigla dugica, naša sreća najveća :luv
Avatar
Mrvica2403
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1139
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 11:47
Lokacija: u svemiru

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 15 pro 2016, 11:52

hej cure,
šta ima?

kod nas ima događanja u ovo predbožićno vrijeme na sve strane i jedva čekam da malo odmorimo od svega. mene neka prehladica uhvatila, ništa strašno, samo me umori. morala bi sutra otić kupit još ostale poklone da sam gotova s time. mala isto malo kašljuca produktivno tu i tamo, od nosića sigurno. ali lijepo spava noću recimo nijednom ne zakašlje puj puj puj da je ne ureknem. i zadnjih dana kasno zaspe, ali se uopće ne budi puno za sisanje. iako i dalje spava kraj mene. ali doći će i to jednom kraju. gledam ovu srednju koja je do godinu i pol samo i uvijek na sisi zaspala, a sad evo spava sama u krevetu već odavno s bratom u sobi.

mi ćemo s dohranom vjerojatno početi poslije Nove godine, kad počne škola i stariji krenu svojim putem da se mogu opće bavit pomišlju na to :lol mislim da ćemo počet s voćem ili s bundevom, nešto što je tako jednostavno. ispeći ću ovih dana bundevu pa zamrznut komade i onda samo izvadim i malo ugrijem za početak i to je to. od žitarica ćemo prvo probat palentu isto jer mi je najjednostavnije. ali polako, imamo još do tada.

ne znam sad jesam li to već pisala, ali ona se na strunjačama na podu dogmiže preko metar i pol do brata i sestre kad se igraju, vrti se ko zvrk i onda na trbuhu odguruje nogicama, pa padne glavicom :lol :le dolje jer se ne može dočekat na ruke da ih pomakne, ali presmiješna je kak se grebe da dođe do njih i na kraju nekako i dođe.

za pod Bor sam joj naručila jednu lijepu radnosnicu - cutom made za do 6. godine i super mi je, jučer je stigla!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Buba » 25 pro 2016, 09:46

Zakasnila sam na aukciju a i na tvoji molbu Ivana9779. Mi smo sad na tom broju, ako ti treba jos nesto saljem....

Cure moje (sve odreda neaktivne :ajme :znoj ) svima od srca želim sretan i blagoslovljen Božić, da ga provedete u krugu obitelji :luv :srca
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 29 pro 2016, 17:11

hej cure,
sretan vam Božić svima, a ako se ne čujemo i sve najbolje u Novoj :luv :luv

mi smo ovih dana kod mojih na praznicima i uživamo. na staru godinu se vraćamo doma! pvaj tjedan smo bili posvuda, čak smo išli na advent u grad i sve lijepo prešetali, mala je spavla u koilicima, poslije je posikila kad smo sjeli pojest nešto i onda se opet malo pronosala i zaspala, ma divna je bila, divna. bile smo i u shoppingu, ma ko izmišljena je. iskreno, toliko je super zadnje vrijeme, ona se uopće ne javi, ništa se ne buni, maše, igra se, vrti se, jede, spva, priča, čak me na momente uhvatila neka ko panika da sad mora nešto se dogodit jer je presavršeno, užas kak moj mozak funkcionira :ajme :lol

i tak. ovo je bebin prvi Božić pa smo se oko svega potrudili da nam ostane u lijepom i živom sjećanju. sutra idemo na izlet u Ikeu i onda prekosutra doma na doček. veselim se i svojoj kući, iako klinici ostaju doma na praznicima još dva tjedna što znači da sam ja sama s njima do popodne, valjda ćemo nekako izgurat :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 09 sij 2017, 19:27

da prijavim da smo mi jučer spontano krenuli s dohranom. zapravo nismo krenuli, ali sad je tu 6 mjeseci za tjedan dana, a jučer sam pekla domaću bundevu u rerni pa sam joj malo zdrobila vilicom i za ručkom joj dala tako friško dok smo svi bili za stolom. malo je pojela na vrh žličice, tek toliko da proba i nije se bunila, čak je nekako presmiješno mrdala ustima ko da nešto ekstra žvače :lol
danas smo bili cijeli dan negdje pa joj nisam ništa pravila, ali te bundeve sam smrznula kockice pa ću joj kad krenemo za koji dan to vadit iz zamrzivača i kratko prokuhat u malo vruće vode i s tim ćemo krenuti.

onda ćemo uvesti jabuku pa palentu, to uvijek imamo doma i to nam je najjednostavnije. mislim da ćemo sljedeći tjedan krenuti.

kako ste cure, šta ima kod vas, mrvice kako vaše klopanje ide?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 10 sij 2017, 10:20

Latice lijepo, čestitam za početak dohrane :luv
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 16 sij 2017, 13:28

hvala Hajdi!

izgleda da sam ja još jedina tu, ali ajde neću još odustat od javljanja :lol

evo zadnjih dana smo krenuli s dohranom, dva dana bundeva pečena i jučer i danas sam joj u to dodala malo palente. ništa nije pojela, možda je gutnula pola žličice sve skupa. mulja po ustima, gleda me u čudu i onda nekako pomalo ispljucka van skupa sa slinom. kao da ne zna da treba gutnut :lol
zanimljivo je to jer i dalje sva zainteresirano gleda dok mi jedemo, ali sama ne pojede ništa. no dobro, ne sekiram se, uči se imat nešto u ustima, nešto muljat i žvakat, naučit će i gutat s vremenom.
nastavljamo s ovom kombinacijom dok bundevu ne potrošim, a onda ćemo probat malo jabukice prokuhat da bude mekša pa ćemo vidjet kak će to proći. mislim da nije stvar okusa, koliko same teksture i općenito toga da ona osim sise nikad ništa nije u usta stavila :lol

sljedeći tjedan idemo opet na pregled i cijepljenje, stvarno imam dojam da se svako malo cijepi :lebdi baš me zanima koliko je narasla, sva je lijepa obla, sitna, ali izgleda punašno, samo kad je pokraj drugih beba te dobi stavim vidim kak je sitna.

sanjkala se ženska s bracom i sekom ovih dana, dosta smo bili vani i baš joj dobro dođe ;)

daje cure, javite se malo ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la ivanche4 » 18 sij 2017, 11:07

Mi ćemo vam se pridružiti :)
Gospodin se rodio 17.09, sa 4,000 kg i 49 cm. Obzirom da nisu znali točan termin poroda, nakon poroda su zaključili da je baš taj dan bio termin. :lol
Imali smo puno komplikacija, jer su nas poslali odmah 19-og doma (Kao ono, peto dijete pa ti sve znaš), a imao je žuticu, zlatni stafilokok mu se naselio u bolnici u oči, nije povratio porodnu težinu do tri tjedna nakon poroda, jedva smo uspjeli održati dojenje, i svašta nešto....
Ali sve u svemu sad je vesela četveromjesečna beba i super napreduje.
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.