Sada je: 04 svi 2024, 22:23.

Mali kućanski aparati

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la ivana7997 » 15 sij 2016, 14:49

analognom :lol :hahaha :lol
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la † Volvo » 15 sij 2016, 14:53

Na žgance ;)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la gold dust » 15 sij 2016, 15:19

imam i koristim obični mikser, štapni mikser (kupljen kao zamjena za pokvareni blender s posudom), mali električni roštilj, kuhalo za vodu (jedini od tih uređaja koji stalno stoji izvan ormara). rado bih imala pekač za kruh, ali ne znam gdje bi ga držala. i planiram blender za smoothije, neki koji nema puno dijelova i nije kompliciran za oprati (za koji molim preporuke ;)).

guljač krumpira - obavezno! citrusete imam dvije, ali manualne. kad pravim kolače, redovito koristim odvajalicu žumanjka i bjelanjka :mrgreen za gnječilicu za češnjak sam bila dugo uvjerena da mi ne treba, ali onda sam dobila na dar neku odličnu i navikla se :)
Avatar
gold dust
Sveta krava
 
Postovi: 5610
Pridružen/a: 23 stu 2002, 20:14

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la † Volvo » 15 sij 2016, 15:25

Za smoothije: iz Spara imam neki no name, "s kuponima" 169kn (navodnici su jer bi i bez kupona mogao biti toliko ;) ) - 2 posude u kojima se može nositi a u njima se i miksa (jedna oko 3dl, druga 5), jedan nožić-sjeckalica. I mali motor, sve skupa ne uzme puno mjesta. Nije kompliciran ni za rukovanje ni čišćenje. Toliko da još žmireći mogu prije posla neki smućkati ;)
† Volvo
na solarni pogon
 
Postovi: 3713
Pridružen/a: 13 srp 2005, 10:06

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la mrs. eastwood » 15 sij 2016, 15:40

ono što mi stoji na pultu je sokovnik. Imam onaj na hladno prešanje i koristimo ga svakodnevno. Ostalo se trudim držati "na svom mjestu" to jest daleko od očiju - a tako je i dalje od upotrebe. E, da naravno kaferijeru koristimo (potić za moku).
često vadim štapni mikser - na njega 98% vremena montiram batilicu. ne gnječim ništa, eventualno neke juhe.
želja mi je jednog dana sve što imam po ladicama i ormarima zamijeniti jednim kitchen aidom koji će imati SVE dodatke :nokti

citrorelu (ili kakoveć) smo redovito koristili u ovo doba agruma, samo zato jer ju je lakše prati nego sokovnik. ali sad joj je pošao motor. dugo je trajala...
imamo i jogurtorelu :plavusa iako nisam baš bila za, dobila sam ju za poklon nakon onog topica o fermentaciji ovdje samo širila uokolo entuzijazam :lol Definitivno je dovoljna čista boca i evenutalno termosica, ako ne i termo navlaka - aparat je onako. nema tajmer po meni najbitniju stvar, ako već kopčam struju i sve. :dunno

dalje imam mlinac za meso i izradu kobasa.

ah, da - po meni veliki debak je ova Moulinexova crvena fino dizajnirana ribalica, gratalica . koristim je svake prestupne. nismo si kliknule.

od analognih đeveraka bih izdvojila mašinu za tijesto, spravu za izbacivanje košpica iz višnji i trešanja (best buy - špar 30 kn!)
oštrilo za noževe

guljač mi nikako ustvari ne ide u ovu kategoriju...
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la mrs. eastwood » 15 sij 2016, 15:44

da, toster - pekač sam zaboravila.

i kefirka - on mi je super, ali nije gotov proizvod. Nisu dobro riješili navoj (nije samokočan pa klizi) a i fali čep, po meni - pa stavljamo ovaj cjedač za vodeni kefir. ali generalno smo zadovoljni.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la malamaja » 15 sij 2016, 16:03

ah guljač je moja tiha patnja. jedino moram pronaći model koji ima rupu na dršci da ga mogu svezati za špagicu, ko ono na fininom šalteru penkala :mrgreen ode, skoro svako malo s obelinkama u smeće :lol. ovak na špagicu bi ipak duže bivstvovao u kućanstvu.

ako ćemo analogne uređaje nabrajati, onda moram prirodati četiri štancerice za kekse s raznim nastavcima, ofkors kupljeni su od različitih osoba u različito vrijeme :lol te isto toliko pomagala za špricanje šlaga, krema i o stalog uz pripadajuće nastavke. na kraju kolače, kako se i priliči ukrašavam iz obične vrećice za zamrzavanje :mrgreen

zapravo jedini uređaj koji je 100% u funkciji je kuhalo za vodu i taj se rabi maksimalno. na znam kaj bih bez njega.
i što god mogu za pranje, strpam u suđericu.

i da, waflomat....sam zaboravila. fritezu sam rashodovala, ali u zadnje vrijeme sam kod sestre vidjela da ju lijepo drži na balkonu i koristi prema potrebi. pa mi je palo na pamet. i da električni roštilj će joj praviti društvo :yess. iako roštilj pečemo na pravom roštilju na viksi, nek se nađe
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la mrs. eastwood » 15 sij 2016, 17:03

i moji lete u smeće, ali koštaju manje od 10 kn. pa uvijek imam dva u pričuvi.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la malamaja » 15 sij 2016, 17:13

:dada ja kad odem u metro, uzmem neke na akciji po par kuna.
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la pulse » 15 sij 2016, 20:20

Super tema! Ja sam freak za kuhinjske aparatiće i pomagala. Od aparata stalno koristim toster, blender i el. čajnik. Mesoreznicu sam upotrijebila valjda 2 puta i spakovala, jer me mrzi da je čistim. Sokovnik isti slučaj. Pekač hljeba bih jako voljela da imam, ali se opirem nagonu :lol jer znam da će da me mrzi da sipam sastojke u njega i da ću na kraju 95% puta kupovati gotovi hljeb, a i zauzimao bi dosta mjesta. A što se tiče kojekakvih sitnih alatki, modlica i toga - mislim da sam razvila OKP oko nabavke istih i da treba da se liječim. :ne

Off topic:
mrs. eastwood je napisao/la:guljači su mi naj ovi iz ikeje. ako pričamo o analognom pomagalu :lol


ja sam 'ladno pročitala "analnom pomagalu" :ajme
Avatar
pulse
atletičarka
 
Postovi: 1327
Pridružen/a: 13 svi 2006, 10:13
Lokacija: CG

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la lastavica » 15 sij 2016, 20:56

Vani mi stoji blender i kuhalo za vodu. To svakodnevno upotrebljavamo. Kuhalo više puta na dan.
Od aparata ima jos cistrusetu koju periodički upotrebljavamo. Zatim mikser koji je trenutno spao samo na mikser s dva para metlica, imala sam uz njega i onu posudu sa sjeckalicom, a do nedavno i nastavak za štapni mikser. Imam jos pekač za kruh, koji već jako dugo nisam koristila. U nekom ormaru koji nije kuhinjski je sad uskladišten ;) . I toster, onaj horizontalni s nastavcima za tost, tople sendviče i wafle. To upotreblhavamo recimo jednom mješečno za tople sendviče.
Što se tiče analognih, bez gulilice ne bi mogla. Nosim ju svuda sa sobom, na ljetovanje, zimovanje ;) Ona iz Ikee mi je super. Super mi je i gnječilica za češnjak, isto iz Ikee.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Ana2010 » 14 lip 2016, 08:35

ima li netko ovaj nutribullet? http://www.topshop.com.hr/kuhinja-cisce ... ullet.html
vrijedi li 1000 kn?
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 22 lip 2016, 22:47

Imam ga par mjeseci. I prosli tjedan mi je procurio. Bila sam se skroz frapirala :strah , je je bio ukljucen u struju i nisam odmah skuzila da curi. Zvala servis, odnesla ga i zamjenili su mi noz. Rekli su da je osiguran motor, da voda prodje dolje.

Koristimo ga svaki dan. Nisam probala neki drugi, da mogu porediti. Da je skup, je. Jos otplacujem obroke :baja

Da li bih ga preporucila....mozda i ne. Da mi je netko preporucio slican proizvod koji je dost jeftini, a da podjednako radi, uzela bih taj. (glavni klik je bio zbog bolesti da se uvede sirova hrana)
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Ana2010 » 21 sij 2017, 11:33

Ima li tko Russel Hobbs blender? Koji? Je li dobar?
Ne Elipsu je akcija -25%. http://www.elipso.hr/prilika/rh-blender ... _25-posto/
Morala bih nabaviti neki. Nutribullet mi se čini preskupim.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Dobri andjeo » 22 sij 2017, 12:58

Ja imam lidlov blender, odlican je.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Adorabla » 22 sij 2017, 16:23

Ana2010 je napisao/la:Ima li tko Russel Hobbs blender? Koji? Je li dobar?
Ne Elipsu je akcija -25%. http://www.elipso.hr/prilika/rh-blender ... _25-posto/
Morala bih nabaviti neki. Nutribullet mi se čini preskupim.

Russel Hobbs blenderi su jako jako dobri. Gledaj da je od stakla jedino. Ali sve njihovo ti je dobra marka. Isto rade razlicite linije za ugostiteljstvo i kucanstvo tako da su kucanski aparati vrlo kvalitetni.
A sto se tice akcije :dunno Ne cini mi se nekakva revolucionarna akcija. Znalo je biti boljih.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la zara01 » 23 sij 2017, 16:52

Imam ja nutribulet.Odlican je,ali mislim da ne vrijedi te pare.Zavisi za sto ga trebas.
T&T
Avatar
zara01
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1367
Pridružen/a: 11 vel 2011, 16:04
Lokacija: Zagreb

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Dobri andjeo » 24 sij 2017, 19:54

ZAkaj stakleni ? Ja imam lidlov , on je stakleni. Ne kuzim zast je bolje stakleni ? Nitribulet sam imala , plasticni , isto odlican ali su se s godinama sonji dio plastike ono ko cep potrgali tj poceli curit . Vjerojatno jer sam cesto toplo vruce miksala unutra , za juhe.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Adorabla » 25 sij 2017, 12:21

eto vidis da si sama odgovorila :lol
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Dobri andjeo » 26 sij 2017, 18:36

Ma nisam , taj dio je i na lidlovom plastican ;)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la lastavica » 26 sij 2017, 19:04

Zbog materijala. Staklo je zdravije.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la mamamana » 26 sij 2017, 19:19

Ima li koja od vas doma pekač za kruh? Koju vrstu, kako ste zadovoljne njime? Snujem već dulje vrijeme o nečem takvom, a nikako se odlučiti...
mamamana
Žena FANATIKA Abbe i majka princa Georga
 
Postovi: 399
Pridružen/a: 15 stu 2014, 13:43
Lokacija: Zagreb

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Dobri andjeo » 26 sij 2017, 22:49

mamamana je napisao/la:Ima li koja od vas doma pekač za kruh? Koju vrstu, kako ste zadovoljne njime? Snujem već dulje vrijeme o nečem takvom, a nikako se odlučiti...

Imala prvi no name 10 g, neka alice marka, izvrstan bio, a sad imam vivax isto ok . Jako ga cesto koristim , tj ne kupujemo kruh nego samo u pekacu pecem il ga koristim jos cesce za zamijesit tijesto oces za pizzu za strudle, za kruh pa oblikujem francuze il kalup . Uglavnom stalno je u pogonu.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Bellatrix » 27 sij 2017, 14:07

I ja razmišljam o pekaču. A koliko to čudo otp košta?
Tj vidjela sam jedan za 800 kn. Meni je to malo previše.
Ima li ih jeftinijih?
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la Adorabla » 27 sij 2017, 14:21

cijene se kreću od 400 kuna naviše. Ponekada se na akciji može neki jeftiniji ubosti i za manje od 400 kuna. Cijena stvarno varira i može ići i do 1500 kuna ovisno o veličini i funkcijama koje ima. Meni je vec ovaj najjeftiniji bio otkrice i mislila sam da je to aparat koji nikada necu zamijeniti i da je to najbolja stvar koja postoji na svijetu. Onda mi se pokvario, nije bilo akcija pa sam pocela rucno mijesiti i sad sam se totalno, totalno odvikla od pekaca. Sad odkad rucno mijesim primjecujem veliku razliku u kvaliteti tijesta (kako se gluten oslobodi itd). I sad si mislim necu nikada vise kupiti pekac, sve cu sama mijesiti :lol
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la latica » 27 sij 2017, 16:05

što se tiče aparata za kruh, ja sam ga nedavno posudila od sveki. neki stari, prastari, ali radi kak treba. nisam htjela kupovat dok ne vidim kak će mi korisitit. i od kad ga imamo stvarno pečemo kruh redovito. ali iskreno, evo ja već zadnjih par puta zamijesim doma solein kruh od pira i ispečem u rerni. upravo mi se sad peče. puuuuno mi je ljepši miješeni ručno nego iz aparat i to nije do aparat nego jednostavno tak. i bolji mi je drugi dan, onaj se ipak nekako puno više mrvi , ne možeš ga tanko narezat ko ovaj...
e sad, kad krenem radit tko zna kak će bit, ali za sad mislim da si neću kupovat aparat i da ću ovaj vratit svekijima. zauzima mi puno mjesta u kuhinji i šta ja znam...
a pizze mi tak rijetko pravimo doma da mi je to isto lakše zamijesit. kolače i pekmeze u tome ne pečem...

što se tiče blendera, nedavno sam dobila od mame novi blender neki super sa staklenim vrčem. dakle, nebo i zemlja u odnosu na onaj plastični, sve mi gušt nešto napravit u njemu, ona plastika kad se izgreca stvarno uvijek djeluje ko malo "prljavo".
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la nevenera » 27 sij 2017, 16:08

Bellatrix je napisao/la:I ja razmišljam o pekaču. A koliko to čudo otp košta?
Tj vidjela sam jedan za 800 kn. Meni je to malo previše.
Ima li ih jeftinijih?

ja sam uzela rabljeni, baš na forumu. deLonghi
pečemo kruh u njemu ima 2g
kruh je nabijen i traje dugo. moji ga vole. ima dvije metlice. zadovoljna sam
peče i mijesi, ali ne mijesim ništa osim pinca za uskrs npr
radila sam marmeladu bila, dobro je ispalo
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la mrava » 27 sij 2017, 16:20

Meni su u stalnoj upotrebi štapni mikser i mikser.
Od glupljih aparata mi je pekač vafli i više ga ne koristim jer me živcira čišćenje.
Sendvič toster koristim ponekad i ok mi je.
Sa sjeckalicom sam prije sjeckala luk, sad ga štapnim usitnim, a sjeckalicom meljem orahe i kekse.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la nevenera » 27 sij 2017, 17:57

latica je napisao/la:, onaj se ipak nekako puno više mrvi , ne možeš ga tanko narezat ko ovaj...

meni muž reže kruh čim se ohladi na tanke fete. budu baš tanke pa ih tako jede 2-3 dana. ne reže drugi dan
moguće da bi se i kod nas mrvio da se reže drugi dan
ne znam zašto on tako, došlo mu :lol
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Mali kućanski aparati

PostPostao/la lastavica » 27 sij 2017, 18:11

Moj pekač je uskladišten u ormaru ;) . Mi malo jedemo kruha pa sam odustala od njega.
Ne znam točno koja je marka ali od onih jeftinijih. Mislim da sam ga kupila u Metrou
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

PrethodnaSljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.