Sada je: 28 ožu 2024, 14:12.

proljetno putovanje

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

proljetno putovanje

PostPostao/la Buhtlica » 22 vel 2017, 10:08

tražimo kamo ćemo otputovati za proljetne praznike, 3-4 dana.
uvjeti su da ima sadržaja, ili kulturnih ili sportskih, i da nije dalje od cca 3 sata vožnje.

lijepo molim prijedloge :)
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Masha » 22 vel 2017, 11:53

Ako bi se mogla pridruziti, Buhtlice, nadam se da ne smeta. Mozda bude vise prijedloga...
Mi bi u Istru... gdje odsjesti, a da se u tri dana sto vise obidje?
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Barbi » 22 vel 2017, 12:10

Buhtlice, tebi preporučujem Brijune. Oni su mi tiha patnja, bila sam tamo u dva navrata po tjedan dana, prije puno godina i silno želim opet otići. Ima i kulturnih i sportskih sadržaja i aktivnosti.

Masho, ako idete u Istru svakako preporučujem Glavane, mi nismo sad već dugo bili i jedva čekamo opet:
http://www.glavanipark.com/hr/

Istra je tako pozicionirana da je zapravo sve blizu, na koju god stranu kreneš. Mi ljetujemo kod Poreča, često odemo do Rovinja i Pule, u Hum, Motovun, ni na jednu stranu nema više od 45 minuta vožnje.
Masho, bi li išli u hotel ili privatni smještaj?
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Nanoibeba » 22 vel 2017, 12:45

U Budimpeštu
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Nanoibeba » 22 vel 2017, 12:46

duplić, nekaj šteka s forumom
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la TanjaMT » 22 vel 2017, 12:49

Ili na Balaton
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Buhtlica » 22 vel 2017, 12:51

idem gledati Brijune. nikad nismo bili, nije da ne želimo ;)

u Budimpešti bili lani, apsolutno smo oduševljeni. ići ćemo sigurno opet, ali vjerojatno ne ove godine.

hvala!

Masha - samo se pridruži, naravno :)
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Masha » 22 vel 2017, 13:27

Hvala Barbi, najvjerovatnije privatni smjestaj jer i cetvrti clan obitelji, cucak :nata , ide s nama. Iako, rado bi u hotel, sve na gotovo...
Najbitnije nam je da se negdje pozicioniramo da nam nije sve predaleko.
Imate preporuke sto jos posjetiti?
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Masha » 22 vel 2017, 13:28

Brijuni Buhtlice zvuce odlicno! :up
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Barbi » 22 vel 2017, 13:39

Ovisi na koliko dana idete.
Ja bi ovako:
- jedan dan izlet u Hum i Motovun
- drugi dan Pula, Arena i akvarij, odličan je http://www.aquarium.hr/
- treći dan Glavani
- možda još Rovinj, Poreč, Limski kanal

Za smještaj ako želiš mogu pitati svekrvu, ona iznajmljuje i prima ljubimce, samo ne znam cijenu i raspoloživost (ali mogu žicati popust ako budeš zainteresirana :mrgreen)
Poslati ću ti link na pp da vidiš gdje je.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Buhtlica » 22 vel 2017, 14:04

malo sam virnula brijune i djeluju mi dosta skupo. preskupo. nisam očekivala da je jeftino, ali čini mi se malo previše. :(
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Nanoibeba » 22 vel 2017, 15:28

Buhtlica je napisao/la:malo sam virnula brijune i djeluju mi dosta skupo. preskupo. nisam očekivala da je jeftino, ali čini mi se malo previše. :(



ma mislim da vam nije pametno odsjesti na Brijunima - bolje negdje na kopnu, pa jedan dan na izlet.
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Barbi » 22 vel 2017, 15:36

Nije bilo tako skupo, idem baš pogledati.
Hoteli su stari i samo dijelom nešto renovirani. Ali taj mir i tišina navečer i ujutro... neprocjenjiv osjećaj. :)
Mislim da nisam nikad nigdje prije ni poslije osjetila taj duboki i istinski mir. :)
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la ancica » 25 vel 2017, 09:45

Ako se ide u Hum i Aleju glagoljasa, na putu su Kotli (doslovno 5 min) i njih nikako ne preskociti. Rijeka Mirna je tamo najljepsa.

Glavani su odlican izbor, djeca ce uzivati.

Ako volite planinariti onda na Cicariju - nisu teske staze i da tu ne davim, kome treba preporuka rado cu pomoci sa izborom.

Labin je predivan gradic, podcijenjen kod obilazaka. Postoji pjesacka staza do Rapca, malo se uspuse za gore, ali nije duga i zanimljiva je za onog tko voli takve stvari.

Kod Poreca imate spilju Baredine, otvorenu za obilaske (i kod Zminja Festinsko kraljevstvo, manju)

Istra, uz Rovinj, Brijune i ostale turisticke destinacije, je puna malih mjesta koja vrijedi vidjeti (Draguc, Grimalda, Oprtalj i sl.)
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Masha » 26 vel 2017, 11:31

Hvala cure na preporukama, mi bi, onako, bas turisticki, u razgledavanje. S obzirom da cuco ide s nama, vise moram paziti na to di cu s njim nego sa sinom koji je vec veliki i super prilagodljiv.
Barbi, vec sam gledala na Bookingu neke apartmane, a ti isto salji ako imas link :up
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la mojper » 08 ožu 2017, 03:28

Buhtlica je napisao/la:malo sam virnula brijune i djeluju mi dosta skupo. preskupo. nisam očekivala da je jeftino, ali čini mi se malo previše. :(


Pa možda se stacionirati na kopnu, pa onda ići na izlet na Brijune jedan dan? Recimo Fažana? http://www.rezerviraj.hr/apartmani-fazana.html :dunno Svakako, googlaj cijene izleta, ali i pitaj tamo domaće za cijene pa usporedi.
mojper
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 28 ožu 2014, 00:58

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Mala Bornica » 08 ožu 2017, 09:41

imate prijedlog kamo na aktivan odmor? 3-4 dana, a da akivnosti budu primjerene i za petogodisnjaka i tinejdjere? ne bi istru ;). moze i slovenija.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Tinica » 08 ožu 2017, 10:47

slika
slika
Avatar
Tinica
Sveta krava
 
Postovi: 10473
Pridružen/a: 03 vel 2003, 11:56
Lokacija: ZAGREB - PURGERKA

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Buhtlica » 08 ožu 2017, 13:46

Logarska dolina, APSOLUTNO! :luv nije nam moglo biti ljepše.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Buhtlica » 08 ožu 2017, 13:46

mojper je napisao/la:
Buhtlica je napisao/la:malo sam virnula brijune i djeluju mi dosta skupo. preskupo. nisam očekivala da je jeftino, ali čini mi se malo previše. :(


Pa možda se stacionirati na kopnu, pa onda ići na izlet na Brijune jedan dan? Recimo Fažana? http://www.rezerviraj.hr/apartmani-fazana.html :dunno Svakako, googlaj cijene izleta, ali i pitaj tamo domaće za cijene pa usporedi.


idem gledati. hvala!
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la latica » 08 ožu 2017, 14:10

mi poslije Uskrsa idemo na par dana na more s klincima - u Istru, i ostala sam šokirana kako su obitelji s troje djece zapravo diskriminirane po hotelima, da se tako izrazim :lol dakle, bez obzira što je jedno dijete beba od 8 mjeseci u tom periodu, nude nam dvije sobe - dvokrevetnu i jednokrevetnu, pri čemu naravno, u većini hotela to ni nisu spojene sobe?!
obiteljske sobe su rijetke, uglavnom moraš uzet apartman... polupansion je isto vrlo rijetko u ponudi, ne kužim zašto - ok to je općenito, ne samo za nas sa troje djece ;)
a mi bi hotel baš zato da ne moram ta tri dana kuhat, apartmani mi nisu opcija u ovom trenu.

našla sam super ponudu za onaj dječji hotel u Rovinju, predivno nešto i s obzirom na sve povoljno. dakle četverokrevetna soba, puni pansion, bla bla, ali ništa od toga - ne daju nam da i beba bude s nama, nego moramo uzet dvije sobe i razlika je ni manje ni više nego 3000 kn za to. sorry, morala sam se izjadat negdje :ajme
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Mala Bornica » 08 ožu 2017, 14:30

latice, zvuci mi nevjerojatno to sto pises... pa svasta!

kad spominjes diskriminaciju, meni je koma kad se pod obiteljske ulaznice u razne parkove ogranicava dob djece, a i broj. obiteljska ulaznica obicno podrazumijeva 2 odraslih i 2 djece do odredjene dobi, 12 ili 14, kako u koji park. moja peteroclana obitelj nema od toga bas nikave ustede.

znaci logarska dolina.... sta se lijepoga radili osim sto ste setali i uzivali u prirodnim ljepotama?
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 15989
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la lastavica » 08 ožu 2017, 15:36

da , svakakvih kombinacija ima. Ja sam jednom planirala na Paklenicu i bila je kombinacija da mi ne spadamo pod obitelj jer imamo samo jedno dijete, a obitelj je s dvoje djece.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la lastavica » 08 ožu 2017, 15:51

Mi smo bili prije par godina u Logarskoj, cilj nam je bilo planinarenje, a uz to smo obišli i dva lokalna muzeja.
Ovaj je bio fora,
http://www.planinskimuzej.si/?viewPage=16

A ovo je drugi, tu smo bili i smješteni
https://www.first-logarska.si/hr/muzej.php
Zadnja izmjena: lastavica; 08 ožu 2017, 15:57; ukupno mijenjano 2 put/a.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Barbi » 08 ožu 2017, 15:52

Latice, nemoj mi trljati sol na ranu :lol sve znam.
Mi sa četvero djece teško možemo uopće naći smještaj, da ne spominjem da ni normalan auto ne možemo imati ako svi želimo sjediti. :zub
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Potica » 08 ožu 2017, 16:13

Mala Bornica je napisao/la:latice, zvuci mi nevjerojatno to sto pises... pa svasta!

baš nevjerojatno :roll
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la lara72 » 08 ožu 2017, 18:16

Preporučujem Baranju. Ima hrpa seoskih domaćinstava sa vrhunskom uslugom. Turizam je tamo u povojima i ljudi se zaista trude na sve načine udovoljiti gostu. Blizu je Osijek, Vukovar/Ilok, prekrasan i edukativan muzej Vučedolske kulture, u Baranji nepregledna polja vinove loze, raznih voćki, prekrasna priroda, Kopački rit.... I nešto fino za odrasle, vinarije Belje, Iločki podrumi i Josić. ;) Rekla bih da je Baranja na dobrom putu da postane zanimljiva destinacija, slična Istri. :zivili
lara72
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1435
Pridružen/a: 07 ožu 2003, 17:27
Lokacija: zagreb

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Cathy » 08 ožu 2017, 18:52

latica je napisao/la:mi poslije Uskrsa idemo na par dana na more s klincima - u Istru, i ostala sam šokirana kako su obitelji s troje djece zapravo diskriminirane po hotelima, da se tako izrazim :lol dakle, bez obzira što je jedno dijete beba od 8 mjeseci u tom periodu, nude nam dvije sobe - dvokrevetnu i jednokrevetnu, pri čemu naravno, u većini hotela to ni nisu spojene sobe?!
obiteljske sobe su rijetke, uglavnom moraš uzet apartman... polupansion je isto vrlo rijetko u ponudi, ne kužim zašto - ok to je općenito, ne samo za nas sa troje djece ;)
a mi bi hotel baš zato da ne moram ta tri dana kuhat, apartmani mi nisu opcija u ovom trenu.

našla sam super ponudu za onaj dječji hotel u Rovinju, predivno nešto i s obzirom na sve povoljno. dakle četverokrevetna soba, puni pansion, bla bla, ali ništa od toga - ne daju nam da i beba bude s nama, nego moramo uzet dvije sobe i razlika je ni manje ni više nego 3000 kn za to. sorry, morala sam se izjadat negdje :ajme

Meni u tom Amarin hotelu za 2 odraslih i 4 djece nudi obiteljsku sobu Premium ili obiteljsku sobu grand.. Za 5 noćenja okvirno 16000 kn. A nudi i nekakvu za 9000kn. Gledala sam na booking.com
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la latica » 09 ožu 2017, 00:55

evo nama je na bookingu Amarin za 3 noćenja, za 4 osobe, puni pansion, bio 3700kn. u usporedbi s drugim ponudama to je bilo po meni jako povoljno jer to je predivan hotel. ali to je za 4 osobe. bebu računaju kao 5. osobu - bez obzira na dob, tako su mi rekli i morali smo uzet family Premium sobu, odnosno dvije spojene sobe s po 4 ležaja. to nas košta 6700, ravno 3000 kn više. mislim ne košta jer nećemo ići, ali to je cijena. i to je njihov stav unatoč tome što sam rekla da beba ne jede u restoranu i da ne treba krevetić nego će spavat s nama. to mi je odgovorila na mail šefica recepcije. kužim da je to njihova politika, ali ipak ... razlika je prevelika...

ne mogu ni zamislit koje komplikacije su s četvero djece :lol :ajme

baranja je super destinacija. znam jer smo često u njoj jer živimo u slavoniji :lol imamo podrum u zmajevcu, ali rijetko idemo tamo. nikad se ne sjetim to preporučit jer mi uvijek idemo na par dana nekako dalje, ovo nam je tu naše i poznato. ali za svaku preporuku stvarno!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: proljetno putovanje

PostPostao/la Buhtlica » 09 ožu 2017, 11:07

Mala Bornica je napisao/la:znaci logarska dolina.... sta se lijepoga radili osim sto ste setali i uzivali u prirodnim ljepotama?


bili smo u planinskom muzeju, koji je spomenula lastavica.
a inače smo svaki dan planinarili, šetali, guštali u prirodi, čitali, kartali... nevjerojatno je predivno tamo. ima raznih staza, što za šetnje, što za pravo planinarenje, kraće, duže... stvarno ponešto za svakoga. imali smo i besplatne bicikle u pansionu pa smo se dosta i vozili. ma joooj, odmah bih opet tamo :luv
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.