Sada je: 28 ožu 2024, 10:44.

Shoping u BIH (igracke)

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la bubsek » 07 ožu 2017, 04:10

Ovih dana se stalno vrte po vijestima price kako Hrvati begaju preko grane u speceraj jer je "jeftinije"....
Ovih dana se spremam nesto u Bosnu (iz nekih drugih razloga)....ovo mi je u biti prvi put jer nisam imala potrebe ici tamo...
Idem u Bihac...

Ne bi kupovala speceraj vec igracke....isplati li se to kupovati?...ako da gdje da trazim?...ne trazim nista konkretno ...dolazi Uskrs...rodendani i sl...pa sto uleti uleti...samo me zanima gdje da trazim?...ako uopce u Bihacu ima sto...

Hvala
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la Cathy » 07 ožu 2017, 16:41

Ja kada sam gledala u Sarajevu nije se isplatilo, cijene ko kod nas.
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la sgrafaha » 07 ožu 2017, 20:59

Znam samo da ovi iz Bihaća idu u redovit šoping u Zagreb.Ja sam pronašla super prodavnicu sa materijalima,pa ako si za šivanje;)
Avatar
sgrafaha
Beznik Too-Neki S'Mastu
 
Postovi: 1650
Pridružen/a: 28 tra 2005, 11:51

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la bubsek » 08 ožu 2017, 00:38

Znaci ne isplati se?...a ima li tamo neki shoping centar/baby centar ili nes slicno da mogu online vidjeti ponudu ako uopce ima tako nesto...

Nisam upoznata s nicim tamo...pa ni neznam di da pogledam ako uopce ima... :-)

Hvala....cak i znsm sivati ali jednostavno za to vtemena nemam... :-(
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la Hope77 » 08 ožu 2017, 02:32

Znam da se isplati kupovati kalupe i sve drugo vezano za kolace i torte, u Bosni je to puno jeftinije.
Opcenito je sve jeftinije, barem ono sto sam ja gledala, pa mislim da ce biti i igracke.
Avatar
Hope77
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2507
Pridružen/a: 13 lis 2005, 23:19

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la mojper » 08 ožu 2017, 03:13

bubsek je napisao/la:Ovih dana se stalno vrte po vijestima price kako Hrvati begaju preko grane u speceraj jer je "jeftinije"....


Mislim da se to primarno odnosilo na hranu (a i to nije neka ušteda, barem za većinu stvari), dok za igračke obleku i ostalo je Austrija top destinacija. Čak za igračke nisam sigurna, ali odjeća i obuća se može naći za bagatelu, plus ako se cilja kad su im sezone velikih popusta ušteda je zajamčena.
mojper
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 28 ožu 2014, 00:58

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la palunkica » 08 ožu 2017, 10:21

Špeceraj je jeftiniji - prvo zato što opća populacija ima manje novaca nego što je to u Hrvatskoj, a drugo zato jer je PDV manji.

Prema mom iskustvu, igračke - one kvalitetne - su bile čak i skuplje. Ali moje iskustvo nije baš jako nedavno.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38138
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la Daniela32 » 08 ožu 2017, 11:02

Mi smo u 11. mjesecu išli u Zenicu i Sarajevo, i tamo sam imala potrebu darivati dvoje djece. Kako nisam stigla kupiti ovdje, stali smo u veliki Shopping Centar u Tomislavgradu, "na 5 minuta" da to obavim. Kad ono košmar... niti jednog plišanca, nijedne didaktičke igračke, ništa drvenih kockica... sve lutke i kuhinje od plastike i auti na daljinsko... i skupo! Ja ostala unutra sat vremena u pokušaju da nešto izaberem, kad sam konačno izašla, muž se izderao na mene (jer kasnimo). Ma trauma. :lol

Bolje ti je iskoristi taj posjet za kupovinu kakvog autohtonog suvenira i nekih njihovih specijaliteta. ;)
Avatar
Daniela32
Forumski Mastercard
 
Postovi: 4676
Pridružen/a: 09 tra 2001, 11:26
Lokacija: Split

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la leptir422 » 08 ožu 2017, 13:08

ono što ja znam da je jeftinije jer svekar ide tamo - su lijekovi.
On je onda klincima tamo jeftinije kupio imunosal ako se dobro sjećam :)
Dijete koje sam dobila brakom P - 2007 + rođeno D - 2014
Avatar
leptir422
ne patim od forme
 
Postovi: 895
Pridružen/a: 16 tra 2013, 09:37

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la latica » 08 ožu 2017, 14:15

leptir422 je napisao/la:ono što ja znam da je jeftinije jer svekar ide tamo - su lijekovi.
On je onda klincima tamo jeftinije kupio imunosal ako se dobro sjećam :)


ovo sam baš ja htjela reći. i u bosni i u srbiji, znatno jeftiniji lijekovi - istih proizvođača. moji poznanici tamo kupuju sprejeve za nos, imunoglukan (to konkretno znam da u srbiji bude nekih 40 kn jeftiniji), lupocet, mxflu, ma sve...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la bubsek » 08 ožu 2017, 21:56

Hvala svima na iskustvima...

Da bas nedavno bila svekrva i BIH i donjela katalog nekoga ducana,prolistala ga i vidla da su neke cijene nekih stvari koje kupujem cak i skuplje...
Pa mi nije jasno kak se ljudima da ic bas po speceraj...ili su vec u nekim kombinacijama nekih ducana pa tak mozda jeftnije produ...
ja npr.mjesecni shoping obavljam kombinacije lidla,plodine i kaufland...

Pokusavala sam nac neke kataloge ga igracke ali nis ne nalazim...jer sam eto mislika mozda jeftinije...i bas sam pucala na te drvenarije i didakticke....
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la sgrafaha » 09 ožu 2017, 11:28

ono što ja znam da je jeftinije jer svekar ide tamo - su lijekovi.

:dunno rekao bi Ajnštajn "sve je relativno" :lol
nama je HR relativno blizu i za neke lijekove je preporuka da ih idemo kupvat/nabaviti u Hrvatsku ako možemo.
Isto važi i za špeceraj-da ne kažem kako Vegeta u BiH i ona iz Hr je ala Nutela,Ariel poređenje.
U Bihaću ima nekoliko šoping centara-jedan je u centru grada,ali jedino što ima AZEL-outlet konfekcije(Esprit,S Oliver i neke druge marke-ali ko voli prčkati i istraživati može nešto i uloviti ;) .Ostali šoping centri su van grada i ja nisam išla,igračke baš ne pratim već duže vrijeme....
Avatar
sgrafaha
Beznik Too-Neki S'Mastu
 
Postovi: 1650
Pridružen/a: 28 tra 2005, 11:51

Re: Shoping u BIH (igracke)

PostPostao/la IvanSmo » 18 svi 2017, 14:12

Nešto skuplje nešto jeftinije. Ja iz BiH odem sa ženom do Metkovića da kupim stvari koje su ovdje skuplje ili se ne mogu pronaći. Dječja robica većinom. Isto tako, za malenu gotovo sve od robe kupujemo u HR u Lidlu jer je povoljan i ima izbora.
IvanSmo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 28 ruj 2016, 12:10


Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.