Sada je: 29 ožu 2024, 01:24.

GENERACIJA 0-1 (zajednička tema)

Podforum posvećen prvoj godini života vašeg djeteta.

Moderator/ica: Hajdi

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 18 sij 2017, 11:38

dobrodošli :luv

bome dobra kilaža a porodu. ja kontam da moja sad ima oko 5,5 kg, možda malo više, ali mislim da nema ni 6, baš me zanima kad se vagne sljedeći tjedan. sva je bucmasta, ali sitna.
evo sad smo se prošetale po vani u nosiljci, snijeg lagano pada, nije prehladno, sve zatrpano okolo, ma snježna idlila :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 18 sij 2017, 12:01

Ivanche evo te na popisu u uvodnom postu, samo nam ti piši!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Mrvica2403 » 20 sij 2017, 22:05

Ivanche dobrodosla :buket
Nisam vas,zaboravila cure nego eto nekako mi dani brzo prolaze pored R , jako je aktivna i živahna razigrana ma predivna :luv
Nama je danas 7mj , dohrana ide super zasad. Nista sto joj ponudim ne odbija , samo ono što joj se manje sviđa malo manje pojede. Najdraža joj je jabuka u kombinaciji s palentom ili prosom. Mi idemo na treće cjepljenje i kontrolu 2.2, ja mislim da bi sad mogla imati oko 7,5kg.
Već mi je sva nekako velika i baš mi brzo prošlo ovih 7mj. Samo mi još uvijek loše spava, zadnje dvije noći nešto bolje, ali inače se zadnjih cca mjesec dana znala buditi po 5 do 10 puta. Čak sam mislila da prolazi kroz regresiju spavanja ali ne znam koliko to obično traje
27.12.2005.-mali anđeo
01.11.2006.još jedan anđeo

slika
20.06.2016 napokon stigla dugica, naša sreća najveća :luv
Avatar
Mrvica2403
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1139
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 11:47
Lokacija: u svemiru

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la fancy » 23 sij 2017, 14:40

Cureeee,i mi smo jos tu. Dobro smo se uspavale,niko nista ne pise :( Dobrodosli novi drugari!!!
M je isao na kontrolu i vaganje,gospodin ima 9 kg :ajme
Par dana prije punih sest mjeseci smo.krwnuli sa dohranom,no nama to tako traljavo ide a mi dodje da.placem. Svaki dan spremam i bacam,ako pojede par kasika pjevamo po kuci :hahaha Nadam se da ce biti bolje uskoro. Ima dva zubica :) Spava jako malo i prilicno ke zahtjevna beba,pa nam je kuca.u haosu,a prenorena...
Nadam e da su nam drugari.dobro :kiss
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 24 sij 2017, 09:39

pa bok ženske, dobro se vratile :lol

fancy, moja mala isto pojede možda par žličica i to tek zadnjih dana - prije toga ni eni zinula nego bi s vrha malo posisala da osjeti što je. sad čak lijepo zine i onda pravi neke face, pa mulja to po ustima, ali dobro, ide to svojim tokom, svaki dan po žličica više i bude to. bitno da hoće sad zinut :lol
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la fancy » 24 sij 2017, 11:13

Da,da,svaki dan po mrvicu vise,strpljenja mi ne fali za sada,samo mi bude zao hrane. Cijelo ljeto sam ja to trazila,blansirala,sjeckala,pakovala...pun zamrzivac domaceg voca i povrca i on sad to pljuje :hahaha
Prije par dana smo isli u kupovinu,svi gatderobu preraste brzinom.svjetlosti...
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la ivanche4 » 25 sij 2017, 13:00

Hvala na dobrodošlici :kiss
Mi još nismo počeli s dohranom, čekamo 6 mjeseci. Ali je svejedno težak, na vaganju sa tri mjeseca je imao 6,5 kg.
Mislila sam da će usporiti taj rast jer sam se ja vratila na posao, a tata je otišao na porodiljni, ali ništa od toga. Samo smo malo prorijedili jutarnja dojenja.
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 26 sij 2017, 11:23

Pogledajte topik Koliko po obroku. Odnosi se na malo stariju djecu ali bit će vam sve jasno. Dohrana u prvim mjesecima svodi se na par žličica, a praktički do navršene godine dana glavno je još uvijek mlijeko.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 27 sij 2017, 12:05

mi smo bile jučer na cijepljenju i kontroli. dakle, ona ima sa 6 mjeseci samo 5.5 kg (65 cm ima) :ajme ali doktorica nije ništa zabrinuta, iskreno nisam ni ja, iako bi voljela da ima koji gram više. kaže da nije ona "insuficijentna" jer ima podbradak, ima masnog tkiva na rukicama i nogama, samo da ima lagane kosti :lol drugim riječima, sitne je građe, a moja mama stalno govori da je ista ja, da sam točno i ja takva bila, sva obla, a sitna, ko lutka za igranje :lol
piški redovito, sisa kad god hoće i po noći i po danu, kaka svaki dan, vesela, živahna jako, zadovoljna, ona se doslovno ni ne javi osim što priča i priča i priča :lol

cijepljenje je podnijela bez glasa :joy

inače je sve ok, rekla je da možemo krenut s dohranom, što i jesmo i sad pojede za obrok jednu recimo jušnu žlicu ručka, što je meni super! ja i tako malo napravim, ona pojede koliko joj paše, popije malo vode na žličicu i ja sam zadovoljna.

diže se na dlanove na podu, ali neće ona još počet puzat skoro, ima uostalom i vremena. sad kad nešto hoće dokotrlja se do toga, jako se brzo može tako odrolat nekamo :lol

eto, to je naš izvještaj, da čujem sad vas :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 27 sij 2017, 13:07

Latice ovo sve zvuči super :luv
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la svenegali » 27 sij 2017, 17:48

Ivanche4, lijepo te i ja pozdravljam :srca
Dani mi se kotrljaju i evo već ćemo i mi imati uskoro zadnje cijepljenje.
Moja je na prošlom pregledu imala 6900 g i 63 cm, tako da vjerujem da će sad biti oko 8 kg.
Al dobro, ona je na adaptiranom, pa je to ipak " teža" hrana ;)
Mi smo u dogovoru s pedijatricom isto krenuli s dohranom.
Ja eto nisam mislila, pa ništa nisam domaće ni spremila. Tako da jede gotove kupljene kašice.
Nekako sad nije sezona ničega, a tko zna kakvo je ovo pvorće u trgovinama, pa sam se odlučila za početak kupljene.
Za sad joj je super buća :nokti
Pojede cijelu malu teglicu.
Mrkvica je bilo početno ok, sad joj ne šmeka.

Voće jede jabuke, kruške...
Nisam još puno drugih stvari isprobavala.

Kako je jako vezana uz mene i neće nikome, odlučili smo da ipak ostanem i drugih 6 mjeseci ja doma.
Ne znam, valjda će se to za 6 mj promijeniti kad krenem na posao.

Jako voli slušati svoj glas, pa stalno vrišti, priča glasno...presmješna je...baš mi ima neki skok u razvoju.
KOnačno se super okreće, ali samo s leđa na trbuh, obratno nije voljna. Ne voli se dizati ni na rukice, premda može.
Jako voli puzati, nogama se odguruje i puza po obrazima :ajme

Sve ju zanima što tko radi, silno bi sjedila, pričala.....

Spava relativno dobro, uglavnom jedno buđenje i hranjenje po noći. POnekad bude faza češće buđenja, ali onda na meni zaspi, pa ju vratim u krevetić.
Slabo šetamo, ove hladnoće su ipak previše da bi bile duže vani. Ako bude štogod sunca, izvedem je na rukama u skafanderu na par minuta i to je to. Čekamo ljepše vrijeme.....
slika
svenegali
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 09 vel 2016, 16:26

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la fancy » 30 sij 2017, 13:15

Milos opet pije antibiotik. Vec sam prilicno luda od njihovih prehlada i bolestina,samo na smjenu idu,jos kad dokaci i mene ili mm,nastaje opsti haos... Danima nismo isli vani kako treba,kod nas je debeli minus,pa izadjemo na par ninuta na terasu i to je to.
Gdje su nam ostale cure? Sve OK? Kako se snalazite?
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la ivanche4 » 30 sij 2017, 14:27

latice baš krasno napreduje bebica. Bar ti ju je lakše nositi :) A težina je stvarno individualna i dok je zdrava beba stvarno nije za zabrinuti se.

Mi idemo van svaki dan osim ako bude ispod -10 ili ako je neugodno i meni vani. Samo ga dobro zabundam i 5 do 10 minuta se prošećemo. Čak mu ni nos ne curi i nekako mi se čini da mu dobro dođe jer mu se smanji dermatitis na licu nakon šetnje.

Viroze su ga zasad preskočile, čak je vrtićanka koja ga najviše nateže imala 40 temperaturu nedavno, ali nije mu ništa prenijela.
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 30 sij 2017, 15:13

hej cure,
što se tiče našeg napretka, meni je prije svega drago da je naša pedijatrica onak normalna žena pa je odmah rekla da je to Ok jer je beba inače sve kak treba i da nema mjesta zabrinutosti s te strane - ono - jednostavno nisu sve bebe iste. neke bi doktorice digle paniku, sigurna sam :ajme ovak mi idemo dalje i pomalo će skupit kile :lol
starija seka je u toj dobi imala 6100g, s istom su kilažom rođene i ona je u početku slabo dobivala pa smo se mučili s dojenjem, na kraju se izborila i osim što je zaista zahvalno zdrava, sada je pak iznad 50. centila po visini, u praksi to znači da je višlja i od neke djece koja su do pola godine starija od nje, stigla ih je :luv

svenegali, ja bih ti ipak savjetovala da joj počneš kuhat. bez kritike to kažem, u najboljoj namjeri. probaj jednostavno pa vidi kako ti ide. jer tih par namirnica za početak - bundeva, mrkva, jabuka i sl. imaš posvuda za naći iz ekološkog uzgoja, ima firmi koje doma dostavljaju, ima u svakom intesparu, ...doma pripremljena hrana ima puno drugačiju teksturu i okus i problem bude bebe koje su navikle na kupovne kašice kasnije okrenuti na domaće kuhano. nije to naravno uvijek tako, nekim bebama ne smeta, ali u pravilu bude problem. zato kažem - probaj pa vidi...

ivanche4 je napisao/la:
Mi idemo van svaki dan osim ako bude ispod -10 ili ako je neugodno i meni vani. Samo ga dobro zabundam i 5 do 10 minuta se prošećemo. Čak mu ni nos ne curi i nekako mi se čini da mu dobro dođe

potpisujem. ja je zabundam i stavim u nosiljku i onda mi tako obično i zaspe pa se prošetamo pola sata da odspava malo na zraku! i isto mislim da joj dobro dođe jer ni ne šmrca, puj puj puj da se ne ureknem

fancy, nadam se da ste uskoro svi zdravi :hug :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la fancy » 04 vel 2017, 01:47

Hej,cure...kod nas danas napokon malo otoplilo,pa smo dva sata bili vani :mrgreen
Svenegali,imas li igdje za nabaviti domace voce i povrce? Moja mama ima bastu,pa sam ljetos sve sto imamobdomace zaledila,nesto sam i kupila na selu od ljudi koji uzgajaju za sebe i imaju malo viska za prodati...Tako da sam mirna sto se tice kasica,drzim se tablice koju imam iz jedne FB i polako...Danas je napokon pojeo par kasikica kako treba :joy
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Mrvica2403 » 04 vel 2017, 22:27

Hej cure, mi smo bili prekjučer na kontroli i trećemcjepljenju. Sveje super imamo 7800 i 70cm, kad se samo sjetim kolika je mrvica bila... Prvi put da je dobila reakciju nacjepivo, temperatura oko 38 i turbo nervozna. Već danas je bolja situacija, vadili smo i krv prvi put kaže pedijatrica da svakom djetetu napravi jednu kontrolu krvne slike u prvoj godini pa je tako i nama. Sreća i to vađenje krvi je dobro prošlo nekako mi je baš bio grč u želudcu zbog toga. Ja isto pravim kašice doma, sreća pa su i moji i svekrva na selu pa imamo dosta toga domaćeg a ono što nemamo manje više mi tata nabavi od prijatelja koji imaju. R je presmješna kad joj dajem kašicu sva se raspameti kad vidi zdjelicu i pojede mi super voćni obrok većinomjoj dodam palentu,proso ili rižine pahuljice i pojede sve što joj napravim, ali zato nije baš za povrće jede i otvara usta ali negoduje pa je ine tjeram dajem joj samo po par žlica dnevnoi onda joj dam sisu, bitno da se polako navikava na okus.

Mi smo često vani bez obzira na vrijeme ,osim zadnjih par dana kad je kiša i onih jakooooo hladnih nekoliko dana kad je stvarno bilo ekatremno hladno s jakom burom. Ali kad nema kiše i jakog vjetra izađemo samo se dobro zabundamo.


Zubića još nema, iako je svrbi i sve grize. Svaki dan je sve slađa,sve je zanima ispušta glasove pa se na trenutke baš dere kao da testira dokle može.čim otvori oči odmah 'brblja,' obožava se maziti, grliti i ljubiti. Voli se igrati u baby gymu ali brzo joj dosadi. Ipak najviše voli kada se mi vrtimo oko nje.
27.12.2005.-mali anđeo
01.11.2006.još jedan anđeo

slika
20.06.2016 napokon stigla dugica, naša sreća najveća :luv
Avatar
Mrvica2403
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1139
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 11:47
Lokacija: u svemiru

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 07 vel 2017, 09:45

mrvice, žao mi je zbog reakcije na cjepilo. ja se uvijek nekako tješim da su to docjepljivanja pa ako niej bio reakcije prije ne bi trebalo ni poslije, ali eto vidiš, nekad ipak bude.
jel pijete vi željezo?
nama pedijatrica da s 4 mjeseca, 1 ml dnevno i tako do 9 mjeseci, onda radimo krvnu sliku i obično dalje ne nastavljamo. to je kao period u kojem se gube zalihie željeza dobivene od trudnoće, a dijete još ne jede toliko da nadoknadi iz hrane.
super da cura liijepo klopa, samo nek tako nastavi :luv

mi smo za vikend bili u toplicama jedan dan. u mađarskom imaju jako lijepi bazeni za djecu. mala je uživala. sva se opusti u vodi i pluta kad je držim onako na leđima, a kad je okrenem naprijed, stavim ruku ispod prsa i vučem je kroz vodu, a ona se smijeeee. baš je uživala, nije htjela poslije ručka zaspat, ja je opet u pelenicu za kupanje i u bazen, a ona se naslonila na mene i zaspala! u bazenu :lol presmiješna je bila!!!

jučer smo probali gris od pira s naribanom jabukom. ide to njoj sve pomalo. vidim zapravo najviše po tome koliko joj se stolica promijenila. dakle to je ad konkretno govance, onda ako češće u danu kaka, zadnja stolica bude opet rijetka dojenačka, ali ako preskoči dan, onda tek bude konkretni istovar :lol

fancy, kako kod vas ide?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la fancy » 07 vel 2017, 18:03

Mrvice,zao mi je zbog reakcije :hug Mi nista da primimo...on je stalno,ali stalno prehladjen,smrcka,sve zacepljeno,atb...Ne znam kakve su temperature kod va,i mi smo vani ako nije prehladno,ali je prosli.mjesec islo do -20,ja e zaista nisam usudila na tolikom minusu vani. Ovih dana je kisa,ali stavim ga u mei tai i polako vani,krace,ali izadjemo... Ne znam jesam li spomenula da ima dva zuba,i tako je grozno bilo dok nisu izbili :ajme
Latice,taman sam danas htjela da pitam ekipu za bazene. Kod nas ima divan bazen,banja i svasta nesto,radnim danima nema mnogo ljudi i mislila sam da bi bilo super da odemo zbog starije cure,a bojala.sam se za.njega,tj.generalno se.bojim infekcija na.bazenima...
Dohrana tako-tako...nekad kasika,dvije,nekad desetak. Kada toliko pojede bas vidim da mu je dovoljno. Sisa i dalje na zahtjev i ne.mislim to mijenjati.
Zeljezo ne pijemo. Od pocetka dohrane mu foesiram namirnice koje ga sadrze i nekidan kad amo vadili dr se nalazima,sve super.
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Mrvica2403 » 07 vel 2017, 20:31

Ni mi ne pijemo željezo, prije cjepljenja su joj vadili krv i uredni su nalazi.
Otkad se cjepila jako mi loše spava noć, zadnje vrijeme je spavala s 2-3 buđenja većinom, a sad se budi bezbroj puta, hodam po kući kao zombi. Inače nema više temperature i većinom je dobro raspoložena. Nadam se da će ovo brzo proći jer postaje neizdrživo
27.12.2005.-mali anđeo
01.11.2006.još jedan anđeo

slika
20.06.2016 napokon stigla dugica, naša sreća najveća :luv
Avatar
Mrvica2403
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1139
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 11:47
Lokacija: u svemiru

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la fancy » 18 vel 2017, 11:07

Cureee,opet smo se uspavale :(
Kod nas je bili divno vrijeme,pa smi satima setali svaki dan. Napokon su iboje zdravi,pa se nadam da ce tako i ostati...Dohrana jos uvijek ide traljavo,kasikica i gotovo. Dobio je i :)
Kako ste? Kako djecica?
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 23 vel 2017, 09:30

evo da se i ja javim malo!

kod nas ništa posebno osim da se cura priprema za puzanje. sad se digne na dlanove i pokušava istodobno dići guzu u zrak. presmiješna je. kotrljanje je toliko usavršila i puzanje s glavom na podu - odguruje se nogicama, da dođe bez pol frke di god hoće i ima je po cijeloj kući!

neki dan je prvi put probala bananu i doslovno se oduševila, pojela je pola banane, toliko nikad nije nečega pojela. drugi dan sam joj naribala četvrt jabuke i jednu trećinu banane, to je već slabije prošlo. zapravo ona hoće jesti i ja imam dojam da rado jede, ali pojede jako malo. ne zine onako jako nego si s vrha žličice posisa. ali s druge strane, ne guši se, žvače to nekako i gutne lijepo. i brzo jede, dakle ja joj pripremim kad moji dođu iz škole i vrtića da jede s nama. i onda ja nju uzmeme u krilo i prvo njoj dam dok ostali jedu, ja poslije nje jedem, ali ona to za 10-ak minuta najviše izgušta i bok, nema tu puno rastezanja, što mi je i dobro.

slabo jako po danu spava, sreća pa se jako lijepo igra sama na podu i vrti okolo, jer inače ne znam šta bi. ovako se ona zabavi, malo se i stariji popodne zabave i eto. jučer se maskirala, bila je mali R2D2 robotić, napravila sam joj kostim, jer su stariji bili isto likovi iz Star Warsa :lol

danas idemo skupa braci na informacije ;)
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 06 ožu 2017, 11:01

bok curke, ajmo jedan izvještaj svaka!

evo kod nas je krenulo jelo, zadnje vrijeme pojede lijepi obrok. problem je taj što teško kaka od kad je počela jest i to jednostavno nikako da se značajnije poboljša. ne ovisi o namirnicama nego mislim da je jednostavno prijelaz od dojnačke kakice na konkretnu pa da treba vremena. jer recimo jela je cijeli tjedan amarant i to uz bundveu i maslinovo ulje ili uz krušku i nije bilo neke veće promjene. kaka svaki dan - nekad i dva puta, ali stenjucka dok pokaka i tak. treba se očito probava naviknut. danas sam naočila suhe šljive, imam naše domaće, vakumirane, pto mi je teta dala pa ću joj to stavit u palentu da vidim hoće li to pomoć malo.
za vikend smo bili na putu i onda sam joj u subotu prvi put dala hipp kašicu kruška i šljiva i nije joj se dopalo. a ja mislila da će to pogutat jer ja joj ne miksam inače, ali eto - ništa na kraju :lol

počela je puzat ovih dana. digne se na koljena i dlanove i onako guzom naprijed-natrag i sad uspije jednu ruku izbacit naprijed, a da ne padne i onda tako polako kreće :lol presmiješna je, tako malo, a jako aktivna :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: PROLJETNE MAME I BEBE 2016. - 1.dio

PostPostao/la Buba » 14 ožu 2017, 09:32

Cure, kako ste?? Bebice rastu kao gljivice :luv
Mi vec polako koracamo, jos se ne usudi samostalno pa ili uz stol, kauc ili kad ju netko drzi za ruke. Od pricanja, najcesce vice mam - mam, ostalo jos nije povezano. Plesati voli, skakati, te glupirati se. Najvise voli seku i bracu :luv Pravi je mali vrazicak, sve nas stavlja na red :shock :lol
Gdje cete s bebicama nakon godine dana? Mi cemo morati u jaslice, ostat cu doma vjerojatno jos koji mjesec (imam pravo na 3 godine ali financijski to ne bi izdrzali), tako da se nadam da ce upasti u jaslice i da cemo polako tijekom ljeta raditi na adaptaciji..
Value has a value only if its value is valued.
Avatar
Buba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 657
Pridružen/a: 11 kol 2002, 23:04
Lokacija: selo (ne)veselo

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 14 ožu 2017, 10:59

i tak ja opet sama.

mi smo počeli s drugim obrokom i evo, pomalo ide. nekad pojede lijepo, a nekad ništa, ali valjda joj tako paše. uvijek i tako sisa pa si nadoknadi.
kak vaši po noći?
moja se budi nekoliko puta i sisa. mene to ne umara previše jer je stavim kraj sebe i ležeći dojim tak da ni ne znam koliko pojede jer sve je to u polusnu. spava onda kraj mene do jutra...

preko dana ništa ne spava skoro, odnosno spava dok je ja držim, čim je pomislim spustit evo je :ajme

kak ste mi vi?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 16 ožu 2017, 23:57

kad neće nitko, ja ću :lol

moram zabilježit da je jučer moja cura propuzala :joy :joy :joy onako baš školski par "koraka" naprijed. poslije se opet kotrljala do cilja, tako je brža, ali ide to polako, evo danas cijeli dan pokušava opet tako krenut!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 17 ožu 2017, 09:32

Latice super za puzanje :luv
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12215
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la nevenera » 17 ožu 2017, 09:48

ako ju je dok se rolala bilo teško uhvatit sad će to biti nemoguća misija :hahaha
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la ivanche4 » 09 tra 2017, 00:11

Evo da se i mi javimo malo.

Latice super za puzanje :joy

Nažalost bebača muči sve i svašta.

U trudnoći je imao proširene pijelone, koji se nisu smanjili nego sada ima hidronefrozu 3.stupnja. Redovno pratimo stanje u Klaićevoj, pa ako se počne pogoršavati ide na operaciju.

Pa jadnik ima i atopijski dermatitis, koji me ped.na zamjeni uvjeravala da je od hormona (6.mjeseci nakon poroda :roll ) i tek kad je završio na zaraznoj zbog proljeva i kad su mu vadili krv i nalazi pokazali da ima eozinofiliju je priznala da je to atopijski, sad čekamo dermatologa.

Po noći se stalno budi, većinom zbog svrbeža iako uzima antihistaminik, tako da imamo maratonska nacicavanja. Iako mu je nekad tako jako da ne može niti dojiti nego ga onda šećemo po vani usred noći. :ajme
Jedno jutro se probudio sa otvorenim ranama na licu :(

Atopijski je pojačan nekom alergijom. nisam uspjela još shvatiti na što, a još ga nisu poslali na testove pa sam ja na redukcijskoj dijeti, bez mlijeka i mliječnog, bez glutena, bez orašastog, bez meda i bez kave. I njemu je malo bolje od dijete, ali ne sasvim. A on jede jabuku, bananu i žgance. Ostalo ništa nije dobro prošlo pa imamo po dva tjedna razmaka između novih namirnica.

I s motorikom ima problema, jer se još nije počeo niti okretati i mislim da je taj svrbež kriv za većinu stvari, ali ga ta zamjenska neće poslati nikud jer daje uputnice samo kad je sistematski, a nama je tek idući tjedan. Joj, jedva čekam da se naša pedijatrica vrati.

Inače je jako vesela beba, kad ga ne muče boleščure i slično.

Tako da, uz ostale klince i posao koji kao ne radim jer sam opet na porodiljnom, a ipak sam stalno tamo, uopće ne stignem do foruma....
'04 '06 '08 '11 '16
Avatar
ivanche4
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 303
Pridružen/a: 17 vel 2011, 14:15

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la fancy » 15 tra 2017, 00:22

Kod nas je bilo haoticno. Muz je iznenada dobio posao u Amsterdamu,na brzinu smo krenuli da ganjamo svu papirologiju,pokusamo spakovati stvari,odraditi ovdje sve sto treba...Otisao je 01.03.i ja se doslivno raspadam. Stalno vicem na njega da ne radi dovoljno po kuci i oko djece,a tek sad vidim koliko on toga u stvari obavi. Mi cemo kod njega 28.04. i bicemo do ljeta,tj.do kraja sedmog mheseca,jer sam ja na porodiljskom,pa onda kacim raspust. Ozbiljno razmisljamo o tome da,se i nas troje preselimo tamo.
Milos je razmazeno deriste :D Puza,dize se na noge uz namjestaj i svako malo lupi u nesto,sav je jadan modar,a stalno sam kraj njega. Sa osam mjeseci smo uveli drugi obrok. Uskoro,tj.oko 10 mjeseci. Isku smo na sustematski,skoro 10 kg,i dugacak je prilicno za svoj uzrast. 86 velucinu nosi. Mei tai mi je spas,obozavam ga. Gospodun urlice cim ga spustim.
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: LJETNE MAME I BEBE 2016 - 2. dio

PostPostao/la latica » 15 tra 2017, 09:06

ivanche i fancy :hug žao mi je zbog briga i problema!
ivanche, nadam se da će se dermitis smiriti da malo odahnete!
fancy, mogu mislit kako ti je sama s njima, a bome ni ići s njima u Amsterdam nije lako odlučiti!

moja cura je super, ali me izluđuje. Već par tjedana je svako malo na nogama, hoda sama uz kauč, na dvije stepenice na sred sobe se sama popne gore, stalno moram kraj nje stajat jer me užasno strah da ne tresne negdje, samo glava maše na tim tankim nogama :ajme
a inače je divna, umiljata, sve kuži, sudjeluje na svoj način u svemu!
Imamo dva obroka, jedno vrijeme je divno jela, onda je tjedan dana bio štrajk i sad opet popapa, ali ne tako fino ko prije, zuba još nema, i tako! Sisa stalno :lol
Od ponedjeljka do petka idemo malo na more da se izguštamo i onda povratak na staro. Ja sam još od nove godine počela za posao radit od doma tako da sam zadnjih tjedana baš u gužvi, ali eto i to pomalo ide.

Curke, ako slavite, sretan vam Uskrs i uživajte s malcima, nadam se da će svi problemi brzo proći :luv :luv
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

PrethodnaSljedeća

Natrag na Djeca od 0 do 1

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 0 gostiju.

cron