Tema je zaključana

Re: Kuhamo u svibnju

10 svi 2017, 07:45

Jučer varivo od mladog kelja i krumpira, zapečene palačinke sa sirom

Danas će biti juha , punjene paprike i pire krumpir

Re: Kuhamo u svibnju

10 svi 2017, 08:45

Jucer rostilj - vratina, tikvice, patlidzan, paprike; matovilac.
Danas ce bit pecena janjetina, krumpir i celer;
zelena salata, matovilac, riga.

Re: Kuhamo u svibnju

11 svi 2017, 10:06

Juha, krpice sa zeljem, pečene krmenadle, miješana salata

Re: Kuhamo u svibnju

11 svi 2017, 10:35

ja danas pravim mesne kuglice - one svoje s kvinojom i tikvicom, i uz to pravim kuglice od brokule i sira, i zelena salata.

sutra moram neku juhu smislit i neku ribicu.

Re: Kuhamo u svibnju

11 svi 2017, 10:41

Minestrone, pileći ražnjići i pire s mrkvom danas.

Re: Kuhamo u svibnju

11 svi 2017, 10:42

otišla nam vegetarijanka na put pa ćemo ćevape :mrgreen

Re: Kuhamo u svibnju

12 svi 2017, 06:33

Jučer smo imali šnicle na naglo, pire-krumpir, naglo pečene šampinjone i salatu od rajčice, luka, češnjaka i gomile bosiljka.

Re: Kuhamo u svibnju

12 svi 2017, 10:08

Juha od rajčice, krumpir salata, przeni oslici

Re: Kuhamo u svibnju

12 svi 2017, 10:09

Srdele iz pecnice i blitva na lešo.

Re: Kuhamo u svibnju

12 svi 2017, 13:49

pureći zabatak s bobom :)

Re: Kuhamo u svibnju

13 svi 2017, 09:36

Pileća juha, pečeno pile i mlinci, krastavci s vrhnjem

Re: Kuhamo u svibnju

13 svi 2017, 15:22

Kako nam je od jučer ostalo punjenja za tortilje, to nam je bilo glavno jelo, a za predjelo sam skuhala brzinsku krem juhu od šampinjona (bili su lijepi i nisam im mogla odoljeti, a znam da ih neću kuhati idućih par dana pa da se ne potežu :nata ).

Sutra će biti pileća juha i pohana piletina. Prilog - pire-krumpir i nekakvo lešo povrće (ovisno što izvijećamo :mrgreen ), zelena salata s bosiljkom i za desert voćna salata s bazom od jagoda i ananasa.

Re: Kuhamo u svibnju

13 svi 2017, 17:35

MalaSirena kako radis juhu od sampinjona ? Moja curka ju jako voli no nije joj se svidjela moja izvedba.

Re: Kuhamo u svibnju

13 svi 2017, 19:23

Juneci odresci u saftu, leso spinat i krumpir, tikvice na zaru, zelena salata, riga, cherry rajcice
Zadnja izmjena: Ana2010; 14 svi 2017, 20:27; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: Kuhamo u svibnju

14 svi 2017, 07:28

lastavica je napisao/la:MalaSirena kako radis juhu od sampinjona ? Moja curka ju jako voli no nije joj se svidjela moja izvedba.


Propirjala sam luk dok nije omekšao i počeo dobivati boju, dodala šampinjone i pirjala ih sve dok nisu pustili vodu i dok ta voda nije ishlapila i onda još malo (na laganoj vatri, uz miješanje i kad je postalo frkovito povremeno podlijevanje ) :) . Dodala sam malo soli i papar. Kad sam dodala šampinjone, ubacila sam i lovorov list i malo majčine dušice. U drugom loncu sam kuhala 1-2 manja krumpira koje sam kuhala u toliko vode koliko sam otprilike odlučila dodati u juhu pa sam tijekom kuhanja time podlijevala juhu i u to sam dodala pileću kocku (nisam imala temeljac, inače bih skuhala krumpir u manje vode i podlijevala temeljcem ). Kad se krumpir raskuhao, izmiksala sam ga štapnim mikserom i sve ubacila u šampinjone, prokuhala, dodala sjeckani ljupčac i peršin, žlicu kiselog vrhnja i prokipila.
Nisam htjela miksati šampinjone jer mi nisu fini tako pa sam zato izvodila ovo s krumpirom, ali ako ti nemaš problema s tim, slobodno izostavi :dada

Re: Kuhamo u svibnju

14 svi 2017, 17:53

Goveđa juha s rezancima, pire krumpir, pečeno carsko meso, zelena salata, čokoladni muffini

Re: Kuhamo u svibnju

14 svi 2017, 19:26

Danas brzinski ručak - basmati riža, spinat na mlijeku, biftek. Salata po želji, a desert jagode i trešnje.

Re: Kuhamo u svibnju

14 svi 2017, 20:42

začinjena pileća krilca pečena u pećnici, mladi krumpir (kuhan pa pečen), salata od graha, pome i kukumari; omlet od tikvica s tofuom

Re: Kuhamo u svibnju

14 svi 2017, 21:17

Govedja juha s griz knedlima, pohano meso, restani krumpir, cikla, strudl od tresanja.

Tesko nam je smisljat sto kuhat svaki dan, pa cu cesce virnuti...

Re: Kuhamo u svibnju

15 svi 2017, 07:31

Ina, vratila se Anka vegetarijanka? :lol

Re: Kuhamo u svibnju

15 svi 2017, 08:29

ae, odmah je tofu na stolu :lol
danas manistra na pome

Re: Kuhamo u svibnju

15 svi 2017, 09:29

Danas ovo: http://blog.giallozafferano.it/ricettes ... boscaiola/ :)

Re: Kuhamo u svibnju

15 svi 2017, 10:24

fino Marrgot. Bar ja volim. Moja verzija je da uz grašak dodam i bob.
Kod nas danas kelj i šnicli, jučer smo paellu.

Re: Kuhamo u svibnju

15 svi 2017, 10:53

Ina, kako radiš manistru na pome?

Ja se sjećam manistre nasuvo (to je to, pretpostavljam) koju je kuhala mama najbolje prijateljice. Njene mame već dugo nema, a ja u životu nikad više tako finu manistru jela nisam. I tih par puta koliko sam probala to skuhati, ma ni slično.

Re: Kuhamo u svibnju

15 svi 2017, 11:26

To je to, folne
Nema neke filozofije - kapulu narezem na listice, zazutim je na malo maslinovog ulja, dodam sjeckane pome - svjeze ili konzervu - I na lagano kuham dok ne ukuha na pola. Malo prije kraja dodam sjeckani luk I petrusimul, od zacina sol I papar I po potrebi malo secera.

Re: Kuhamo u svibnju

15 svi 2017, 12:17

i nije svaki put isti okus, ovisi o pomama. Ja dodam i feferon ;) I volim kad je kapula rezana na listiće, ne u sitno.

Re: Kuhamo u svibnju

16 svi 2017, 09:33

Nema neke filozofije

o ima, ima :nata najlakša jela su obično najteža za fino spremiti. Što kažu moja djeca treba puno ljubavi :nata
na lagano kuham dok ne ukuha na pola

ovo i svježina poma su najvažniji
mora šalša lagano kuhati i to što dulje, a ne ono u 5 minuta

ja radim po onoj kuharici dalmatinskih gospoja što je Feral objavio. Baš mi je super ta kuharica. I naravno umjesto soli obavezno dodam slani inćun ili srdelu. Ne dodajem luk što Ina kaže :D a perši i celer kuham da ne nasjeckam nego izvadim prije nego što uvaljam u tjesteninu. I naravno obavezno uz to široki rezanci. I onda gore po tome vrlo malo bosiljka.
E sad sam gladna :lol

Re: Kuhamo u svibnju

16 svi 2017, 13:01

Ina66 je napisao/la:To je to, folne
Nema neke filozofije - kapulu narezem na listice, zazutim je na malo maslinovog ulja, dodam sjeckane pome - svjeze ili konzervu - I na lagano kuham dok ne ukuha na pola. Malo prije kraja dodam sjeckani luk I petrusimul, od zacina sol I papar I po potrebi malo secera.


Ja dodam i češnjaka, jer kad je termički obrađen, postane sladak. :p
I malo bijelog vina :drink

Re: Kuhamo u svibnju

16 svi 2017, 13:10

Margot, nama je luk=cesnjak ;)
Danas povrtni rizot - bob, bizi i tikvice

Re: Kuhamo u svibnju

16 svi 2017, 13:44

Ina66 je napisao/la:Margot, nama je luk=cesnjak ;)
Danas povrtni rizot - bob, bizi i tikvice


Joj, da.
Kapula=luk :lol
Tema je zaključana