Sada je: 18 tra 2024, 17:35.

Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Duga » 17 lip 2017, 11:38

Mi ćemo ove godine u zadnji tren potražiti privatni apartman i otići na ljetovanje.
Nikada do sada nismo bili u takvom aranžmanu. Uvijek hotelski smještaj, sad nam ga je već dosta.
Na šta trebamo obratiti pažnju?
Jeli bismo, uglavnom, vani, ali želimo, svakako imati i mogućnost pripreme hrane u apartmanu...
Recimo, kužim da neki navedu da imaju posuđe i pribor, neki ne... :plavusa.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Mirci » 17 lip 2017, 11:53

Traži preko Booking.com. Tu vidiš i slike app i recenzije putnika. To su dvije najvažnije stvari koje moraš provjeriti, uz to provjeri i na karti gdje je točno lociran. Lijepe fotke obično znače i pristojan app, al ipak prouči i recenzije. Meni je najvaznije da putnici kažu da je jako čisto. Za kvalitetan odabir (dobar odnos kvalitete i cijene) trebaš uložiti i nešto više vremena, al meni to itekako vrijedi truda. Nekad i danima tražim nešto po svojoj mjeri. Ponekad i mijenjam mjesto boravka, pogotovo na Jadranu, ako ne mogu naći pristojan app po dobroj cijeni. Uglavnom, treba biti fleksibilan :)
Već sam dosta smještaja i u hr i vani tako unajmljivala. Ako imaju kuhinju to podrazumijeva da ima i pribor za kuhanje.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Duga » 17 lip 2017, 12:50

Hvala, Mirci :buket !
Da, trebamo tek sjesti i pogledati ponude...
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Buhtlica » 17 lip 2017, 18:22

Mi već godinama ljetujemo u privatnom smještaju i tražimo u veljači ili najkasnije ožujku, tad ima svega. Sad je jako kasno i teško ćeš naći slobodno nešto kvalitetno.
Rezervirali smo i preko Bookinga i preko http://www.apartmanija.hr. Koliko se sjećam, apartmanija nema recenzija posjetitelja.
Gledaj fotografije, pazi na lokaciju i moraš biti fleksibilna, kao što reče Mirci.
Prouči i da nema skrivenih troškova, tipa nekih posebnih plaćanja za završno čišćenje, pa vidi i je li boravišna taksa uključena.
Mi smo imali sreće i svake godine (osim jedanput) imali čiste apartmane, lijepo opremljene, i krasne iznajmljivače. Aha, pogledaj i je li uključena posteljina i ručnici. Suđe smo uvijek imali. Ako ima kuhinju, mora biti opremljena.

Sretno!

PS Preko Bookinga smo našli i smještaj u Londonu, Parizu, Beču i Budimpešti. Sve je štimalo.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la mazilica » 17 lip 2017, 22:06

Mi imamo dobra iskustva sa airbnb, I u hr I u inozemstvu
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Duga » 18 lip 2017, 08:11

Hvala vam :) .
Buhtlo, ne mogu ni zamisliti da u veljači, ožujku tražim nešto...mi funkcioniramo tako da, oduvijek, mjesec prije planiranog go tražimo gdje i kuda ćemo i uvijek nađemo.
Moram priznati da se malo frkam kojekakvih "zamki" s tim privatnim smještajima.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Cathy » 18 lip 2017, 09:15

Duga je napisao/la:Hvala vam :) .
Buhtlo, ne mogu ni zamisliti da u veljači, ožujku tražim nešto...mi funkcioniramo tako da, oduvijek, mjesec prije planiranog go tražimo gdje i kuda ćemo i uvijek nađemo.
Moram priznati da se malo frkam kojekakvih "zamki" s tim privatnim smještajima.

Gle ako ti dan tu dan tam nije bitan, to je ok. Ali ako trebaš od x-y datuma onda je početak godine puno bolji.:)
meni do sada niti jedan apartman koji smo unajmili nije odgovarao napisanom. E sada da li su moja očekivanja prevelika ili samo nisam imala sreće, ne znam.:(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Duga » 18 lip 2017, 12:15

Mi jednostavno ne možemo reći, zbog prirode poslova, idemo na go od x-y dana. No, i da znam nisam sigurna bi li u veljači odlučivala kuda želim u srpnju ili kolovozu :dunno ...ali, i mi smo, jednostavno, takva obitelj. I sada smo odlučili, doslovno, dva dana ranije i otišli na produženi. No, to nije ni važno, jednostavno mi trebaju savjeti jer, do sada, nikada nismo išli u privatne apartmane i ne znam na šta sve obratiti pažnju...ovo što Mirci i Buhtla savjetuju...
Cathy, a kakve si ti situacije imala pa nisi zadovoljna?
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Mirci » 18 lip 2017, 14:10

Pa, jednostavnije je 6 mjeseci ranije, no to ne znači da se u zadnji čas ne moze naći nešto zgodno. Tim više što većina naših iznamljivaca ima besplatnu rezervaciju do cca 2 tjedna prije boravka. I onda ekipa rezervira besplatno više app pa u zadnji čas odabere. Tako se zna dogoditi da se nadju bolji app 10 dana prije boravka nego 2 mjeseca prije ;). I treba svaki dan provjeriti jel ima šta novo. Rekla sam - treba strpljenja i uložiti malo više vremena.
Dosad nisam imala neugodnih iznenađenja, obično su recenzije točne, ako već vlasnik uljepsano opise app.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Cathy » 18 lip 2017, 19:10

Duga je napisao/la:Mi jednostavno ne možemo reći, zbog prirode poslova, idemo na go od x-y dana. No, i da znam nisam sigurna bi li u veljači odlučivala kuda želim u srpnju ili kolovozu :dunno ...ali, i mi smo, jednostavno, takva obitelj. I sada smo odlučili, doslovno, dva dana ranije i otišli na produženi. No, to nije ni važno, jednostavno mi trebaju savjeti jer, do sada, nikada nismo išli u privatne apartmane i ne znam na šta sve obratiti pažnju...ovo što Mirci i Buhtla savjetuju...
Cathy, a kakve si ti situacije imala pa nisi zadovoljna?

Recimo u Biogradu, apartman sa rupama oko krovnih prozora, štednjakom koji nije radio i tako....
U Umagu apartman u redu, ali odmah do ceste i krevet ti poskakuje kada prođe kamion... i još bogu iza nogu.:(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Hajdi » 19 lip 2017, 07:57

Mi obavezno pogledamo i Google Street View.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Buhtlica » 19 lip 2017, 08:07

Hajdi je napisao/la:Mi obavezno pogledamo i Google Street View.


da, bome i mi. i dobro proučimo gdje je apartman, koliko je daleko od plaže, dućana i svega što nas zanima.
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Mirci » 19 lip 2017, 08:45

da, naravno, i ja :D.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Hajdi » 19 lip 2017, 08:55

Godinama ljetujemo privatno. Bitno mi je da apartman ima klimu, wifi, vlastiti parking. Dovoljno ležajeva za nas da ne moram spavati na kauču u kuhinji. Za ostalo provjerim unaprijed (posteljina, ručnici, fen, pegla, kuhinjske krpe, oprema u kuhinji itd). I naravno lokacija! Da se ne dogodi da je app 100 m od mora, ali po vertikali :ajme .
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la palunkica » 19 lip 2017, 09:35

Pa danas bar sve ima recenziju na tripadvisoru ili bookingu. Ja to dobro proučim i odlučim.

Nisam rezervirala apartmane do sada ali jesam hotelske sobe.

Obično na tripadvisoru bude i slika koje su gosti slikali.
zvrkic 12/02
Avatar
palunkica
od opernballa do heavy metala
 
Postovi: 38139
Pridružen/a: 15 tra 2004, 11:55
Lokacija: Životinjska farma

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Cathy » 19 lip 2017, 09:49

Hajdi je napisao/la:Mi obavezno pogledamo i Google Street View.

Jesam i ja gledala, ali neki dijelovi Istre baš i nisu nešto uslikani. Bolje mi je mreža ulica koju su hrvati napravili a neke lokacije na žalost ne postoje. Onda lijepo vidim i okućnicu.
Ali što ti to sve koristi, kako da ja znam da li tom cestom uz kuću ide jedan auto ili 30 kamiona dnevno. Sve u svemu najviše volim vidjeti mjesto uživo.:)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Dobri andjeo » 19 lip 2017, 12:55

Mi uvijek prek bookinga, i uvijek pazi da se ne placa unaprijed pa mozes otkazat besplatno ak nades bolje. Ja zadam parametre klima, pas, cijena pa kad nadem jos recenzije i to je to.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39143
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Duga » 29 lip 2017, 08:41

Rezervirali smo apartman.

Hvala svima na smjernicama i savjetima, nadam se da će biti sve u redu. Svidjela nam se jedna plaža pa smo tako birali lokaciju :) .
Imali smo sreću da uvijek netko nekoga zna pa smo saznali i je li apartman zaista na 15m od mora i male plaže, koliko ima do naše željene plaže i do samog mjesta (pješke) i ono što je meni najbitnije - čistoća samog apartmana.
Ono što se meni ne sviđa je što su vlasnici prisutni i imam strah da se neću moći opustiti za svoje pare :p, iako mi kažu da je to bezveze i da su ljudi, praktički, nevidljivi.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Mirci » 29 lip 2017, 08:49

Drzim fige :D
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Cathy » 29 lip 2017, 09:06

Staviš link?
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Buhtlica » 29 lip 2017, 09:10

Sretno i uživajte!
Z. 2002.
J. 2003.

"Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead."
Avatar
Buhtlica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2208
Pridružen/a: 12 stu 2002, 11:37
Lokacija: ...in dreams...

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Duga » 05 srp 2017, 19:32

Hvala :)

Imam još par pitanja, za domaćice u apartmanu :lol, najprije sam se premišljala, ali da na kraju ne bude - pa šta nisi pitala žene koje znaju...

Kako si organizirate kuhanje u apartmanu, nosite li šta od kuće ili se opskrbite u lokalnoj trgovini kad stignete, kuhate samo jednostavna jela...
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6944
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Crazy Daisy » 05 srp 2017, 19:41

nosim stvari tipa sol, secer, paprika, brasno i sl. da ne kupujem velika pakiranja vec otprilike koliko treba. obavezno nosim svojih par nozeva jer ne podnosim tupe, zatim jednu pjenjacu, gnjecilicu za krumpir i dasku za rezanje. ostalo obicno bude u app.

ponesem i manju kolicinu sredstava za ciscenje jer toga uglavnom ne bude. i to je to.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Mirci » 05 srp 2017, 19:47

Nosim samo papar, sol, ulje, šećer, a ostalo sve kupim u lokalnom dućanu. I kuhinjske krpe. Ne nosim nikakav pribor za kuhanje.

Da, kuham jednostavna jela.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Cathy » 05 srp 2017, 20:42

Ja sam sada nosila indukcijsku ploču,(znala sam da je u apartmanu nefunkcionalna) tavu za palačinke, jednu rajnglu za indukciju. Onda mikser i ono za okretanje palačinki. jedan nož. Ribež za krastavce. Toster-gril.
Od hrane: ocat, ulje, tost koji jedemo, sol, šećer, brašno, tijesto, koncentrat rajčice, nesquick, kavu, pekmez, nutellu.
U principu sve ono kaj je skuplje a kupujem na akciji. Išli smo u Istru a tamo boli glava od cijena.:(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 06 srp 2017, 00:25

Nosim: sol, ulje, aceto, zacine koje koristim kod jela, rajnglicu od 1.5l u kojoj mogu svasta spremit, omiljen ostar visenamjenski noz, zlicu i vilicu, da se nadju :), krpu za sudje, spuzvu i malo detrdzenta (i za sudje i za pranje rucno ako zatreba). Prosli put sam nosila i elektricnu dzezvu (za caj i expres juhice).
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la mazilica » 06 srp 2017, 07:21

Nosim toster, blender, stapni mikser.
Od hrane sam do sad nosila sve I svasta jer je konzum najblizi ducan, a u njemu ne kupujem. Ali ove godine se otvorio lidl na otoku, pa cu smanjit dozivljaje.

Kuham jednostavno.
03.08.2001 kroz život hrabro , dalje udvoje
19.09.2006 stigao sa prvom jesenskom kišom
25.08.2012 kad je već nestala nada, došao kao najljepše iznenađenje
Avatar
mazilica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1530
Pridružen/a: 31 srp 2008, 14:16

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Hajdi » 06 srp 2017, 09:00

Nož za guljenje krumpira, kuhinjske krpe, svoju spužvicu za suđe i deterdžent, vlažne domestos maramice, rolu papirnatih ubrusa, salvete, lopaticu za palačinke, gnječilicu za krumpir, oštar nož, vreće za smeće, alufoliju, vrećice za zamrzavanje, tablete za suđericu, začine, kavu, šećer, sol, ulje, ocat, osnovne namirnice koje imam doma (tipa brašno, rižu, tjestenine, pahuljice, med, nutelu), hranu koju imam u frižideru (maslac, sir, salamu), štapni mikser, šibice i svijeću (ili ručnu svjetiljku), noćnu lampicu, sredstva protiv komaraca (spirala ili što već). I tako .. ja sam pacijent. Mogla bih ovako nabrajati do sutra.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Cathy » 06 srp 2017, 11:23

Hajdi je napisao/la:Nož za guljenje krumpira, kuhinjske krpe, svoju spužvicu za suđe i deterdžent, vlažne domestos maramice, rolu papirnatih ubrusa, salvete, lopaticu za palačinke, gnječilicu za krumpir, oštar nož, vreće za smeće, alufoliju, vrećice za zamrzavanje, tablete za suđericu, začine, kavu, šećer, sol, ulje, ocat, osnovne namirnice koje imam doma (tipa brašno, rižu, tjestenine, pahuljice, med, nutelu), hranu koju imam u frižideru (maslac, sir, salamu), štapni mikser, šibice i svijeću (ili ručnu svjetiljku), noćnu lampicu, sredstva protiv komaraca (spirala ili što već). I tako .. ja sam pacijent. Mogla bih ovako nabrajati do sutra.

Imaš na popisu dosta kaj sam zaboravila napisati, a nosim.
(Isto pacijent). ;)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Ljetovanje u privatnom apartmanu-iskustva

PostPostao/la Hajdi » 06 srp 2017, 11:26

Cathy :zub
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12217
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Sljedeća

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.