Sada je: 28 ožu 2024, 14:01.

Gdje kupujete hranu

O kuhanju, receptima, sezonskim i zdravim namirnicama, najboljim pečenjima, najfinijim kremama, najslađim kolačićima... o hrani.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Duga » 20 sij 2017, 15:07

jedan ribar dolazi svako koji dan ispred voćare ili mesnice i tamo prodaje ribu, pa tako i nju uzmem. rijetko kupujem smrznuto. a ako kupujem to su najčešće ledo


Misliš ribu?
Ako da, koju Ledo uzimate?
Koliko su im fileti pouzdani (ono, da su isfiletirani)?
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la nevenera » 20 sij 2017, 15:11

ledo uzimam lignje, kozice, dagnje. ribu ne. nije mi dobra.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Duga » 20 sij 2017, 15:16

Thnx, ja Ledo uzimam samo lignje (prije), a u zadnje vrijeme lignjune. Mislila sam da imaju još nešto što im može proći.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la latica » 20 sij 2017, 15:27

ja znam uzet Ledo bakalar, bude dosta često u Intersparu na akciji. Meni je Ok, ja napravim od njega djeci riblje štapiće - izrežem dok se odmrzava i onda upaniram i ispržim. to nam je za dane kad ne uspijemo drugačije se snaći. ali isto zna imat kostiju, moraš pazit.

od povrća smrznutog ja kupujem samo grašak i mahune.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Adorabla » 20 sij 2017, 16:30

da i ja uzimam Ledo bakalar. Crni je negdje ko zna gdje ulovljen ali se fino može kombinirati u jelima, a imaju i bijeli norveški koji je savršeno očišćen i savršeno skup :lol Pakiran je u kutije po 400 grama i košta više od 45 kuna.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Barbi » 20 sij 2017, 16:38

Ja bakalar ne volim pa od od ledo ribe uzimamo samo kozice, one su mi fine. Znali smo kupiti onu Cromaris ribu ponekad, ali ponuda na zagrebačkim ribarnicama je izvrsna pa kad nam se jede riba obično odemo do Dolca ili Jarunskog placa.
Od smrznutog povrća samo mahune kupujemo.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la latica » 20 sij 2017, 16:43

da, u zagrebu ima svašta od svježe ribe. kod nas ima šarana :lol
ja znam uzet cromarisovu oradu ili brancina jer je to jedino svježe od morske ribe što mogu nabavit, naravno ako potrefim da je baš svježe, ali nažalost zna im jako dugo stajat u dućanima pa ja jako pazim.
u konzumu zna bit svježi som filei, ali ne onaj vijetnamski nego neki s Kupe. a kako mi je kad radim konzum pored ureda, onda znam uzet nekad svježe srdele kad bude, to isto jedino da jedemo friškoa da nije uzgojeno.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Mirci » 20 sij 2017, 16:45

Da, od smrznutog povrća i mi jedemo samo mahune i grašak.
I ja povremeno kupim lignje i filete oslića i bakalara. To je baš rijetko, pa ne brinem oko porijekla. Za kozice i ponekad svježu ribu imam svoj kanal. Ostalo na ribarnici.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29425
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la sany » 20 sij 2017, 16:46

adorabla je sve rekla na temu sezonski/nesezonski :) ima dovoljno toga, pa samo kiseli kupus, pa grahorice itd.
dobro, mi imamo nesto svoje, pome, bizi, tikvice, eno ih jos imam zamrznute plus nakuhane salse od ovoga lita

prava riba je zaista skupa, npr. lignje friske nemas ispod 150 kn/kg :(
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Duga » 20 sij 2017, 17:08

latica je napisao/la:ja sezonsko više shvaćam kao ono što se jede u sezoni, a ne što je upravo tada uzgojeno :p

:lol što me podsjetilo na one silne lekcije iz PiD o godišnjim dobima i koje voće i povrće sazrijeva (iliti kad mu je sezona) pa klinku u četvrtom nisam više htjela ni ispitivati...ono, ispiranje tipa: "rajčica u ljetu, jabuke u jesen..." pa red čuđenja jer ih ima na izvol'te usred zime u trgovačkom centru...i tako 4 godine, čini mi se, takvih lekcija.

latica je napisao/la:...od povrća smrznutog ja kupujem samo grašak i mahune.


Isto Ledo i dobro mi je.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la sany » 20 sij 2017, 18:09

stvar je u tome sto mi je zimska poma totalno bezukusna, pa je ne bi jela da mi daju gratis :lol
a jabuke jedemo
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Mirci » 20 sij 2017, 18:41

Ne pomalo nego je totalno bezukusna :). Pa i u sezoni rajčica se trudim izbjeci kupovanje iste u dućanima :dunno. Jednako kao i jagode i sumsko voće.
Svatko od nas ima neku svoju logiku i neka je tako, a uostalom svatko puni svoj trbuscic, odnosno sam je odgovoran za njega :lol.

Ja inače jako volim plac i kad god mogu kupujem povrce na placu. A nije zanemarivo i da često dobijem domaće povrće.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29425
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la lastavica » 20 sij 2017, 19:52

Ja izvan sezone paradajza znam kupiti one male paradajziće u dućanu, jako su mi fine obje vrste. Proizvodi ih firma Zarja it okolice Zagreba.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15451
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Duga » 20 sij 2017, 21:50

I ja kupujem te cherry rajčice.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Adorabla » 20 sij 2017, 23:23

meni ovisi od sorte do sorte. Grapolo ne jedem nikada ni zimi ni ljeti, ali one zute i narancaste duguljaste cherry rajcice bih stalno mogla jesti. Slatko i fino. I recimo one tris paprike iz centra. Ono jedna zuta, jedna crvena i zelena. To sam jednom kupila i na kraju skuzila da mi te manje naskode nego one s placa. A sigurno nisu bolje. Mislim ne trunu ni nakon 6 mjeseci drzanja u frizideru, Isprobano :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Duga » 20 sij 2017, 23:52

Ja sam jedno vrijeme kupovala te paprike, više su mi salate uveseljavale bojama nego okusom. Crvena je odlična, mesnata i slatka, zelena i žuta nisu ni približno fine. Sad kupujem samo tu crvenu.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Ina66 » 21 sij 2017, 00:07

kad ja govorim o podneblju i sezonskom povrću, onda ne mislim na vrt moje mame već na ovo područje.
prije nekoliko godina se, na primjer, poriluk uopće nije uzgajao u Dalmaciji, sada je uobičajen stanovnik vrtova. isto tako i bundeva
kad bi gledala striktno lokalno, onda ne bih po toj logici ni kupovala međimuski ili lički krumpir

moji su u vrtu postavili mali plastenik/staklenik u kojem i preko zime bude nešto malo salate, matovilca, blitve... (govorim o Dalmatinskoj Zagori koja ima pravu kontinentalnu klimu). ono što se oduvijek moglo naći zimi u vrtovima su kupus i raštika.
postoje i razne mikrolokacije na kojima i usred zime bude ugodno jer su zaštićene od bure, ali ova zadnja bura je, na žalost, ubila većinu vanjskih nasada povrća, a ni oni u plastenicima nisu puno bolje prošli
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la malamaja » 01 vel 2017, 21:48

Ina66 je napisao/la:
postoje i razne mikrolokacije na kojima i usred zime bude ugodno jer su zaštićene od bure, ali ova zadnja bura je, na žalost, ubila većinu vanjskih nasada povrća, a ni oni u plastenicima nisu puno bolje prošli

:dada :dada
tako sam ja naviknula na blage zime zadnjih par godina i tunel na vrtu u kojem je bilo zelenjave...matovilca, lisnatog kelja...raštike i poriluka i uvijek svježe...ove godine sve smrznulo...i tunel :ajme
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Ana2010 » 02 vel 2017, 07:57

Nama su prezivjeli kelj, broskva i poriluk.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la dunja » 02 vel 2017, 09:28

snowwhite je napisao/la:
Najviše me muči ta hrana iz školske kuhinje jer za vrtić nekako mislim da više paze. A i u vrtiću se ipak pronalazi puno više zdravih i raznoilikijih namirnica.



potpuno ista hrana ide za bolnice, škole, vrtiće, vojsku, kupuje se na istim mjestima za sve
sasvim slučajno znam
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la malamaja » 02 vel 2017, 23:23

Ana2010 je napisao/la:Nama su prezivjeli kelj, broskva i poriluk.


poriluk je još nekakav ali dobro je da je sve bilo pod snijegom....a i kelj obično preživi, nadam se da će se rekuperati nakon malo južine :mrgreen do tada, malo kupim po placu, malo u dućanima i tak...
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Duga » 21 ruj 2017, 13:42

Koje kupovne palačinke za tortilje kupujete?
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la MalaSirena » 22 ruj 2017, 06:15

Duga je napisao/la:Koje kupovne palačinke za tortilje kupujete?


Obično kupim one koje su na akciji jer smatram da su generalno preskupe :mrgreen , ali su mi najfinije kukuruzne Poco Loco.
Super su mi se pokazale neke ogromne iz Lidla - jedna tortilja je za jednu osobu obilan obrok, a i cjenovno su super.
Čula sam da su super iz tvrtke La tortilla koja je u Dubravi, ali nikako da odem tamo i kupim (oni ih sami proizvode, a cjenovno mi se čine da su povoljne).
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Duga » 22 ruj 2017, 07:30

Hvala, a tih Poco Loco ima u kojim trgovinama?
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Adorabla » 22 ruj 2017, 09:12

imaš ih u svim trgovinama samo ovisi da li se to u trgovini koju izabereš prodaje. Cijena nije mala pa onda ne znam koliko naručuju po svakoj trgovini
Poco Loco radi za Sparovu generičku marku pa možda i u Sparu uloviš iako oni tako rijetko imaju kukuruzne. Pšeničnih uviijek i svugdje ima.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27744
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Barbi » 22 ruj 2017, 09:44

Ja isto volim Poco loco i dobre su mi Azteca ili tako nekako, ima ih svuda, konzum, spar, kaufland, gdje naletim.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Gdje kupujete hranu

PostPostao/la Duga » 25 ruj 2017, 08:51

:buket , kupila u Kauflandu (ima i kukuruznih i 4 vrste žitarica).
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Prethodna

Natrag na Recepti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.