Tema je zaključana

Re: Kuhamo u veljači

22 vel 2018, 07:21

Jučer je mm skuhao ručak : juhu, pečeno pile i pire krumpir

Danas su mahune

Re: Kuhamo u veljači

23 vel 2018, 18:00

uhvatila orade u lidlu :mrgreen ...uz to salata od boba, pečene paprike i crvenog zelja...i malo krumpirića.
sutra bih neki gulaš...onak, vuče me ovo vrijeme za nekaj sa žlicom :lol

Re: Kuhamo u veljači

24 vel 2018, 12:31

Domaće pizze

Re: Kuhamo u veljači

24 vel 2018, 20:29

prefini fino začinjeni gulaš od junetine i špecle i zelena salata...za sutra (i dio tjedna) frčem sarmu :liza mislim zadnju u ovoj sezoni. i pečem buhtle...dio nutela dio pekmez od šljiva.

Re: Kuhamo u veljači

24 vel 2018, 20:46

Danas bili vani na rucku. Sutra zadnje kiselo zelje iz zimnice, sa suhim rebrima i restani krumpirom. Za pon cobanac neki.

Re: Kuhamo u veljači

24 vel 2018, 21:04

Jucer lignje iz pecnice, pomfri, paprika, zelena salata.
Danas cudna kombinacija - strukle i kiseli kupus, a ka sam kajganu s prsutom i kiseli kupus.

Re: Kuhamo u veljači

25 vel 2018, 15:07

Kod mame na rucku : juneca juha s rezancima, pire krumpir, tjestenina u pesto umaku, pečena svinjska lopatica, pohano pileće bijelo meso, pečene gljive, cikla, zelena salata, cupavci

Re: Kuhamo u veljači

25 vel 2018, 15:14

Pileća juha s povrćem, pohani svinjski šnicli, rizi-bizi, mješavina rikule, matovilca i mladog špinata na salatu.
Za desert radim košarice s bademima, košarice s dulce la lechem i košarice s kremom od kave.

Re: Kuhamo u veljači

25 vel 2018, 19:33

Pileca juha, pecena i pohana (u pecnici) piletina, riza s porilukom, paprika.

Re: Kuhamo u veljači

26 vel 2018, 10:34

niš se ne javljam jer nemam ni inspiracije u kuhinji pa mi sve bezveze. Danas poriluk varivo i faširanci. Bezveze. Jučer smo i mi pomfri i šnicle na naglo. Za sutra imam juhu i dalje ne znam

Re: Kuhamo u veljači

26 vel 2018, 10:41

Subota: kelj čušpajz s kobasicom
Nedjelja: juha od junetine, pečena piletina, krumpir i gljive, zelena salata
Danas. juha, kuhana junetina sa pire krumpirom i paradajz sosom :liza
Sutra: grah s kobasicom

Re: Kuhamo u veljači

26 vel 2018, 11:13

Slatki kupus

Re: Kuhamo u veljači

26 vel 2018, 16:03

Bolonjez od ovcetine, surlice, a za mene pasta od slanutka; zelena salata i matovilac.

Re: Kuhamo u veljači

26 vel 2018, 18:05

Ana2010, kako praviš ovcetinu na bolonjez? Moj tata je kupio ovcetinu pa kaže mama da je tvrdo ko traktorska guma

Re: Kuhamo u veljači

26 vel 2018, 19:08

Imam smrznutu mljevenu ovcetinu (svjezu, ne susenu). I radim normalno, kao od bilo koje vrste mesa, dinstam kapulu pa dodam meso i jos sat vremena dinstam/kuham, dodam vodu i koncentrat rajcice. Moze se duze dinstat ako je tvrdo.

Re: Kuhamo u veljači

26 vel 2018, 21:08

Hvala ti puno, baš ću reći mami nek proba

Re: Kuhamo u veljači

26 vel 2018, 23:13

večeras skuhala grah i kobase, bit će za dva dana :)

Re: Kuhamo u veljači

27 vel 2018, 09:28

mi smo jučer juhicu kokošju zakuhali i ugrijali sarmu i skuhali krumpir. djeca su nakon juhe jela njoke od bundeve.

danas imamo mahune s kranjskim kobasama i onda ravno na sanjke! konačno je i kod nas malo napadalo da se koji put spustimo!

Re: Kuhamo u veljači

27 vel 2018, 10:41

ja sam u nedjelju skuhala lonac arambašića, bit će ih još i za sutra
jučer sam meso iz juhe bacila na malo maslinovog i kapule, dodala grašak, začine i malo vrhnja pa smo uz to jeli kus-kus
danas lešo kaul i piletina na tavi

Re: Kuhamo u veljači

27 vel 2018, 10:50

mrava, nema na čemu.

ja ću danas ispeći pola kokoši i krumpir, celer (narezan ko pomfri), uz to možda i kiseli kupus ili ako ne, onda salata/matovilac.

Re: Kuhamo u veljači

27 vel 2018, 10:52

Pileći saft, makaroni, kupus salata

Re: Kuhamo u veljači

27 vel 2018, 11:05

pileća juha, pohani picek, rizibizi, zelje salata

Re: Kuhamo u veljači

28 vel 2018, 07:28

Nisam kuhala, nego jela ostatke - pohani svinjski šnicl (poklopljen kriškom sira) na posteljici od mladog špinata, rikule, matovilca i luka kozjaka ušuškan u kruhu namazanom kikiriki maslacem i pokapanom ljutim umakom :nata

Danas radim quiche od poriluka i šampinjona, a dečki koji to ne jedu dobiti će sarmu i palentu.

Re: Kuhamo u veljači

28 vel 2018, 08:13

Mala Sirena, to si ti prosla na 3,2,1 - kuhaj! :lol

Re: Kuhamo u veljači

28 vel 2018, 08:14

Danas leca s kobasicama, endivija

Re: Kuhamo u veljači

28 vel 2018, 09:59

mala sirena, trebalo mije tri puta da pročitam da skužim što je točno to što si jela :lol

mi danas juhicu od rajčice, rizibizi i svinjski kare na gril tavi. zelena salata uz to.

sutra ne znam šta ćemo, a u petak vjerojatno tjesteninu s tunjevinom, po onom Genarovom receptu!

Re: Kuhamo u veljači

28 vel 2018, 10:18

mala sirena, trebalo mije tri puta da pročitam da skužim što je točno to što si jela :lol

:lol bome i meni :lol

kod nas grašak varivo. Totalno glluupo i bezveze ali tako nemam inspiracije da je to strašno. Mislim da ću MMa za stalno instalirati u kuhinju dok mi ne dođe opet inspiracija.

Re: Kuhamo u veljači

28 vel 2018, 11:13

I ja sam u nedostatku inspiracije pa ćemo jesti pire, špinat i jaja, vjerojatno će svi ogladniti za sat vremena pa će biti i palačinke

Re: Kuhamo u veljači

28 vel 2018, 11:52

kod nas sve kao i jučer :p :lol

Re: Kuhamo u veljači

28 vel 2018, 12:17

mrava je napisao/la:I ja sam u nedostatku inspiracije pa ćemo jesti pire, špinat i jaja, vjerojatno će svi ogladniti za sat vremena pa će biti i palačinke

a dobar ti nedostatak inspiracije. I ja bih da takav imam. Rucak naravno :lol
Tema je zaključana