Sada je: 30 tra 2024, 03:01.

MRKVICA - PARTE CUARTO (ili cetvrti dio)

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

MRKVICA - PARTE CUARTO (ili cetvrti dio)

PostPostao/la djecakovamama » 19 ruj 2002, 19:34

hra
o nastavljamo ... dojenje & dohrana, Tin i Zvonimir, svi ostali do
odosli <
><
>gdje smo ono stali ..?<
><
>Vrecica za spavanje - meni je zakon, jer se ne dizem po noci zbog pokrivanja. Onu staru je prerastao, pa sam molila mamu i sasila mi je novu, sad mu je malo dugacka, ja sam kriva, rekla sam da bude duza, pa se zna zapetljati ... ne znam da li ce se Tinu svidjeti sad da mu je pocnes oblaciti ... probaj. Zvonimir, kad mu je oblacim, govori aja-ja-ja i zna da ide spavati.<
><
>To ti je super da Tin "govori" kad ide kakiti ... ovdje STRASNO puno zena uci djecu vec od 8. mjeseca na tutu i od prve godine su bez pelena, i moje frendice isto, cak se i cude zasto ne probam, meni to nije ni na um palo, nisam niti pomislila da je sad odgovarajuce vrijeme za to, ali mislim da bih kakicu uvijek mogla "uhvatiti", (da to ne radi za vrijeme dorucka ). Ponesi malome tutu kod mame, zasto ne. Ja cim vidim da ce da bude kakanje, kazem na glas "A, A, A" i on to ponavlja, tako da ocekujem da se za koji mjesec sam javi s tim ... iza
ala sam ovo "AAA" cisto zbog toga da to bude komunikacija izmedju nas <
><
>Danas smo jeli prokulicu, skuhanu, prepolovljenu, bio je gladan pa je pojeo, a vidim da mu se bas i nije svidjela. Poslije je dobio juhu s piletinom i paradajzom.<
><
>MMR - cijepili se jucer, jos uvijek nikakve reakcije. Pedijatrica mi kaze da je normalno da
inem, ali da je to cijepljenje za njegovo do
o. Po njoj bih mogla ocekivati reakciju 6 - 12 dan ... vidjecemo.<
>Idem na peglanje, pa se cujemo, papa <i>Edited by: djecakovamama at: 9/19/02 9:28:35 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: MRKVICA - PARTE CUARTO (ili cetvrti dio)

PostPostao/la Franka » 23 ruj 2002, 00:01

Baš sam nešto počela markirati. Kad mi se stalno z
čkaju planovi.<
>Kod nas je čitav vikend bila kiša tako da opet nismo odmakli daleko od kuće. Danas je moja mama kuhala i ručak za nas i Tina (ja pametno naručim bio povrće da dođe kod nje, pa onda kad je već tamo mu ona skuha i za vikend....) pa sam ja planirala napraviti sve zaostatke po kući. Nakon dugog spavanja (koje sam trebala vratiti mužu popodne, ali....) sam počistila što sam htjela, jučer sam sve popeglala i sjednem popiti kavicu i kažem mu da se odkonektira s interneta da nazovem mamu da vidim kad ćemo doći na ručak. Samo što sam poklopila zove me prijateljica s kojom se već mjesecima dogovaramo da će doći k nama, pa uvijek netko ne može, da bi došli popodne. Onda smo trčali po kolače pa na ručak, pa ne znam zašto ali ni jučer ni danas Tin kod bake nije htio jesti ručak nego tek kad dođemo kući. A kad su njih dvoje sami, normalno jede. I onda došli gosti, oni imaju 2 dečka i baš su se lijepo igrali sva trojica. On ih je prvo malo ispitivački gledao a onda su se igrali. Poslije je ostalo kolača pa smo pozvali muževog
ata i njegove, a tu već Tin nije htio od mene. Ovaj stariji je jako živ, samo trči okolo i viče pa ga se boji.<
>Eto, i tako opet nisam neke stvari stigla što sam namjeravala popodne.<
>Probala sam mu danas dati malo nemixano, ali nakon 2 zalogaja je počeo pljucati pa sam mu opet smixala.<
>I tako.... eto kasni je sat, pa idem polako na spavanje. <
>Zaboravila sam napisati da Tin ova 2 dana jako puno hoda <i>Edited by: Franka at: 9/23/02 10:19:23 pm<
></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: MRKVICA - PARTE CUARTO (ili cetvrti dio)

PostPostao/la djecakovamama » 23 ruj 2002, 23:17

samo cu kratko, muz me ceka da gledamo film ...<
>zavjese gotove: sivala 2 sata, peglala 2 dana heh!<
><
>Ovdje je dosadna kisa, jucer nije bila, isli smo s prijateljima na rucak, a Zvonimir je bio kod moje seke na cuvanju - prvi put da smo muz i ja izasli bez njega, cudan osjecaj <
>kad smo se vratili, on se igrao u basti s loptama, nasmijao se i nastavio se igrati, nije ni primijetio da nas nema, a ja sam se grizla: sta radi? jel place? gladan? pospan? i sl.<
>Javicu se sutra puse Tinu papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

tu sam na poslu....

PostPostao/la Franka » 24 ruj 2002, 14:44

....onda uvijek moram pisati user i pass kad hoću nešto napisati.<
>Da, čitala sam sinoć na 1-3 da ste bili na ručku i ostavili dijete. Super. Neka ga malo da nije stalno s vama.<
>Meni ti kad dođem s posla mrvicu dođe a onda pruža ruke k mami ili se hoće igrati. A to nije bilo do nedavno tako.<
>Ali zato sam još uvijek njegov favorit po noći. Opet su se noćas bitke vodile.....<
>Slike su ošle. <
>Ajme šta je ovdje mračno, već danima.<
>Malo sam kupovala za pauzu, nema ništa za hladnije dane, sve je prerastao ovo što je nosio prije ljeta.<
>Čujemo se navečer! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: tu sam na poslu....

PostPostao/la djecakovamama » 24 ruj 2002, 23:16

ovdje je zima uzas
rrr.<
>i ja moram malome sve novo kupiti, skoro nista da nema za zimu, a stalno odgadjam, jer hocu prvo da vidim kad cemo ici u Zagreb, pa bih puno toga u Becu (H&M) kupila, jer je jeftinije a kvalitetnije. Ovdje su stvari ili iz Vel.B = preskupe, ili neka frzhtglj firma nikakve kvalitete ... ako mu nadjem nesto sto vidim da ce izdrzati nekolikomjesecna pranja a da kako-tako do
o izgleda - ovdje jedino u C&A.<
><
>nemam ideja za rucak! Help!<
>sve se vrti oko istih stvari, a i uzina mi je ista skoro svaki dan ... nisam pametna. Mozda probam one prave corn-flakes-e s jogurtom da mu dam ... vidjecu<
>Dojenje - navece jedva da nesto povuce, samo se igra i govori tati (koji je vec odavno otisao i pozdravio ga) pa-pa, ili mi pokazuje svjetlo i sl. samo da se ne koncentrira na dojenje, kao da zna da ce da zaspe. Onda ga malo nosam po sobi, dam mu pusu i odem iz sobe. Poslije ga cujem, par puta dodjem do njega, uzmem ga pronosam i negdje nakon treceg puta spava i ne budi se. Ujutro sasvim fino doji, cujem kako guta, ali ne osjetim nikakav let-down. Mislim da cu u
zo izbaciti ovo dojenje prije spavanja, ako nastavi da se igra, jer on skoro nista ne doji tada niti se trudi, vidjecu za koji dan/tjedan ...<
><
>Super da mozes i sa posla da se javis. <
>Imam jos nesto da ti kazem, jos kad bih se sjetila ... <
>Cujemo se papa<
><
><
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

evo...

PostPostao/la Franka » 25 ruj 2002, 16:20

...radni dan se bliži kraju. <
>Sinoć nismo mogli na net, jutros je MM zvao, pa su rekli da je popravljena greška, pala je neka linija sa Slovenijom.<
>Za jelo me ne pitaj. Mi od negdje 10 mj. nismo uveli ništa novo. Već mi je glupo. A i njemu je dokuferilo čini mi se. Bar to mlijeko da već jednom se odlučim dati, čini mi se da bi bilo lakše.<
>Što se dojenja tiče, kod nas je o
nuto. Navečer pocica, i miran je, jedino ako tata uđe u sobu se okrene, inače ne. A ujutro mu praktički više i ne dajem kad ja odem na posao dok on još spava. Po noći svaki put kad se probudi. Let down ne osjećam već odavno.<
>Bila sam kod dr-ice danas, odnijela nalaze, pa sam ju pitala zašto ne dojiti, a ona kaže da do godinu dana najduže, da se onda ti mliječni kanali teže zatvaraju pa kad i prestanem da će mi još curiti mlijeko... Da on mene zato budi po noći, da moram malo misliti i na sebe, to je tako kod prvog djeteta, kod drugog, trećeg se ne može čovjek toliko posvetiti a njima i tako ništa ne fali... Uglavnom ne bih se ja baš složila sa svim, ali nek si ona misli svoje.<
>Baš sam čitala tvoj post, i ja razmišljam o kapici, zahladilo je. Vidjela sam baš zgodne jučer, ali onako klasična kapa koja se navuče na glavu, samo što su zgodne boje. Skoro sam kupila, ali pričekat ću još malo, možda je pametno tako neku što se veže da ne može skidati. Meni je on po ljeti šiltericu isti čas skidao, ali kad sam mu kupila šeširić, onda to bude neko vrijeme na glavi dok se ne sjeti maknuti.<
>Rukavice još nikad nismo probali. Lani mu je skafander prelazio preko ruku i spavao je u kolicima, sad ćemo vidjeti....<
>By, by.. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: evo...

PostPostao/la djecakovamama » 26 ruj 2002, 01:04

Meni je pedijatrica rekla da dojenje ima smisla do prvog rodjendana, a poslije da moze (zasto ne?) ako to cini mamu i bebu sretnima. Niti vise niti manje. Onako usput mi je dodala da je teze prestati dojiti nakon toga, ali da se i to da rijesiti. Ja je pitam kako? Kako da ga naucim da sam zaspe?? Kako da bezbolno prestanemo dojenje? a ona ce meni: "smislit cete vi vec nesto..." - znam i ja da cu smisliti <
><
>Ja ozbiljno pocinjem razmisljati o tome da ukinem dojenje prije spavanja, jer ne lici ni na sta. Vidim na njemu da bi se igrao, pricao, nosio, ali ne i dojio (i zaspao). Ovo jutarnje je OK i to ne bih mijenjala.<
><
>Inace, nema nista novo ... kapu moram kupiti, tu koja se veze, iako vec vidim koja ce to borba da bude, a za rukavice ima jos vremena.<
><
>Hoces da povremeno pisemo sta su jeli taj ili prethodni dan, da damo ideju jedna drugoj???<
>Evo nas:<
>- dojenje<
>- dorucak:4 sljive + 1 jabuka + keks<
>- rucak: spinar, pilece meso, krompiric, malo kruha; poslije je popio 150 ml pilece juhe (juhu mu dam da je popije nakon rucka, ako mu je dam prije, onda nece jesti)<
>- uzina 1 - banana<
>- uzina 2 - jogurt, tvrdi sir, pola kifle<
>- vecera - mlijecna kasica (milupa)<
>- "dojenje"<
>+ tokom dana - voda, 1 dcl soka, povremeno mali keks ili komadic kruha, "proba" sve sto smo mi imali za rucak: pohani karfiol i pire <
>cujemo se papapapapa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

bok

PostPostao/la Franka » 26 ruj 2002, 16:05

još pola sata po kući. Trebam li reći da i noćas nismo spavali... Sad me more neke misli da mu je hladno kad se otkrije. Nešto ga muči a ja nikako da otkrijem što.<
>Njegov jelovnik je danas a i slično je svaki drugi dan, osim ručka:<
>ujutro kiflica, koju nekad pojede pola, nekad ništa.<
>oko 10 hipp voćna kašica s žitaricama ili rižom.<
>banana<
>spavanje, pa ručak, danas je riba s povrćem i rižom, mama stavi od sveg povrća po malo (naručujemo bio)<
>popodne malo kruha s nečim, <
>keksići ili štapići onako za šetnju,<
>oko pola 8 jogurt+voćka+2 keksa+ pahuljice milupa.<
>i dojenje.<
>Pije sok, vodu ali dosta malo. Ako mu stavim nešto toplo u čašu neće.<
>Nego meni je problem i muž, ja ti uopće ne kuham ništa (mi tu imamo restoran, on ništa) pa su mu već dosadili sendviči. A tako mi se ne da navečer nešto kuhati....<
>Kad planirati doći tu? <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: bok

PostPostao/la djecakovamama » 27 ruj 2002, 14:05

Temperatura i nosanje vec drugi dan.<
>valjda reakcija na MMR.<
>Jucer cak nismo ni isli vani, imao je preko 38,5 a ovdje je padalo, tako da se nisam htjela igrati.<
><
>Javicu se navece, valjda bude bolje ... papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

...

PostPostao/la Franka » 27 ruj 2002, 15:03

jako mi je žao da ima temperaturu <
>Želim vam da što prije ozdravi. Mislim na vas, javi se<
>Pusa <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: bok

PostPostao/la djecakovamama » 30 ruj 2002, 00:02

Kako ste proveli dan?<
>Mi imamo posjetu - sekine kcerkice, pa smo se fino igrali cijelo popodne <
><
>za rucak za muza:<
>- "prebaci" ga sebi u banku <
>- vikendom skuhas (ispeces) juhu, meso, a popodne kad dodjes doma samo prilog i salata<
>- narucis preko tel - sto ja bas i ne bih <
>- kuhas u 5 ujutro <
>- zamolis mamu (svekrvu) sa ti odvoji dio njihovog rucka pa poneses doma <
><
>Ja ti svaki dan provedem minimalno 2 sata u kuhanju, sreca pa mi je to zadovoljstvo, a i muz mi zna pomoci. I cak i kad sam nenormalno puno radila i bila ludilo umorna ja sam svaki dan imala veceru (sad je to rucak) komplet skuhanu, ali sam objasnila muzu da cu imati za njega, kucu, odmor vise vremena ako mi on pomogne, pa bi on npr., radio prilog, salatu a ja ostalo.<
><
>Inace, sad Zvonimir nema vise temperaturu, malo je vise kenjkav no obicno, ali vidim da su mu na pola izasle cetvorke pa je mozda i zbog toga.<
>Jeste li kupili vrecicu za spavanje?<
>Idem citati forum, cujemo se papapaappa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

123

PostPostao/la Franka » 30 ruj 2002, 16:23

Jučer smo bili kući cijeli dan, predvečer smo otišli malo do bake i dede, i malo prošetali oko kuće. Bilo je ružno vrijeme. Stavili smo mu rukavice, mada nije bilo baš toliko hladno, ali njemu su ruke hladne kad se šećemo... Prvo je plakao, onda je držao ukočeno ruke kao da ima gips na ruci a onda je zaboravio pa se opustio.<
>Hvala na prijedlozima za ručak. Ali njemu se kod mene ne da jer onda mora ranije od kuće, mamu neću mučiti jer ima dosta posla oko maloga, svekrva čuva drugu djecu... Preko tel. tu i tamo naručimo pizzu, ali rijetko. U 5 ujutro??? Misliš da uopće više ne spavam, ionako sam veći dio noći budna. Obično oko 1 se probudi i onda do jutra muke ježeve. Danas sam zaspala (tj. nije me on probudio) pa me mama kad je došla po njega. Trčala sam sve u 16.<
>Nisam kupila vreću, već sam jednom bila otišla u kupovinu pa sam se vratila s toplom, frotir pižamicom. Ne mogu se odlučiti na vreću, bojim se da bi njega to nerviralo kad se stalno okreće po krevetu.<
>I ja se polako spremam kući..... <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 123

PostPostao/la djecakovamama » 01 lis 2002, 15:02

Novost: papamo "slani" o
ok za dorucak, tj. corn-flakes sa jogurtom i to mi je otkrice mjeseca. Voce ima sada 2x kao uzinu.<
>Probao je i tost (puter i sir) i to mu je tako fino, sve je mljackao.<
>Ostalo je sve po starom. sad je vani s tatom, ja se spremam idem na neki skup u (PAZI!!!) Mariott hotel a sva mi je roba DEMODE smrc...<
>javicu se navece kako je bilo <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 123

PostPostao/la djecakovamama » 02 lis 2002, 11:50

Bila sam jucer u Marriott-u o "pala na dupe" od silnog nobl sjaja i napapala sam se finih stvarcica, ali cijelo sam vrijeme mislila na moja dva misa koji me cekaju doma.<
><
>Dobila sam slikice i gledacu kako da ih stavim na forum. Prekrasne su <
><
>Dobila sam sms, jako mi je zao da nikako ne mozete spavati <
>Cujemo se, puse <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

321

PostPostao/la Franka » 02 lis 2002, 12:24

Vidim da si on, pa evo da se i ja javim malo. <
>Nisi mi rekla koji je povod tvom jučerašnjem izlasku. Ja ti se danas spremam na manikuru za pauzu, u 13 h. Kupovala sam prošli tjedan neki čaj u jednoj biljnoj ljekarni tu u susjedstvu (posla) pa me pitala da li bih došla na promociju (oni često organiziraju promotivna šminkanja, prezentacije arom. ulja i tako, sve što prodaju), pa reko zašto da ne. I još kolegicu sam naručila pa idemo skupa. Moji nokti će past u nesvijest , ja im ne posvećujem više nikakvu pažnju. Ne znam kad sam ih nalakirala zadnji put.<
>Spavanje... stvarno ne znam što bih više rekla. Ja sam ti svaku noć mininalno 3-4 sata budna, dojim ga, nosam ili se vrti po našem krevetu. To već jako dugo traje i već sam na izmaku snaga. Vjeruj mi da mi se već smučilo i dojenje i sve. On bi po noći samo da ga dojim (uvijek) ili nosam (ponekad ni to neće). Zna me sve boliti nakon tako 2, 3 sata jednog te istog. Noćas ga je Goran držao 10, 15 min. plakao je ko kišna godina. Kad sam ga ja sva histerična uzela uhvatio me ko mali majmunčić s rukama i nogama i to tako jako da ti ne mogu opisati. Znam da bi on samo mene i ne bi mi sve to teško palo da ne moram svaki dan na posao. A tu zna biti gužva, jučer nisam stala, danas je malo lakše ali uvijek imam što za raditi. Ne znam što napraviti.<
>Super vam je jelovnik. Blago tebi da ti hoće mliječne proizvode, mome je sve to bljak.<
>I stalno ti zaboravim reći da sam pročitala topic u NS što si mi napisala, žao mi je da ste kroz to prošli i kako se ono kaže - ne ponovilo se. <
>Čujemo se. Poljubi Zvonca. Je li sad sve prošlo? <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 04 lis 2002, 23:23

Onaj dan kad sam isla vani: sestrin muz je urednik jednog Golf Magazina i oni ti stalno idu na tako neke fine promocije, koktele, i sl. Idemo slijedeci tjedan opet <
><
>Sad mi se ne da pisati, pa cu o svemu sutra, a i mogle bi malo chatat navece <
>Fino se naspavaj, papapappapa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 05 lis 2002, 22:06

I kako je bilo na manikiranju? Blagi ti se, ja nisam isla ima tocno 2 godine <
>Al zato se spremam, prvom prilikom. Najgore mi je da je ova moja u gradu a jos mi se ne da ici ako nisam s autom, jer ovdje metro jos nije proradio, pa bih putovala jako dugo.<
><
>Ovdje je prekrasno vrijeme, suncano, ali je malo i hladno. Setamo cesto svi i kad smo u parku pustimo ga da se igra a njegovoj sreci nema kraja Krade lopatice i kantice djeci, rusi im sto su napravili od pijeska, penje se na tobogan i trci za svojom sjenom, ma prekrasno se igra ... Jedini problem je sto ja nemam toliko hlaca za "ici u park" a strasno se isprljamo u setnji, moracu naci neke jos da si uzmem, nek izgledaju bezveze, svejedno mi je <
><
>Hrana: jedan dan super, drugi jedva da nesto uspijemo ugurati u njega.<
>Sad samo hoce jesti velikom zlicom, mala ne dolazi u obzir. i Kad otvori usta izgleda ko pticica <
>Spavanje je OK.<
>Danas kad sam pisala post Luni na 1-3 pomislila sam o tome da li nase spavanje ima veze s tim da sam s napunjenom godinom prestala da ga dojim po danu? Ja mislim da ne, ali mi je to tako naumpalo ...<
>ja se tebi divim da mozes tako da izdrzis da ne spavas mjesecima i da jos po danu radis, ja mislim da ne bih imala snage to izdrzati, mislim ne da radim, vec da ne spavam.<
>Cujemo se, ako si za chat sms-aj, na netu sam, K gleda nekakav bezveze horor <i>Edited by: djecakovamama  at: 10/5/02 9:08:52 pm<
></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la Franka » 06 lis 2002, 15:29

Baš mi je žao za sinoć i chat. Ja se nisam ni prijavila, muž je nešto gledao na netu a ja bezveze tv i u 23 išla spavati. Danas sam pustila njega da odspava ujutro a ja se ustala s Tinom.<
>Sad smo završili s prvom turom ručka. U zadnje vrijeme je to tako, nakon svih igračaka što pobaca kad već postane nemoguć, odustanem pa mu za pola sata, sat dam preostalo. Stalno izvoljeva, pokazuje prstićem i viče To, to, to..... A hoće se igrati s mišem (jer jedemo pored pc-a), pa mu tata ne da.... Ne znam ali čini mi se da već pomalo ulazi u fazi razmaženka. Ja sjedim tu a on dolazi, u jednoj ruci daljinski, u drugoj strgana slušalica od njegovog telefona i u ustima ona grickalica za zube.<
>I on obožava park, baka ga naučila. Sad svaki dan idu. Ne znam otkud joj snage, ali mi smo ga jučer vodili u Maksimir, išla smo s našom kumom, pa to se ne bi uopće maknuo s tobogana. Samo pruža ruke tati da ga stavi gore. Pa na ljuljačku, klackalicu, sve smo obišli. Danas inače dolazi mami pojačanje, tata se vraća s mora. Nije vidio Tina od 5 mj.<
>Jučer sam ga po danu uspjela uspavati tek u 13 h (dojenjem) i to je spavao samo 1 h. Bili smo to poslije vani, izmorio se, u autu je klonuo, odvezli smo i kumu do kuće i misliš da je zaspao.... ma kakvi. Tako je težak za to spavanje da to nije normalno. Danas ga je Goran uspio, ja sam otišla u dućan i to sam namjerno da me vidi, mahala mu papa, plakao je, ali kad sam se vratila je spavao. Kaže da kad sam izašla se smirio i zaspao. Ali opet samo 1 h. A i jučer i danas se rano ujutro probudio, prije 7.<
>Eto tako. Danas sam mu dala prije spavanja, tost s maslacem i puno je pojeo. Čini mi se da voli kad je tako nešto novo, ovo što stalno jede više neće. Ujutro kiflicu, prije je slatko jeo, sad malo pomrmlja i baci. Pokušala bih mu opet dati neku mliječnu kašicu (s vodom), a sve se nekako bojim.<
>Moram ići, da vidiš kako mi izgleda pod, ne može se prolaziti što je sve nabacao dolje....<
><
><
><
><
> <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 09 lis 2002, 00:04

Danas mi je dijete spavalo 2x po 2 sata, tako da sam se i ja odmorila <
>I imao je apwetit, za razliku od prethodnih dana, za dvojicu. Cak je nakon svog rucka jeo od mene (iz moje juhe) mrkvicu, krompiric,
okulu, bez da mu gnjecim.<
><
>Ali mu malo curi nos.<
>I, kao sto sam ti rekla, ima taj neki osip oko usta. Idem bas sutra pedijatrici da vidi i da mi kaze sta je i od cega je. Ipak preko telefona ne moze dati dijagnozu.<
><
>Inace, Zvonimir me svaki dan s necim novim iznenadi, po nekim pitanjima je bas razuman, odmah konta da ne smije nesto, ali po nekim drugim pitanjima i stvarima je takav da samo sebe slusa i radi kako i sta hoce. A i ja mu dozvoljavam, samo da se ne udari i stetu ne napravi.<
>Pocinjem ga uciti da sam jede, medjutim, njemu je njegova posudica s hranom interesantna samo da presipa i i melja okolo po stolu i sebi po licu i kosi. Onda nakon rucka pola sata cistim i njega i kuhinju.<
>Jedva cekam izvjestaj sa puta, cujemo se sutra papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la Franka » 09 lis 2002, 16:30

Eto bliži se kraj radnog dana. Jedva čekam kući, jučer ga skoro nisam ni vidjela. Zato smo noćas malo nadoknadili druženje <
>Danas ga je tata ujutro vodio na cijepljenje. Treći, i zadnji dio mo-pa-ru. Rekla sam mu da pita dr da li da odgodimo to za kasnije s obzirom da ne ide u vrtić, pa da još malo ojača.... on je rekao da bi ga cijepio, da je zdrav, napredan... i tako je dobio pikicu. Uši su mu do
o. Znala sam da sam nešto zaboravila reći da pita, ne znam do kada se uzimaju d kapi? Rekao nam je da preko ljeta smanjimo dozu, zbog sunca, i ja mu još uvijek dajem po tome. Sad ne znam jel treba opet povećati i do kada.... Morat ću ga nazvati jedan dan.<
>Što se puta tiče.... evo prva stvar što ne valja, kaže mi G. da mu je kapica knap. A neka je impregnirana, ne može se baš rastezati. I meni se činila mala, ali piše na njoj 1-3 g. pa mislim, valjda znaju. I da ju je odmah skinuo kad mu je stavio na glavu.<
>Inače kupili smo mu jaknicu i hlačice na tregere, toplo i impregnirano, za zimu. Još jednu majčicu, jednu na cif naprijed, kao jaknicu i jedne hlačice, sve od felpe. I jednu traper šuljicu. U biti zadovoljna sam. Došli smo oko pol 12 (i ovaj put smo uspjeli omanuti skretanje za tamo i produžili za Graz, pa onda nikako naći put natrag.... već sam tad bila nervozna), ušli u H&M, a tamo.... ko da smo došli nakon poplave. Sve razbacano, nabacano, po podu.... ljudi ko mrava. Očito su se svi sjetili jučer ići. Došlo mi je da se okrenem i odem kući. Otišla sam prvo na dječji naći njemu, iza
ali smo mu jaknu i hlače i G. je stao u red. Za to vrijeme sam ja našla ovo ostalo. Onda me G. tjerao da idem sebi nešto naći, meni se nije dalo. Bezvoljno sam napravila nekoliko krugova... ali kad vidim nešto zgodno na lutki, a dolje samo jedan komad visi, vel. 36 i sve podrapano ko da su kokoši čerupale, smuči mi se. Pa radije ću platiti malo više pa tu kupiti nešto pošteno, i na miru isprobati (da ti ne pričam koliki su redovi bili za kabine) a ne tamo.... Uglavnom iz x-tog pokušaja traženja, vidim ja jedan zgodan kaputić, s krznom. Odem ga pokazati a on mi ga uzeo i ne da mi da ga vratim na policu. I to ti je jedino što sam sebi kupila. U biti to je sve što smo kupili. Zadovoljna sam s kaputićem, a posebno sam bila kad sam ga vidjela u S. Oliveru za doslovce duplo veću cijenu. Vrijeme smo proveli čekajući u redovima, prvo u H&M, 2 sata, pa 2x po 1 sat dok sam čekala da mi potvrde mwst. Došli smo kući u 9, a dijete u pižamici čeka... Ja sam se nekako mislila da će biti gužva po cesti a za tamo mi nije palo na pamet... a bilo je o
nuto. Najbolje je otići radnim danom, ovo je mučenje.<
>Idem sad polako, isteklo mi je vrijeme... Čujemo se. <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 09 lis 2002, 23:27

Jeste da ste se izgnjavili oko putovanja i cekanja, ali mislim da ste uboli fine stvarcice. ja nikad nisam naisla na tako veliku guzvu, doduse uvijek sam u HM isla u Bec i je puno ljudi, ali da satima stojim na kasi - to bas i ne.<
>Govorila sam ti da Zvonimir ima neki osip oko usana i jako puno slini ... danas smo isli vidjeti to kod pedijatrice i ona kaze da joj lici na Neurodermitis ili na neku alergiju na hranu (a nismo nista novo uvodili), a meni ne lici (iako nisam bas sigurna kako ND izgleda) jer vidim da su to kao jako mali pristici i ne primjecujem da ga svrbi ili iritira. Nadam se da ce u
zo proci, vec se malo smirilo.<
>I jos mu malo curi nos, ali nije zacepljen.<
><
>Pokvario nam je mini-liniju . <
>sad ga je uhvatilo da cacka PC. To mu za
anjujemo pa onda uzasno place.<
>Rekla mi je pedijatrica da nas ceka "doba negativizma" (vriska, plac, bacanje po podu kad mu se nesto ne da) i da probam vec sad odrediti u cemu moram biti istrajna i da se toga drzim. Vidjecemo.<
><
>najsretniji je vani u parku, "krade" djeci igracke, penje se na tobogan s druge strane, pa ga svi moraju cekati da se "popne".<
>Obozava kantu za smece, sve zivo unutra baca i govori "kaka", to ga je tata naucio da baci pelenu uvijek nakon presvlacenj, jos mu je govorio
avo, pa sad mali sam sebi govori
avo i kad treba nesto da baci i kad ne treba.<
><
>Odlucila sam prestati dojiti u naredna tri-cetiri mjeseca. Kako? To se tek bacam u proucavanje literature. Ovo vecernje dojenje ne lici ni na sta, ne doji niti 2 minute, samo se priljubjuje uz mene, ta ko da mislim da cu prvo to izbaciti, a ako uspijem, onda za mjesec-dva i ovo jutarnje. <
>Da se razumijemo, to mi je tek u fazi razmatranja. <
><
>Kako si mi lijepo opisala Tina kako vas ceka - imala sam sliku pred ocima <
>Cujemo se papa<
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 11 lis 2002, 00:11

Nasla sam interesantnu knjigu na Amazonu, pa "prelistaj" imas topic na Mame u akciji<
>Puse, papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la Franka » 12 lis 2002, 21:32

Samo da se na
zaka javim. Tin mi je bubani , noćas je počeo kašljati, nos mu se zatvorio... Nije mogao spavati, danas je isto čitav dan plačljiv, skoro cijeli dan mi je na rukama. Kad je htio da ga spustim otišao je u drugu sobu, sjeo na sred sobe i plakao. Kad sam otišla do dućana kaže Goran da je dobio slom živaca. Danas je zaspao tek u 2 i to sam ja bila kraj njega i svakih 15 min se budio jer nije mogao disati. Uspio je jedan sat odspavati. Inače on više uopće ne spava 2x po danu, samo 1x. Popodne mu dođe neka kriza, zijeva, neraspoložen je ali se ne da uspavati, ni pod razno.<
>Sad je zaspao u 10 do 9, u 9 se već probudio. Bit će teška noć. Da mu bar mogu kako pomoći. I još nikako nisam mogla naći onu biljnu kremu što mu utrljam u prsa i leđa kad je prehlađen, čini mi se da mu to dosta pomogne. Kad je zaspao našli smo ju, pala je iza ormarića di su stajali njegovi lijekovi. Nije htio ni D kapi popiti, jedva sam mu ih uvalila. I mrvicu sirupa protiv temperature. Plakao je i ništa nije htio u usta. Samo da mu to što prije prođe. A tako sam se veselila vikendu... Imam i neku gužvu na poslu, neki komplicirani izvještaj radim 2 dana a nisam ni blizu kraju. Navečer ili sam peglala i pospremala, a sinoć sam išla pogledati Sex i grad i mislila poslije ti se javiti, ali sam zaspala. <
>Kako je Zvonimir, je li mu prošao osip? Možda je od toga slinjenja što si rekla.<
>I Tin uživa u parku. Isto se voli penjati na tobogan s druge strane. Samo tu je takvo vrijeme.... Mračno, hladno, vlažno. Odvratno. Kad smo bili u A nisam mogla gledati kakvo je sunce bilo, danas neka utakmica u Bugarskoj, sunce, a ovdje.... kao da je ukleto. I sad čitavu zimu u kući.<
>Kad je vani onda pokazuje prstom kojim putem hoće ići, uz zgrade di su dućani, a ne uz livadu i tako. Sad je u blizni neki luna park pa onda tamo voli gledati one autiće što se sudaraju. Eto, ipak sam bila opširna.... Idem sad popiti čaj i pogledati na videu Beverly Hills, pa ćemo vidjeti kako će biti dalje. Ljubi Zvonca. Pusa <
>... još nešto.... i ja razmišljam o prestanku dojenja. Pedijatar je rekao da bi to najvjerojatnije pridonijelo i boljem spavanju. Čak je rekao Goranu da ako bi to meni teško palo, kao emocionalno, da bi mi dao neke tablete On je imao jednu fazu sa 9 mj. da je okretao glavu od mene, ali to je bilo tada i više ne. Uopće ne vidim kako to izvesti.<
>Evo ga opet plače. Htjela sam te još pitati jel vi imate papuče? On je u čarapicama po kući pa se bojim da mu je prehladno (parket).... Tata ga je uzeo. Idem, čujemo se<
> <i>Edited by: Franka at: 10/12/02 8:43:48 pm<
></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 13 lis 2002, 00:16

Bas mi je zao <
><
>javicu se sutra, drzi se<
>evo stavila sam Z slikicu da posalje pozdrave ozdravljenja Tinu /a><i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 13 lis 2002, 21:11

Evo me tek sad ... nadam se da je Tinu bolje i da si se uspjela makar malo preko vikenda odmoriti.<
>Mi smo isli kod sestre popodne i super smo se izigrali u basti s njenom djecom, samo sto je ovdje vec HLADNOOOOO,
rrr. <
><
><
>Kod nas je rjesenje za kapicu: 1. stavim mu kapicu i preko kapuljacu od trenirke (samo prvih par minuta), onda nikako ne moze da je skine. Kad se zaigra sklonim kapuljacu. 2. Stvarno je jako hladno pa mu je valjda fino, tako da u zadnje vrijeme nite pokusava da je skine.<
>Kupila sam mu i rukavice, preslatke. U cetvrtak se ovdje (opet) otvorio OGROMAN nakupni centar, ovdje ih ima strasno puno, i jako mi je blizu, odmah pored IKEA-e, pa sam isla u petak da vidim. Sama U sklopu toga je i neki ogroman Electroworld, sve jeftino, tako da je drugi dan nakon otvaranja bilo red za uci unutra oko 1,5 km. Red ljudi, ne auta! Htjela sam i tamo ici jer mi je pukao usisivac u cetvrtak ujutro, ali mi nije bilo ni na pameti da stojim u redu. Tako da sam otisla u drugi dio, kupila malenom rukavice (njegove prve ) i kad smo probali, ma ni da cuje. Odmah ih je skinuo..<
>Sacekacu das postane hladnije ...<
>Uglavnom, kuca mi je neusisana vec treci dan i ujutro idem u kopovinu <
><
>I nama se sve cesce u zadnje vrijeme desava da spava samo 1x, ali onda spava 3 (TRI!!!!) sata. Plus sto navece zaspe u 20,00 - banja.<
>Cujemo se, ako si za chat sms-aj, puse Tinu i da sto prije ozdravi.<
>Zvonimir je ovaj tjedan imao nekoliko dana zacepljen nosic, onda sam ga "ucila" kako puse vjetric i ucio se da puse.<
><
><
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la Franka » 13 lis 2002, 23:36

Evo mene malo kasnije, tebe nema... Ne znam zašto uvijek si nađem 1000 poslova u nedjelju popodne koji se onda protegnu do navečer. Danas sam se sjetila radit kolače.<
>Tinu je bolje, hvala. Još se nije probudio a i po danu je uspio odspavati. Jedino mu apetit danas baš nije neki, ali do
o. Čudilo me da je jučer dosta jeo a nije mu bilo do
o. Dojenje je i sinoć i večeras loše, ne može disati pa onda stalno okreće glavu. Meni do
o dođe, pozovem tatu da ga dalje uspava <
>Idem i ja sušit kosu pa u krpe. Čujemo se <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 17 lis 2002, 01:24

Bas sam gledala malo strasan film na videu. Jako je kasno, pa pisem normalno sutra.<
> <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 17 lis 2002, 22:05

Prvo da ti odgovorim:<
>- nemam vise D vitamina i pedijatrica mi je rekla da je OK do prve godine, ostalo se nadoknadi u setnjama na suncu <
>- papucice ne nosi ima jedne, ali mu ih ne stavljam. u kuci nosi stramplice (soknice+tanke hlacice ne dolaze u obzir jer skida soknice) i neku majicu, a ispod bodi.<
><
>Inace, naucio se ljutiti. I to pravo - vristi i "marsira" nogicama. Kad pocne tako da izvodi ja se ne mopgu prestati smijati jer je komican, a on tek onda poludi, ali poslije i on okrene na salu.<
><
>Ja sam definitivno donijela odluku da cu prestati dojiti, ali jos ne znam kada i kako. Mislim da cu, kako sam ti vec govorila, prestati prvo sa dojenjem prije spavanja, i to cu iza
ati neki dan kad bude jako umoran i poslacu ga u sobu s tatom... pa ako ne bude vriske i placa, tako cemo isto narednih dana ... ne mogu planirati jer ne znam kako ce on reagirati, pretpostavljam da ovo dojenje nece biti problem, ali za ovo jutarnje jos ne znam ... najsretnija bih bila kad bi on sam prestao.<
><
>Imam jos svasta za pisanje, mozda poslije ili sutra, idem malo citati forum ...<
>Osip oko usnica je skoro prosao - izbacila sam kupovni sok i radim mu sama - jabuka i (ili) grozdje.<
>Puse, papa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Re: 321

PostPostao/la Franka » 17 lis 2002, 23:23

Ja već zaspala na TV, pa sam samo htjela popit čaj i razbudila se.... Ali idem sad polako na spavanje.<
>Čuj, ja sam isto definitivno odlučila prestat dojit ali također ne znam kad i kako <
>Inače još šmrca, nije uopće mogao dojiti ovih dana navečer, malo pocica pa okrene glavu da uzme zraka... Danas je malo bolje. U parku su totalno isti. Najdraži mu je tobogan, penje se odozgo, samo gleda di ima djece i uzima im igračke, smješka im se i sl. Samo na žalost ja to sve čujem iz priča od bake, a ne vidim <
>Budi se 2-3 x, koji put čitavu noć prespava u svom krevetiću, koji put u našem. Jede kako kad, ali uglavnom nije tako loše. Samo više ti ručkovi na lešo sve, već je i meni dosadno. <
>Mi ćemo vjerojatno u subotu do grada kupiti neke papučice, tu je kod nas hladno na parketu.<
>Idem sad. Još sutra pa vikeeeeeeeeeend. Uživajte! <i></i>
Franka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 212
Pridružen/a: 30 pro 2001, 02:11

Re: 321

PostPostao/la djecakovamama » 18 lis 2002, 21:40

Moje dvije prijateljice odavdje su prestale dojiti (djeca su kao i nasa +-) i kazu da je jednostavno: ne das im i to je to , a ja kad pitam jesu li plakali, one tako neodredjeno odgovore, u stilu, pa jesu, ali malo ... a sta je njima malo?????<
>Vidjecemo, mozda se rjesenje samo ponudi <
><
>Kod nas i nema novosti, hladnije je ali smo puno vani; samo da ne pada ... <
>I skoro cijeli prethodni tjedan je spavao 1x dnevno, ali zato navece ide spavati u 8 ... sta li ce biti kad se sat promijeni?<
>Definitivno mu je najdraze jelo spinat, a kad stavim korabu, makar i malo, nece nista da jede ... pocelo je! Mislim izabiranje omiljenih i "neomiljenih" jela.<
>Naucio je kako ja zovem tatu, pa po cijele dane doziva (keeeeekoooooo), jadan tata, stalno ponavlja: "molim, sine!"<
><
>I tek sad ga je uhvatio strah od odvajanja - i to onaj pravi, zna mi non-stop visiti na nozi, i kad se igramo zajedno na podu, ne da mi ni da pogledam na drugu stranu, odma me grli kao da mi ne da da odem, nije li malo kasno za taj strah? A jos smo stalno zajedno i ne ostavljam ga nikome, inace bih sebi prebacivala.<
>i, nimalo ga ne zanimaju knjige, nema koncentraciju za njih i kad mu nesto objasnjavam, on mi uzme knjigu i sam je lista, a kad se ja bas raspricam, onda mi prvo gleda u usta, pa mi ubacuje prste, tako da ne mogu nista <
>I najsretniji je kad meni ili tati ubaci prste u nos i onda ih povuce ka gore, a to boli uzas ...<
><
>nadam se da je Tin sad vec zdrav i da cete naci sutra fine papucice.<
>Cujemo se<
>papapapapa <i></i>
Life is not about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain!


slika

slika
Avatar
djecakovamama
pošla ALFAkoka u dućan
 
Postovi: 3671
Pridružen/a: 21 lis 2001, 23:57
Lokacija: Prag

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron