Sada je: 29 ožu 2024, 07:35.

vjeruj da čudo postoji

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la nadicab » 02 vel 2003, 21:49

Gledala sam danas Oprah show i nisam mogla vjerovati u ishod priče: žene je u 30. tjednu rodila curicu koja nije htjela samostalno prodisati i oživljavali su je 30 min(za naše uvjete SF). Dali su je majci da je krsti i kada ju je majka pritisnula uza sebe, mala je prodisala!!Bila je bez kisika 65 min i stavili su je na aparate. Napravili su joj EEG i rezultat je bio poražavajući - moždani valovi su bili na minimumu. Objasnili su majci da mala ništa neće moći, da će biti biljka i savjetovali su joj da isključi aparate. Kada se majka odlučila na to, malena je počela samostalno disati na čuđenje svih. Nakon nekog vremena je počela s prstićima prihvačati majčinu ruku i počela je jesti na flašicu. Nakon 15 dana su ih otpustili iz bolnice.<
>"Hm, da, i tu tipično završava takva priča. A u kakvom je stanju mala danas?" pomislih ja.<
>I onda u studio se ušeta mama s dvogodišnjjim djetetom koje je lijepo hodalo i ni po čemu nije davalo znakove da je preživjela pakao u prvim tjednima života. Kako je kognitivno, to nisu komentirali, ali u studiju je bila i njihova pedijatrica i rekla da je mala pravo čudo.<
>VJERUJ DA ČUDO POSTOJI!!! <
>P.S. jedino mi je jako žao što se to čudo nije i meni desilo <
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la ninagk » 03 vel 2003, 00:15

Gledala sam danas. Ostala sam totalno šokirana.<
><
>Ali i tebi se desilo čudo - s obzirom na ono što su lječnici prognozirali, zar ne? <i></i>
Covjeku zapravo nije potrebna Nobelova nagrada, vec ljubav. Sto mislite, kako se postaje Nobelovac? Putem zudnje za ljubavlju, eto kako. Ta je zudnja toliko snazna da covjek neprestano radi i naposlijetku dobije Nobelovu nagradu. To je utjesna nagrada. Vazna je ljubav.
Dr. George Wald, dobitnik Nobelove nagrade
ninagk
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 17 stu 2001, 20:13

Re: vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la † RLmama » 03 vel 2003, 13:46

Da, gledala sam, stvarno nisam mogla vjerovati... Ja vjerujem u čuda uvijek...<
> <i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la TiFilMama » 03 vel 2003, 17:12

znate kada u serijama tipa ER ili Chicago Hope, bude neki slu?aj da je osoba na aparatima i da doktori savjetuju obitelj da se aparati isklju?e jer da se doti?na osoba ne?e probuditi....<
><
>e pa meni uvijek pro?e kroz glavu-ALI ?UDA SU MOGU?A, KAKO ONI ZNAJU S TOLIKOM SIGURNOŠ?U DA JE TO ZAISTA KRAJ ŽIVOTA TE OSOBE<
><
>Da, zaista, ?uda su oko nas! <i></i>
Avatar
TiFilMama
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1170
Pridružen/a: 10 srp 2002, 10:16

Re: vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la Lidija » 03 vel 2003, 22:30

Nadice .... <i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la † RLmama » 04 vel 2003, 11:52

Imam ja jedno čudo. Očev rođak i njegova žena očekivali su četvrto dijete. I onda ona dobije eklampsiju u šestom mjesecu trudnoće. (da stvar bude gora priča se odvija u malom selu pokraj Vrgorca, udaljenost do Splita 96 km). U prve tri trudnoće je sve prošlo bez ikakvih problema, a sad tlak skočio do neba... Šalju je hitno za Split, i odmah su rekli obitelji da će pokušati spasiti mamu, za bebu da nema šanse... Znam samo da je carski izveo dr. Roje negdje u Makarskoj na pola puta... nije više bilo vremena, majka je bila bez svijesti. Na carski su porodili curicicu tešku samo nešto više od 900 gr. U svakom slučaju, malu Antonela je imala ispod kile. To je bilo u prosincu 2001. godine... Curicu su stavili u inkubator, nekako dopremili u Split i tu je počela borba... Sada nakon godinu dana i dva mjeseca malecka zove ma-ma, ba-ba, nema nikakvih oštećenja, razvija se skroz normalno (malko zaostaje, upravo za onoliko za koliko se ranije rodila)... Eto, šta to nije pravo čudo? <i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la Markova mama » 04 vel 2003, 12:54

Sličan primjer (ovog iz Opre) je opisan u knjizi "Tamo gdje čuda vladaju" (Joan Wester Anderson), samo što se radilo o dečkiću, mislim da je prodisao za 1 sat. Isto je pokazivao samo blago zaostajanje za vršnjacima, na čudo neuropedijatara.<
>U knjizi su inače opisana i druga čudesa koja su se desila raznim ljudima. Poticajna knjiga za podizanje morala. <i></i>
Markova mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 19 ožu 2001, 12:32

Re: vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la Stenlej » 17 svi 2006, 09:03

Sestra i ja rodjeni u 26 nedelji sa 1100 i 1200 g davne 1973 (to sam vec ranije spomenuo).<
>- ja sam se rodio naopacke sa pupcanom vrpcom oko vrata. <
>- najblizi inkubator je tada bio na udaljenosti od preko 200 km. (dans je to smanjeno na 100km)<
>- ni jedan vozac kola hitne nije hteo da nas vozi <
>- moj otac nas je stavio u nekakvu kutiju i u kolima hitne pomoci vozio.<
>- svo vreme puta niko nije plakao <
>I kad sam sve to preziveo u 10 mesecu mog zivota mi se ukljestio
uh.<
>Hitna operacija u 2h ujutru dezurni hirurg je napravio "malo" veci rez i operacija se zakomlikovala tek kad je stiglo "pojacanje" su uspeli da uspesno zavrse operaciju.<
>Ali eto sve se do
o zavrsilo. <i></i>
Stenlej
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 25 srp 2005, 13:01

Re: vjeruj da čudo postoji

PostPostao/la MaloZlo » 25 svi 2006, 23:15

-rodila se tocno tri mjeseca prije termina<
>-teska 900gr,duga 32 cm<
>-tri mjeseca u bolnici,na sondama u inkubatoru<
>-hitna iz Makarske do Splita stigla za 28 min,coek vozio posred ceste,to mi uvijek kaze dan danas kad me sretne,sad je u mirovini<
>-dan prije nego cu izac hitno zovu mamu da dovede davaoca krvi,radi transfuzije,nakraju nije odgovarao,javila se zena koja je za to cula akciju na radiju <
>-evo ma sad,ziva zdrava,bez ikakvih poteskoca,mada su mami rekli da moze ocekivati i psihicke i fizicke poteskoce <i></i>
Marin, 14.10.2005.
Matej, 17.09.2009.
Avatar
MaloZlo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 707
Pridružen/a: 12 kol 2005, 11:25
Lokacija: more moreee


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron