Sada je: 18 tra 2024, 02:04.

savjeti, iskustva, potpora...

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la mama zo » 18 lip 2006, 16:49

Imam premlo vremena za napisati cijelu pricu, al ukratko: Arna je rodena 08.05. 3150g, 46cm, 10/9 (neuredno disanje), 35. tjedan. Borac od prvog dana trudnoce. Bila je u inkubatoru jedan dan, sedam dana u grijanom kreveticu, ostalo na postintenzivnoj sve u Petrovoj. Sam porod je bio jako
z (kao i prvi put ), ali (nesretni ali) rizicna trudnoca koju sam cijelu prelezala doma na apaurinima (s Marom sam lezala i u bolnici na preparu, rodena u 37. tjednu). Kako imam iskustva s istom bolnicom ocekivala sam da cu nakon poroda dobiti svoju curicu u ruke, a ne pitanja: jeli radite pored velikog zracenja, koliko vas je u obitelji bolesno... Arnu nisam ni vidjela samo su je hitno odvezli na pedijatriju i rekli da nesto nije uredu s rukicama. 4-5 sati nisam znala jeli ziva. Zapravo u tom trenutku kad su je odveli pomirila sam se i s najogrom mogucom dijagnozom i samo trazila nacin kako joj pomoci, listala u glavi sve udruge potpore za koje znam, mislila na to kako Mari objasnti da ima posebnu sestricu...<
><
>To sto je cudno drzala ruke zapravo je zalezanost jer je predugo bila u porodajnom kanalu. Zalezana su joj i stopala.<
>Od cijele strke, 10 godina oduzetog zivota, sad je po svim pedijatrima iz Petrove, po nasoj pedijatrici, dva ortopeda (dr. Tiefenbach, dr. Djapic), fizijatrici (dr. Doko) i neonatologu (dr. Presecki) ona neurorizicno dojence (35. tjedan, zutica, betahemoliticki streptokok) i "obicno" nedonosce sa ulezanim sakicama i stopalom.<
><
>Sa tri tjedna sam je ja na svoju ruku odvela dr. Tiefenbachu na pregled da procjeni jesu joj potrebne udlage, operacija, vjezbe bilo sto i da pocnemo sto ranije. Po njemu sve je uredu i 98% je siguran da ce se stopalo potpuno ispraviti (iz bolnice je otpustena uz preporuku da se prati samo desno stopalo), a za ostalih 2% htio bi cuti misljenje dr. Djapica.<
>Sljedeca je bila kontrola kod pedijatrice. Narasla je 4cm i dobila 650g (50cm, 3700g). Ona nas je preventivno poslala na uzv mozga, fizijatrici, neuropedijatru. Kako mi se ne ceka redove i mjesece po bolnicama sve obavljamo privatno (do
o ili ne?). Na uzv mozga smo isli u polikliniku Sabol kod dr. Presecki koja je pronasla (nemam papire ispred sebe pa ne pisem tocnu dijagnozu) ostecenja drugog i treceg stupnja na dijelu koji je zaduzen za motoriku. Kako je meni laicki objasnjeno na istom djelu nalaze se i rezervne stanice koje ce popuniti tu "prazninu", krvarenje. Zapravo nije mi objasnjeno sto su posljedice tog ostecenja. Dr. je samo rekla da ce nam to objasniti dr. Sabol kad dodemo njemu na pregled sto je sutra. Malo me od tog pregleda drzi panika. Cijelo vrijeme je gledam izvija li se u luku, jel joj palcic u saci, ima li crte po dlanovima... Potom smo bili kod dr. Doko po kojoj se sve moze rjesiti vjezbom (to je u neku ruku rekla i dr. Presecki, ali nista bez dr. Sabola). Fizioterapeutkinja nam je pokazala vjezbe i sad je vjezbam doma kod svakog hranjenja, presvlacenja, toliko sam deformirana s tim vjezbama da svaki dodir pokusavam pretvoriti u vjezbu. Ogroman je teret odgovornosti da sam ja ta koja moze i mora utjecati na razvoj njenog mozga. <
>Dr. Djapic se slaze s dr. Tiefenbachom (je da je pregled zapoceo s objasnjenjem bolesti mozga kada pacijenti drze nekako prema van ruke , ali moje djete to nema). <
><
>Sad samo intenzivno vjezbamo, sakice drzi ispravnje, ponekad se uopce ne vidi (savija ih kad joj je hladno), stopalo je jos malo (cca. par mm) iskrivljeno prema van (bilo je kompletno prema potkoljenici), lijevo je potpuno uredu, glavicu normalno (za svoju dob) dize, vrti.<
><
>Sto mogu ocekivati od pregleda kod neuropedijatra? U poliklinici Sabol mi je receno da je ne vodim fizijatru dok je dr. Sabol ne pregleda i ne kaze jeli potrebno, ali ja nisam mogla samo sjediti i cekati 6 dana vec sam je dovela. Ne znam jel tome razlog sto oni u sklopu poliklinike imaju vjezbe ili... Ma sve u svemu vjezbamo pet dana i vec se vide razlike. <
><
>Kako sam ostal u kontaktu s mamama nedonoscadi iz sobe za izdajanje/dojenje (jedna od njih je dorotea) nitko ne ide na sve pretrage na koje smo mi isli (eventualno na uzv mozga u Petrovu ili otorincu ako je napisano na otpusnom). Imamo rodake blizance koji su kod iste pedijatrice ko i mi i oni su isto isli na ve te pretrage. Ocito je stvar od pedijatra do pedijatra.<
><
>Sad kad imam trece nedonosce (MM 7,5mj 13.05., Mare ako je 37tj nedonosce 14.05. i Arna 08.05. bik do bika) tek svacam sto je imati djete koje zahtjeva vise paznje, nocna budenja , dupla odgovornost, svjesna sam da imam 24 godine , ljutnju sto curice kupuju malene
ojeve robice za babyborn lutke (moj podnick govori sve, fanatikica za robicom ), kako ih ne mogu i ne smijem usporedivati iako su rodene samo dvije godine razlike -6 dana.<
><
>Ako imate vremena pisite. Bilo bi mi lakse smiriti lude misli i odrzati laktaciju kad vidim da nisam jedina s takvim iskustvom.<
><
>Hvala vam malo se oduzila ova sazeta verzija, al negdje sam procilatala da kad svoju pricu napises problem se prepolovi, pa meni je lakse <
><
>P.S. Hvala Nadici i Denisu. Od poroda pa nadalje mislim na vas dvoje iako nikad nismo kontaktirale, samo bi vas ulovila po tv-u. Vi ste mi bili svjetli primjer kako se stvari mogu rjesiti u hodu i prekrasno mi je kako si napisala karakteristike svoje djece(to sam procilata par dana prije poroda) <
><i></i>
mama zo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 14 vel 2005, 12:33

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la Profimama » 18 lip 2006, 22:15

Dok se ne pojavi neka mama sa slicnim iskustvom ja ti mogu barem pruziti potporu.<
> Vjerujem da ces ti svojom ljubavlju napravit maksimum.<
> tebi <
><
>i puno, puno poljubaca djeci <
><
> <i></i>
FABJAN 30.05.2005
FRANE 06.03.2009

Srce ponizno stvori mi Gospodine i duh postojan da moli u meni
Avatar
Profimama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 167
Pridružen/a: 05 sij 2006, 02:37
Lokacija: Split

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la mama zo » 18 lip 2006, 22:46

vise citam nego pisem od kad smo dosli doma i kad sam napokon danas uspjela ovo napisati iskopala sam (opet) baby handeling i sad sam da sam joj naskodila, da sam je krivo dizala i <
>Znam da nije malena u usporedbi s drugom nedonoscadi al meni je i nisam sigurna da je do
o dizem prema uputstvima fizijatrice i mjenjam pelenu jer tolko je uzbatim dok je dignem na taj nacin da mi se cini da ce dobiti potres mozga.<
><
>Vise nisam sigurna u nista sto radim... -> kriza ocita <
><
>Profimama puno hvala na potpori <
><i>Edited by: mama zo at: 18/6/06 22:47<
></i>
mama zo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 14 vel 2005, 12:33

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la nadicab » 19 lip 2006, 10:05

ako zelis, mozemo se vidjeti, pa ti ja uzivo pokazem baby handling.<
>Neuropedijatar svakako trebas obaviti jer bi on (teoretski) trebao biti sredisnji strucnjak koji ce te po potrebi slati daljnjim specijalistima.<
>Dr Sabol zbilja u tom podrucju spada u vrh, a ja njega preporucujem jer ima jako do
u fizioterapeuticu Karolinu <
>Savjetujem ti i javljanje u Savjetovaliste gdje trazis prof Turaliju za stimulaciju ostalih podrucja mozga jer to je veoma vazno u buducnosti - kada su djeca malena, onda se samo gleda motorika jer je ona najizrazenija, ali treba imati u vidu da treba stimulirati i opip, okus, vid ... - ma, to ce ti Turalija jako lijepo objasniti, ona je zbilja jedna jako topla i do
a osoba.<
>A vama ljepoticama Denis (16.05.2000.) <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la marinna » 19 lip 2006, 10:06

mama zo,donekle znam sto proživljavaš jer sam sve ove pretrage koje si na
ojala prošla(i prolazim sa svojim klincima(blizanci)...nemoj se previše opterećivati time jesi li je krivo uzimala,držala i sl...sa vježbama ste počeli vrlo rano-što je najbitnije...mi smo počeli vježbati i primjenjivati baby handeling tek sa 7mj!!! i u dva mjeseca dostigli su svoje vršnjake-sada sa 9 mj oboje pužu<
>...vježbajte kad god stignete,pridržavajte se načela baby handelinga(ne samo ti,nego svi koji su u kontaktu sa djetetom-nauči ih kako ispravno držati-uzimati dijete)<
>...budi dežurni policajac...sve će se to isplatiti-vidjet ćeš<
>..samo hra
o naprijed <
> <i></i>
slika
Avatar
marinna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 vel 2006, 16:21

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la nadicab » 19 lip 2006, 10:18

Marinna, super za klince <
>Gdje ste dobili poduku iz baby handlinga?<
>Ajde nam malkice vise pisi Denis (16.05.2000.) <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

re

PostPostao/la Mima68 » 19 lip 2006, 13:40

Ja mislim da je najbolje da se naru&#269;ite na Goljak, tamo možete na kontrole fizijatru i na fizikalnu terapiju. Karolina koja radi kod dr. Sabola radi i na Goljaku, samo je pitanje ho&#263;ete li dospjeti baš k njoj, pa ju možeš probati pitati kad do&#273;ete k njoj na vježbe kod Sabola.<
>(mislim, Goljak je besplatan tj. ide na uputnicu ali se dugo &#269;eka na pregled fizijatra, pa možete vježbati što vam Karolina pokaže dok &#269;ekate red na Goljaku).<
>Još jedna jako do
a terapeutica na Goljaku se zove Ines, ali ona radi baš u bolnici na Zelengaju.<
>Na Goljaku imate i neuropedijatre, može se raditi i UZV mozga i EEG ako treba, ali normalno to je sve puno manje komforno nego kod privatnika pa te pretrage onda nije loše raditi privatno da se dijete poštedi dugotrajnih &#269;ekanja. Meni btw. nije jasno da vas iz Petrove odmah nisu naru&#269;ili na Goljak. <
> <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

Re: re

PostPostao/la marinna » 19 lip 2006, 21:57

Quote:Gdje ste dobili poduku iz baby handlinga?<
>..najviše sam naučila od našeg odjelnog fizioterapeuta(u sklopu posla)...<
>imali smo predavanja iz baby handelinga <
>...a za svoje doma sam isprintala jedan primjerak s neta(mislim da je na tom primjerku baš denis bio maneken )<
>...čitam ja vas,redovno provirim šta se piše na nedonošćićima-a ponekad i bacim po koji post na hrpu<
> <i></i>
slika
Avatar
marinna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 vel 2006, 16:21

Re: re

PostPostao/la mama zo » 21 lip 2006, 19:17

Evo me. Obavili smo pregled kod dr. Sabola u ponedjeljak. MM i ja smo jako zadovoljni. I s izborom doktora i sa samim pregledom. Napokon ljecnik s kojim se moze razgovarati. Sve u svemu dr. Sabol smatra da ce sve biti uredu uz redovitu kontrolu i razvojnu gimnastiku. Dijagnoza je perinatalno neurorizicno dijete, distoni sindrom, maspositio intrauterina. Malo sam bila tuzna jer Arna se nije pokazala u najboljem svjetlu. Pregled je bio u 12 0 pa je bila razdrazena od vrucine i probudena. Nije htjela pratiti doktora, nije se htjela nasmijati, fiksirat (dr. je rekao da je to uredu za njenu dob) i veci dio tih sat i (skoro) pol je proplakala.<
>Cini mi se da smo preglede poceli odostraga i da smo trebali zapoceti s neuropedijatrom, pa onda sve ostalo, al do
o.<
><
>Napokon razlikujem habilitaciju od rehabilitacije <
>Doktoru (a bome ni nama) nije jasno zasto joj nisu u Petrovoj napravili uzv mozga, napisali opseg glavice. <
>Nalaz je poprilicno dugacak, jedini dio koji mi nije jasan kod tezine 4060g (25. cent.), duzine 50,5cm (<3. cent.), opsega glave 37cm (25.-50.cent.) je ovo cent. u zagradama? <
>"Misljenje i preporuka: neuroloski status odstupa u smislu distonickog neuromotornog razvoja te se preporucuje nastavak razvojne habilitacije medicinskom gimnastikom. Kontrola za cca 2.5 mj, odluka o cijepljenju" Iako ja smatram da sam tek zagrebala istrazivanje neurorizicne djece dr. je rekao da vidi po nalazima i svim ljecnicima da smo zagrizli u ranu habilitaciju i da smo jako rano zapoceli (do
o da joj nisam dovela sve te doktore na intenzivnu jer sam ih kontaktirala iz rodilista )<
><
>Nakon ovog pregleda napokon smo mirniji i pocastili smo se izlaskom u zoo s Marom (koja tvrdi da medo ima prljavu majicu i da ga treba staviti u masinu oprati, a morski lav je morski labud ), a Arna je ostala s bakom (napunila sam bocicu-zivjela izdajalica).<
><
>Onda je dosao utorak i terapija u 8:00 i prvi put da nas Arna nije probudila oko 6 tako da smo skoro kasnili i nazalost morala sam je buditi. I na terapiji smo je morali probuditi i opet nije bila od volje, a ja sam se bas nadala kako ce pokazati sto smo napravili u tih sest dana, koliko je napredovala, pohvalu, al nista... E onda sam skuzila (valjda sam u pravu) da je ja doma ulovim bolje raspolozenu i "zainteresiranu" za vjezbanje iako sam bila toliko nesigurna u sebe i da teta vjezbalica na isti nacin radi vjezbice. Nisam sigurna jel pretjerujemo? Kupili smo joj ogradicu za krevetic u crvenoj boji (u cijelom gradu jedina crvena ogradica je s bozicnim motivima ), zvjezdicu koja proecira slikice na zid i svira 10 min (po tome znam da je proslo 10min vjezbanja), crvene igracke... Ziva partija u sobi <
><
>Sto se baby handlinga tice skinula sam skriptu s Denisom i sad svi (moja mama, ja) radimo po tome, svaki dan sve opustenije. Cak je mm probao i ide mu i dr. Sabo je rekao da ok to radim. Arnu smo slikali na terapiji s tetom vjezbalicom tako da imam svoju internu skripticu. Al uz sve to nebi bilo na odmet da mi jos netko pokaze Nadica + trepcem okicama<
>Sto se tice savjetovalista trebam malo poblize pojasnjenje gdje, kako doci, kad...? Ja joj povlacim rukice po razlicitim teksturama. To sam radila onako na svoju ruku i s Marom jer sam na poklon dobila zgodnu knjizicu igre mozgalice po kojoj smo joj i kupovali igracke.<
><
>Marinna vec dezuram ko policajac, moram otvrdnuti na komentare tipa kako su nase bake bla bla... za puzanje, ja ne znam kako je to Mare nije htjela puzati<
><
>Mima68 svakako sam mislila naruciti se na Goljak pa kad stignemo na red. Do tad cemo kombinirati Doko s kucnim vjezbanjem. Zapravo to sto idemo na terapiju (privatno) sam ja inzistirala. Sto se tice Petrove meni tamo puno toga nije jasno do samog ulaska na hitan prijem, pa do otpusnog pisma.<
><
>Planiramo u sedmom mjesecu na more. MM je iz Bola pa smo tamo po cijelo ljeto (MM radi u skoli) i sad pokusavam osigurati terapiju i dolje dok se ne vratimo u zg krajem osmoga. U samom Bolu postoji nekakav hotel Ivan s terapijom, ali ne za bebe koliko sam cula. Pa ako imate kakvu preporuku za Split, Supetar <
><
> <
><i></i>
mama zo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 14 vel 2005, 12:33

Re: re

PostPostao/la marinna » 22 lip 2006, 10:35

mama zo-ovo cent. su mjerne jedinice(centineli)-prema kojima mjere (težina,visina,opsezi)točno odgovaraju vrijednostima centinela u tablici.Prema tome liječnik određuje je li dijete normalno razvijeno za dob<
>..jedino ti neznam napamet vrijednosti <
>I nemoj misliti da pretjeruješ!!sve to nikako ne može odmoći-može samo pomoći<
>Vidim ja da će kod vas biti sve ok-tvoje je dijete sretno što ima
ižnu i požrtvovnu mamu koja zdravo razmišlja <i></i>
slika
Avatar
marinna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 vel 2006, 16:21

Re: re

PostPostao/la eli » 22 lip 2006, 12:35

ne razumijem se u problematiku, samo da pojasnim to sa percentilima.<
>25 cent. znači da je 25% djece njene dobi lakše od nje, a 75% teže. većina djece su u rasponu od 5 do 95% i bitno je da dijete kroz mjesece ne zaostaje u rastu prema tim percentilima, tj. da prati krivulju rasta (znači, beba rođena sa 3kg koja sa 6 mjeseci ima 6 kg je zdrava, ali beba rođena sa 4,5kg ne bi smjela sa 6 mjeseci biti teška 6 kg, već oko 9).<
>kod naza tvoje bebe nije jasno je li doktor napisao te precentile prema njenoj stvarnoj dobi ili korigiranoj (umanjenoj za mjesec za koliko je ranije rođena). ako je prema stvarnoj dobi, rast joj je ok, ako je prema korigirana dob, curica je malo kraća od onoga što bi trebalo uzevši u obzir i ostale pokazatelje rasta. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: re

PostPostao/la marinna » 22 lip 2006, 16:19

...percentili !!! da eli je u pravu-tako se zovu <
>...malo su mi zahrđale sive stanice <i></i>
slika
Avatar
marinna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 vel 2006, 16:21

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la nina » 23 lip 2006, 23:00

Mama zo-jedna velika maloj princezi... <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la mama zo » 27 lip 2006, 12:48

Taman prije nego sto cu kliknuti add M je resetirala komp <
><
>A i ja se sve vise upoznajemo. Otkrila sam da je najbolje raspolozena, najsigurnija u nasoj sobi, da ne voli publiku dok vjezba, papa... Ide nam. Malo nas muce ove vrucine i prenojavanja pa nije raspolozena za vjezbanje preko dana. Rjesavamo sve u hodu. I vec par dana nemam krine situacije (nadam se da ce potrajati9. Danas idemo teti vjezbalici i nadam se da me nece uloviti bad, u glavi sam sve rijesila sad samo da provedem snagu i cvrstu volju u praksu.<
>Naravno da je vrijeme dojenja (a kad nije). Do nekih drugih pet min pozdrav i hvala<
><
>BTW Nadice savjetovaliste? Kad stignes molim te napisi nesto vise. Puno hvala <
><i></i>
mama zo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 14 vel 2005, 12:33

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la mama zo » 27 lip 2006, 20:15

Bez obzira citao ovo netko ili ne ja jednostavno ne mogu odoliti, a da ne napisem da je dr. fizijatrica rekla da vidno napredujemo!!! Bas smo se vratili s vjezbanja. Juhuuuu <
><
>Pohvalili su moju informiranost (naravno forum, net) i ovladavanje baby handelingom (moram se pohvaliti)<
><
> <
><i></i>
mama zo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 14 vel 2005, 12:33

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la nadicab » 27 lip 2006, 21:05

joj, to je super osjecaj <
>I naravno da te napeto citamo <
>U savjetovalistu rade volonterski prof. s Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta. Profesori poducavaju svoje najbolje studente za rad s obiteljima pod njihovim mentorstvom.<
>Oni rade do 1.7. pa se pozuri ako zelis da te cim prije stave na listu. <
>Savjeti prof Turalije su zbilja dragocjeni, a ona je i kao osoba divna zena Denis (16.05.2000.) <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la Nana1971 » 01 srp 2006, 08:53

naravno da citamo <
>samo vjezbajte i hra
o naprijed, bit ce sve do
o Zvoncica 1997.<i></i>
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la mama zo » 01 srp 2006, 09:58

Nadice pa di nisam prije isla citat. Danas je 1.7. i zakasnili smo u savjetovaliste. Mozda najesen? Postoji li kakav
oj tel. gdje se mozemo javiti?<
><
>Raspitala sam se i dobili smo preporuku za dr. Jukicu u Splitu. Dok samo na Bracu pokusat cemo se ubaciti k njoj tako da smo stalno pod nadzorom.<
><
>Jos jedna stvar, za mene prevelika, s kojom se moram pohvaliti: Arna se jucer nasmijala mojim grimasama, a bez da sam je skakljala, natezala joj usnice u osmjeh... Dalje necu pisati sto sve radim za izmamiti osmjeh da me jos socjalna sluzba ne posjeti <
><
>Stvari idu na bolje. Cijela uza i sira (s moje strane) obitelj se pomalo opusta i traze da im pokazem kako je ono ja dizem <
>Nisam sigurna kako ce to MM obitelj prihvatiti i hoce li ispasti da ja pametujem. Brusim zivce i spremam se na o
anu <
><
> i <
><i></i>
mama zo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 14 vel 2005, 12:33

Re: savjeti, iskustva, potpora...

PostPostao/la nadicab » 08 srp 2006, 15:06

znam da rade i slijedeci tjedan - nazovi <
>super za smijesak Denis (16.05.2000.) <i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron