Sada je: 16 tra 2024, 06:48.

NOVI CLAN

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: NOVI CLAN

PostPostao/la Lidija » 11 tra 2003, 11:25

Do
o dosla !!!!! Ivica 9.8.90<
>Matko 13.5.96<i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: NOVI CLAN

PostPostao/la nadicab » 11 tra 2003, 11:27

<
>može li još malo više detalja o tvom djetetu? Zašto se rodilo prije vremena, da li je dijagnosticiran još kakav problem, kako su ti tekli prvi dani/mjeseci što se tiče hranjenja i spavanja, kako napreduje? Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: NOVI CLAN

PostPostao/la anidra » 11 tra 2003, 23:47

Također do
odošlica i od mene .Neznam što te konkretno zanima u vezi bu
ega,ali bih željela više podataka o bebi, kako je prošla trudnoća i koje si daljnje preporuke dobila.<
>Možeš mi se javiti E-mailom ako želiš. <i></i>
anidra
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 ožu 2003, 23:27

Namerni pobacaj

PostPostao/la MAJA Skopje » 14 tra 2003, 17:42

Eh, drage moje<
>kad vam sad sve lepo razlozim necete verovati sta se to sve desilo samnom prosle godine.<
>Prvo trudnoca je bilo OK. Sve pretrage u redu sve do sedmog meseca. Idem ja na rutinsku kontrolu oko 28 nedelje i ginekolog pravi eho na fetus. <
>I kaze pazi ovako: Vidim jednu cistu na bu
egu kod fetusa. I ja uspanicena sta da vam kazem.<
>Pogotovo sto u familiji vec postoji bolesnik za policisticnim bu
ezima. Andira ovde sigurno zna da je to nasledna bolest. I da sanse da se prenese na sledecu generaciju je 50%.<
>I bas rekoh ete zahvati mene. Kaze mi ovaj moj maticni genikolog idi ti u bolnicu na patoloskoj
emenosti. Da te vidi lekar samo da potvrdi stanje. Jer kaze cista na bu
egu ne mora nista i da znaci. I sta da vam pricam od tog trenutka sve je krenulo naopacke. Da vas ne zamaram nadugo ali evo ukratko sta se desi: Po preporuci decijeg nefrologa iz Decije klinike u Skoplju ja resih da prekinem trudnocu. Ne mogu vam opisatu kako sam se tada osecala. Osecam moju bebu kako se mice u meni osecam da je ziva i ja treba da se odreknem nje,<
>I to zbog toga sto je kod nje dijagnosticirana Policisticna bu
ezna bolest. Zbog toga sto mi je deciji nefrolog rekao da to dete nema sanse da zivi sa takvim bu
ezima.<
>I tako moj se Jovan rodi nasilu. Lezala sam u bolnici 2 nedelje i sa 4 gela , 2 infuziske provokacije, i sa 4 inekcija PROSTIN M 15 ja se nasilu porodih.<
>Da ne kazem iscupasmo dete na silu da izadje.<
>ALi fala bogu JOVAN ispade veoma zilav sa porodjajnom tezinom 2400 i visinom 47 on nadmasi i one navreme rodjene. Ja nisam smela da vidim dete kad se rodi a zacuh njegov plac odma kad je izasao. Nemogu vam opisati moje psihicko stanje u tom trenutku.<
>A tek posle 12 dana kad je dete jos bilo zivo. Ja i moj muz odosmo na neonatologiju da vidimo to nase dete koje nije trebalo da prezivi koje nije imalo sanse za zivot.<
>A on mali JOVAN borac nad borcima. <
>Pobedi on sve nas. I ete sad smo hvala bogu do
o.<
>I sretni jer da kazem sve se zavrsi i dodje na svoje mesto.<
>Htela bih vam reci da definitivno nismo mi ljudi koji odlucujemo za sudbinu nekog drugog. Mi odlucismo da Jovan ne postoji a on eto ziv bio napuni 13 meseci 7 Aprila.<
>Imali smo problema sa nosicem, nije mogao da dise stalno je bio zatnut, ali kako je bio veci , taj problem ja manji, imali smo problema sa pupcanom kilom ali fala bogu i ona se delimicno povukla. Motoricki razvoj mu je kasnio i jos kasni bas za 2 meseca . Tacno onih 2 koji se rodio pre vremena. Malo mi je cudno jer stalno drzi glavi zabacanu prema nazad. Spusta je i dole ali vise voli da se zveri prema gore. Pitala sam puno doktora a oni kazu da je uzrok nedonosenost. HM. (nesto bas i nisam sigurna) Isto negde oko 3 meseca javila se i hernija ali eve vec 9 meseci nema je. Trcali smo po bolnici tada skoro svakog dana i svake noci kad mu se spusti hernija pa da je vrate na svoje mesto. Eto to je sve. Proverili smo i bu
ege ta famozna cista je na svom mestu. Bu
ezi su povecanog obima ali zasad normalno funkcioniraju. Kad ce bolest da se manifestira to niko nezna samo je taj famozni doktor iz decije klinike bio tako pametan pa je prevremena prognozirao.<
>Otad verovali ili ne vise nemam poverenja u nijednog doktora, za sve odlucujem sama. Normalo odes do doktora posavetujes se ali ipak na kraju odluka konacna je moja. Jer eto dokle me je donelo slepo verovanje lekarima.<
>Inace Jovan je super decko , jede sve, voli sada da stoji i da hoda uz pomoc nasu, nije jos prohodao sam.<
><
>POZDRAV I IZVINITE NA OVAKO DUGOM PISMU<
><
>MAJA<
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
><
> <i></i>
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: Namerni pobacaj

PostPostao/la Nađa » 14 tra 2003, 22:57

Majo draga, dusa me zaboljela dok sam ovo citala .<
>To sto si prezivjela je grozno. Ne mogu ni da zamislim koliko ti je tesko bilo. <
>A tvoj Jovan... On je malo cudo zivota. <
>Ja ne mogu da ti dam neki konkretan savjet ali ovdje ces naci puno divnih mama koje ce ti sigurno mnogo pomoci. Samo da ti pozelim veliku do
odoslicu. Nadja 21.08.2002. <
><
><i></i>
Avatar
Nađa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 322
Pridružen/a: 02 vel 2003, 11:16

Re: Namerni pobacaj

PostPostao/la nadicab » 15 tra 2003, 08:35

Maja, mi ti volimo čitati duge i zanimljive postove <
>A kako si došlo do našeg foruma?<
>A još si nam dužna opisati kako vam je izgledala svakodnevnica u prvim mjesecima i poslije? Imate li još djece? Planirate li ?<
>Jovanu Denis (16.05.2000.)<
><
><
><i></i>
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Namerni pobacaj

PostPostao/la Lidija » 15 tra 2003, 09:57

Majo..... ostala sam bez rijeci ........ <
><
>Ostani s nama, zna ovdje biti zanimljivo i sva sreca i do
o Jovanu !!!!! Ivica 9.8.90<
>Matko 13.5.96<i></i>
Avatar
Lidija
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1615
Pridružen/a: 13 tra 2001, 10:22
Lokacija: zg

Re: Namerni pobacaj

PostPostao/la LedinaMama » 15 tra 2003, 14:59

I ja sam ostala bez rijeci....<
><
> Jovanu.<
><
> Leda 24.12.2001.<i></i>
LedinaMama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 147
Pridružen/a: 22 sij 2003, 14:31

Re: Namerni pobacaj

PostPostao/la alexandra » 15 tra 2003, 15:29

ja sam jucer citala, pa sam citala muzu, i dugo razmisljala, jer vasa prica tjera na razmisljanje o stotinu stvari.<
>i bila bi strasna da nije ovako prekrasno zavrsila i zato vjerujte i dalje u svoje odluke, a nasem novom prijatelju Jovanu puse iz zagreba od nas troje <i></i>
ako treba, pišam crveno
Avatar
alexandra
idealni svjedok
 
Postovi: 12085
Pridružen/a: 26 srp 2002, 10:59

Jovan pozdravlja novo internet drustvo

PostPostao/la MAJA Skopje » 15 tra 2003, 15:42

http//c/Maja/pictures/Dejan/Slika 3" /><
><
>Hvala svima na do
odoslici.er=0 src="http://www.handykult.de/plaudersmilies.de/natur/flowerface.gif" />Sasvim slucajno sam naisla na ovaj sajt. I ucini mi se strasno zanimljivim. Sto i stvarno jeste.<
><
>Pozdravljam vas sve i od sada smo stalno sa vama. :loove <i></i>
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Podgorica pozdravlja Skoplje

PostPostao/la Podgoricanka » 15 tra 2003, 19:15

Veliki pozdrav i tola do
odoslica. <
>Moram ti reci da tvoja prica djeluje nevjerovatno. Mnogo razmisljam o tome sto vam se desilo od kada sam je procitala. Zaista nevjerovatno. Zivot je stvarno cudan i nepredvidiv. <
>Nadam se da se "vidimo" na Ja i moja obitelj. Znas vec, ono kao porodicna biografija... <
> David 01/10/2002<i></i>
slika
Avatar
Podgoricanka
Suzana Slinic
 
Postovi: 2388
Pridružen/a: 08 sij 2003, 19:08

Re: Podgorica pozdravlja Skoplje

PostPostao/la Many » 15 tra 2003, 19:23

do
odošla Majo,....ostala sam bez riječi i ja...<
><
>ostani s nama i dalje .....velika pusa za malog Jovana <
><
> Jasmina 22.01.1994<
>Dino 15.01.1995 <i></i>
Avatar
Many
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2481
Pridružen/a: 19 kol 2002, 22:41
Lokacija: Zagreb

Re: Podgorica pozdravlja Skoplje

PostPostao/la tajana » 15 tra 2003, 22:27

Majo, do
odošla..stvarno sam bez teksta <
>Lucija 17.8.1997 Anja 6.9.2000 <i></i>
tajana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 17 lis 2002, 21:56

Re: Namerni pobacaj

PostPostao/la anidra » 16 tra 2003, 01:05

Mislila sam da ti imaš policistične bu
ege,a ne sin.Ja sam saznala da ih imam tek s 25 godina i eto živa sam i još sam k tome i rodila s 31 god.<
>Unazad 7-8 godina imam i povišeni krvni tlak,no funkcija bu
ega je po nalazima u redu i ne osjećam tegobe vezane uz njih.Lijevi bu
eg je pun cisti (kao saće - ne mogu se ni iz
ojiti),a desni ima 4 ciste.S 5 godina sam imala bakterije u urinu koje sam liječila.Neznam da li je to bilo zbog policističnih bu
ega.Moj djed je imao policistične bu
ege,no doživio je 80 godina.<
> Moj nefrolog mi je rekao da su policistični bu
ezi progresivna (napredna) bolest,ali sa sporim napredovanjem.Što se tiče muškaraca,manifestacije bolesti se javljaju ranije nego kod žena,negdje oko 20-te godine života.Mogu se pojaviti simptomi kao što su - povišen tlak,bolovi u bu
ezima prilikom nazeba,povećanje cisti,...<
>Za ovu bolest nema lijeka (što ne znači da se jednog dana neće i pronaći).Postoji mogućnost da se ciste punktiraju kad se baš puno povećaju.Mora se dosta računa voditi o prehrani - po mogućnosti izbjegavati hranu s konzervansima,iznutrice,svinjetinu,suhomesnate proizvode - nemoj ovo shvatiti doslovno,ništa Jovanu neće faliti ako i pojede što od ovoga,ali ne treba pretjerivati.Piti DOSTA tekućine (preporuka je i inače za odrasle da se popije najmanje 2 litre tekućine dnevno - ne računajući unos kroz hranu).Izbjegavati svakako gazirana pića i koristiti što manje lijekova;npr. tablete protiv bolova (kad je mogoće).Također izbjegavati šumeće tablete.<
> Meni je jako puno pomogao čaj koji pravi jedan travar,čak su mi se i ciste smanjile što neki liječnici opovrgavaju da je to od čaja (prije toga su tvrdili da se ciste ne mogu smanjiti same od sebe).<
> Frapirana sam i neshvatljiva mi je preporuka dotičnog nefrologa, jer, evo, sve je moglo završiti drugačije i puno bolje što sad i sama znaš,no znaj da suosjećam s tobom radi sveg što ti se dogodilo.<
>Ako te bilo što interesira samo pucaj s pitanjima !<
>Možeš mi na E-mail poslati svoju adresu ili telefon radi osobnog kontakta.<
>A za uistinu velikog borca Jovana i <
> <i></i>
anidra
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 ožu 2003, 23:27

Hvala svima

PostPostao/la MAJA Skopje » 17 tra 2003, 11:25

Zahvajljujem svima na toplom prijemu. <
><
>Andira tebi sam poslala pismo e-mail.Jos pre da se ti javis na topic. Ajde molimte proveri. Pa i sama imam policiticne bu
ege. Znas da je to nasledno. Da nisam imala ja ne bi imao ni Jovan. Ja zasad nemam nikakvih problema sto se tice bu
ega. A bas me zainteresova taj tvoj travar. MOgla bih i ja da probam te travke.<
><
>Inace Jovan moj fala bogu do
o napreduje. Jede sve (malo restrikcije mu uvodim zbog proteina) ali ne daj boze da te vidi da nesto jedes odma otvara usta i on bi da proba <
><
><
>Jos jednom hvala svima na toplom prijemu i bicemo tu cesto sa vama. <
>Nego kako da ja prilozim Jovanovu fotografiju uz topic???? <i></i>
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

Re: Hvala svima

PostPostao/la anidra » 17 tra 2003, 21:35

Primila sam tvoj E-mail, ali nemam tvoj da bih ti odgovorila,napiši ga na topicu ili ga dodaj na public profile.<
>Prema mojim saznanjima o policističnim bu
ezima,ciste se mogu vidjeti odmah nakon poroda (čak i dok je beba u maternici) što je slučaj kod tvog Jovana.To ne znači da se bolest odmah tad i razvija.<
> Sara na svu sreću nije nasljedila policistične bu
ege,jer da je već bi se vidjele ciste. <i></i>
anidra
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 14 ožu 2003, 23:27

Re: Hvala svima

PostPostao/la Many » 17 tra 2003, 21:59

Majo probaj ovdje staviti slike i onda ih samo preneses u svoj kontrol centar....ako neznas kako odi na podforum pitanja...tamo je dosta toga objašnjeno,a uvjek se možeš o
atiti s nekim pitanjem...tamo su cure dosta
ze s odgovorima.. <
><
>www.babababies.com<
><
> Jasmina 22.01.1994<
>Dino 15.01.1995 <i></i>
Avatar
Many
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2481
Pridružen/a: 19 kol 2002, 22:41
Lokacija: Zagreb

NOVI CLAN

PostPostao/la MAJA Skopje » 04 stu 2003, 11:05

POZDRAVJAM SVE<
><
>NOVI CLAN IS SKOPLJA.<
>MOJ SIN IMA 13 MESECI I RODJEN JE KAKO NEDONOSCE U 32 NEDELJI TRUDNOCE. TEZINA PRI RODJENJU 2400GR.<
>VISINA 47CM.<
>OSOBITO BIH ZELELA DA MI SE ANDIRA JAVI <
><
>IMAM SLICAN PROBLEM. POLICISTICNI BUBREZI<
><
>POZDRAV<
>MAJA <
><
><
> <i></i>
Potrebna je jedna minuta da donesete odluku koja moze da vam promeni ostatak zivota, ali potreban je celi zivot da otkrijete dali je ta odluka bila pravi izbor.
Avatar
MAJA Skopje
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 730
Pridružen/a: 09 sij 2003, 16:26
Lokacija: Skopje, Macedonia

e i mi smo tu

PostPostao/la Mucko S » 19 srp 2006, 08:46

E mi smo oni sa foruma roda...od njih k vama!<
>Sasko se zovem i imao sam 1.5kg porodajna tezina 42 cm.<
>Ja sam majka sa hipotireozom i nasa diagnoza .hm spontani porodaj.(Praematurus)Ja mislim da je moja zlijezda to napravila iako nitko nije nista nikako zvanicno rekao.Eto porodaj je bio lagan u 7 i 55 min legla na box u 8 i 3 minuta izasao Sasko i mama ustala sa njega i odsetala u wc.Vodenjak mi je puknuo u 6 i 45 ,ali nikakvih bolova do 7 i 30 nisam imala.Mi smo u jednom manjem mjestu od Skopja 2 sata i Saska su uzeli to jutro ,(bez inkubatora) i odnijeli za Skopje zamotanog u pamuk i 3 pelene.Put je trajao 3 sata jer je guzva bila po gradu taj dan i ja ni sama neznam sama sebi objasniti kako je to djete ostalo zivo.Tada bas je bilo zima i nisu mene ni poveli ,jer kao nije bilo vremena za mene tako da sam ja bila u agoniji gotovo cio dan bez ijedne informacije o djetetu.Nedao Bog nikome ovako nesto...Sad nas muce drugi problemi nebih da duljim ,jer Sasko moze svaki cas da se probudi...a mama voli da bude prva stvar koju ce on ugledat kad otvori okice pa vas molimo da nam napisete kakve vjezbe i kako da ih radimo i koliko puta na dan ,priije nego se snademo za nekog fizijatra.Hvala mnogo ,veliki pozdrav svima <i></i>
Mucko S
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 19 srp 2006, 08:21


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.