Sada je: 05 svi 2024, 03:42.

Čime su hranjena vaša nedonoščad u bolnici?

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Čime su hranjena vaša nedonoščad u bolnici?

PostPostao/la margaritas » 20 tra 2006, 13:26

Nakon razgovorčića pod "prehranom Adaptiranim..", te iskustva moje prijateljice, uočih da se djeca s niskom porođajnom težinom hrane neprimjerenim formulama.<
> Npr, pod p221.ezboard.com/fmameibe...=398.topic<
>Quote:swenova mama:Pre hipp je prvo mlijeko koje se daje i koliko znam i jest namijenjeno nedonoscadi i prvim tjednima djetetova zivota. Cime bi ti hranila nedonoscad? Mojeg su sina u bolnici hranili prehippom, a rodjen je pet tjedana prerano. <
> Swnova Mama reče da joj je dijete hranjeno pre Hippom. To nije formula za nedonoščad. <
>Prijateljičino dijete je hranjeno Bebimilom 1 , a rođeno je 7 tjedana prerano! <
>Čime su hranjena vaša djeca? <i></i>
margaritas
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 11 sij 2003, 20:27

Re: Čime su hranjena vaša nedonoščad u bolnici?

PostPostao/la supermama » 20 tra 2006, 13:46

Quote:ja cu poluditi....previse je otislo ovo , pocinje malo vec djelovati svadjalacki ali sto je tu je u krajnjem slucaju svi mi zelimo najbolje svoj nasoj djeci.....ja sam rodila u 31 tjednu i nije da mi je bas krenulo mlijeko, ali posto sam igrom slucaja bila 300 km daleko od svog mjesta boravka mogla sam ostati u bolnici i izdajati se svaka tri sata...ne zelim pricati o tome ali
ojala sam svaku kap mlijeka i uspjevala nekakao nacjediti da ima za svaki o
ok, pa cak i za nocno hranjenje...ali su rekli da ma nema veze ako i ne uspijem oni ce mu dati prehipp, pa cak i kad smo izlazili iz bolnice savjetovali su u redu je to s dojenjem ali vama bas i ne nadolazi mlijeko pa dajte mu prehipp. i tako smo se borili i sisali i izdajali se i mlijeka je bilo sve manje i krenuli sve vise sa prehippom, i ostali na njemu do prve godine...a ja sam bila sigurna da je to do
o za moje djete, a vidis sada <
><
>super mi je samu sebe quotati...ali morala sam se prebaciti i vamo <i></i>
Avatar
supermama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 537
Pridružen/a: 17 pro 2005, 00:13
Lokacija: osijek

Re: Čime su hranjena vaša nedonoščad u bolnici?

PostPostao/la podocnjaci forever » 20 tra 2006, 21:02

...prvih par dana Bebimilom 1, nakon toga svakim danom sve više mojim mlijekom, nakon 15 dana iskljucivo mojim mlijekom, samo nocni o
ok i dalje Bebimil <
>... nisam uopce pojma tad imala ništa o nicemu, a kamoli o mlijecnim formulama... nit sam stigla o tome razmišljati... pa bože moj, valjd ce znati šta djetetu treba dok se ja oporavljam... ...sve to bila stihija - uz ipak puuun srece što je mlijeko ipak fino nadošlo i uspjelo ga hraniti 13 mjeseci... <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: Čime su hranjena vaša nedonoščad u bolnici?

PostPostao/la nina » 21 tra 2006, 18:01

...prvi dan prehippom...,a poslje sam se izdajala i po noći i po danu,sad još uvijek dojimo... <
><i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Čime su hranjena vaša nedonoščad u bolnici?

PostPostao/la marinna » 25 tra 2006, 17:46

koliko znam trebali bi dobivati prematil-kod nas ga papa većina nedonošćadi <i></i>
slika
Avatar
marinna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 vel 2006, 16:21

Re: Čime su hranjena vaša nedonoščad u bolnici?

PostPostao/la JiA » 11 svi 2006, 13:34

I tamo sam pisala, ali opet ću... Hranjeni su izdojenim ženinim mlijekom ( ne mojim ) i Humanom 0. <i></i>
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: &#200;ime su hranjena vaša nedonoš&#232;ad u bol

PostPostao/la SeniB7 » 11 svi 2006, 19:12

Ne znam koliko su se stvari od 99-te kad je rođen moj B (u 29-tom tjednu, 1600, 41cm) ali onda su bebice hranili izdojenim mlijekom koje su mijesali s Humanom. <i></i>
SeniB7
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 22 tra 2006, 14:05

Re: &#200;ime su hranjena vaša nedonoš&#232;ad u bol

PostPostao/la podocnjaci forever » 11 svi 2006, 20:37

..ovaj ja ne kužim ovo, Jia<
>Quote: Hranjeni su izdojenim ženinim mlijekom ( ne mojim )[/quote... mlijekom koje žene (stvarno nisam nikad cula za tu soluciju <i></i>
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: &#200;ime su hranjena vaša nedonoš&#232;ad u bol

PostPostao/la nina » 11 svi 2006, 21:24

...moja je mama mene teško dobila(prije 3 spontana u 3,4 i 4,5mj trudnoće)i samnom je ležala 9mj.u trbovlju,a kad sam se rodila spalili su joj nogu do kosti nekom lampom pa je tamo ostala još 1mj,i osim mene dojila još 2 druge bebe...<
>...u ri je postojao laktarij di su žene donosile svoje mlijeko koje su davali nedonoščadi i bolesnoj djeci,to se nažalost ukinulo zbog formule-tako su mi rekli jer sam zvala da pitam ako još se majčino mlijeko donosi i tako sam bacila mog mlijeka skoro punu onu ogromnu crnu vreću...<
>...al su reki da razmatraju da to ponovno uvedu... <i></i>
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

re

PostPostao/la Mima68 » 12 svi 2006, 22:15

Pa prica se da i u Petrovoj bolnici daju ili su davali bebama izdojeno mlijeko (svih zena) koje prokuhavaju radi mogucih virusa. Lea je na SD hranjena mojim izdojenim mlijekom i PreNanom. <i></i>
Mima68
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 54
Pridružen/a: 24 lip 2005, 08:24

Re: re

PostPostao/la koko mamac » 18 svi 2006, 00:10

moja je hranjena mojim mlijekom i bebimilom 0, za nedonoscad i djecu niske porodjajne tezine.. to bijase 2002, u vinogradskoj ema 29.10.1999.<
>dina 29.11.2002.<i>Edited by: koko mamac  at: 18/5/06 0:11<
></i>
koko mamac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 127
Pridružen/a: 29 lip 2004, 00:41

Re: re

PostPostao/la marinna » 31 svi 2006, 17:03

Quote:I tamo sam pisala, ali opet ću... Hranjeni su izdojenim ženinim mlijekom ( ne mojim ) i Humanom 0. <
>..ovo znam da rade u petrovoj..i sama sam bila zgrožena time,jer su i moju djecu tako hranili iako sam ja izdojila dovoljnu količinu za njih oboje oni su to mlijeko mješali sa mlijekom drugih mama...zatim prokuhavali i davali svoj djeci <
>..meni je to bilo strašno,ali nisam si mogla nikako pomoći..pogotovo kada sam vidjela da jedna mama izdaja ručno(ruke prije naravno nije oprala) u običnu jogurt čašu i da će se njeno mlijeko pomješati zajedno sa svim ostalim <
>..bilo je koma ne ponovilo se...<
>..na re
u se nedonošćad hrani majčinim mlijekom..a ako ga nema dovoljno nadohranjuje se mliječnom formulom koju propiše liječnik(prematil,alfare) <i></i>
slika
Avatar
marinna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 23 vel 2006, 16:21

Re: re

PostPostao/la Sandra028 » 01 lip 2006, 21:23

da,u petrovoj su to radili i kad sam ja rodila,i moja djeca su hranjena izdojenim mlijekom drugih mama,jer sam ja uspjela nesto,samo nesto izdojiti,nedovoljno za jedno dijete i jedan o
ok.mislim da su tada u petrovoj izdojeno mlijeko mijesali sa bebimilom 0,jer kad su nasa djeca pustana kuci,pedijatrica me odmah upoznala s tim da imam pravo na besplatan bebimil od grada jer su trojke <
>ovo za pranje ruku-ja moram priznati da nisam vidjela takvu sliku,kad sam dolazila na izdajanje-a morala sam,obavezno,pa i to malo sto sam imala,sve su mame i u onoj predprostoriji prale ruke,a i kad su usle u sobicu opet... Mihael, Paulina i Lorena - 03.01.2003."Un nino es un regalo de Dios"<i></i>
http://i267.photobucket.com/albums/ii29 ... no9pb5.jpg
+BRUNO, 10.05.2008.
"...Da te bar mogu poljubiti
Bez loših sjećanja na hladna proljeća
Bez slike stradanja
Što se baš na nas zalijepe..."
Avatar
Sandra028
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 265
Pridružen/a: 08 kol 2001, 21:49
Lokacija: Zagreb

Re: re

PostPostao/la Dobri andjeo » 02 lip 2006, 14:23

da, sandric ali zene po sobama se takoder izdajaju u te case i nitko ih ne kontrolira nama su rekli da je to mlijeko iskljucivo za nedonoscad, a da bebe s odjela hrane bebimilom, pa ipak mi je draze kaj su ima davali bebimil neg to tude mlijeko.. DOBRO SE DOBRIM VRACA!!!<i></i>
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: re

PostPostao/la ana33 » 25 srp 2006, 09:28

prehippom i mojim mlijekom <i></i>
ana33
 


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron