Sada je: 29 ožu 2024, 07:41.

Neurodermitis

Moderator/ica: direktorica svemira

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Schlatka » 14 ožu 2006, 16:07

objasnila sam ti to na testu tamo <i></i>
Take my advice. I don't use it anyway...
Avatar
Schlatka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 30 kol 2005, 13:31
Lokacija: Zagreb

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 14 ožu 2006, 16:33

rekla je žena ništa osim geokortona do prve kontrole. pa se ne usudim, da još u najboljoj namjeri nešto ne userem.<
><
>a ovo sa zobi ću pokušat. fala ti.<
><
>a za milumil.. nebi smio bit alergičan na to! to je mljeko na bazi majčinog mljeka, odnosno njegovog sastava. tako bar kažu. sva smo mljeka probali, jedino ovo oće jest. <i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la ninagk » 14 ožu 2006, 16:37

Ne moze nikako bit na bazi majcinog mlijeka . Pa sva adaptirana pokusavaju svojim sastavom biti sto slicnija sastavu majcinog mlijeka, al sva (odnosno vecina, neka su na bazi soje, a dal ima jos kakvih, ne znam) su na bazi kravljeg. <
><
>Kupanje u zobi ne moze stetiti, kao ni pijenje zelene magme. <i></i>
Covjeku zapravo nije potrebna Nobelova nagrada, vec ljubav. Sto mislite, kako se postaje Nobelovac? Putem zudnje za ljubavlju, eto kako. Ta je zudnja toliko snazna da covjek neprestano radi i naposlijetku dobije Nobelovu nagradu. To je utjesna nagrada. Vazna je ljubav.
Dr. George Wald, dobitnik Nobelove nagrade
ninagk
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 17 stu 2001, 20:13

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 14 ožu 2006, 16:40

<i>"izdere se do krvi a uopće nokte nema!!!!!!!!"</i><
>Luieva mama, u mojim prijasnjim postovima mozes procitati da sam ja svojoj maloj zasivala rukave na pidzamici, tako da se moze pocesati, a opet da se ne izgrebe nokticima.<
>Ako su ti vec nastale krastice i curi ti vodica iz njih, neka ti doktorica propise antibiotik (narancasta tekucina ) pa mazi s time da izlijecis sekundarnu infekciju nastalu grebanjem. A ND ce se smanjiti cim vise otklonis sve moguce uzrocnike iritacije. <i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Schlatka » 14 ožu 2006, 16:42

Ja ću baš probati sa zelenom magom, ali ću je ja piti, jer Vitek doji. <i></i>
Take my advice. I don't use it anyway...
Avatar
Schlatka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 30 kol 2005, 13:31
Lokacija: Zagreb

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 14 ožu 2006, 16:46

I ja sam je pila dok sam dojila i mislim da je i to, uz ostale stvari, pomoglo. A pijem je i sad kad vise ne dojim, jer inace imam problema s anemijom, pa mi zelena magma dosta popravi stanje krvne slike. <i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 15 ožu 2006, 11:14

ja ne dojim. a ovo je famozna ideja! zašit rukaviće! fala. <
><
><i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 15 ožu 2006, 14:31

evo da vas malo utjesim. Ovo je Lucija u fazi kad joj je bilo najgore.<
>i47.photobucket.com/album...2MJ326.jpg <
>i47.photobucket.com/album...2MJ319.jpg<
>Nakon sto sam primijenila sve metode opisane u mojim ranijim postovima, u roku od 10 dana stvari su pocele ici na bolje, a nakon mjesec dva dobili smo cisto lice:<
><
>Mame , drz' te se!<
>http://i47.photobucket.com/albums/f198/GIGIVRB/FRANILUCE.jpg<
> Evo promijenila slikice, mozda se sad vidi. <i>Edited by: GIGIVR  at: 16/3/06 14:26<
></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 16 ožu 2006, 00:05

Sorry, slikice mi bas ne idu, pa cim skuzim gdje grijesim, stavit cu vam opet. Glavno da vidite ovu gdje je vec sve proslo, za ohra
enje! FRAN IVAN 19.02.1996<
> LUCIJA 23.12.2003<
><i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 16 ožu 2006, 11:48

tnx gigi... tjesi me da ima nade.. <
><
><i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Schlatka » 16 ožu 2006, 17:10

Jao Lucija je stvarno loše izgledala, mislim dermatitis.<
>Sad je <i></i>
Take my advice. I don't use it anyway...
Avatar
Schlatka
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 194
Pridružen/a: 30 kol 2005, 13:31
Lokacija: Zagreb

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 16 ožu 2006, 22:39

vidim da si sredila sliku! bozek dragi, Lui tako izgleda svaka 4 dana.. valjda bu i on predivan ko tvoja Lucija ...<
><
>a reci jel joj se osjeti sat na kozi na licu sad kad je to proslo. jel ima grublju kozu ili tako nekaj? ja se bojim da ce mu od tog geokortona ostat hrapava koza. strasno je sad vec hrapava. i kad nema to po licu, kad se izcisti ostanu mu onak ko zute fleke. tocno vidis di je to bilo. <
>HANA 26.10.2000.<
>LUI 18.10.2005.<i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 17 ožu 2006, 11:33

Luciji je bio kruzic na licu do negdje godine dana. Posto sam je dojila do 10 mj, a ja bih tu i tamo pojela neko sr..e (npr. popila kakao u kaficu koji je s mlijekom iz tetrapaka) i ona bi odmah reagirala. Kad smo skroz presli na zdravu hranu, bilo mi je lakse kontrolirati sto joj dajem, a i lice joj se sasvim ocistilo.<
>Npr, jucer se igrala s balonom, stavila je u usta onaj kraj gdje se balon veze i mrdala glavom i to je bilo jaaako smijesno, ali nako 5 min su joj se usta zacrvenila i lagano natekla - od prasine na balonu!!! Tako da jos uvijek reagira, ali sve to skupa traje puuuno krace i reakcije su blaze. Eventualno neko crvenilo, ali od krastica ni traga. <
>Evo pogledaj i s 10 mjeseci je imala kruzic na licu:<
>i47.photobucket.com/album...2MJ527.jpg<
>i47.photobucket.com/album...2MJ515.jpg<
>i47.photobucket.com/album...2MJ363.jpg<
><
> FRAN IVAN 19.02.1996<
> LUCIJA 23.12.2003<
><i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 17 ožu 2006, 11:42

E, da, vidim da si me pitala da li joj je koza ostala grublja. Nije, uopce joj se nista ne vidi, ali ja nisam koristila Geokorton, niti ikakve lijekove, samo sam je mazala s Eucerinom i sada ju tu i tamo namazem s A -derma Exomega mlijekom. FRAN IVAN 19.02.1996<
> LUCIJA 23.12.2003<
><i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 19 ožu 2006, 17:19

nego, da vas pitam, jeste li dali djecu u vrtic sa godinu dana ili ste ipak pricekali? obzirom da nd, prasinu i plis po jaslicama? <
><
><
><
><i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 20 ožu 2006, 11:57

Mi ne mozemo u vrtic, kad nam smeta njihova hrana. Srecom imamo baka servis, pa se nekako snalazimo. Posto je jako drustvena, mislim da bi voljela ici u vrtic, pa cu je slijedece godine dati samo par sati na igranje, a doma ce jesti. FRAN IVAN 19.02.1996<
> LUCIJA 23.12.2003<
><i>Edited by: GIGIVR at: 20/3/06 10:58<
></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 21 ožu 2006, 11:17

vidis, to i mene muci. ja cu trazit produljenje.. pa ako mi ga odo
e do
o ako ne.. dat cu otkaz! bas me
iga. <
><
>nego, kupila sam PREGOMIN hranu, jer nije na prsima. jel koja od vas to imala? i zamislite.. to mi neuroperijatar kaze da postoji, a ne njegova ljecnica! veli da nije na bazi kravljeg mljeka i da ce mu sigurno biti bolje od toga!!!<
>istina bog, stavim malo natrena unutra, jer je fuuuuuuuuj prestrasno odvratan..al jede pomalo. danas smo uspjeli pojesti cak 110 ml <
><
><
><
><i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 21 ožu 2006, 11:54

JOOOOJ, NEMOJ NETREEN!! ON TI JE JAKO, JAKO NEZDRAV. RADJE SMEDJEG SECERA(AKO BAS MORAS).<
>POGLEDAJ MALO PO INTERNETU STO KAZU ZA NATREEN.<
>ASPARTAM SE NALAZI U UMJETNIM SLADILIMA:<
><
>www.glas-koncila.hr/ru
i...ws_ID=5806<
><
> NPR: http://www.dorway.com/badnews.html<
><
>NE BIH TE ZELJELA PLASITI, ALI NATREN JE STVARNO SHIT! FRAN IVAN 19.02.1996<
> LUCIJA 23.12.2003<
><i>Edited by: GIGIVR at: 21/3/06 11:12<
></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 21 ožu 2006, 14:55

ups...<
><
>fala.. budem sad probala bez icega. mozda bude htio <
><
><
><
><i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 21 ožu 2006, 15:34

Luieva mama, ne znam da li si pocela s dohranom. Jos malo pa mu mozes skuhati rizice na vodi (ja sam kuhala integralnu) i to smiksati sa stapom, pa probaj, mozda ce papati. Ja sam Luciji sladila sa rizinim sladom, a kasnije sa jecmenim. <
><i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 21 ožu 2006, 15:45

u ponedeljak idemo na salatu. rekli su do onda nista osim mljeka. ja se toplo nadam da ce mi reci sto mu NESMIJEM davat, pa da mogu napokon poceti sa dohranom. <
><
><
><
><i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 21 ožu 2006, 15:55

Ono sto ti ja mogu reci (pogledaj moje prijasnje postove) pazi da hrana bude organskog uzgoja. Posto si iz Zagreba, kupuj u Zrnu, oni zaista uzgajaju hranu bez pesticida i otrova. Ovo nije reklama, vec su mene spasili dok nisam posadila svoj vrt.<
>www.bio-zrno.hr/<
>Mozes pogledati u mojim prijasnjim napisima kako mi se Luce osula od jabuke s place, a a ksnije kad sam joj davala "ciste" jabuke nikad nista!<
> <
><i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la GIGIVR » 27 ožu 2006, 14:50

Luieva mama, sto su rekli na salati? Da li je Luiu bolje? <
><i></i>
GIGIVR
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 sij 2006, 14:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 01 tra 2006, 22:17

dobili smo krenu, alfoderm (?) i belobaza pomijesano. bolje mu je (od geokortona!) i puno se rjeđe desava upala. stalno smo vani, neznam koliko to pomaze. i dobili smo naputak sta nesmije jesti.<
><
>poceli smo sa dohranom i sad je nezasitan <
>stvarno voli rizine pahuljice <
> HANA 26.10.2000.<
>LUI 18.10.2005.<i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la sys02 » 01 tra 2006, 22:37

Evo još jedne mame koja se pridružuje klubu ND.<
>Moja malena sada ima 7 i pol mjeseci, od 4 i pol je dobila jedan lišaj na tjemenu na kojeg ja nisam o
aćala pažnju.Sa šest mjeseci kada sam krenula sa dohranom, inače ju dojim i samo povremeno sam joj davala Bebimil, krenulo je je po vratu. Nakon što sam joj uvela jabuku , rižu i krušku krenulo je. Zaustavila sam dohranu, znači još uvijek je na mom mlijeku, korigirala svoju ishranu (bez mlijeka i mliječnih proizvoda, salame, kolača,keksa, čokolade, citrusa itd), stanje je grozno. Lišajevi su sada na 30% tijela, ruke, leđa,vrat, o
azi i počele su nogice na pregibima. Ja sam kao dijete bila alergičar ali mi je sve prošlo u pubertetu, tako da nisam uopće razmišljala da bi se ovako nešto moglo desiti njoj. Probali Stelatopiju, Mustela Cold, ništa. Alergologica nam je sada dala da smirimo lišajeve Advantan kremu , prije sam ,dok ih bilo malo ,mazala Belodermom dva puta. Kako ju nisam htjela mazati korikost. kremama bolest si je uzela maha i sad sam u panici. Kupamao je u vodi, peremo robu sa deteržentom za alergičare, sušim u sušilici. Ona i dalje ne jede ništa osim mog mlijeka. Što dalje? Mi smo iz Rijeke, čekamo pregled u bolnici Kantrida, sve smo do sada obavljali privatno. Na testovima alergije nije pokazala ništa, jedino sklonost alergiji. Dobili smo uputnicu za Šalatu , ali tko zna kad će nas naručiti. Jedina sreća je što se malena ne svrbi. Imam gomilu pitanja za vas mame ,na žalost, stručnjake za ND. Ono što me trenutno muči , kako i kada krenuti sa dohranom. Kako napokon naći nešto što će zaustaviti ovu boleštinu. Malena je inače zahtjevnija bebe što znači da se noću budi svakih sat do dva, a po danu spava dva,tri puta po pola sata. Ostalo je na rukama. Ne stignem uvijek na intenet, ali cijenila bih svaki dobar savjet. Već sam kupila kapsule noćurka prije spominjane. Hvala unaprijed i sorry zbog dugog teksta.<
> <i></i>
sys02
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 01 tra 2006, 22:37

Re: Neurodermitis

PostPostao/la sys02 » 04 tra 2006, 18:26

Što baš nitko?<
>Da li bi mi Luieva mama mogla napisati što su joj preporučili u bolnici : sa čim krenuti dohranu, odnosno što ne jesti. Ovo mi je strašno važno jer mi sa skoro osam mjeseci još ne jedemo ništa osim mlijeka. <i></i>
sys02
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 01 tra 2006, 22:37

Re: Neurodermitis

PostPostao/la Luieva mama » 04 tra 2006, 21:22

sys bok.<
>rekli su pocet sa vocnim kasicama.<
>poslje uvest povrce.<
>pa zitarice.<
>pa meso.<
><
>s tim da ti je vaznije ono kaj NESMIJE jest:<
><
>citricno voce (ananas, mandarina, naranđa, limun) - znaci nista sto to sadrzi<
><
>jaja - nista sto sadrzi<
><
>mljeko i mljecne proizvode<
><
>mahune, grasak, jagode, borovnice, maline, kupine<
><
>to nesmije nikako<
>sve drugo smije<
>i samo ga hrani<
><
><
> HANA 26.10.2000.<
>LUI 18.10.2005.<i></i>
Luieva mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 13 ožu 2006, 17:25

Re: Neurodermitis

PostPostao/la ana » 04 tra 2006, 22:48

Sys,moj maleni ima 10 mjeseci i ima ND.<
>Dijagnozu je dobio s 5 mjeseci.Osim toga ima alergiju na kravlje mlijeko i na jos stosta .Ja ga jos uvijek dojim,pa je time situacija jos kompliciranija jer reagira na sve sto ja pojedem,a tesko mi je uopce naci vezu sta mu sve smeta.<
>Dohranu smo poceli sa 6 mjeseci i to jako polako i oprezno sto bi svakome preporucila.<
>Prvo je to bila jabuka,pa banana,pa kruska(reagirao grcevima i povracanjem,otad mu vise ne dajem niti ju ja jedem),marelica,mrkva,tikvica,korabica,blitva,spinat,krumpir,
okula,cvjetaca,od zitarica kukuruz i riza.S 8 mjeseci smo uveli i ostale zitarice.Sve je to bilo po kalendaru dohrane i jedna po jedna namirnica po 5 -7 dana.<
>Meso je probao sa 8 ,5 mjeseci ,bijelo meso piletine i puretine.<
>Ribu nismo niti necemo do daljnjeg,kao niti jaja jer su jaki alergeni ,pa necu niti pokusavati.<
><
>Ja isto jako pazim na svoju prehranu i u principu jedem iste namirnice kao i on,malo prosireno.Jako pazim na konzervans jer mu jako smeta.<
><
>To ti je ukratko,ako imas pitanja pitaj,rado cu ti pomoci savjetom.<
>I da,uz sav oprez i paznju oko prehrane ne sjecam se razdoblja da mu je bilo ok,ima dana kad je samo bolje ,ali ne i do
o. <
><
>edit:<
>i ja pijem kapsule ulja nocurka i popravile su mu kvalitetu kozee u smislu da je meksa i na zdravim mjestima njeznija .Trenutno ga mazem nocurkovim intenzivnim pomazom i Linola mlijekom.Isprobala sam sve i svasta i nista to ne utjece na njegove plikove u smislu da se povuku ,kremice mu samo malo hidratiziraju kozu. <
>I Maro je jako zahtjevna beba,dosta je na rukama,a o visenju na cici da ne pricam.Noci su nam postale podnosljivije sad unazad mozda mjesec dana,ali isto nije pravilo.Dugo se budio svakih sat vremena,sad je bolje.Kuc,kuc.<
>I da, njega svrbi,najvise nogice i lice,odnosno celo.Nocas se izgrebao do krvi po celu.Za takve epizode svrbeza imamo kremu Parfenac.Nije kortikosteroidna jer ja ne zelim koristiti kortizone.<
>Uskoro idem s njim homeopatu,pa ce vidjeti kako cemo dalje.<
> <
>ROKO 05.08.2001.<
>MARO 04.06.2005.<
><i>Edited by: ana  at: 4/4/06 22:57<
></i>
ana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 04 lis 2001, 09:34

Re: Neurodermitis

PostPostao/la sys02 » 05 tra 2006, 18:40

Hvala vam drage mame.<
>Od kada sam pročitala sve ove postove o atopijskom dermatisu i javila se na forum kod nas je nastupilo poboljšanje. Nadam se da nije kratkog daha. Ne znam da li je to zasluga proljeća, ulja noćurka ili krema ali samo neka potraje.<
>Mi smo dohranu započeli isto po tablici, krenuli sa domaćom nešpricanom jabukom a kako nisam imala domaće kruške jela je kupovne kruške ili gotove kašice i desila se reakcija, napravili smo pauzu pa ponovo jabuka ,riža pa onda kupovna mrkva i opet reakcija. Iz toga se da zaključiti da je problem vjerojatno u onome čime tretiraju biljke ili konzervansi iz gotove hrane. Ja sam izbacila sve industrijsko iz prehrane što je rezultiralo gubitkom težine kod mene ( što je jedino lijepo u svemu ovome). I kad sam postala stvarno očajna nakon pet tjedana, tj. prekjučer je nastupilo poboljšanje.<
>I sad kako naći bilo što organski uzgojeno u ovo doba godine? I još u Rijeci. Dojit ću ju do osnovne škole ako budemo čekali da nešto izraste u vrtu. <
>Dobili smo Neocate mlijeko za slučaj nužde ali to je nešto grozno. Gore od mišomora. <
>Hvala još jednom na informacijama .Uskoro i ja idem kod alternativca pa vam javim ako saznam nešto pametno.<
>Pozdrav.<
> <i></i>
sys02
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 01 tra 2006, 22:37

Re: Neurodermitis

PostPostao/la ana » 05 tra 2006, 22:48

Super da je malenoj bolje.Nadam se da ce potrajati.Javljaj se da cujemo kako vam ide. <
>ROKO 05.08.2001.<
>MARO 04.06.2005.<
><i></i>
ana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 04 lis 2001, 09:34

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron