Sada je: 28 ožu 2024, 10:59.

Pelenski osip??!

Moderator/ica: direktorica svemira

Pelenski osip

PostPostao/la Goga » 26 lip 2001, 14:49

Neki dan sam čula da je kod "teškog oblika" pelenskog osipa, nekada pomagalo čisto jestivo ulje!?<
>I to kad su već rane bile i kad ništa ništa drugo nije pomagalo.<
><
> <i></i>
Goga
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 14 sij 2001, 00:29

Re: Pelenski osip

PostPostao/la VanjaT » 06 srp 2001, 17:29

Mojoj bebi je pedijatrica prepisala kremicu Elocom. Ona je pomogla, ali je sve to dugo trajalo. Skoro 2,5 tjedna. <
>Ima par dana kako smo to izliječili, a mislila sam da nikad neće proći.<
> <i></i>
VanjaT
 

Re: Pelenski osip

PostPostao/la Sandra30 » 06 srp 2001, 18:52

Ja sam cula za maslinovo ulje ili crveni caj.<
>A osobno mislim da je luftanje najbolje i to sam naveliko primjenjivala iako nam osip nikada nije bio neki problem. Ili mozda bas zato nije bio. <i>Edited by: Sandra30 at: 7/6/01 8:28:59 pm<
></i>
Sandra30
 

Re: Pelenski osip

PostPostao/la Karlinamama » 09 lip 2005, 08:51

Ja toplo preporučam nevenovu kremu. Nama turbo pomogla prošli tjedan, kad ni jedna druga nije! <
>Karla, 13.07.2004.<i></i>
Karla, 13.07.2004.
Lora, 29.09.2009.
Avatar
Karlinamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 13 ožu 2005, 22:31

Re: Pelenski osip

PostPostao/la Bubidea » 16 lip 2005, 11:20

Elocom je kortiko krema, oprezno s njom, ja je ne bih ni u kojem slučaju primjenjivala, pokušala bih na sve dr. načine. BRUNO 28.01.99.<i></i>
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Pelenski osip

PostPostao/la Katica Mlakar » 21 vel 2007, 00:05

Pa drage mame sigurmo su bar neke od vas imale iskustva da vaše dete ima pelenski osip.Ovde iznesite svoja iskustva,rešenja pelenskog osipa ili pitajte za pomoć.
Deca su naše najveće blago.
Katica Mlakar
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 18 vel 2007, 00:53
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Maslacak » 21 vel 2007, 14:48

Pisalo se vec o tome! http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=24467

Nama je pomogao bjelanjak!
19.10.2004. J. umjetnik
23.06.2007. A. matematicar
04.04.2010. M. u sredini
22.04.2014. D.
Avatar
Maslacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2746
Pridružen/a: 05 srp 2004, 02:47
Lokacija: Pod nekim sretnim zvijezdama

PostPostao/la Katica Mlakar » 21 vel 2007, 22:32

Ja sam svog Milutina dugo kupala ujutro i naveče u toploj kupki sa dve kapi lavandinog ulja jer ono umiruje i potiče rast novih kožnih ćelija.I to mi je pomoglo.Pročitala sam to kad sam pretraživala literaturu o zdravlju.
Deca su naše najveće blago.
Katica Mlakar
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 18 vel 2007, 00:53
Lokacija: Beograd

PostPostao/la mama ela » 19 tra 2007, 10:18

nama je dermatolog bila sa starijom rekla da uzmemo Cu-Zn kremu i proslo je za 2 dana ali krema ne ide na recept, kosta oko 140kn a kad se otvori onda traje samo 6mj. sigurno je dobra jer smo je sad koristili za moju bebu-na licu je imala upalu zlijezda lojnica i to uz dermowas sapun-35kn u ljekarni al se isplati. sa bebom nemamo pelenskog osipsa jer sam kupila platnene pelene nakon 15 dana i koristenja libera jer se poceo javljat osip pa smo odmah reagirali , kupili platnene i to smib-ove i za dan se osip povukao. eto sad sam svasta napisala nadam se da je od koristi. :bye
Bea 11.10.2003.
Mirjam 21.02.2007.
mama ela
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 05 sij 2006, 00:06
Lokacija: nit na nebu nit na zemlji

re

PostPostao/la Mel001 » 21 tra 2007, 22:54

prošli tjedan sam baš muku mučila s tim, uopće mi nije jasno kako se zajela guza. Kažu da može biti i od hrane. Iako je loše izgledalo, brzo je prošlo; stavljala sam obloge čaja od hrastove kore, žutu Babylove kremu i Pavlovićevu. A na guzu ispod pelene bi najprije stavila pamučnu gazicu.
M. travanj 2002. & D. ožujak 2006.
Avatar
Mel001
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 02:00

PostPostao/la mackamama » 23 tra 2007, 00:33

:bum Nikako , ali baš nikako nemoj dijete mazati sa nikakvim kortikosteroidima ako ne želiš unaprijed unakaziti dijete. Onaj tko ti je to dao bi li i svoje dijete mazao s tim. DIJETE TREBA KOD SVAKOG MIJENJANJA PELENE OPRATI ILI U TOPLOJ VODI (OSIM AKO STE NEGDJE VANI POSLUŽIT ĆE MARAMICE) - NIKAKO NE SMIJETE STALNO KORISTITI MARAMICE ZA HIGIJENU JER PARFEMI KOJIM SU AMA BAŠ SVAKE NATOPLJENE IAKO NA NJIMA TO NE PIŠE, ZATVARAJU PORE NA KOŽI.
UKOLIKO JE DOŠLO DO TEŽEG GLJIVIĆNOG UPALJENJA KOŽE(A PLENSKI OSIP JE NIŠTA DRUGO NEGO UPRAVO TO), A TO SE VIDI JER SE STVARAJU MALI MJEHURIĆI PUNI VODE --- MAZATI SA PLIMYCOL KREMOM DOK NE PROĐE JER JEDINO ONA DOBRO DIJELUJE A NE ŠTETI DJETETU.

DA DOBRO PIŠE PLIMYCOL KREMA KOJU MOŽETE I BEZ RECEPTA KUPITI U LJEKARNAMA.

NAKON TOGA NIŠTA TAKO DOBRO NE ODRŽAVA KOŽU ČISTOM KAO GAVEZ MAST OD BIOFARMA KOJI IMA ZA KUPITI I U DM-u I U KOZMU I U BILO KOJOJ DRUGOJ BILJNOJ LJEKARNI. KOŠTA OKO 37 KUNA ( OSTALI PROIZVOĐAČI CIJENE 70 KN)

SVE OSTALE KREME OD NIVEA BABY, PENATEN, PAVLOVIĆEVE I DR. UBRZO ZASITE KOŽU I ONA PONOVNO BUKNE POD UTJECAJEM AMONIJAKA IZ URINA. JER SE CANDIDA AMONIJAKOM HRANI.

Ne samo da mi struka nalaže da ovo napišem, nego i smo došli iz bolnice sa vrlo teškim oblikom gljivičnog upaljenja kojim smo samo tako riješili.
Pobijesnim kada se određeni broj pedijatara lako lati kortikosteroida koje ne bi davali ni svojoj djeci, a još je žalosnije što nam djeca iz bolnica zbog loše higijene takva dolaze kući.
Avatar
mackamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 01 ožu 2007, 15:39
Lokacija: osijek

PostPostao/la mel » 03 svi 2007, 14:04

slazem se 100% sa postom iznad mojeg!

Jos moja preporuka, oboljelo podrucje oprati s cajem od kadulje (bez secera naravno) pa posusiti - ako nije prehladno najbolje na zraku!
Onda ako ne pomogne plimycol, pokusajte s rojazol kremom - nama je bila jako dobra!

Jako je dobar sprej: ALOE FIRST SPRAY od Forever Living, cijena oko 180kn (ali ogromna boca) !!

Pa od masti nama se pokazala jako dobrom MARSICEVA MAST (ima u Sloveniji, biljna mast .... jako dobra, cca 50kn kutijica), moze direktno na sluznicu... ma super je!

Onda, ako je candida (a vjerovatno je) paziti na prehranu djeteta, nikako ne slatkisi, ne banana, ne bijelo brasno, ne citricno voce, ne med.... ima bas prehrana protiv candide !!! Jer nama je bio problem i 'iznutra' :shock: !!

I naravno, ako je jos u pelenama - onda platnene!
Nama je to sve pomoglo!

I mazati s kremom protiv gljivica jos barem 7dana od kada se simptomi povuku!
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mel » 03 svi 2007, 14:10

lavandino ulje je jako dobro i kako je navela 'Katica Mlakar' super za kupke...

Ali cajevac - mislim na etericno cisto ulje cajevca je odlican protiv gljivica i nije opasan za kozu! Preporuka 'Aromatica' etericna ulja ... super su i cijena je ok!

Ja sam znala Eleni nakapati par kapi cajevca na pelenu (tocnije na ulozak od platnene pelene) i nije bilo nikakvih negativnih reakcija!
Pokazalo se dobrim! :cool

Ma sve je bolje nego li kortikosteroidi! Nama su ih isto preporucili ali nismo koristili :roll:
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mackamama » 03 svi 2007, 21:37

Nema ništa gore kada se počne pretjerivati sa teškom terapijom na samom početku a da se nije ništa drugo i puno blaže probalo.

Ima tako krasnih pripravaka na biljnoj bazi koja su puno učinkovitija nego kemijski pripravci na koje se danas gotovo svaki liječnik oslanja. Da nije bilo prirodne medicine nekada i homeopatskih pripravaka, danas ni nebi bilo moderne farmakologije.

Može se napraviti krema danas i od vrečice čaja kamilice i malo svinjske masti. Nemojte me mame u čudu čitati ali svinjska mast je temeljna tj. bazna mast za sve kreme, samo što se danas vazelin kemijski vadi iz životinjsske masti pa se stavlja kao baza u kreme. Ako nemate svinjske masti, ima za kupiti čisti vazelin u DM-u. Treba ga samo ugrijati da se otopi, u njega staviti suhu kamilicu ili bilo koju drugu biljku ili ulje (ovisno za šta se koristi) u lagano kuhati dok ne zavrije - procijediti ili ne kako više volite i ostaviti da se stisne.

Ja sama pravim kremu od čistog vazelina i nevenovog ulja i time mažem dijete. Nekada sam radila od svinjske masti, ali ona sa brzo užegne ako se ne potroši brzo, a i klanje je davno prošlo.
Avatar
mackamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 01 ožu 2007, 15:39
Lokacija: osijek

PostPostao/la mel » 07 svi 2007, 11:16

hmm... ta home made kremica na bazi vazelina, koliko to traje?
Mislim kad to 'skuvas' i negdje 'izlijes', di to drzis i koliko dugo?
Jel' mora biti u frizideru?

I... ja se nakon tusiranja obavezno mazem (u zadnje vrijeme bebi uljem) ali zanima me ako bih htjela se mazati tako necime, kako to napraviti da ne bude jako gusto, mislim kakva je konzistencija?
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mackamama » 07 svi 2007, 23:43

Ja kupujem čisti vazelin u DM-u ( ne parfumirani) i u njega stavljam nevenovo ulje. Ide 25 - 50 kapi, zapravo dok ne dobije baš-baš žutu boju ( ne blijedo žutu). Npr. na 150 ml. vazelina - 35 kapi ulja. Ne mora ti stajati u frižideru jer niti jedno niti drugo nije kvarljivo tj. ne užegne se kao čista mast. Ja volim kada se dobro razmazuje, ali može se držati na hladnom. Ne mora se ulje staviti u vazelin, može i u neku kremu za tijelo. Ja npr. uzimam i Solea kremu jer u njoj ima jako puno lanolina koji je dobar za suhu kožu.

:babby Bebača se može mazati sa svim baznim uljima koja miješaš sa kremom ili vazelinom. Jedino ako praviš neki mišung za masaže u koji ide određeno eterično ulje ( naravno u određenom omjeru) , onda to ne ide na bebača.
Avatar
mackamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 01 ožu 2007, 15:39
Lokacija: osijek

PostPostao/la mackamama » 07 svi 2007, 23:55

Evo jedan recept za tebe da imaš najbolju boju na moru. Niti jedna skupa krema ti neće dati prekrasnu brončanu boju kao ovaj mišung. Uzmi 1/2 L maslinovog ulja, u njega naribaj mrkvu, iscjedi sok jednog limuna i stavi jedan zeleni orah. Drži to 14 dana i procijedi. Maži se s tim na još mokru kožu kada izađeš iz mora i garantiram ti da je rezultat vidljiv već isti dan. Samo pazi ako si osjetljive kože na sunce da ne bi izgorila. Čak djeluje u hladu. Ako si kojim slučajem plavuša, maži kosu i mislit će da si sa Islanda.
Avatar
mackamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 01 ožu 2007, 15:39
Lokacija: osijek

PostPostao/la mel » 08 svi 2007, 11:23

hvala...
a, sto se tamnjenja tice... eee... ja spadam u onu kategoriju koja odmah izgori, nisam plavusa ali sam svijetle puti (svijetlosmedja kosa) i mazem se cijelo ljeto sa kremama zastitnog faktora min. 25-30, i to ne samo kad idem na plazu, vec u setnju ili bilo kamo po suncu...

mozda zvuci previse protektivno, ali imala sam prije 2god. jednu epizodu s mogucom dijagnozom 'maligni melanom'. Madez su odstranili, ali sve je bilo ok... :mrgreen: i od tada... pazim!
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mackamama » 08 svi 2007, 18:10

Moram ti reći da sam i ja ne svijetle puti već bijele. MM me zafrkava pa kaže da svi stavljaju naočale za varenje kada se ja skinem. Interesantno je da sa svim kremama izgorim dobrano, ali kada se sam se s tim počela mazati nisam niti izgorila a niti me je koža zatezala kako zna biti. E sad što se tiće mladeža, da to je malo nezgodno pogotovo kada si osjetljiva. Ali i tome npr. ima lijeka za one mladeže koji sa jako izraženi, crni i nepravilnog oblika ( a oni spadaju u rizičnu grupu) je da ih samo namažeš penaten guznom (onom masnom)kremom. Jer interesantno je da baš ona ima cinkovog oksida koji štiti od UVB i UVA sunčevih zraka. Inače cinkov oksid se upotrebljava za premazivanje sunčanih naočala za zaštitu očiju od sunca.
Avatar
mackamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 01 ožu 2007, 15:39
Lokacija: osijek

PostPostao/la mel » 09 svi 2007, 08:05

i opet: mackmama ti si genijeee....
:3srca

kazes krema sa ZnO :cool .. hm, pa to barem nije problem!
imam nazalost jos jedan problematicini madez (potencijalni problem),
koji mi nisu htjeli odstraniti bez potrebe... :|
Pa, eto hvala!

A, sto se tice puti... mene MM zove: bijeli kit, hihihihi... kaze da sam ko' bijela psina u moru i na plazi :mrgreen: ... i da ce se sunce reflektirati od moje koze, ....... :dj
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mackamama » 09 svi 2007, 18:25

Mi smo ovdje malo skrenuli sa teme pelenskog osipa, za suhu kožu bi trebalo otvoriti posebnu temu jer ima tako puno krasnih prirodnih recepata koji su uveliko bolji od kupovnih skupih proizvoda.
Imam ja još jedan recept za tebe jer imaš svijetlu put, a i on dobro pali. Uzimaj svježi sok od mrkve i to 5 dcl soka dnevno tijekom 3 tjedna , uz pauzu od 2 tjedna. I to možeš početi sada pa sve do mora i koža će ti poprimiti blago smeđu boju. Naravno jer je mrkva bogata karotinom koji pojačava reakciju melanina( a s time i djeluje kao zaštita za mladeže)
Avatar
mackamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 01 ožu 2007, 15:39
Lokacija: osijek

PostPostao/la mackamama » 09 svi 2007, 20:12

Jedna mala informacija zašto je mrkva narančasta - to je zbog karotina,a kojeg ganema niti u jednom povrću u tolikoj količini. Karotin je tvar iz koje nastaje vitamin A ali nije vitamjin A, već žuta boja ili provitamin A, koji tek u tijelu prelazi u vitamin A. Što je boja korijena mrkve izrazitije narančasta, to je sadržaj karotina veći. Naravno da i velika količina karotina daje koži lagano žutu boju ( a to se dešava ako stvarno velike količine mrkve unosiš u organizam ) zato se pravi pauza od 2 tjedna da se organizam malo odmori i pročisti od viška. :oops:
Avatar
mackamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 01 ožu 2007, 15:39
Lokacija: osijek

PostPostao/la mel » 10 svi 2007, 08:12

:dj
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la Pepeljuga » 07 lip 2007, 14:35

ja sam kod osipa koristim royazol kremu a svakodnevno za mazanje guze desitin i zadovoljna sam .
Avatar
Pepeljuga
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 47
Pridružen/a: 24 ožu 2007, 10:04

PostPostao/la Djeni » 07 lip 2007, 22:55

Kantarionovo ulje. Isto tako mi je super kad je mazem maslinovim uljem, to mi je rekla moja prija doc, jer je i ona mazala svoje dijete maslinovim uljem.
Lamia 18.09.1997
Lana 27.08.2003.
Leila 18.08.2009
Avatar
Djeni
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 696
Pridružen/a: 27 ožu 2004, 19:00
Lokacija: DUBROVNIK

PostPostao/la mel » 12 lip 2007, 13:40

hihii... i napravila mi mama ulje za suncanje!
No da ne duljim.. radila po 'mackamama receptu' i moram priznati da djeluje!

Ali moram priznati da sam malo i izgorila, ali malo!
ali vec se kupam od sredina travnja, ali sam se mazala kremom sa spf 20,
pa sam s ovom mjesavinom ipak isla na plazu prvi dan iza 16:30, pa potom drugi dan iza 15h!
No ... , kako god sad imam jako dobru boju, da ne kazem fantasticnu, a tek je pocetak ljeta!

Dakle proporucam,
samo definitivno za pocetak klonite se sunca - mozda bolje u neki hlad barem prvi dan, jer ova mjesavina je ko' magnet za sunceve zrake!!

Imam osjecaj da su se sve zrake Kvarnera slomile na meni :mrgreen:

I SKORO SAM ZABORAVILA: HVALA MACKAMAMA !!!
:3srca
mel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 24 lis 2006, 12:10
Lokacija: Rijeka

Pelenski osip??!

PostPostao/la vragec » 25 kol 2007, 21:31

Drage moje molim pomoc,

Lari se prije par dana na preponi kod pise pojavio pristic, nisam obracala veliku paznju na to, no nakon par dana su dosli jos tri-cetri, pocela sam mazati sa ribljom masti i danas je bio drugi dan, medjutim sada su oni jako crveni i kao da su ogrebani.
Dali je to uopce pelenski osip :dunno jer do sada nisam imala nikave probleme sa slicnime i sa cime da mazem.
Imam domace nevenove masti doma, mogu li sa njom?
I da napomenem koristimo platnene pelene.

HVALA puno :kiss
Avatar
vragec
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 05 svi 2006, 16:02
Lokacija: Zabreg

PostPostao/la vragec » 26 kol 2007, 13:09

Pa zar nikoga nema :conf
Avatar
vragec
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 05 svi 2006, 16:02
Lokacija: Zabreg

PostPostao/la VIPmama » 27 kol 2007, 07:59

Ja mislim da nevenova ne može škoditi, a ako se ne povuče, odi pedijatru
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

PostPostao/la Miki » 27 kol 2007, 08:21

N sa svakim novim zubićem i sa svakim antibiotikom dobije grozan pelenski osip :dunno i čini mi se da najbolje pomaže baby puder, a da od svih masti (isprobali smo svašta) stanje bude samo još gore :dunno

e da, kad se pojavi pelenski osip, ne koristimo vlažne maramice jer je jako peku i pogoršavaju stanje, nego samo ispiremo vodom, a i za van nosimo one DM-ove vatice za guzu (stoje kraj vlažnih maramica) i bočicu obične vode za navlažit te vatice

kad je osip baš jak (kod antibiotika su nam se 2 puta napravile baš ranice :shock: ), ostavljala sam je samo u platnenoj (tetra) peleni, ispod nje bi stavila onu nepromočivu podlogu, ručnik i tetra pelenu (onda još nije ni sjedila pa je to bilo moguće)

s puderom nam prođe za otprilike 2 dana ;-)
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2164
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.