Sada je: 04 svi 2024, 06:34.

bljuckanje, mililitri, razmak između obroka...

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

Re: bljuckanje, mililitri, razmak između obroka...

PostPostao/la mamashnita od noje » 16 stu 2005, 14:32

Eh, da , zaboravih dodati da N. jede 150 ml minimalno, a 180 ml najviše po o
oku. prema kutiji bi trebao 180 ali mu ja to vrlo često smanjim na 150 radi bljuckannja. a prema kutiji bi za dva tjedna trebao prijeći na 210... pa nema teorije! <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: bljuckanje, mililitri, razmak između obroka...

PostPostao/la mirbi » 16 stu 2005, 15:57

Mamanoja, Rea je mlađa od Noe dva tjedna, pa bi trebaki biti slični po hranjenju. To što na kutiji piše, to su samo neki osnovni parametri. <
><
>Rea je već nepunih mjesec dana pila 130 ml, pa je onda stala, pa je opet počela jako puno jesti, pa je opet stala... Tako već nekoliko puta. Evo sad mi je pojela 185ml i to do zadnje kapi. Pojela bi da je bilo još, ali neka je sada na tome.<
><
>Relativno je koliko koja beba jede, a u njenom slučaju, spavanje puno znači. Ona dosta spava i tako da joj se to što pojede fino primi. Moja Sara je malo jela i još manje spavala, tako da je uvijek bila mršavica. <
><
>BTW, od svih mojih kolegica iz rodilišta, moja beba jede najmanje... <i></i>
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Kako nas hranjenje može izluditi x3

PostPostao/la PatiP » 17 stu 2005, 12:08

Mi za papanje imamo Aventovu dudicu sa tri male rupice, sa onom sa dvije se strašno mučila. Sad smo na 180ml hrane-držimo se onoga što piše na kutiji i jedva ju nahranimo 4 puta. Tj, mogla bi zaspat i nakon 3 o
oka ali ju budimo i dajemo joj 4.ti, i spava nam cijelu noć, recimo od 21, 21.30 do 7h ujutro. <i></i>
PatiP
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 08 stu 2005, 16:34

Re: Kako nas hranjenje može izluditi x3

PostPostao/la mamashnita od noje » 17 stu 2005, 12:22

Pati, što se tiče o
oka- potpisujem! jede iste mililitre i ponekad mu također taj 4. o
ok jedva utrpamo! a nije mršava i mala beba, baš suprotno! i sad nas uvjeravaju kako mora jesti 5. o
ok... hau jes nou! a koju hranu jede tvoja ema? mi smo na NAN-u pa bismo uskoro trebali prijeći na 210 ml što mi se čini totalni sience fiction! <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la mala princeza » 17 stu 2005, 20:44

I mi smo na zalost na adaptiranom mlijeku. Nakon vise od dvadeset dana pokusavanja dojena, izdajanja i kojekakvih drugih muka odlucila sam se za Hipp pre a sad vec koristimo Hipp 1.<
>Mojoj princezi je vec 47 dana i lijepo napredujemo.<
>Interesira me da li mogu spravljeno mlijeko drzati 10-20 minuta u grijacu na jednakoj temperaturi ili mozda u onoj kao termos boci od stiropora koja odrzava temperaturu. Naime, cesto bacam mlijeko jer princeza nekada zaspe a ja napravila Hipp ili pojede 20-40ml i ostatak bacam cim se ohladi.<
> <i></i>
Avatar
mala princeza
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 05 sij 2004, 15:28

Re:

PostPostao/la mirbi » 17 stu 2005, 21:36

Mi koristimo Bebimil i sjećam se da je prije pet godina na kutiji pisalo da se napravljeno mlijeko mora iskoristiti u roku od sat i pol. Sada to više ne piše, ali ja se i sada toga držim. Ako u tom roku ne pojede, onda prolijem.<
><
> <i></i>
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 17 stu 2005, 22:07

ja nekako nisam davala n. mlijeko koje bi stajalo na sobnoj temp. duže od pola sata, odnosno u frižideru sat vremena. ali kao što je moja prethodnica napisala, vjerojatno ti piše na kutiji. <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la mamaizsplita » 18 stu 2005, 00:01

eli, upucat cu se majke mi !!!! imam blagi osjecaj da je moja malena na tragu tvoje sestre ! po opisu nasih hranjenja nedavno si na dojenju natuknula 'slucaj' tvoje sestre i tad sam bila sretna sto nisi napisala sve do kraja, slutila sam da izgleda ovako <
><
>mamanoja - nebih ti pametovala kao i sestra ipak moja prijateljica je imala 'slican' slucaj sa malenom - bujala je prvih nekoliko mjeseci, a onda od 6 - 8 mj, u tri mjeseca dobila svega 600 g. beba ni tada nije izgledala nimalo mrsavo, da je nastavila napredovati istim tempom bila bi vjerojatno predebela ! <
>ona je isto bila na cetiri o
oka. slabije napredovanje je kod njih zapocelo kad je pocela dohrana - cetiri o
oka su tada bila definitivno premalo. iako je bebica izgledala sasvim zadovoljno, ipak je nakon toga uvela jos jedan popodnevni o
ok.<
>njen stariji klinac je isto bio uvijek na cetiri o
oka, ali on je uvijek do
o napredovao . <i></i>
mamaizsplita
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 49
Pridružen/a: 13 pro 2002, 13:12

Re:

PostPostao/la eli » 18 stu 2005, 00:17

mis, bez panike. ekstremni slučajevi su rijetki. nadam se da će tvoja pomalo prihvatiti dohranu. treba djetetu vremena da se navikne. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 18 stu 2005, 11:24

mamamizsplita, ma nisam ja za
inuta za njega, on izgleda k'o avion! mene samo živcira to što mi sestra pametuje da mu moraM UBACITI TAJ 5. OBROK, A JA NEMAM KUD! I SLAŽEM SE DA JE NENORMALNO DA Dijete dobiva kilu mjesečno, pa imao bi dvadeset kila s godinu dana! on je daleko od mršave bebe, taman kako beba treba izgledati i vrlo je jak i čvrst. a kako će proći dohrana... vidjet ćemo. nekako imam osjećaj da će on s guštom jesti kašice. kao što rekoh, bumo vidli... thnx anyway, x. <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la mala princeza » 18 stu 2005, 22:36

mirbilos, mamanoja hvala na odgovorima.<
>Na kutiji nista ne pise pa sam zvala Hipp savjetovaliste. Rekli su da se mlijeko mora baciti cim se ohladi (dok stoji na sobnoj temperaturi). To je u nasem slucaju gotovo odmah jer ako pocne jesti i ostavi nakon par minuta je potpuno hladno. <i></i>
Avatar
mala princeza
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 139
Pridružen/a: 05 sij 2004, 15:28

Re:

PostPostao/la mirbi » 18 stu 2005, 23:52

Mala princeza, do
o da si provjerila. Ja bocu stavim u grijač kad se ohladi, ako nije pojela odmah i nikad nikakvih problema. Mislim da je to stvar navike, a i ne vjerujem da se može tako lako pokvariti.<
><
> <i></i>
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re:

PostPostao/la MaloZlo » 19 stu 2005, 14:54

e baš do
o da si to rekla,jer sam nekidan u gradu viila taj grijač i nije bio skup,al ga nisam kupila kad nisam bila sigurna jel mogu neko vrime drzat bocu u tome.naime pijemo bebimil,i nekad mi zna popit pola,znači 50 i zaspe ko top i ne bi Bog ga probudio i šta cu,onda pola prolijem pa mi zao jer nisu ni jeftini baš da se tako proliva,mozete rec da sam sad grozna kad gledan na to,al jbg takva su vrimena dosla <
><
>znači moze bit po ure,uru u grijaču ako ga uvati opet volja kad se probudi nakon 15 minuta,što se zna desit Marin, 14.10.2005<i></i>
Marin, 14.10.2005.
Matej, 17.09.2009.
Avatar
MaloZlo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 707
Pridružen/a: 12 kol 2005, 11:25
Lokacija: more moreee

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 19 stu 2005, 15:53

akli cure većina grijača nastavlja grijati i povećavati temp. dok rade tako da bi malo zlo morala pripaziti kad kupuješ kakav je jer će ti inače mlijeko početi ključati u grijaču ) <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la mirbi » 19 stu 2005, 17:42

Ma prilagodiš temperaturu u grijaču, samo da ti održava temperaturu. Ja trenutno grijem po starinski, ulijem u čašu vruće vode i to je to. Prije sam imala grijač, jer je moja Sara jela sa 100 prekida. <i></i>
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 22 stu 2005, 12:01

cure šta sad da radim???? N. je 5 mjeseci i na kutiji od NAN-a 1 piše da u 5. i 6. mjesecu beba treba jesti 210 ml, a on bljucka k'o lud i sadašnjih 180ml! prema pedijatrici trebao bi jesti 150ml, ali to bi onda stvarno bilo premalo s obzirom na njegova 4 o
oka. imam osjećaj da će mu 210 ml izlaziti na uši. ima li netko iskustva u ovome? s kim god da razgovaram svi kažu kako su se pridržavali mililitara s kutije. + još što je N. stvarno velika beba. da li da ga šopam sa 210 koliko i piše ili ne? ubit ću se više s ovim mililitrima....<
>thnx <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la Natasa36 » 22 stu 2005, 13:25

Pusti ga nek pojede koliko mu odgovara. Klinci imaju savršeno uređen "mehanizam" i prestanu jesti kad im je dosta.<
>Osim toga, možda bi mu više odgovaralo da ima 5 manjih o
oka umjesto 4 veća?<
>Moj Martin je sa 6 mjeseci imao 5 o
oka po 180 ml i to je bilo super! Mi sijecanj 2003<
><
>Ma sijecanj 2005<
><
><i></i>
Everything will be fine at the end.
If it is not fine, it is not the end :)
Avatar
Natasa36
Anka Partizanka
 
Postovi: 13264
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:56
Lokacija: Zagreb

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 22 stu 2005, 14:58

Natasa problem je u tome što mu ja nemam kamo ni kad zgurati pet od 180. on niti ovako ne traži jesti nego mu ja dajem svakih 4 sata. noć mi prespava kao top: od 20h do 8, nekada i 9 ujutro! ponekad mu i taj 4. o
ok ne dam prije spavanja nego u snu, kad zaspe. ja ne znam jesam li ja toliki moron ali ništa me ne muči kao ti glupi miililitri i tablice! a ni svako mlijeko nije isto. koliko znam samo na NAN-u su ovaKO veliki o
oci, conformil, bebimil i ostala hrana su otprilike za tridesetak i više mililitara manji o
oci. čime si ti hranila Martina? ja se bojim da on mora jesti više NAN-a nego nekog drugog mlijeka čisto iz razloga što je drugačiji sastav mlijeka pa nekog treba više, a nekog manje. ne znam.... <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la Neda3kids » 22 stu 2005, 17:37

Nemoj ga šopat, MOLIM TE!<
>Te tablice bi trebalo ukinut <
>Nek jede kol'ko hoće, provjeri si kod pedijatra svaki tjedan je l' dobiva, i samo ak zazvoni uzbuna počni mu davat više. I nemoj mislit da svaki tjedan mora dobit pol kile ili više. Kad odustanes, izgubio si!!! <
><
><
><
><i></i>
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 22 stu 2005, 18:14

cure na šta da prijeđem, koje mlijeko (s obzirom na sve ovo s NAN-om)? jurim u dućan. hipp? <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la mirbi » 22 stu 2005, 20:29

Mamanoja, nemoj prelaziti na novo mlijeko bez do
og razloga, jer će mu trebati vremena da se na to navikne, pa će opet bljuckati. Ja ti mogu dati savjet, jer imam iskustva sa adaptiranim mlijekom: nikada ne prelazim na novu mjericu cijelu, nego na pola, tako da mi trenutno pijemo 165 ml vode + 5,5 žlica praha = 185 ml mlijeka. Tako je polako privikavam na veće količine. To sam radila i sa starijom i sve je bilo O.K. <
><
>Što se tiče količine, jednom sa ti već rekla da je to samo orijentacijski napisano na kutiji. Rea je počela jesti 130 ml prije navršenih mjesec dana! I poslije stala... Nikad kod njih ne znaš... <
><
>Rea također spava dosta, ali ja navijem sat ujutro oko 6-7 i dam joj bocu u snu, inače mi ne bi pojela 5 o
oka dnevno. Možda će to nekome izgledati glupo, ali to je tako još od 2 mjeseca života. A još u rodilištu je bila rijetka beba kojoj je bilo dosta 6 o
oka, kad su drugi pili 8. <
><
><
><
><
><
><i></i>
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 22 stu 2005, 21:10

mirbilos, to je zbog one frke oko NAN-a, ne zbog mililitara. imaš post kojim sam ti odgovorila na nan kontaminiran topicu! <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la SlucajniGost » 23 stu 2005, 00:34

Buduci je moj R. stasao, nazalost, na adaptiranom, mogu i ja koju rijec napisati. Prvih mjesec dana je bila cista katastrofa. Sto se dudica tice, pocela sam s nukom, ali on bi se cesto zagrcnuo, pa smo presli na avent 1. I jako dugo ostali na njemu. On je oduvijek bio tip da hoce pojesti puno odjednom. Ne sjecam se tocno koliko smo dnevno o
oka imali u toj dobi, ali bilo je skoro kao na kutiji. Nikad se nisam zamarala mililitrima na kutiji. Uvijek bi mu davala onoliko koliko je on zelio pojesti. (Mislim, uvijek sam mu spravljala tocno prema formuli, da se razumijemo, ali jednom bi pojeo 120, a drugi put 180). S bljuckanjem nismo imali pretjeranih problema. <
>Mamanoja, ti njega fino gledaj i davaj mu kako vidis da njemu pase. Ako jede 4 o
oka dnevno i fino napreduje, onda jede 4 o
oka dnevno. On sam ce ti u toj dobi pokazati kad je gladan. A kroz otprilike dva mjeseca ces poceti i s nadohranom, pa ce se vec nesto tu mijenjati lagano. Tako je bar bilo u nasem slucaju. Moj R. je bio stvarno pravi buco, tako da me pedijatrica kad je imao tri mjeseca strasno pilila jer je mislila da mu dajem cokolino ili sta ja znam sta vec ne. A ja ko streberica prava, kad vec nisam uspjela s dojenjem, drzala sam se tog adaptiranog k'o da je moje! Kad je pocela nadohrana, ujedno se i on poceo vise gibati. Pa puzanje, pa ovo ono, nije imao 5 minuta mira, pa tako ni danas. S tim periodom, vise se grami nisu lijepili za njega. 27 VII 2004<
><i></i>
Jedi mind tricks ;)
Avatar
SlucajniGost
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2322
Pridružen/a: 18 tra 2004, 10:11

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 23 stu 2005, 18:12

pa evo da prijavim i na ovom topicu, otvorenom poradi mojih muka, da smo prešli na hipp 2, da ga je potrebno piti 180ml sada i idući mjesec - što nas posebno veseli, da su 4 o
oka dovoljna (a kako nas to tek veseli!) i da NE BLJUCKAMO!!!!!
avo gospodine claus hipp! <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la songica » 13 vel 2006, 14:28

e ova mjerila na kutijici i ti mililitri će me ubiti.. Tin je star 2 mjeseca (nakon mjesec dana bio je 5700 i 61 cm) klopa svaka 3-4 sata; prešli smo sada na 180 ml - da li je to puno!?!?!?! (jer je urlao kada bi pojeo 160). Inače na Nanu smo.. Imam feeling da pretjrujem s tom
igom oko količine hrane i razmaka među o
ocima i sva se pogubim .. Ma nekak me strah da se ne zbuca jako, a opet kad sam pitala patronažnu rekla mi je Pa ne može dijete biti gladno... joj. Inače po noćo odvali uredno 6-8 sati u komadu... Nisam pametna... <i></i>
songica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 27 sij 2006, 10:45

Re:

PostPostao/la mamashnita od noje » 13 vel 2006, 14:35

sad ću ja tebi pametno kao što je meni Neda : nemoj ga šopati. za bebu od 2 mjeseca meni se 180ml čini puno previše, ali znam da je to vrlo individualno.<
>ja sam se ubijala s tablicama na kutiji, razmacima, mililitrima..., a i svatko mi je govorio nešto drugo. <
>u trenutku kada sam počela slušati svoj instinkt i pratiti ritam djeteta sve je postalo lakše. ali za to mi je trebalo vrijeme i vlastito iskustvo i trajalo je duže od 2 mjeseca (ako te to šta tješi).<
> <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re:

PostPostao/la PatiP » 13 vel 2006, 15:41

I meni se čini to puno. Ema ima 6 mjeseci pa toliko klopa po o
oku. <
><i></i>
PatiP
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 48
Pridružen/a: 08 stu 2005, 16:34

Re:

PostPostao/la SlucajniGost » 13 vel 2006, 16:03

Ako pojede 180 ml i nakon toga podrigne i ne bljucne onda je to kolicina koja mu ocito treba. <
>Iz mojeg iskustva mogu reci da ako mu je falila doslovno kap, on bi urlao dok je nije i dobio. 27 VII 2004<
><i>Edited by: SlucajniGost at: 13/2/06 15:07<
></i>
Jedi mind tricks ;)
Avatar
SlucajniGost
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2322
Pridružen/a: 18 tra 2004, 10:11

Re:

PostPostao/la koko mamac » 15 vel 2006, 03:53

samo for d rekord - ima dice, poput moje koja nikad nisu pojela 180 ml u o
oku, kad je bila jaaako gladna, popila bi cca 150 ml i kvit - daklem i to je normalno. starija je bila cist fino popunjena curka i rasla je ko gljiva. malicka je puno sitnije gradje i ne sjecam se da je ikad po o
oku popila vise od 120-130 ml. take su moje curke, zdrave i prave. i uvik slank, bi se reklo - ko mama <
><
>ja sam se u pocetku zbedirala vidjevsi kolicine koje bi dite trebalo pojest u odnosu na dob, a u nju nije islo ni priblizno toliko. no kak je najnormalnije napredovala, prestala sam se
inut. znala sam se
inut kad bi se krenula, po mom sudu, prevec buckat, no dok sam si ja mislila oce li se prevec debljat, ona bi izrasla. daklem, prvo bi isla u sirinu, a onda u visinu. to je iskustvo sa starijom, mladja nikad nije imala ni busicu.. <
><
>interesantno, dok su se zene/majke/bake oko mene
inule jede li neko dijete dovoljno (a dite fino i okruglo, ko iz slikovnice), mene je uvik
inulo jede li mi dijete previse. ne zato kolko je pojelo, neg kak zgleda, jel se davi u naborima, ima li nabor vise i tak.. <
><
> ema 29.10.1999.<
>dina 29.11.2002.<i></i>
koko mamac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 127
Pridružen/a: 29 lip 2004, 00:41

Re:

PostPostao/la songica » 15 vel 2006, 12:19

Baš smo jučer bili kod pedijatrice na pregledu; i naravno upitah je jel to puno i kaj da radim.. A ona na to: Draga mama, dijete nemojte šopati (što mi i ne radimo); no on je jednostavno velika beba i dajte mu koliko treba. Samo vi pratite svoju bebu i to je to. Još je dodala da se bojala da će zbog veličine biti troma beba; no on je izuzetno napredan (kako sam samo ponosna mama.. trep.. trep) jer on već sada ima motoriku i kretanje 3 mjesečne bebe...<
><
>Hvala vam puno na savjetima, baš mi je to super... <i></i>
songica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 27 sij 2006, 10:45

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.