Sada je: 28 ožu 2024, 10:13.

RIBE

O dojenju, (na)dohrani i prehrani djece.

Moderatori/ce: Diami, nevenera

RIBE

PostPostao/la tanjabb » 06 ožu 2006, 16:50

Na vasu zelju ja i Ina smo se slozile oko ovog popisa riba. Ribe su sortirane po kvaliteti, a kasnije pise i koje su i zasto do
e za pocetak za djecicu. Okusi su naravno razliciti, pa dopustamo mogucnost da je nekome neka riba bolja od druge.<
>Popis je napravio MM, koje se u ribe kuzi kako strucno (diplomirani biolog, suradjivao na nekoliko strucnih istrazivanja riba s veterinarskim fakultetom) tako i prakticno (vec 20 godina se bavi podvodnim ribolovom, a i u kuhinji je - jupi za mene ). <
>Dakle, mozete ovo komentirat, dodavat riblje recepte, samo nam ostanite konstruktivni . Stavit cu na kraju i link na topic o morskom psu jer smo tamo vec dosta pricali o ribama.<
><
>Dakle....<
>RIBE<
>Kad se ribe uvode u dohranu za pocetak se svakako preporuca bijela riba jer je lakse probavljiva od plave.<
>Popis po kvaliteti: <
>ORADA (KOMARČA, LOVRATA, PODLANICA), koju zovu i kraljica mora (ne iz uzgoja!!)<
>ŠKARPINA (otrovne su sve vanjske bodlje!!)<
>ŠANPJER (KOVAČ)<
>LUBIN ILI BRANCIN (opet NE iz uzgoja!)<
>ZUBATAC <
>PAGAR<
>ARBUN<
><
>GRDOBINA (u Francuskoj najcjenjenija riba, nema kosti, samo hrskavica po sredini)<
>GOF (ORHAN) – kvalitetno bjelo meso koje lici po konsistenciji dosta na plavu (ja ga vooolim )<
><
>SARAG (SARGA, ŠARAG)<
>FRATAR (BARAJ, POP)<
>UŠATA<
>PIC (PIČAC, ŠPIC)<
>OSLIČ (MOL)<
>RAŽA, LIST, ROMB (skupina plosnatih riba, bez kostiju)<
>KAVALA (KONJ)<
>PAUK (otrovne su sve vanjske bodlje!!!)<
><
>CIPALJ<
>SALPA<
><
>TRILJA (puna joda)<
>TABINJA (mljackavo meso, nije za hvalit – komentar MM )<
><
>Djetetu:<
>1.OSLIČ (vrlo mekano meso, lako se cisti, cesto ga ima na placu, nije skup)<
>2.GRDOBINA (malo cvrsce meso od oslica ali vrlo lagana za cistiti, skupja od oslica)<
>3.sve prvoklasne, posebno KOVAČ (lijepo se cisti), sto veca to se lakse cisti, jako skupa riba<
><
>PLAVA RIBA po kvaliteti: <
>SKUŠA<
>TUNA (kvalitetno ali tesko meso)<
>SRDELA (ima odlicno meso ali ju se nemre ocistiti zbog jako puno kostiju)<
><
>LOSOS je jako kvalitetna riba koje isto moze od pocetka, ima jako puno proteina i omega 3 kiselina. Losos koji se prodaje kod nas je na zalost iz uzgoja (pa stoga radije prvo po domacem). <
><
>UGOR, MURINA i JEGULJA SE DJECI NE DAJU JER IMAJU OTROVNU KRV (ako nisu doooo
o skuhani/speceni, moze doci do trovanja) I IZUZETNO PUNO KOSTIJU!! <
><
>eto jos link na prethodnu raspravu morski pas<
><
>Jos da na kraju dodam: ima jos riba, ovdje su na
ojane one za koje ima mogucnosti sresti ih u ribarnici, ali ako ljeti na moru bacate svoje udice mozete ulovit jos puno drugih vrsta. <
><
>U slast !<
><
><
><
> <
><
><i>Edited by: tanjabb  at: 7/3/06 13:55<
></i>
Zadnja izmjena: tanjabb; 19 ruj 2006, 23:51; ukupno mijenjano 1 put/a.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: RIBE

PostPostao/la LiKmama » 06 ožu 2006, 17:58

super <
>PS a di je losos? <
><i></i>
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: RIBE

PostPostao/la tanjabb » 06 ožu 2006, 18:00

sad sam editirala <
><
><i></i>
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: RIBE

PostPostao/la LiKmama » 06 ožu 2006, 18:18

tanja, a sta ti i tvoj muz kazete na cod i haddock (oboje su vrste bakalara)? kazu da ih u hr nema za kupit, ali mi ih cesto jedemo jer tu imamo puno riba hladnih mora, pa me zanima kaj mislite o njima? <
><i></i>
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: RIBE

PostPostao/la melita » 06 ožu 2006, 18:47

Sejvala popis i čekam do Zitine treće godine! Cure, hvala vam na trudu! Još da dodate koje vino ide uz koju ribu... <
><
><
><
><
><
> <i></i>
žuti pojas prvi dan :sumo
Avatar
melita
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1562
Pridružen/a: 12 kol 2005, 23:53
Lokacija: Zagreb

Re: RIBE

PostPostao/la sandram » 06 ožu 2006, 19:32

Dakle, za Tanju, njm i Inu <
> 27.07.2003.<i></i>
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: RIBE

PostPostao/la anlan » 06 ožu 2006, 21:12

isprintano! <i></i>
anlan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 830
Pridružen/a: 23 vel 2005, 00:35
Lokacija: :)

Re: RIBE

PostPostao/la eli » 06 ožu 2006, 22:53

nisam znala da su ugor i jegulja otrovne krvi. baš sam pitala i mamu, no i ona za to nije čula. jegulje kod nas više nema (izlovljenja), a ugor je i moja mala jela prošle i pretprošle zime. hvala bogu, bez ikakvih nuspojava. ali, uplašile ste me.<
>po meni ugor nema puno kosti. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: RIBE

PostPostao/la mamashnita od noje » 06 ožu 2006, 23:12

moderatorice, svaka vam čast. <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: RIBE

PostPostao/la tanjabb » 07 ožu 2006, 00:48

Ugor nema puno kostiju samo ako je ogroman .<
>MM se u par navrata otrovao ugorom, pitanje je dakle samo u pripremi. Ako je doooo
o ispecen/kuhan onda je sve 5, inace nije. <
><
><i></i>
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: RIBE

PostPostao/la Tajana5 » 07 ožu 2006, 12:37

Jupiiiii!!!<
>Tanja B R A V O!<
> <
>MARTA 04.02.2005.<i></i>
MARTA, veljača 2005
MAJA, siječanj 2009
Avatar
Tajana5
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 06 sij 2005, 18:25
Lokacija: Zagreb

Re: RIBE

PostPostao/la Mannerica » 07 ožu 2006, 14:41

Mene par stvari smeta kod ovog popisa, prvo pise da su ribe sortirane po kvaliteti. Moze se govoriti da li je neka riba manje ili vise cijenjena , ali to ne govori o njenoj kvaliteti. <
> meni stvarno nije jasna svrha ovog popisa, pa u svakom prirucniku o ribolovu pise koliko je koja riba cijenjena, na kraju krajeva dovoljno je otic na ribarnicu i cijene govore same za sebe. Mogu samo reci blago vama ako se vi hranite s ovim koje su napisane kao sedam najkvalitetnijih. Mislim da tu ima puno mama koje ne vole ribu, ili je nemaju naviku jesti ili ne mogu/ne zele izdvojitit toliko novaca npr. za zubaca, ali rado bi djeci pripremale tu i tamo ribu.Nisam sigurna da bi ima ovaj popis bio od neke velike koristi.Bar ne onima koje spadaju u nekakvi prosjek. Moj sin sigurno ne bi s devet mjeseci jeo npr.fratra da moji ne zive dole i da ne mogu nabaviti jeftino ribu koja niti ne dodje do ribarnice, ali vjerujem da je malo takvih, vecina ih vjerujem je orjentirana na ribarnicu. <
>Uostalom ni nema za kupit npr. malog zubaca,a dijete nije u stanju pojest cijeloga, bar moj sin nije, i onda ja ne znam sta bi s ostatkom ribe. Onako kako ja njemu spremam na leso s prilogom bez soli samo s maslinovim uljem je meni , a inace jako volim ribu. <
>Nekakav popis riba koje se redovito mogu naci na nasim ribarnicama i koje se negdje srednje po cijeni bi po meni imao puno vise smisla uz recimo opasku za svaku ribu. npr. mi smo na pocetku dohrane jeli bez problema usate(ima dosta intenzivan okus), a sad im nece ni prismrdit,dok recimo fenul koji je puno blazi prolazi.<
>Ja se isto ne bi slozila da ugor ima puno kostiju , a jedemo one srednje velicine. Isto tako prvi put cujem da se neko uspio otrovat s njim i to vise puta <i></i>
Mannerica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 26 tra 2005, 12:42

Re: RIBE

PostPostao/la tanjabb » 07 ožu 2006, 14:42

Tako je. Ja Lukasu cesto uzmem one male grdobinice koje su u ZG ribarnicama pobacane u "mix za juhu", jeftine su, a njemu jedna taman za o
ok. <
>Zubatca, kako sam vec napisala, uzmem (sad sam neki dan kupila jednog od 750g = 130kn), raskomadam i smrznem. Ljeti na moru kad MM lovi jede frisku ribu. <
><
>Sto se tice ugora i kostiju, ugor imalo malo kostiju samo na sredini trupa, gdje je najdeblji, rep mu je prepun kostiju, vidjela na vlastite oci. <
><
>edit: dodat cu UŠATU na popis, uz fratra, ma da je oboje vrlo rijetko moci naci u ZG ribarnicama<
>Ali Mannerica, koja je to riba FENUL??? Mislis na feluna, mladog gofa ili nesto drugo? <
><
><i>Edited by: tanjabb  at: 7/3/06 13:54<
></i>
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: RIBE

PostPostao/la eli » 07 ožu 2006, 14:45

Quote:blago vama ako se vi hranite s ovim koje su napisane kao sedam najkvalitetnijih.<
>ja ne, ali moje dijete da. kod nas se nađu i mali kovači za oko 15kn komad. to kupim djetetu. sebi uzmem očade ili mole ili tako neku običnu ribu. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: RIBE

PostPostao/la mamashnita od noje » 07 ožu 2006, 14:53

mannerice, zašto te popis smeta? meni je baš super. što ne znači da imam toliko novaca da bih noi jednom tjedno kupovala svježeg zubaca. ali do
o je znati koja je riba pri vrhu po kvaliteti jer ima mama koje to ne znaju i kada dođu u ribarnicu ne znaju od kuda bi krenule. a i nemaju baš svi priručnik o ribolovu u kućnoj biblioteci. osim toga, činjenica da je npr. zubatac kvalitetna riba ne spriječava nikoga da djetetu kupi neku drugu, manje kvalitetnu odnosno manje skupu ribu. ali svakako je do
o znati koje ribe treba izbjegavati i zbog čega. ne vidim zašto bi ovaj popis ikoga smetao. forumašice se ionako neće pridržavati svakog slova koje na forumu pročitaju, svatko ionako odlučuje za sebe, niti tablice dohrane se ne pridržavaju svi pa je opet stickana na početku podforuma. ista je stvar i s ribama. do
o je znati – pa tko voli nek izvoli. meni osobno je topic odličan. <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: RIBE

PostPostao/la tanjabb » 07 ožu 2006, 15:16

Mannerice, popis je napravljen na zamolbu mama koje zive u kontinentalnom djelu Hrvatske, nisu dakle u svakodnevnom kontaktu s ribarima, pa ni s ribarnicama, nemaju rodjake koje im salju ribe i slicno... Napravljen je kao informacija prije svega onima koji se u ribu ne kuze i koji nemaju ribarske prirucnike doma. <
><
>Osim toga na popisu i pise preporuka sta bi se moglo ponuditi djetetu gdje je na prvom mjestu mol/oslic, upravo zbog dostupnosti u ribarnicama i normalne (niske) cjene. <
><
>Pise i da su okusi razliciti. <
>Vasa iskustva su kako sam vec rekla do
odosla, neargumentiranu kritiku molim vas zadrzite za sebe. <
><
> <
><
><i></i>
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: RIBE

PostPostao/la eli » 07 ožu 2006, 15:22

da se nadovežem, nadam se da ne radim pomutnju. ribe sa vrha popisa su skupe ako kupuješ one koje su teške kilu po komadu. manji primjerci su uvijek jeftiniji po kg (iako imaju lošiji omjer meso/kosti, ali ne toliko). svatko, pa i onaj tko je na minimalcu, može djetetu priuštiti jednom tjedno jednu finu ribicu. taman roditelji taj dan ručali kruhi margarin. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: RIBE

PostPostao/la mamashnita od noje » 07 ožu 2006, 15:35

Quote:svatko, pa i onaj tko je na minimalcu, može djetetu priuštiti jednom tjedno jednu finu ribicu. taman roditelji taj dan ručali kruhi margarin. <i></i>
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: RIBE

PostPostao/la eli » 07 ožu 2006, 16:06

može jedna primjedba?<
>cipal - ako ga do
o ne poznaješ, ne možeš zaključiti kojoj podvrsti pripada, onoj koja živi na škoju ili onoj koja zalazi u luke i blizu kanalizacijskih ispusta. ja ga ne kupujem. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: RIBE

PostPostao/la Ina66 » 07 ožu 2006, 16:29

mannerica, ja isto ne kužim čemu ovakav ton.<
>lijepo piše da je topic informativni i svak si bira ono što može priuštiti.<
>ja sam svojoj starijoj kad je bila beba uzimala oboritu ribu, a mi bi jeli srdele ili nešto drugo jeftino <
><
>eli - ni ja ne uzimam cipla jer je on riba putnik i nikad ne znaš je li jučer bio u nekoj luci <
><i></i>
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: RIBE

PostPostao/la Barbi » 07 ožu 2006, 16:48

Tanja za popis, slina mi je procurila odmah. <
>Sva sreća da u
zo idem u Dalmaciju, mljac. P. 10.06.2002.<
><
><
><
><
><
><
><i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28726
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: RIBE

PostPostao/la sandram » 07 ožu 2006, 17:28

Mannerice, vidis meni je ovaj topic hvale vrijedan. Osobno sam molila da se napravi tako nesto jer ima nas i koji se u ribu ne kuzimo, a to ne znaci da ju ne bismo htjeli jesti. Malo mi je bedasto kupovati ribarski prirucnik, zbilja ne znam bi li mi pomogao vise od savjeta mama/kuharica iz prve ruke. Draze bi mi bilo da si se nadovezala sa svojim primjerima i savjetima nego sto kritiziras. <
> 27.07.2003.<i></i>
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: RIBE

PostPostao/la Ina66 » 07 ožu 2006, 17:54

sad sam se sjetila nečeg vezanog uz mola/oslića<
>daleko ukusniji od običnoga (a i skuplji) je mol od parangala tzv. mol zlatar<
>od običnog se razlikuje po boji kože - ovaj je onako, sivkast, a zlatar ima zlatnu nijansu <
><i></i>
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: RIBE

PostPostao/la ChiaraR » 08 ožu 2006, 22:08

Tanja, super, super, super! Svaka cast na trudu i ulozenom vremenu i tebi i TM i Ini. Vi ste postavili osnove, a sada je red na drugim mamama da se nadovezu svojim znanjem i iskustvom. Ja od vas svih puno naucim i zato mi je drago kad ovak nesto napravite. Svaki novi topic da mi poticaj da i ja isprobam nesto sto prije nisam. Od kad kuham za Ethana i ja se bolje hranim. Ne rade mi smajlici, ali vam evo saljem jednu veliku pusu. <
>Ethan<i></i>
Veliki brat, 2004
Mala seka, 2010
Avatar
ChiaraR
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 460
Pridružen/a: 01 stu 2005, 00:02
Lokacija: Kanada

Re: RIBE

PostPostao/la patkica » 09 ožu 2006, 00:22

Kako doci do orade i
ancina koji nisu iz uzgoja? Ja sam cesto na ribarnici (Kvatric), i do sad sam valjda 2 puta vidjela da su imali divlju oradu. Uvijek je iz uzgoja? <
><
><
><
><i></i>
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: RIBE

PostPostao/la eli » 09 ožu 2006, 00:37

teško da stigne do unutrašnjosti. trebaš imati prodavača od povjerenja za biti sigurna. možemo ti mi ovdje u puli kupiti i zamrznuti (u subotu su bile bagatela, 4kom=500g=22,5kn). moja mama zna i ekipu sa porečke ribarnice i pošteno ti kažu je li divlja ili ne (valjda ne samo poznatima). samo tamo je puno skuplja. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: RIBE

PostPostao/la patkica » 09 ožu 2006, 00:43

Hvala Eli , budem se onda bacila u akciju u Porecu kad dodjem <
><
><
><
><i></i>
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24385
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: RIBE

PostPostao/la Mannerica » 09 ožu 2006, 18:33

Ina 66 ako je topic informativni onda takav treba i biti sto znaci da ne mozes napisati nekakav popis riba "sortiranih po kvaliteti" jer to ne stoji. Npr.ugor je u nekoj zemlji manje , a u drugoj vise cijenjena riba, slijedom toga bi se mogao naci na razlicitim mjestima u tablici. Kvalitetu ribe, kao i ostalih namirnica zivotinjskog porijekla odredjuju neki drugi parametri . S obzirom da je uobicajena stvar na forumu, da se svaka kritika na racun etabliranih forumasica doceka na noz, a meni se ne da s nikim prepucavat ja se ispricavam onima koje su se nasle uvrijedjene mojim postom i povlacim se iz diskusije. <i></i>
Mannerica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 26 tra 2005, 12:42

Re: RIBE

PostPostao/la tanjabb » 09 ožu 2006, 18:52

Quote:Npr.ugor je u nekoj zemlji manje , a u drugoj vise cijenjena riba, slijedom toga bi se mogao naci na razlicitim mjestima u tablici.<
>Istina. Ali ovo je hrvatski forum (s pridruzenim republikama ) gdje su nam dostupne ribe iz Jadranskog mora, zato na njem ni nema npr. bakalara jer ga ovdje svijezeg ne mozes kupiti. Liam nije iz ovih krajeva pa ne vidim da ju popis "smeta". Nego nas je naucila i nesto o ribama iz njezinog zivotnog okruzenja. <
><
>Quote:Kvalitetu ribe, kao i ostalih namirnica zivotinjskog porijekla odredjuju neki drugi parametri .<
>Koji?<
><
>Quote:S obzirom da je uobicajena stvar na forumu, da se svaka kritika na racun etabliranih forumasica doceka na noz, <
> Ovo nema nikakve veze s etabliranim forumasicama jer ja barem sebe za takvu ne smatram. Upravo zbog razloga da me netko ne bi osudjivao kako ovdje forsiram neku svoju listu napisala sam kako je popis napravio MM (na moju molbu, on forum inace ne voli, njemu je ovakvo piskaranje strano) koji je po meni sasvim kompetentan govoriti o kvaliteti riba s obzirom da mu je to i struka i hobi cijeli zivot. Moja sumoderatorica Ina je Dalmatinusha i kao osoba koja je u kontaktu s ribom od malena dala je zeleno svijetlo za taj popis. <
><
>Ako imas neki svoj popis koji je po tebi ispravniji od ovog i objasnjenje zasto ovaj nije dobar, pozivam te da ga podjelis s nama. <
><
><
> <
><
><i></i>
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26098
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: RIBE

PostPostao/la Dobra vila » 09 ožu 2006, 21:52

<
><
>Evo i mojeg doprinosa...Ovo je Peixe espada ili ti riba mac - koju predpostavljam da nema u Jadranu, pa molim Tanju da ju ne stavi na popis da ista ne bi izazvala pomutnju clanica foruma, a sve vezano za kvalitetu. Znaci ova riba je portugalka.<
><
>Inace ima samo glavnu kost, meso joj je onako slatkasto i meni je bolja na rostilju neg na tavi....il u loncu.... <
> <
>Sara Alexandra 1.1.2004.<
><
><i>Edited by: Do
a vila at: 9/3/06 20:53<
></i>
Avatar
Dobra vila
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 170
Pridružen/a: 06 vel 2003, 13:19
Lokacija: Malo ribarsko selo

Sljedeća

Natrag na Cica, boca, žlica

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.