Sada je: 20 tra 2024, 02:10.

Autizam i metabolicki poremecaji

Ako vaše dijete ima bilo kakvih problema u razvoju, svratite ovamo. Pitajte, ispričajte svoju priču, podijelite svoja iskustva. Mjesto na kojem ćete dobiti puno informacija, pomoći, savjeta i vidjeti da uopće niste sami.

Moderator/ica: nadicab

Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la aragorn » 18 sij 2007, 10:30

Ispricavam se svima ako je na nekoj od postojecih tema ova tema razmatrana, ali posto je za mene vrlo aktuelna i rado bih porazgovarao o tome odlucio sam se da otvorim novu.
Naime, nedavno (prije dva mjeseca) sam od jednog defektologa koji radi s mojim sinom saznao za jednu gospodju u BG koja ima privatnu praksu u tretmanu autizma, i koja zastupa pristup otkrivanja i tretiranja metabolickih uzroka autizma i PPD-a (i mnogih drugih razvojnih poremecaja i poremecaja ponasanja).
Gospodja se zove Daniela Helc i provela je 15 godina u Americi gdje je upoznala doktora Shaw-a koji je otkrio odredjene zakonitosti u pojedinim nalazima urina djece sa autizmom, i dosao do odredjenih zakljucaka koje cu pokusati ukratko da izlozim.
Napominjem da sam do sada bio vrlo skeptican prema svim dijetalno-medikamentno-metabolickim pristupima autizmu i smatrao sam ih iskljucivo emocionalno-psiholoskim, pa i duhovnim problemom, ali cini se da nisam bio (sasvim) u pravu.
Onima koji nisu upoznati sa nasim slucajem samo cu reci da smo zaista mnogo toga do sada postigli (Luka je vrlo lijepo prosao prvo polugodiste drugog razreda u redovnoj skoli, uz pomoc asistenta kojeg smo uspjeli obezbijediti), ali cinjenica je da i dalje postoje vrlo snazne blokade koje ometaju i koce njegov napredak, iako i sa takvim "tegovima na nogama" Luka stalno ide naprijed. Dakle mi smo otklonili smetnje emocionalnog tipa, promijenili mu zivotnu atmosferu i on se mnogo otvorio, ali ocito postoji karika koja nedostaje nasem dosadasnjem pristupu, da bi sve dalo jos bolji rezultat.
Cini se da smo napokon nasli o cemu se radi.

Doktor Shaw je pronasao da je kod velike vecine djece koja su zaustavljena u svom razvoju (ili nazadovala) i kod kojih je konstatovan autizam, u ranoj dobi bilo jakih infekcija koje su tretirane antibioticima sirokog spektra.
Nuspojava tretmana antibioticima je podsticanje gljivice Candida, koja se nalazi u nasim crijevima, da podivlja. Kod vecine ljudi postoje prirodna antitijela koja je obuzdavaju, ali kod ove djece ocito taj imunitet ne postoji.
Zbog toga Candida malo po malo zagospodari crijevima i prouzokuje probleme sa stolicom, ishranom, ali sto je najgore ometa normalnu preradu hrane i hranljivih materija pored svega jos generisuci i otrovne materije koje cine da se normalan razvoj djeteta blokira.
Da sad ne pricam nadugo o tome, ono sto sam do sada cuo i procitao o svemu mi je ukazalo da kod naseg djecaka sve to ima smisla jer smo mnogo toga prepoznali.
Zato smo odlucili da preko gospodje Daniele posaljemo uzorke urina u Ameriku (ona je inace u vezi sa laboratorijom D.Shaw-a u kojoj se taj test radi), i test je pokazao da je nas djecak skolski primjer bas onoga sto je Dr. Shaw pronasao.
Evo objasnjenja za one kojima engleski nije prepreka.

http://www.greatplainslaboratory.com/

Zelim sada da pitam da li neko ima iskustva sa ovim pristupom.
Toliko zasada.
Svako dobro
Milicin i Lukin tata
aragorn
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 06 stu 2006, 11:45
Lokacija: Banja Luka

PostPostao/la vanja » 18 sij 2007, 13:27

Nemam iskustva, al mi zvuči logično, probleme sa stolicom i ishranom i Jan oduvijek ima.
Sad kad ste dobili nalaze urina jesu li vam preporučili i neku terapiju?
link ću proučiti kad ću imati vremena
pozdrav :mah (nisi li ti prije bio aharon? :conf )
Avatar
vanja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 79
Pridružen/a: 08 sij 2003, 13:18

PostPostao/la aragorn » 18 sij 2007, 15:33

Rezultati testa se sastoje od grafickog i brojcanog prikaza vrijednosti (najvazniji test organskih kiselina u stvari sadrzi 64 testa na rasne supstance), i interpretacije nalaza sa terapijskim preporukama.
Nije bez znacaja cinjenica da test kosta oko 230$+troskovi FedEX-a i bankarske provizije za uplatu, ukupno oko 260$ ako se ne varam.
S obzirom da Daniela Helc i njen UnionHealth odrzavaju stalnu vezu sa laboratorijom u Americi, ja sam samo po jednom covjeku uzorke, potrebne podatke i novac poslao gospodji Danijeli (slijedeci upute o skladistenju, ali improvizirajuci kontejner) a ona je odradila dalje sta treba.

Na samoj internet stranici laboratorije koji sam gore dao postoji nekoliko informativnih linkova o opstim terapijskim postupcima (kombinacija antifunginalnih-probiotickih-vitaminsko/mineralskih preparata i dijeta), ali svako dijete je slucaj za sebe.
Nedavno je ulozeno u istrazivanja oxalata (cija je povecana koncentracija u stvari vrlo opasna za metabolizam a neposredna je posljedica djelovanja podivljale Candide) i ta istrazivanja pokazuju veliku uzrocno-posljednicnu povezanost bas sa autizmom.

Evo korisne brosure sa rezultatima tih najnovijih istrazivanja

http://www.gpl4u.com/oxalates/oxal-test.pdf

Samo letimican pogled na ovaj dokument i malo engleskog (moze i uz pomoc rijecnika) dace vam neku sliku o svemu.

Inace ja jesam ranije pisao kao aharon88, ali sam imao problema da se registrujem pod tim imenom ponovo (kad je forum premjesten).
Svako dobro
Milicin i Lukin tata
aragorn
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 06 stu 2006, 11:45
Lokacija: Banja Luka

re

PostPostao/la Sanja » 18 sij 2007, 17:00

Ja sam ti u fazi istraživanja metabolizma. Mogu ti samo reći da ti ekipa iz udruge za ranu intervenciju autizma ima iskustva sa tim testovima.
Stupi u kontakt i sa njima imaju odlične stranice.http://www.bertid.hr/ria/sa mnogo prevedenih objašnjenja
od intolerancije na hranu, candide u crijevima objašnjenja aminokiselina itd...
Inace ti doktori bas i ne priznaju te metode prehrane i vitamina ali ima ljudi koji duboko vjeruju u njih. Npr ja! :dunn
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

Re: re

PostPostao/la Maremy » 18 sij 2007, 20:11

Sanja je napisao/la:Ja sam ti u fazi istraživanja metabolizma. Mogu ti samo reći da ti ekipa iz udruge za ranu intervenciju autizma ima iskustva sa tim testovima.
Stupi u kontakt i sa njima imaju odlične stranice.http://www.bertid.hr/ria/sa mnogo prevedenih objašnjenja
od intolerancije na hranu, candide u crijevima objašnjenja aminokiselina itd...
Inace ti doktori bas i ne priznaju te metode prehrane i vitamina ali ima ljudi koji duboko vjeruju u njih. Npr ja! :dunn


DAN protokol? O tome govorite?
Maremy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 23 ruj 2006, 14:29

PostPostao/la ive3 » 18 sij 2007, 21:07

jel to mislite na ovu Candidu koju se moze testirati kod http://www.poliklinika-analiza.hr
(5. Ig G i Ig M antitijela na Candidu albicans)
Avatar
ive3
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 08 lis 2006, 09:54
Lokacija: Dalmatia

re

PostPostao/la Sanja » 18 sij 2007, 22:49

Dan je samo jedan od načina lječenja.(detoksifikacija)

Bio je jednom slučaj da je djete prestalo govoriti. Dijagnoze su mu nabacivali od šizofrenije, psihoze pa na dalje.

Nakon par godina ustanovilo se da je imao manjak bakra u organizmu.


Naši organizmi su spoj kemiskih procesa koji su toliko zapetljani da ih još nitko nije shvatio. Ja se igram čorave babe :pee pa malo istražujem, naravno pod vodstvom lječnika.



Candida u analize. Odlično!!!!
Avatar
Sanja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 232
Pridružen/a: 06 lis 2002, 21:56
Lokacija: Varazdin-Split

PostPostao/la andrij » 05 srp 2007, 20:25

Evo mi smo odradili pretragu u Analizi - Split.

Nalaz na Candidu kod djeteta je - pozitivan...
Ispunjen život moguć je unatoč mnogim neispunjenim željama.- D. Bonhoeffer
Avatar
andrij
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 244
Pridružen/a: 24 svi 2007, 23:39
Lokacija: Split

PostPostao/la Dabilly » 05 srp 2007, 21:36

evo par topica niže ista priča se započela, a ja se upravo vratila s predavanja Danijele Helc, mi smo je zvali u Osijek, u udrugu...uglavnom, i ja sam za, i sve mi ima smisla i drži vodu, pisala sam i ispod o tome :bye vidi tu -
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=32287
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

PostPostao/la Anni » 05 srp 2007, 22:03

Andrij, budite jako oprezni kod candide, ona je redoviti stanovnik ostecene crijevne flore, poroznog crijeva i organizma koji je preopterecen sa teskim metalima. ( sto je cest slucaj kod autista)kada candida odumire ona producira neurotoxine , takodjer se oslobadja jedan dio metala koji je vezan za candidu pa dolazi do trovanja organizma ( i mozga) naravno koji nije izazvan izvana i u nekim slucajevima to moze dovesti i do epileptickog napada.
pravilo: prvo osloboditi crijeva od intolerancija( mlijeko, gluten, mozda i jaja itd), zatim obnoviti crijevnu floru ( probiotik) i zatim poceti sa detoxikacijom i tada se preporuca tek otvorena borba protiv candide. Isto tako je pozato da sa napustanjem metala nastupa i napustanje candide, samo to organizam podnosi puno blaze nego da na porozno crijevo pocinjete cistiti samo candidu i jos nesto sto je vazno: uz medikamente protiv candide dobro je davati alge( to je jako blaga metoda detoxikacije) a algama se izvode metali koji se oslobadanjem nadju u crijevima...Alge ne ciste mozak( dakle njima se nikada ne moze postici potpuna detoxikacija).

Pozdrav
Anni
 

PostPostao/la ive3 » 06 srp 2007, 07:53

evo da navedem da je nasa candida negativna tj. candida igg je 17.5 a igm je 7.8

medjutim nas drma (zadnja brojka je referenca):

gluten derived opioid peptides
Gluten morphine A4 1,6 <1 moderately increased value
Gluten morphine A5 3,0 <1 moderately increased value
Gluten morphine C 1,8 <1 slightly increased value

Casein derived opioid peptides
Casomorphine 1-4 NH2 1,3 <1 moderately increased value
Casomorphine 1-8 6,9 <0,5 increased value

a od metala u urinu olovo je na granici a ziva znatno povecana.

postoji li doktor u hrvatskoj koji zna kako voditi i savjetovati provodjenje dijete i detoksifikaciju?
ili mozda znate nekoga izvana 'online' videokonferencijom? a da ne moram putovati tisuce km i da me vise kosta put nego njegov pregled.
Avatar
ive3
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 08 lis 2006, 09:54
Lokacija: Dalmatia

PostPostao/la Anni » 06 srp 2007, 08:18

Ddabilly je napisao/la:evo par topica niže ista priča se započela, a ja se upravo vratila s predavanja Danijele Helc, mi smo je zvali u Osijek, u udrugu...uglavnom, i ja sam za, i sve mi ima smisla i drži vodu, pisala sam i ispod o tome :bye vidi tu -
http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=32287


Hi, opisi nam malo detaljnije ako Ti nije tesko na kojem principu radi ta doktorica, dal je spremna doc u Hrv . lijeciti Vasu djecu i koje Vam je pretrage preporucila?

Hvala
Anni
 

PostPostao/la Dabilly » 06 srp 2007, 09:19

anni, sve ovo što i ti pišeš. ona je po struci neuropsihijatar, radila je godinama u americi i specijalizirala se za autizam. kad se vvratila u srbiju, ponudili su joj da radi u zastupništvu za greatplains laboratorij, a samim autizmom se preko 20 g bavi. isto je rekla da je prvvo i najvažnije izliječiti crijevnu floru,crijeva, jučer smo mi doveli i klince i imali i individualne razgovore tko je htio pa nas je malo savjetovala, jer, kako znate, svi su naši klinci međusobno jako različiti i posebni.
ona vodi liječenje u konzultaciji s tim amerom, dr. shawom. nemam sad njen mail ili adresu u bg, ali naša je mama našla preko neta tu mogućnost, znači može se i tako pokušati. mi smo skužili da nam je povoljnije da nam ona povremeno dođe, platimo joj pa onda možemo mailom konzultacije, upute, ona kaže koje bi se pretrage trebale obaviti i sl., preporuči suplemente, terapiju...ne stignem sad više. npr. očitala je nalaze koje su dobile te mame i z amerike (testova o kojima sam govorila)
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

PostPostao/la soma » 06 srp 2007, 09:53

[quote="Ddabilly"]anni, sve ovo što i ti pišeš. ona je po struci neuropsihijatar, radila je godinama u americi i specijalizirala se za autizam. kad se vvratila u srbiju, ponudili su joj da radi u zastupništvu za greatplains laboratorij, a samim autizmom se preko 20 g bavi.
ona vodi liječenje u konzultaciji s tim amerom, dr. shawom. nemam sad njen mail ili adresu u bg, ali naša je mama našla preko neta tu mogućnost, znači može se i tako pokušati. mi smo skužili da nam je povoljnije da nam ona povremeno dođe, platimo joj pa onda možemo mailom konzultacije, upute, ona kaže koje bi se pretrage trebale obaviti i sl., preporuči suplemente, terapiju...ne stignem sad više. npr. očitala je nalaze koje su dobile te mame i z amerike (testova o kojima sam govorila)[/quote]


Ja sam imala iskustvo sa Danijelom Helc i ne bih se slozila sa svim ovim sto ste rekli.
Najprije, ona nije neuropsihijatar, nego logoped. S tim mislim da nije bas kompetentna da lijeci djecu ovom metodom. Poznaje autizam, ali nije se skolovala za njega, niti se bavi njime 20 godina. To vam ni ona nije rekla. Ako jeste...nije u redu.
Salje nalaze u Greatplanslab, ali ih mozete slati i sami, porucite kit preko njihovog site i dobijete sve rezultate i sugestije na kucnu adresu.nema tu nikakve saradnje sa dr Showom, to je prakse lab za sve pacijente.
Meni se nije dopalo sto donesete uzorke njoj, platite Fed ex i uzorci stignu u Ameriku za desetak dana, kad ona skupi veci broj roditelja... To nije kvalitetan uzorak...Provjerite na testu kad je stigao kod njih...
Suplemente koje dobijete mozete nabaviti kod nje i to je prednost. A mozete ih i poruciti iz lab.
Medjutim, nije bezazleno davati djeci te suplemente bez nadzora ljekara i to onog koji se kvalifikovao za ovu oblast. Narocito kada pocne detoksikacija. Ona ne samo da moze dovesti do epi napada, ostecenja na mozgu ili nekom drugom organu,vec ima i smrtnih slucajeva.
Danijelina prednost jeste u tome sto omogucava upoznavanje roditelja sa ovim nacinom lijecenja, ali mislim da za detoksifikaciju nadlezan mora biti doktor. Doktor medicine. NAROCITO ako dijete jos uz to ima bilo kakvu hronicnu bolest...
soma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 06 srp 2007, 09:25

PostPostao/la ive3 » 06 srp 2007, 10:03

ako to tako sporo stize do amerike onda je pametnije slati u pariz kao sto sam ja uradio, jer sam mu urin uzeo ujutro, odnio na fedex u splitu u 10 sati, u 12 je to vec islo prema zagrebu, slijedece jutro oko 10 je isporuceno laboratoriju u parizu. dakle 24 sata do laboratorija, a na nalazima pise da je urin stavljen na obradu vec oko 14 sati tog dana.

ali odmah napomena: detaljnije je objasnjenje na nalazima od amerikanaca nego francuza, medjutim vrijeme obrade igra ulogu pa je mozda pametnije ovo sto ide brze, a pravom doktoru i ne treba detaljno objasnjenje laboratorija?
Avatar
ive3
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 08 lis 2006, 09:54
Lokacija: Dalmatia

PostPostao/la Anni » 06 srp 2007, 11:55

LOGOPED????? pa to je protuzakonito sto ta zena radi...ona moze pomoci djeci sa autizmom ali sa vjezbama, ali ne na nacin da ih lijeci sa biomedicinom...woooow sta si svasta ljudi ne dozvoljavaju....ja bih tu bila jako oprezna....moze imati ona dobru teoriju ( imat cete ju svi Vi nakon nekoliko mjeseci ljecenja svoje djece biomedicinom) ali gdje je njena praksa i nije ona ljecnik?


pa jel ona Vama rekla da je logoped?

pozdrav
Anni
 

PostPostao/la Dabilly » 06 srp 2007, 13:39

ona je rekla da je i jedno i drugo, s tim da ja sad sebe lupam po prstima što govorim stvari za koje nisam stoposto sigurna i ne volim o nekom s imenom i prezimenom raspravljati na netu. ona je nama pomogla utoliko što nam je razjasnila cijelu priču, nije nijednom rekla (što se možda iz mog posta shvatilo) da je ona liječnik i da može kontrolirati terapiju, ja sam prepričala po sjećanju sinoćne predavanje. sorry ako je tako ispalo. shvaćam to kao manjak veliki, nedostatak dr-a, ali mi tražimo tko i što ovdje i kako. nije mi se učinilo da se žena izdaje za nešto što nije, možda sam ja krivo titulu interpretirala.
mi ćemo slati uzorke u ameriku, naručiti sami kitove, dobiti nalaze. neće nam ona to raditi. ali mi je lakše da mi je tu relativno blizu netko tko ima iskustva s tim i tko zna koga će pitati. žao mi je što su moje riječi po sjećanju prouzročile buru, ali eto i iz toga nešto dobro ispadne, novi ljudi se uključe :cool još ći poslije pisati
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

PostPostao/la soma » 06 srp 2007, 14:01

Danijela je jako dobra zena i jako se trudi da na ove prostore donese sta bilo o autizmu i nacinima njegovog tretmana, buduci da na Balkanu svi jos uvijek ove metode smatraju gluposcu. To, doduse, ni na Zapadu nije naucno prihvacen metod, ali brojnoj djeci pomaze, pa mozda bas vase dijete bude jedno od njih. Zasto ne probati? Tim prije, sto im ni dijeta, ni vitamini ne mogu skoditi. Ja samo kazem da detoksikacija moze biti opasna, dovesto do toga da otkazu bubrezi ili jetra, te da za taj proces ipak mora biti nadlezan lijecnik. Ali do tada ce svaki roditelj koji krene sa dijetom vec i sam znati kud i kako. Danijela ce, u svakom slucaju, mnogo moci da pomogne informacijama. I da vas usmjeri na nekog ko moze pomoci ako ne krene kako biste zeljeli...
soma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 102
Pridružen/a: 06 srp 2007, 09:25

PostPostao/la Dabilly » 07 srp 2007, 08:14

ma naravno, meni je,opet kažem, žao što sam se nespretno izrazila i krivo me se shvatilo. (uopće nije upitno da dr-i moraju pratiti sve ovo).ali mi je super što se ovaj topic pojavio i da razmijenimo iskustva.
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

PostPostao/la Anni » 07 srp 2007, 16:51

eto jos informacija na hrvatskom:

http://www.autizam.org/terapija.htm


( obavezno na dnu stranice kliknite na biomedicinske intervencije )
Anni
 

PostPostao/la mama1969 » 09 srp 2007, 12:14

Na ovom sajtu piše da je Danijela - osim što je i logoped takođe i magistar dečije neuropsihijatrije...tu sam titulu našla na više sajtova, zapravo...trebalo bi da bude kompetenta i za dijetu, sudeći i po zvanju i po iskustvu u inostranstvu...
slika
Avatar
mama1969
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 19 vel 2007, 12:43
Lokacija: Nedođija

PostPostao/la Dabilly » 09 srp 2007, 21:50

eto :)
da proširimo temu - mi sad skupljamo recepte za bezglutenske kruhove i slično, zapravo sve nas zanima, a mame klinaca s kandidom osobito muku muče s receptom za kruh - kad ne ide kvasac...imate li kakvih linkova ili prokušanih recepata?
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

PostPostao/la Anni » 09 srp 2007, 22:14

hi, ja trazim po internetu , gotovo da nista nisam nasla do sada, mozete probati da umjesto germe koristite pecilni prasak. Inace germa (kvasac) u vrecici isto sadrzi gluten. Sto se tice pecilnog praska smijete koristiti od Dr Oetker( Backin) isto tako germa u vrecici od Dr. Oetkera nema glutena.

ovaj jedan sam nasla u nasoj knjizi:
RIZIN KRUH:
dodaci:
50 gr ulja
500gr brasna od rize
1 pakiranje pecilnog praska ( dr. oetker)
1/2 zlicice ( male) soli
500ml. mineralne vode
Priprema:
ulje promjesati sa brasnom, dodati prasak za pecivo i sol, nakon toga sve to dobro promjesati sa vodom
U tepsiju staviti papir za pecenje i staviti tjesto u tako oblozenu tepsiju.
Kruh peci na temperaturi od 200 stupnjeva 15 minuta, a zatim samnjiti temperaturu na 160 stupnjeva i peci kruh jos 40-50 minuta.

tu ima recept za rizin kruh ali sa germom
http://www.coolinarika.com/recept/kruh-od-rizina-brasna


Kruh od krumpira:

1 kocka germe
200 ml sojinog mlijeka
pola zlicice secera
1 zlicica soli
250 gr. kukuruzne skrobi
200 gr rizinog brasna
200gr kuhanog krumpira
oko 200 ml tople vode..
.

Priprema:
otopiti germu u toplom mlijeku, dodati secer.
Posebno promjesati kukuruznu skrob, rizino brasno i sol. Napraviti u sredini rupu i u to uliti mlijeko sa razmucenom germom. iz svega toga napraviti tjesto, pokriti ga sa kuhinjskom krpom i ostaviti da stoji 20 minuta.
Kuhani krumpir izgnjeciti i ostaviti da se ohladi, zatim dodati tijestu ohladjeni krumpir i sve to promjesati sa toplm vodom. tijesto pokriti i ostaviti narednih 45 minuta mirovati.

Tijesto jos jednom promjesati, staviti u tepsiju koja je oblozena sa papirem za pecenje i ostaviti da odstoji jos 20 minuta. na kraju staviti kruh peci u pecnicu koja je zagrijana na 175 stupnjeva...peci 45-55 minuta.
Anni
 

PostPostao/la Dabilly » 11 srp 2007, 22:37

anni, hvala na receptima :)
proslijedila sam ih odmah svojim mamama :)
ovaj prvi mogu definitivno koristiti svi, i oni s kandidom...
ja sam danas malo hodala po trgovinama da vidim kakva je ponuda bezglutenskih i bezkazeinskih stvari. nisam daleko stigla, u dm-u kupila rižino mlijeko, rižolino i kukuruzno brašno. kažu da kod nas ima u mercatoru dosta dobra ponuda. čitala sam i da rižino brašno sami možemo praviti mljevenjem riže u mlinu za kavu. eto, kad stignem malo tražim korisne savjete.
"You're weird.
I like you."
Avatar
Dabilly
ko lampica za bor
 
Postovi: 13129
Pridružen/a: 11 lis 2001, 19:43

PostPostao/la Anni » 12 srp 2007, 07:49

eto mjesta na kojima mozete kupiti proizvode od Schär-a ( imaju i nekoliko stvari bez jaja i mlijeka)

GEA d.o.o.
Domjaniceva 26
HR - 10000 - ZAGREB
+385 1 2333630
info@gea.com.hr
http://www.gea.com.hr
GEA d.o.o.
Trznica Kvatric L-18
HR - 10000 - ZAGREB
+385 104602531

http://www.gea.com.hr
Ljekarna Joukhadar
Ilica 229
HR - 10000 - ZAGREB
01 3777175, 01 377717
Ljekarna Joukhadar
Podgorska 8
HR - 10000 - ZAGREB
01 3633786
Ljekarna Saraga
Oktogon-Dugave
HR - 10020 - ZAGREB
01 6685-502
Ljekarna Joukhadar
Vinogradska 2
HR - 10362 - KAŠINA
01 2055933
Ljekarna Cebulc mr.ph.
Obala Stijepana Radica 44
HR - 20000 - DUBROVNIK
020 419292
Ljekarna Zdenka Drazenovic mr.ph.
Ljekarnicka Jedinica 1 Ante Starcevica 9
HR - 20350 - METKOVIC
020 690126
Ljekarna Olujic Mr. Ph.
Domovinskog rata 48
HR - 21000 - SPLIT
021 382-318
Zdravstvena Ustanova Phyto-Pharma Ljekarnicka Jedinica Firule
Dubrovacka 3
HR - 21000 - SPLIT
021 544366
Ljekarna Branka Pivcevic mr. Ph.
Ante Starcevica BB
HR - 21310 - OMIS

Ljekarna Stela Skoko mr.ph.

HR - 21412 - PUCISCA
021 633690
Ljekarna Pirovic
Molatska 8
HR - 23000 - ZADAR
023 214818
Ljekarna Škoko
Matije Gupca 21
HR - 34000 - POŽEGA
034 272195
Centralna Ljekarna
Vukovarska bb
HR - 35000 - SLAVONSKI BROD
035 447838
Centralna Ljekarna Cakovec
Valenta Morandinija 1
HR - 40000 - CAKOVEC
040 321651
Ljekarna Coner
Mihanoviceva 8
HR - 43000 - BJELOVAR
043 241342
Ljekarna Joha
Tadije Smiciklasa 3
HR - 47000 - KARLOVAC
047 611325
Ljekarna Gregec-Fabic
Cvetkov Torg 1
HR - 51000 - RIJEKA
051 255-160
Prodavaonica Primula
Baštijanova 7B
HR - 51000 - RIJEKA
098 491305
Damodar d.o.o.
Epulonova 9
HR - 52100 - PULA
052 217030
Liekarna Franjo Filipovic mr.ph.
Valturska 8
HR - 52100 - PULA
052 381447
Ljekarna Pula
Giardini 14
HR - 52100 - PULA
052 223644
CISS d.o.o Discont Parens
Mate Vlacica 22
HR - 52440 - POREC
052 451826, 052 451827
Anni
 

PostPostao/la andrij » 13 srp 2007, 11:04

Anni je napisao/la:Andrij, budite jako oprezni kod candide, ona je redoviti stanovnik ostecene crijevne flore, poroznog crijeva i organizma koji je preopterecen sa teskim metalima. ( sto je cest slucaj kod autista)kada candida odumire ona producira neurotoxine , takodjer se oslobadja jedan dio metala koji je vezan za candidu pa dolazi do trovanja organizma ( i mozga) naravno koji nije izazvan izvana i u nekim slucajevima to moze dovesti i do epileptickog napada.
pravilo: prvo osloboditi crijeva od intolerancija( mlijeko, gluten, mozda i jaja itd), zatim obnoviti crijevnu floru ( probiotik) i zatim poceti sa detoxikacijom i tada se preporuca tek otvorena borba protiv candide. Isto tako je pozato da sa napustanjem metala nastupa i napustanje candide, samo to organizam podnosi puno blaze nego da na porozno crijevo pocinjete cistiti samo candidu i jos nesto sto je vazno: uz medikamente protiv candide dobro je davati alge( to je jako blaga metoda detoxikacije) a algama se izvode metali koji se oslobadanjem nadju u crijevima...Alge ne ciste mozak( dakle njima se nikada ne moze postici potpuna detoxikacija).

Pozdrav


Razumijem tvoju zabrinutost .

Naš je malac bio učestalo tretiran antibioticima i od tada ima probleme sa stolicom ...a mi nikako dokučit razlog. Jučer mu je napokon stolica bila tvrda .

Dobio je FOS Powder i dijetalnu prehranu - meso i dalje može ali sve mesne prerađevine - isključiti.Također mlijeko i voće te voćne sokove...itd,itd.A jogurt može i tako ....

U roku nekakvih mjesec , mjesec ipol dana bi se trebao riješiti povećane Candide ( koju imamo svi u svojim crijevima !)

Nakon toga ćemo vidit što dalje.
Ispunjen život moguć je unatoč mnogim neispunjenim željama.- D. Bonhoeffer
Avatar
andrij
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 244
Pridružen/a: 24 svi 2007, 23:39
Lokacija: Split

PostPostao/la Anni » 14 srp 2007, 10:26

Hi, jel to probiotik ali antimikotik? pozdrav
Anni
 

Re: Autizam i metabolicki poremecaji

PostPostao/la marjel » 16 srp 2007, 16:28

aragorn je napisao/la:Ispricavam se svima ako je na nekoj od postojecih tema ova tema razmatrana, ali posto je za mene vrlo aktuelna i rado bih porazgovarao o tome odlucio sam se da otvorim novu...

Dragi Aragorne,
moj sin Vlada (4 god, pdd => prozimajuca razvojna disfazija) ide od oktobra 2006 kod Danijele Helc i promene su zacudjujuce!
Zapanjujuce sta jedan prosti Nistatin uz par suplemenata (i naravno rad sa logopedima) moze da postigne. U oktobru je Vlada znao da kaze samo 3-4 reci (sve ukupno), a sad (sredina jula 2007) mu je fond preko 100 reci i ume da poveze do 3 reci. I dalje smo km-trima daleko od normalnog deteta ali napredci su vidni iz sedmice u sedmicu.
Pozdrav i svako dobro takodje.
Marko
marjel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 srp 2007, 15:56

PostPostao/la marjel » 16 srp 2007, 16:33

Anni je napisao/la:LOGOPED????? pa to je protuzakonito sto ta zena radi...ona moze pomoci djeci sa autizmom ali sa vjezbama, ali ne na nacin da ih lijeci sa biomedicinom...woooow sta si svasta ljudi ne dozvoljavaju....ja bih tu bila jako oprezna....moze imati ona dobru teoriju ( imat cete ju svi Vi nakon nekoliko mjeseci ljecenja svoje djece biomedicinom) ali gdje je njena praksa i nije ona ljecnik?


pa jel ona Vama rekla da je logoped?

pozdrav


Srdacan pozdrav,
Danijela Helc je u neprestanoj komunikaciji sa dr.Shaw-om i celom tom pricom, tako da nije indijanac. Ona se zena dovija jer niko u ovoj blentavoj Srbiji nema dovoljno sluha za te stvari. A naravno da njoj treba tim, ona za njim i traga - ali za sada ga nema. Pretpostavljam da bi joj trebao i pedijatar i nutricionista i biohemicar i mnogi drugi... ja sam jedan od roditelja koji kod nje vodi decu i s obzirom na situaciju u Srbiji-Beogradu => ona je za sad najbolje moguce resenje.
Svako dobro.
Marko
marjel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 srp 2007, 15:56

PostPostao/la marjel » 16 srp 2007, 16:39

andrij je napisao/la:Evo mi smo odradili pretragu u Analizi - Split.

Nalaz na Candidu kod djeteta je - pozitivan...


Srdacan pozdrav,
kod naseg sina Vlade (4 godine, pdd => prozimajuca razvojna disfazija) nije nadjena Candida ovde kod nas u Srbiji, iako smo isli u poznatu laboratoriju, ali je zato u USA GreatPlains Lab (kod dr.Shaw-a) nadjena u velikoj kolicini. Ispitivanje u GPLabs je mnogo osetljivije. Candida se trazi po by-product-u seceru (kad valjda umiru Candide) koji se zove Arabinose.
Iako me niste nista pitali, nudim se da razmenimo iskustva.
Svako dobro,
Marko
marjel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 19
Pridružen/a: 16 srp 2007, 15:56

Sljedeća

Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 4 gostiju.

cron