Sada je: 29 ožu 2024, 08:54.

Napokon smo vas nasli...

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Napokon smo vas nasli...

PostPostao/la enci » 25 vel 2007, 11:19

Napokon smo naisli na stranicu gdje možemo podjelit iskustva sa ostalim mamama nedonoščadi. Moja cura se rodila sa 34 tj. Na Sv. Duhu. Carskim rezom zbog visokog prsnuća vodenjaka a bila je okrenuta nogicama dolje. Pri porodu je težila 2120 i 44 cm. Apgar 9/10. Nije bila u inkubatoru i otpočetka je samostalno disala. NIje primala nikakvu terapiju i kad je došla na 2200 pušteni smo doma. Tek tada je počela kako treba sisati, ali nikada nije pretjerano volila ciku, više je sve bilo moje forsiranje. Do 7 mjeseci je dojena i dohranjivana, i onda više mala tvrdoglavica nije htjela sisati. Motorički je po pedijatrici napredovala uredno, ali smo sa dva mjeseca išli na uzv mozga, nalaz je bio u širim granicama normale. Napravljen joj je kardiološki pregled, pregled vida i sluha i sve je hvala Bogu bilo ok. Ona sada ima 10.5 mjeseci, već naveliko se diže uz namještaj i hoda uz njega, puže jako brzo ali onako vojnički, pravilno puže samo kada joj se ne žuri. Hoda lijepo, oslanja se na puno stopalo, vodi se za ručice. Jako je živa i radoznala. Sve ju zanima, voli ljude. Plješće, kima glavicom kada ne želi papati, pjevuši, pleše, brblja i dosta često ponovi neku riječ koju čuje. Ima 9 kg. Po svemu je u skladu sa vršnjacima, ali ono što je mene sada počelo brinuti jest što nas nas naša pedijatrica nije nikada poslala fizijatru. To je jedna starija doktorica u koju imam povjerenja i koja mi je rekla da je s mojom bebom hvala Bogu sve ok i da je motorički u skladu sa dobi. Na moj upit za fizijatra rekla mi je da mi može dati uputnicu ali da će dijete dobiti dijagnozu b.o. Tako da ja nisam previše ni inzistirala. Kakva su vaša iskustva? Puno hvala! Pozdrav
enci
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 25 vel 2007, 00:46
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la nadicab » 25 vel 2007, 22:54

ma super da si i ti tu s nama :juhu
Fizijatar je obavezan za tvoju malenu, pa čak i ako kaže b.o., a bojim se da vojničko gmizanje nije stvar na koju se napiše b.o.
Preporučam ti dr Žućko s Goljaka i dr Žutelija iz Klaićeve - sve na uputnicu. Iskoristi sada da se naručiš i zamoli pedijatricu - to je djetetovo pravo, a tvoja dužnost da joj to omogućiš. Nemoj zbog obzira prema pedijatrici oklijevati, jer ti si MAMA, djetetova jedina i najveća zastupnica i zaštitnica
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

PostPostao/la NERVČIK » 26 vel 2007, 22:49

Pozdrav i od nas, daj mi moli te reci da li su ti otkrili zašto je došlo do prsnuća jaer se to i meni desilo a nitko ne zna zašto .Da li si dobila trudove ili su odmah išli na carski?
NERVČIK
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 03 stu 2006, 16:35

PostPostao/la enci » 02 ožu 2007, 00:44

Ja sam cijelu trudnoću mirovala. Prvo tromjesečje radi krvarenja, drugo je bilo relativno ok. Onda mi se cerviks počeo skraćivati. Sa 29. tj. kada sam primljena u bolnicu, bila sam otvorena 2 cm. Nikakav uzrok nije pronađen. Brisevi u redu, trudova nije bilo a ja sam se i uz nepomično ležanje otvarala. Imala sam često nekakva stezanja maternice, ali CTG nikada nije registrirao trudove. Zadnji pregled pred porod sam već bila 4 cm otvorena, nakon toga sam prokrvarila, nakon 2 dana počela curiti voda i kad su skužili da je voda išla sam na hitan carski jer je beba bila na zadak.
enci
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 25 vel 2007, 00:46
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la nina » 09 ožu 2007, 00:41

enci dobrodosla....pusa princezi :3srca :3srca
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mmm3m » 10 ožu 2007, 00:39

Ja sam mislila da je obavezan fizijatar za nedonoscad,i tu se nebi trebao petljati pedijatar.
Koliko znam vojnicko puzanje nije dozvoljeno i ga treba ispravit.Beba mora puzati ali pravilno tj. na sve cetri a to se postigne uz par vjezbica koje pokaze fizijatar :mah
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

PostPostao/la enci » 16 ožu 2007, 22:58

... sada pužemo naveliko četveronožno, hodamo uz sve držeći se samo 1 prstićem, vodimo se za jednu rukicu i uskoro ćemo hodati sami... Bili smo na kontroli kod neuropedijatra i sve je super. :bye
enci
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 25 vel 2007, 00:46
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la enci » 01 vel 2008, 01:09

Evo nas ponovo nakon skoro godinu dana da vas pozdravimo. N. je sada 22 mjeseca stara vesela curka. Ima 12 kg i visoka je 86 cm. Prohodala je sigurno sa 15 mjeseci i od tada se ne zaustavlja. Jako rano je progovorila i sada priča SVE, sastavlja rečenice, najnormalnije s njom verbalno komuniciramo kao sa odraslom osobom. Pjeva, pleše, igra se... Voli se kititi, šminkati i prettend play općenito.

Eto, mi smo se izvukli bez posljedica HVALA BOGU, a svim našim nedonešenim bebicama želimo da narastu velike, vesele i uz što manje problema!

Puse od nas
enci
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 25 vel 2007, 00:46
Lokacija: Zagreb

Re:

PostPostao/la Nikam » 08 tra 2008, 10:28

Mi se javljamo iz Opatije,Nika je rođena u 35tj sa 1790g,43cm,dva dana inkubatora,dva dana lampi za žuticu.Sa 2300 puštena kući,sada ima 9 mjeseci,7kg.Sve jede,nije dojena jer nije htjela cicati,ali sam se izdajala 3 mjeseca,nakon toga smo prešli na bebimil i sa 6 mjeseci na dohranu.Puže na sve četiri iako više voli biti na nogicama,samostalno se diže i hoda u hodalici.Ono što mene muči je to da ništa ne priča,osim što viče aaaa.Sve razumije kad joj se priča ali ona ništa.Kakva su vaša iskustva,dali trebam tražiti kakve pretrage?Napominjem da nismo radili nikakve pretrage jer pedijatrica kaže da nema potrebe.Nosila je remenčiće radi distorzije kukova 3 mjeseca i sad je sve u redu.Pozdrav iz Opatije :proljece
Avatar
Nikam
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 585
Pridružen/a: 27 vel 2007, 11:30

Re: Napokon smo vas nasli...

PostPostao/la nadicab » 08 tra 2008, 10:44

:bye super za princezu.
Što se tiče pričanja, još je rano da nešto više krene. Ono što ti može biti pokazatelj mogućih problema jest mogućnost žvakanja krute hrane: ako može žvakati, super, ako ne, to područje treba masirati i polako pripremati za govor.
Da si u Sloveniji, sigurno bih ti (ne samo ja nego i ped) preporučila da odeš na savjetovanje kod logopeda, ovdje u CRO nemaš tako rano nikuda otići :(
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Napokon smo vas nasli...

PostPostao/la eli » 08 tra 2008, 12:49

hoda u hodalici


ubaci u pretraživač riječ hodalica pa će izaći cijela serija topica u kojima se objašnjava zašto su štetne, posebno za neurorizičnu djecu.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Napokon smo vas nasli...

PostPostao/la Nikam » 09 tra 2008, 09:13

Hvala na savjetu nadicab,još me nešto interesira.Kakva prava imaju mamae prerano rođene djece kod ostajanja kod kuće i tih stvari?
NAJLJEPSI OSMIJEH JE OSMIJEH VASEG DJETETA
Avatar
Nikam
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 585
Pridružen/a: 27 vel 2007, 11:30

Re: Napokon smo vas nasli...

PostPostao/la nadicab » 09 tra 2008, 11:28

ako dijete nema baš nikakvih poteškoća, onda imaš pravo produžiti porodiljni za onoliko dana za koliko se tvoje dijete ranije rodilo.
Inače imaš pravo tražiti da ostaneš doma s njim zbog pojačane njege, ali o tome imaš stickani topic na Grupi potpore
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17714
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić


Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.