Sada je: 24 lip 2026, 12:29.

literatura o dječjim fazama (neću i druge faze)

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

literatura o dječjim fazama (neću i druge faze)

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 27 ožu 2012, 15:19

Da li mei netko može preporučiti kakavu dobru knjigu o tome kada i kako dijete ulazi u te sve njihove faze (edipov i elektrin kompleks, neću faza i drugo) i kako se nosit sa time.

To me sad okupira a ne znam što čitati.

Juul to ne obrađuje ja mislim.
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: literatura o dječjim fazama (neću i druge faze)

PostPostao/la i_ja_sam_mama » 27 ožu 2012, 15:49

Osobine i psihološki uvjeti razvoja djeteta predškolske dobi
Priručnik za odgojitelje, roditelje i sve koji odgajaju djecu predškolske dobi
Mira Čudina Obradović, Branka Starc, Ana Pleša, Bruna Profaca, Marija Letica

- jako dobra knjiga u kojoj čini mi se ne piše točno ta i ta faza, ali piše jako konkretno o svim područjima razvoja djeteta, svakako preporučam
slika
Avatar
i_ja_sam_mama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 732
Pridružen/a: 04 vel 2012, 17:18

Re: literatura o dječjim fazama (neću i druge faze)

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 27 ožu 2012, 19:53

:) fala
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: literatura o dječjim fazama (neću i druge faze)

PostPostao/la Nada » 29 ožu 2012, 17:40

Pcelice, opet ja o centru Prirodno roditeljstvo ali...oni su meni toliko odgovora dali da ne mogu a da ih ne preporucim. Imas na njihovoj web stranici listu literature, imaju i Facebook pa mozda da im se obratis da ti preporuce konkretnu literaturu.
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb

Re: literatura o dječjim fazama (neću i druge faze)

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 29 ožu 2012, 20:32

jel ovo http://www.prirodnoroditeljstvo.com/

jer ja nisam nikad bila na tim str.
evo vidiš da dobrih preporuka nikad dosta, uvijek netko sjedi na ušima :ajme
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: literatura o dječjim fazama (neću i druge faze)

PostPostao/la pčelica_maja_23 » 29 ožu 2012, 20:45

ajme, malo sam čitala. kako mi je žao da ne mogu na osnovni modul. ja sam u Puli. Trenutno sam u Zagrebu pa bih mogla uvatit koje predavanje. No baš kad dijete uspavljujem počinju... ne znam.
joooj zvuči super.

čuj daj linkaj di si pisala postove o predavanjima, baš me interesira
08.09.2011. jesenska šefica mekog srca
14.04.2013. blaženi nestaško među ženama
05.12.2015 adventska princeza
Avatar
pčelica_maja_23
Kvočka zvana pčela
 
Postovi: 8579
Pridružen/a: 12 sij 2011, 10:43
Lokacija: dječji vrtić

Re: literatura o dječjim fazama (neću i druge faze)

PostPostao/la Nada » 30 ožu 2012, 12:29

Uuuuuu, to mi se tesko sjetiti, bio je svojedobno topic sa preporukama radionica i literature toga tipa pa sam tamo spominjala, jednom sam, cini mi se i sama otvorila topic sa informacijama o centru, jucer sam jednoj mami na forumu takodjer preporucila da pita u centru nesto sto ju je zanimalo itd.
Ja sam odusevljena....
Imaju i radionice o partnerskim odnosima, fitnes za bebe, rano ucenje stranog jezika, tako nesto, ma stalno se sire i dodaju nesto novo.
Da li to tebe interesira iz nekih profesionalnih razloga ili, kao i mene, iz roditeljskih? Sorry, nadam se da pitanje nije neprimjereno?
Imaju i Facebook i nesto jesu spominjali Pulu, znam da povremeno imaju radionice i izvan Zg ali kada i gdje i da li to nesto redovito, to nisam sigurna.
Ja sam sa njima na mailu, velika su mi podrska (mi smo se selili na drugi kontinent sa dvoje djece paaaaa....milion stvari na koje treba pripaziti kako bi se djeci olaksala prilagodba).
Mislim da ce u dogledno vrijeme biti i predavanja na netu, to ih vec neko vrijeme zelim pitati, idem sad....

Ako ti ima tko pricuvati dijete, odi. Ja sam dojila, moja je non-stop bila na cici ali sam isla na predavanja i ostavljala izdojeno. Naravno da nije bila sretna ali vise smo profitirali od predavanja nego sto je moja beba izgubila time sto mame 1x tjedno nije bilo 2-3h uz nju...(no, lako je reci iz danasnje perspektive).
Isli smo i MM i ja...

A cuuuuj, ucimo dok god disemo, nemremo sve u jednom danu saznati ;)
Avatar
Nada
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 703
Pridružen/a: 24 svi 2005, 21:42
Lokacija: Zagreb


Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.