Sada je: 28 ožu 2024, 10:38.

DRUGO DIJETE

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

DRUGO DIJETE

PostPostao/la mama1990 » 03 kol 2015, 13:17

Lijep pozdrav svima!! :)
Ovako..imam 24god (u 12mj cu navrsit 25) sina sam rodila jako mlada sa svega 17god tako da mi to cijelo iskustvo i nije bilo bas bajno i sjajno,a o porodu da i ne pricam! I danas nakon 7god kad se sjetim kako mi je bilo nije mi dobro..decko s kojim sam ostala trudna kad je saznao je doslovno pobjegao i do dana danasnjeg je vidio sina mozda 4 puta i to u prolazu!! No da ne duljim dalje oko toga..sad sam u vezi sa deckom 4god s tim da se znamo jos od osnovne sk..prihvatio je mog sina kao da je njegov,a i sin je super prihvatio njega (zna da mu nije "pravi" tata). Vec 3god zivimo zajedno i malac sad krece u skolu,a mene je obuzela neopisiva zelja za jos jednim bebacem :) razgovarala sam sa sinom sto misli o tome da dobije bracu ili seku i on je tolko odusevljen da je svima okolo poceo pricat o bebi i ima vec cijeli plan i program oko pomaganja :) decko je takoder za bebaca ali nas jako muci financijska situacija!! Samo on radi,ja nikako da nadem neki normalni posao..tako da radim tu i tamo,ako uleti kakvo ciscenje i sl. s tim da to i nisu neki novci pa to i ne racunam,a uz to smo podstanari!! Znam da su novci jadan izgovor za ne imanje jos djece i ako cemo cekat na bolju novcanu situaciju vjerojatno nikad necemo ni imat djecu ali ipak mi je veliki problem jer ne zelim da im nesto fali!! Drugi problem se javlja kad se prisjetim sto sam sve prosla sa sinom i kako mi je tesko bilo..pa porod,carski..problemi oko dojenja i sl. Tu mi se javlja veliki strah kako cu ja to opet!! Utjesno mi je to sto znam da ovaj put nisam sama u svemu tome i znam da ce mi decko bit velika podrska al i dalje sam u strahu!! Kad sam vani samo se okrecem za bebama i zelim jednog svog :) al strah je malo veci od zelje!! Morala sam s nekim podjeliti misli,zelje i strahove..a mozda se i nade netko u slicnoj situaciji pa malo procavrljamo!! :)

P.s ako neko zna da li imam mozda pravo na nekakvu socijalnu pomoc ili nesto sa burze (prijavljena sam na burzi od 6mj prosle godine kad sam dobila otkaz) ili nesto trece pisite!!
mama1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 03 kol 2015, 12:06

Re: DRUGO DIJETE

PostPostao/la IINA » 03 kol 2015, 13:43

Imaš pravo na uzdržavanje djeteta od strane njegovog oca.
A ako vam prihodi po članu kućanstva ne prelaze cenzus možeš tražiti i dječji doplatak.
Za ostalo ne znam što bi rekla.
To morate sami zajedno odlučiti što se financija tiče.
Porod i trudnoća su svaki priča za sebe te nemoj unaprijed strahovati zbog onog prvog.
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: DRUGO DIJETE

PostPostao/la jopica » 03 kol 2015, 13:47

pozz e ovako,prvo kapa do poda,jer u današnje vrijeme samo hrabre mame bez ičije pomoći uspiju podići dijete na noge kao što si ti.za prava ti je najbolje nazvati burzu i hazzo
ja sam upravo drugi put trudna sutra ulazim u 13tj,imam 101 pitanje u glavi i istoliko upitnika.jer imamo dva kredita 2kartice za plačat,dugove sastrane ,minus na tekućem.u banani smo al kad čemo ako ne sad.muž i ja se dog mada teška srca da je to to dvoje i amen.sestra mi ima troje i muku muči financijski pogotovo sad kad su srednjoškolci.rađe ču imati dvoje pa im pružiti čim više,taman hodala poderanih gaća.neželim da mi I ostane jedinac.ja sam mojoj mami peta al druga su tad vremena bila
sretno ti i sam naprijed do cilja :hug :luv :kiss
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49

Re: DRUGO DIJETE

PostPostao/la mama1990 » 05 kol 2015, 11:25

I ja si nekako kontam da je bolje prije nego kasnije,a i lakse ce nam bit dok smo mlađi :) u jednu ruku me jako veseli pomisao na bebu,a u drugu ruku me strah..a kolko citam po forumima sve uhvati panika bez obzira dal je trudnoca bila planirana ili ne tako da je to valjda normalno :) s kim god sam pricala kazu mi samo naprijed ali opet..niko od njih nema dijecu niti ih planiraju imat u neko skorije vrijeme! Stalno mi se vrte pare po glavi i kako cemo i sta cemo al kako kazu..di ima mijesta za 3 ima i za 4 :) tako da neznam jos uvijek..u jednom trenutku sam..da to je to idemo..u drugom opet..mozda ipak ne sad! Stalno sam u nekakvom razmisljanju al iskreno vise sam za nego protiv tako da cemo jos vidjet :) hvala ti Jopica na podršci..stvarno puno znaći <3 <3 kolika će bit razlika između tvojih kikaća? :) mi smo isto oboje u minusu..i dragi ima kredit od prije koji otplacujemo pa mi to i je najveca panika..
mama1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 03 kol 2015, 12:06

Re: DRUGO DIJETE

PostPostao/la jopica » 10 kol 2015, 22:03

razlika če bit 3godine i mjesec,nadam se da bu to sve bilo ok,da nebude ljubomore :rodj ,nekako se to sve bude posložilo.sad skidamo pelene da se odviknemo da nemamo dvoje i nadam se najboljemu,neželim bedomanit jer nisam ni prva ni zadnja u gabuli.iza svake kiše uvijek dođe sunce draga moja,samo naprijed,čim prije tim bolje,lakše je dok si mlađi.ja da sam mogla imala bi prvo sa 22-24god,ipak su sad već živčeki na aj ti bok,tako da,što god bude uvijek se možeš javiti tu sam ,moralna podrška u kojoj god odluci :kiss :luv
slikaslika
Avatar
jopica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1462
Pridružen/a: 26 srp 2012, 14:49


Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.