Sada je: 28 ožu 2024, 15:25.

LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Duga » 27 tra 2009, 14:18

Dakle, molim prijedloge za mjesto kamo otići na ljetovanje, a slušajte uvjete :kima :

1. okolo naokolo Zadra (Istra ne - ne sviđa nam se, jug ne - ne da nam se toliko, a preko Bosne nećemo, ne na otok - želim da mi je veći grad blizu)
2. apartman (nije mi problem nešto skuhati jer ne kuham tijekom radnog tjedna, a i restorani da su na ruku jer ćemo jedan obrok dnevno sigurno vani jesti)
3. da je mirnije (znači, ne velika apartmanska naselja...)
4. da ne puše po cijeli dan i da more nije vječno hladno (vode me loša sjećanja na Filip-Jakov i Vodice :mrgreen: )
5. da plaža nije beskrajno daleko i da može dijete biti na njoj (ne stijene)

Svaki prijedlog dobro došao čak i ako se kosi s nekim od mojih uvjeta - znam da ću na kraju biti prosvjetljena :lol
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la VIPmama » 27 tra 2009, 14:22

Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Duga » 27 tra 2009, 14:31

:kiss odoh čitati i preseliti svoje pitanje tamo :lol
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la jazz77 » 19 srp 2013, 00:14

Vidim tema davno otvorena a link na topic javlja da isti više ne postoji. Sigurno su se stvari bitno promijenile od 2009.godine pa ponovo podižem temu.

Ako negdje ipak postoji sličan topic molim moderatorice da ga presele. :D

Planiramo u rujnu na more pa me zanima imate li za preporuku mjesto ili gradić gdje bi bilo ugodno provesti godišnji s malom bebom

1.Bitno mi je da plaža ima puno hlada, da nije baš neki "divlji" ulaz u more i da nije jako daleko od auta do plaže zbog svih popratnih stvari i rekvizita koje ćemo nositi
2.Doktor u blizini (za svaki slučaj).
3.Dolazi u obzir hotelski i/ili apartmanski smještaj (ako imate konkretnu preporuku - hvala).
4.Da je mirnije mjesto
5.jug ne -predaleko nam je s malom bebom, otoka me frka zbog (potencijalno) dugih čekanja trajekta (razuvjerite me ak griješim) -htjela bih da mi je veći grad blizu

Ne znam da li je još nešto bitno pa ? :nata
slika
Avatar
jazz77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 08 srp 2007, 01:08
Lokacija: ZAGREB

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la rucho » 19 srp 2013, 12:39

jazz77 je napisao/la:Vidim tema davno otvorena a link na topic javlja da isti više ne postoji. Sigurno su se stvari bitno promijenile od 2009.godine pa ponovo podižem temu.

Ako negdje ipak postoji sličan topic molim moderatorice da ga presele. :D

Planiramo u rujnu na more pa me zanima imate li za preporuku mjesto ili gradić gdje bi bilo ugodno provesti godišnji s malom bebom

1.Bitno mi je da plaža ima puno hlada, da nije baš neki "divlji" ulaz u more i da nije jako daleko od auta do plaže zbog svih popratnih stvari i rekvizita koje ćemo nositi
2.Doktor u blizini (za svaki slučaj).
3.Dolazi u obzir hotelski i/ili apartmanski smještaj (ako imate konkretnu preporuku - hvala).
4.Da je mirnije mjesto
5.jug ne -predaleko nam je s malom bebom, otoka me frka zbog (potencijalno) dugih čekanja trajekta (razuvjerite me ak griješim) -htjela bih da mi je veći grad blizu

Ne znam da li je još nešto bitno pa ? :nata


gdje smo muz (girica) i ja bili u kolovozu 2010. ..... ako se ne sjecas potrazi razglednice..... sve mozes autom ... ne trazit razglednice vec doc u to mjesto... os mali os veliki..... a mos i u trogir... ima autoput...... ;)
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la jazz77 » 11 ruj 2013, 14:01

rucho je napisao/la:gdje smo muz (girica) i ja bili u kolovozu 2010. ..... ako se ne sjecas potrazi razglednice..... sve mozes autom ... ne trazit razglednice vec doc u to mjesto... os mali os veliki..... a mos i u trogir... ima autoput......


:kiss


Evo da ostane zabilježeno, bili smo u Petrčanama u hotelu Pinija. Puno hlada, sve blizu, više različitih ulaza u more, bili smo zadnji tjedan kolovoza i nije bilo velike gužve na plažama ... (bilo je dosta gostiju ali stvarno je puno plaža oko hotela). Mirnije mjesto, ko stvoreno za male bebe. Ne znam koliko košta apartman tako, hotel preporučam. Zadar jako blizu.
slika
Avatar
jazz77
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 268
Pridružen/a: 08 srp 2007, 01:08
Lokacija: ZAGREB

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la ivana7997 » 11 ruj 2013, 14:14

ja sam neki dan bila u tom hotelu, jesam samo prenocila, i to vrlo kratko, ali hotel je sladak, okolis divan, plaze fakat da pozelis u more istog trena
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la latica » 23 sij 2018, 10:45

evo da ne otvaram novu temu pitat ću tu.

razmišljamo ove godine s mojim starcima otić negdje na tjedan dana u hotel s polupansionom. dakle Istra ili Kvarner, srednji Jadran, najjužnije do Zadra. Ja ne znam, možda ja nisam normalna, ali meni je to sve užasno skupo što gledam. dakle mi bi išli ko maltene grupa - moji starci, ja i troje klinaca, moja sestra s mužem i djetetom. i tražim zapravo nešto što je blizu mora, da ima hlada i da ima polupansion da ne moramo kuhat. dakle imperativ je da ne mroamo kuhat jer u suprotnom se to pretvori u to da moja mama nakuhava za cijelu četu, a to ne dolazi u obzir.

ako imate neku preporuku za neki ok hotelčić, da je barem 3 zvjezdice, pristojno i onak ok, ništa posebno ne tražm, ali da je ok lokacija za kupanje, please preporuku!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Nanoibeba » 24 sij 2018, 13:20

http://www.vud.hr/main.php?ln=hr&c=atn&w=cijene

Bungalovi su u borovoj šumi. Postoji centralni restoran koji nudi polupansion.
Nemam pojma kak se kreću cijene pa ne znam jel ovo skupo ili ne
Avatar
Nanoibeba
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 lip 2005, 09:33

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Duga » 24 sij 2018, 14:41

Mi smo bili par godina u ovom naselju s gornjeg linka.

Je l' mogu ja ovaj naslov malo ublažiti, pliz?
Ne znam šta mi je, tada, bilo - drama queen faza :nesvist :lol. Dijete od četiri godine učinilo to od mene i sjećam se da smo te godine završili u :
http://www.uniline.hr/hrvatska/turistic ... rovinj.php
i bilo nam je super.
No, mislim da vam je cjenovno dosta povoljniji ovaj koji je stavila Nanoibeba.
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Ina66 » 24 sij 2018, 15:16

latice, znam da si rekla da bi polupansion, ali moram staviti i ovo
https://www.camping-simuni.hr/wp-conten ... g-2018.pdf
mi smo bili prije par godina za proljetne praznike i jednom ćemo se vratiti
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Potica » 24 sij 2018, 15:23

U Šimunima možeš uzeti u restoranu obroke tj. pretplatiš se pa to bude kao puni ili polupansion kako želiš, a znam da ta varijanta postoji i u Valamarovim kampovima na Krku npr. samo mislim da su oni dosta skupi.
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21824
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la latica » 29 sij 2018, 11:33

hvala vam cure na idejama i preporukama. ovaj kamp šimuni mi je ko izmišljen, poslala sam im upit jer imamo triper kombinaciju sa smještajem, još čekam odgovor, ali mislim da za sad, s obzirom na situaciju i neke neplanirane okolnosti, vjerojatno ćemo ipak uzeti hotel Donat u Zadru. to je Falkensteinerov hotel koji je ostao na tri zvjezdice jer je namještaj stari, iako meni solidno izlgeda, računala sam bi nas tri dvokrevetne sobe s po jednim djetetom koštale ukupno 23000 kn ali all inclusice, tjedan dana.
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Duga » 29 sij 2018, 13:06

Lato, to je super cijena za tri obitelji s djecom i još all inclusive. Nisam bila i ne znam šta očekivati, recenzije su šarolike.
Uživajte :zivili
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la dunja » 29 sij 2018, 16:36

latice nisam gledala cijene, ali imaš od falkensteinera family hotel diadora, specijalno za obitelji s djecom, i club funimation borik
ako želiš imati odmor sa djecom, a da se odmorite i zabavite i vi i oni, pogledaj ponudu, možda ti je i to je financijski prihvatljivo
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la mojper » 15 srp 2019, 22:33

I cure kam se ide na ljetovanje ove godine? Nekako smo prazni, što i nije loše, možda se ovi rentaši opamete malo...

https://www.cimerfraj.hr/aktualno/stati ... 018-godine
Zadnja izmjena: Adorabla; 16 srp 2019, 08:19; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: pravila foruma - oglašavanje
mojper
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 28 ožu 2014, 00:58

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la bailey » 13 lip 2020, 17:01

:mah
Ima li netko da je ljetovao u Starom Gradu na otoku Hvaru i ako može podijeliti informaciju nude li se izleti na otoke Brač, Korčulu, Mljet? :buket
I. 2000.
A. & R. 2007.
Avatar
bailey
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 496
Pridružen/a: 05 lis 2006, 15:05
Lokacija: Zgb.

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Duga » 13 lip 2020, 18:08

off

:shock
:loce Vidi mene kakve sam samo uvjete imala?!
:lol
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6943
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la Mirci » 14 lip 2020, 15:42

Iz Starog Grada samo Bol.
Na Korculu de moze u svom aranzmanu iz Hvara katamaranom.
I iz Hvara ima izleta za Vis.

Al ako niste nikad bili na Hvaru, na njemu imate sasvim dovoljno zanimljivosti za cijeli tjedan
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29426
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la bailey » 28 lip 2020, 11:23

Hvala!
I. 2000.
A. & R. 2007.
Avatar
bailey
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 496
Pridružen/a: 05 lis 2006, 15:05
Lokacija: Zgb.

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la mojper » 15 lis 2020, 13:12

Mirci je napisao/la:Iz Starog Grada samo Bol.
Na Korculu de moze u svom aranzmanu iz Hvara katamaranom.
I iz Hvara ima izleta za Vis.

Al ako niste nikad bili na Hvaru, na njemu imate sasvim dovoljno zanimljivosti za cijeli tjedan


Mi bili na HVAR-u ove godine. Jako zadovoljni, plaža Maslinica je top... inače, par zanimljivosti imate na https://topdestinacije.hr/hvar-atrakcij ... iful-hvar/
mojper
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 28 ožu 2014, 00:58

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la bailey » 24 srp 2021, 21:50

Uvala Maslinica je predivna.
Mi smo na kraju obišli o. Hvar.. predivno je bilo. Bus non stop vozi do susjednih mjesta (Jelsa, Vrboska), može se iznajmiti bicikl (npr do uvale Maslinica), iz grada Hvara ima izleta brodom, obišli i Paklene otoke. Preporučam Stari Grad! :dada Puno je mirnije, a opet sve dostupno. Naravno i da ne zaboravim, Trvrdalj Petra Hektorovića je bajkovita.
I. 2000.
A. & R. 2007.
Avatar
bailey
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 496
Pridružen/a: 05 lis 2006, 15:05
Lokacija: Zgb.

Re: LJETOVANJE! A, GDJE, GDJE, GDJE?!

PostPostao/la tanjuška » 30 stu 2022, 16:25

Svakako bi preporučila Mali Lošinj, Rab, Krk... jako je lijep sjeverni Jadran, otoci su mi favoriti, obišli smo dosta njih, moja preporuka i to svakako https://www.visitlosinj.hr/ https://www.valamar-experience.com/hr/d ... nd-of-rab/ https://www.emajstor.hr/clanak/604/insp ... ek_u_malom https://www.rezerviraj.hr/social/zapis- ... o-krk.html
tanjuška
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 30 stu 2022, 16:16


Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.