Sada je: 28 ožu 2024, 10:48.

Sve se blista i miriši - forumske preporuke

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Sve se blista i miriši - forumske preporuke

PostPostao/la Neda3kids » 28 ruj 2005, 12:54

Evo krenula ja. svrstano pod kupaonu - a tu spadaju i WCji, i tuš kade i kade i pločice, pod kuhinju idu sve maščobe, rajngle, šparheti, pećnice i slično.
Onda podovi su posebno jerbo imamo i laminata i kamenih, i metli i usisavača itd. Prozori su zasebni.

Zatim veš.
I posebno kozmetika i uljepšavanje.
Kreće, s kupaonom.

PS: Nemojte tu replayat - to možete na starom topicu.
Zadnja izmjena: Neda3kids; 14 stu 2006, 15:27; ukupno mijenjano 2 put/a.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: KUPAONA

PostPostao/la Neda3kids » 28 ruj 2005, 13:21

Glavno oružje
Viledina Miraclean spužvica. Djeluje fenomenalno na masnoću, one masne točkice koje pored neznam kakvog ribanja spužvom ne izlaze vani i nisu joj potrebne nikakve kemikalije, samo voda... Zakon je!!!

slika

Ista postojiu DenkMitovoj verziji i kupuje se u DMu (a gdje drugdje). U pakiranju su po 4 spužvice.
Pločice

DenkMit Glaskeramik-Reinger...od DM-a... Jako fino miriše a besprijekorno čisti ...
(gledaj onu bocu sa žutom tekućinom :mrgreen: )

Ili nešto što na brzinu napravite sami.
Ocat i soda bikarbona
U bocu sa spricalicom stavila sam 50 : 50 vodu i ocat i siskam po svemu s time, uspjela sam ocistiti masne naslage s plocica oko sporeta i sav kamenac iz tus kade (+ ostavila sam ocat nasprican na one crne gljive i i sto su otisle iz tus kade).

Kada, umivaonik i slično
Arf deobad
super mirisi i ako je kupaonica je nova i odrzavana uz njega ne treba vise nista
slika


Ajax
Koristim ga od kad je davno davno vratio iz mrtvih kadu kod mojih staraca, a najdivnije mi je to da se ne ubiješ ribajući.
slika

Sredstvo za sve
Arf Gord, ne oštećuje površine, pogodan je za pranje dječjih stvari poput stolica za hranjenje, s njim perem kadu, kuhinjske površine, pločice, wc ponekad, u manjoj količini ga nije potrebno ispirat.
slika


Frosch
univerzalno sa octom čisti kupaonicu savršeno, ja ne koristim ništa drugo. stavim ga u neku kanticu sa špricom i vozi miško. Za ručno pranje suđa koristim samo njihov deterđent već godinama i odličan je a po cijeni je jefitiniji od drugih (često je na akciji u dmu)
slika

Kamenac
Cillit Bang
slika

WC školjka
Harpic ready brush

Meni je super Harpic ready brush za čišćenje WC školjke. U četku se ubaci boca sa sredstvom i kad se stisne gumbić štrca tekućinu i napravi pjenu. Čak sam i neke starije naslage kamenca uspjela s tim oprati. Sporije se nakuplja novi kamenac, lijepo miriši i za taj čas je školjka blistava a ne moram oblačiti rukavice
BILO ga JE za kupiti u DMu (cijeli set mislim da je cca 39,90 KNi sredstvo posebno cca 20kn). Jedna doza je trajala oko pola godine. Ali ga više nema, odnosno nema punjenja. Čim se negjde pojavi, stavit ću ovdje.
slika

DM tabletice za wc
DM-ove tabletice za WC s mirisom limuna su super-ne mogu Doru cijeli dan maknuti sa WC školjke jer ona mora "piškati i njuškati".

Denkmit maramice za čišćenje šekreta

DM pjena za wc
pjena u spreju koju pošpricaš ispod ruba školjke
Zadnja izmjena: Neda3kids; 12 stu 2006, 23:02; ukupno mijenjano 1 put/a.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

KUHINJA

PostPostao/la Neda3kids » 29 ruj 2005, 10:00

MAŠČOBE RAZNORAZNE

Sprej od Rayena
Evo primjera kako radi: Mi živimo u stanu iznajmljenom i kuhinja je bila u njemu. Deset godina nitko nije u stanu živio a prije toga još deset godina živio neki tip koji nije baš bio neki čistilac. Možete mislit kakva je bila napa. Ja sam ju pomalo pokušavala očistit dvije godine ali nije bilo šanse. Onda sam ju pošpricala s tim sprejom i taj sloj masnoće sa zaljepljenom prašinom sve skupa 5 mm debelo se otopio za dvije minute i to tako da mi je zaštopao sudoper!!!
Problem je jedino kaj ga više ne mogu nać. Kupila sam ga bila u Roto prometu.


PEĆNICA

Alforno
sprej za inox pećnice, zelena boca, ima ga u dm mi je supać

Permetal
slika

Rost - pjena i/ili tekućina
od Meteora iz Đakova... Plava prskalica od 500 ml i udri miško...
slika


"Da, Rost je zakon, al smrdiiiiii ko vrag Moja taktika (najuspjesnija do sada) je ribanje pecnice nakon svakog koristenja odmah, cim se ohladi! I cista je ko sunce i s obicnim detrdentom za suđe " (komentar: rimaihtor)


Mr Muscolo
Meni je za pecnicu zakon Mr Muscolo, ali je toliko jak da se obavezno mora staviti nesto ispod pecnice jer inace sve progrize. No, stvarno sve otopi.


Dr. Beckman
ribat moraš ali bar ne umreš udišuči smrad



INOX

Mr.Muscolo Inox cistac smjesa
Kako sam u kupovala kuhinju, pa tako i aparate po logici "lijepo, a ne prakticno", kupila sam plocu za kuhanje od inoxa.
Na moje oduševljenje, ona se ne smije cistiti s nicim da je slucajno ne ogrebeš. Jedino što na nju smije ici je ova smjesa, koja bez ribanja i grebanja skida masnocu i sve gluposti s štednjaka.
A i super je za Zepter posudje, koje je jednako osjetljivo.


PIPE I SUDOPER

Vileda Glitzi
Pa spuzvica Vileda glitzi za ciscenje pipa i sudopera-ma nesto fenomenalno!!! Sve pipe mi blistaju ko nove!!! Kupljeno u DM-u

slika

"Ova Viledina Glitzi spužvica mi nije bila dobra. Ogrebala mi je štednjak čim sam je spustila na njega. Ja koristim običnu krpicu pamučnu koja ne ostavlja tragove." (komentar:schlatkica)


"Kupila oni glitzi spužvicu - sve što sam oribala je k'o novo!" (komentar:runolist)


MR. Proper super gel
imam bijeli sudoper i odlican mi je - jer mi sudoper s vremenom pozuti i onda ga opet bez ribanja izbjelim.

slika



SUĐE - krpe i deterđenti

krpe i spužve
Viledina zelena, ne grebe.

slika


deterđenti

Čarli od kamilice
jer jedino s njim mi nebi ispucale ruke. Meni inače ispucaju i od najfinijih tekućuh sapuna za ruke.

slika

DenkMitov za ispucalu kožu
Ali probala sam od DM-a onaj za osjetljivu kožu i puno je bolji od Čarlija jer ruke su mi i dalje super a pjena puno dulje traje na spužvici tj. ne moram ga svako malo doljevati na spužvicu...

Frosh
Za ručno pranje suđa koristim samo njihov deterđent već godinama i odličan je a po cijeni je jefitiniji od drugih (često je na akciji u DMu)


STAKLOKERAMIČKA PLOČA

Ajax Cream cleaner Floral Fiesta
Ajax Cream cleaner Floral Fiesta, jedan suprug pogrešno kupio ali se pokazalo da je s tim "cudom" ocistiti staklokeramicku plocu pjesma. Sada vise ne kupujem nista osim toga za ciscenje iste. Ono skoreno ostruzem onom strugalicom a onda plocu namazem ovim Ajaxom i ostavim par minuta i onda isperem spuzvicom, potom osusim onom Viledinom plavom "carobnom krpom" od mikrovlakana i mogu vam reci da ploca blista. Do tada potrosila novaca i novaca za ona specijalna sredstva za staklokeramiku a nikad nisam dobila ovako dobar rezultat bez po muke kao s ovim Ajaxom. Uvijek mi je ostajalo malo zamuceno. Sad sam sve to pobacala i vise mi nije muka cistiti plocu nakon kuhanja.

slika (dok ne nađemo pravu sliku Floral Fiesta :cool )


DenkMit tekućina za staklokeramiku
da ne ostanu fleke obrisati uvijek s onim dm-ovim krpama (5 u komadu), i nikad ne ostanu tragovi.

Mr. Muscolo



SUĐERICA

DenkMitove tablete za suđericu

dm-ova tekućinu za pranje prilice za sudje
u maloj bijeloj bočici, ta jedna bočica je za jedno čišćenje
stavi se cijela boca naopako u košaricu za beštek. Meni se to ne čini skupo, jer perilicu perem s tim 2-3 puta godišnje. A naravno, puno je jeftiniji nego Calgonit


DenkMitov miris za suđericu
malo čudo od limuna dm-ovo što se stavi u perilicu suđa protiv neugod. mirisa je jaaaako dobro...
Zadnja izmjena: Neda3kids; 12 stu 2006, 23:25; ukupno mijenjano 1 put/a.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: PODOVI

PostPostao/la Neda3kids » 18 stu 2005, 14:23

Parket

Za tamnosmedje-crvene parkete odlicne su DenkMit vlazne maramice (zeleno pakiranje) . "Svaki dan prebrisem pod i super su mi . i za parkete i za plocice. ne ostavljaju nikakve tragove, nema nikakvih flekova nakon njihovog koristenja i pod nije sklizak " (komentar: Ingrid007)

Pronto s pčelinjim voskom
Ja s tim izglancam i parkete. Sjaje se ko ogledalo, i ne skližu mi se jer ne stavljam vosak direktno na pod već na plavu čar. krpicu. (komentar: Arwen Udomiel)
slika

Pronto vosak za laštenje parketa:


Pronto za pranje drvenih površina (ja perem parkete njime):

Pronto ulje za izgrebane parkete
Ja bih preporucila pronto ulje za izgrebane parkete (vec sam pisala na hobijima), ima ga u vise boja - ovisi kakve je boje parket i iznenadila sam se.(komentar: Kristina4)

Emsal
Emsalova sredstva za čišćenje podova, a posebno sredstvo za čišćenje laminata (ima ga baš Emsal, ostala sredstva su uglavnom za parkete - hvala Lena ) koje istovremeno i impregnira. Čistim ja s njime i parkete. Imaju i odlično sredstvo za čišćenje kože (mlijeko) sjedaćih garnitura.
slika


Brisanje poda - lakši način

Napunite spremnik sredstvom za čišćenje (parketa, laminata) stavite suhu krpicu, našpricate i prebrišete. Bacite prljavu krpicu u smeće. Odlično upijaju jedino ih nema uvijek ali zato se snađete s Viledinim koja ima slične istih dimenzija pa kad usfali kod konkurencije.
Na ono čime se briše pod idu posebne krpice. Kupuju se u paketima od nekoliko komada.

Vileda verzija

slika


Drvene lajsne prozora i plakari
Pronto antistatic, onaj plavi, lijepo miriše i sve se super očisti.
slika

Krpe za pod i brisanje

Leifheit krpe za brisanje su isto zakon.
Zadnja izmjena: Neda3kids; 14 stu 2006, 15:46; ukupno mijenjano 1 put/a.
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54


Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.