Sada je: 29 ožu 2024, 06:33.

Kineske trgovine

Svaštara - informacije o svemu i svačemu, što i gdje kupiti (od haljine do parketa), kamo na izlet, čime i kako čistiti, kako sve to platiti...

Moderatori/ce: Potica, Nana1971

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la mirbi » 15 tra 2010, 15:27

ja nemam običaj uzimati robu u kineskom dućanu jer ne mogu unutra disati od smrada (naftalina ili nečeg drugog),


Nije to naftalina, to je smrad kemije. :( Ja sam ušla par puta u onaj na Splitu 3, ali meni je unutra grozno. Možda roba jest ista, ali bogami u drugim dućanima ne smrdi tako. Isto vridi i za Deichmann, i tamo mi smrdi, a pogotovo otkad sam na Potrošačkom kodu vidila da su jedne njihove postole povučene iz prodaje u Europi jer sadrža kancerogene materijale.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la danijela81 » 15 tra 2010, 15:51

eli je napisao/la:danijela, lagao te policajac.
ta priča već jedno dvadeset godina kruži kao urbana legenda u svakom drugom europskom gradu.

moguće da me zezao, takvu naivnu, ja odmah povjerovala :lol prvom prilikom ga ulovim na red, dobro da nisu svi tako lakovjerni kao ja, pa nema panike
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Trini » 16 tra 2010, 12:02

Kineska roba vulgaris nema nikakvu kontrolu.

Brandovi koji siju u Kini (isto kao u ostalim zemljama koje imaju jeftinu radnu snagu) imaju kakvu takvu ulazno/izlaznu kontrolu (sirovina i gotovih proizvoda), ovisno o svojoj reputaciji, velicini, trzistima i sl..

Tako da ne vjerujem da ce si neki eminentni brand dopustiti da u Kini sasije 500 000 majica koje sadrze neispitane boje koje idu na 300 trzista, i to na trzista na kojima postoji kontrola proizvoda/materijala/boja i sl.

Prema tome osobno brandovima vjerujem iako sivaju u Kini.

U pravim kineskim ducanima NIKAD ne kupujem iz gore navedenih razloga.
Zadnja izmjena: Trini; 16 tra 2010, 13:04; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Trini
sv. Monika
 
Postovi: 6451
Pridružen/a: 26 tra 2002, 15:06

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la mirbi » 16 tra 2010, 12:04

Potpis na Trini.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la Una » 16 tra 2010, 12:58

X
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la rusulica » 16 tra 2010, 13:16

Trini je napisao/la:Tako da ne vjerujem da ce si neki eminentni brand dopustiti da u Kini sasije 500 000 majica koje sadrze neispitane boje koje idu na 300 trzista, i to na trzista na kojima postoji kontrola proizvoda/materijala/boja i sl.

Ali onda je za očekivati da će ta tržišta kontrolirati uvezenu robu pa kako onda uvoze vulgaris kinesku. Pogotovo tržišta u EU ili koja žele ući u istu.
L 2007
M 2012
I 2014
Avatar
rusulica
Mediteranski efekat
 
Postovi: 3422
Pridružen/a: 28 ruj 2009, 14:42
Lokacija: split

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la mamin slatkiš » 17 tra 2010, 13:19

rusulica je napisao/la:
Trini je napisao/la:Tako da ne vjerujem da ce si neki eminentni brand dopustiti da u Kini sasije 500 000 majica koje sadrze neispitane boje koje idu na 300 trzista, i to na trzista na kojima postoji kontrola proizvoda/materijala/boja i sl.

Ali onda je za očekivati da će ta tržišta kontrolirati uvezenu robu pa kako onda uvoze vulgaris kinesku. Pogotovo tržišta u EU ili koja žele ući u istu.

da slazem se... :dada
slika
Avatar
mamin slatkiš
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 13 lis 2009, 13:41
Lokacija: ST

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la MAJKO MILA » 17 tra 2010, 15:03

Krumpirić je napisao/la:al čemu to kad u M&Sna sniženju kupiš 3 pamučne majice za 20kn
ili u zari samtarice za 29
:dunno

uh, kako sam napisala ovo :lol
htjela sam pitati, jel zbog uštede il baš zbog tog djira-jer meni većina stvari izgleda poluotrovno :oops:



ne znam koja veličina ali ja za svog klinca 6 g nikad nisam našla na popustu majicu za 20 kn. nego je samo jedna 60 kn
možda bodići za djecu ili piđamice.
ili ja uvijek dođem prekasno,
ali nikad, nikad nisam našla majicu ispod 50 kn cca
Avatar
MAJKO MILA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 15 sij 2010, 15:42
Lokacija: grad Zagreb

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la ANA CASH » 17 tra 2010, 17:36

Krumpirić je napisao/la:kao i ona s djetetom koje je netko oteo u shopping centru i ošišao na pelu.



i našli su ga u dizalu? ja sam mislila da je to istina :mrgreen a inače sam paničar- katastrofalni !!! maloga ne ispuštam i vida na pola minute!!
ajde ipak mi je lakše ako nije istina :znoj

ja ne kupujem baš u tim trgovinama,možda uđem pa uzmem kakve gluposti, ali robu nikada nisam ni gledala, ne znam ni kakva je niti imam predrasude... meni je večina robe iz kataloga neckerman i slični... iz jednog jedinog razloga što ne volim isprobavati robu po trgovinama, za maloga kupujem po dječjim trgovinama
Avatar
ANA CASH
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1190
Pridružen/a: 29 lip 2009, 21:14
Lokacija: walk the line

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la MAJKO MILA » 21 tra 2010, 14:39

jučer sam kupila u okaidi čarape obične za malog tri za 50 kn
baš su mi ok, mislim, barem za sada :mrgreen debele, ne termo ali nisu onak tanke kao mtč
i čitam deklaraciju koliko pamuka, elastina
i nigdje ne piše zemlja porijekla, piše samo da je ta firma iz francuske (ili odakle već)
a ta etiketa naljepljena na drugu etiketu originalnu, i neš ti idem ja skinuti prvu etiketu i kad tamo piše zemlja porijekla Kina :cool
pa si ti misli

isto sam gledala neki dokumentarac gdje se nike rade u kini sa njihovom etiketom, a onda se u nastavku te iste tenisice rade samo bez etikete nike marke.
:conf
Avatar
MAJKO MILA
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 15 sij 2010, 15:42
Lokacija: grad Zagreb

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la ProudMama » 11 ruj 2015, 16:24

ja svom sinu znam kupiti tu i tamo majice u kineskom dućanu. obično za podoma :)
kvaliteta nije baš neka, ali prije preraste nego što se potrga tako da tu i tamo može proći
ProudMama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 11 ruj 2015, 15:58

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la matkok325 » 20 svi 2019, 13:47

Evo napisao bi par ključnih stvari vezano za odabir majice. Mislim da nije toliko važno šta piše na etiketi, materijal može biti iz Kine a dorada majice ili šivanje može biti u Italiji i na majici će pisati made in Italy, govorim primjere država. Majice od pamuka se rade u više kategorija kvalitete, postoje majice koje se dijele kao reklamne gdje kvaliteta nije toliko važna i majice koje se stalno nose i peru gdje je kvaliteta bitna. Naravno ako kupujete majice namjenjene za promo da je kvaliteta niža.
matkok325
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 20 svi 2019, 13:27

Re: Kineske trgovine

PostPostao/la mojper » 15 srp 2019, 22:41

Ma ne isplati se kupovati robu kod kineza... mislim probajte vi nešto od toga obući i nositi i vidjet ćete šta je to... može to ok izgledati i dijete neće ništa reći ali sigurno da mu je neudobno... a o kvaliteti i trajanju da i ne pričam...
mojper
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 76
Pridružen/a: 28 ožu 2014, 00:58

Prethodna

Natrag na Mame (i tate!) u akciji

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron