Za sve koji su u postupku posvajanja, udomljenja. Sve o zakonima, centrima za socijalnu skrb, ali i osobne priče kako smo uspjele. Tu smo da damo potporu i snagu za krenuti dalje do cilja - postati roditelj!
Odgovori

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

29 sij 2009, 13:56

drzimo fige,i savjet samo strpljenje a posebni pozdrav od malog andela kojeg smo cekali 3 godine :joy :joy :joy :joy ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

29 sij 2009, 14:26

Beppa, pratim ovu temu,ali nikako da napišem koju riječ.Nadam se da ćete uskoro dobiti :mali ili :mala.Želim ti puno sreće i piši kako postupak napreduje. :hug :kiss

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 09:34

:ljubav :ljubav
u mislima cijeli dan s tobom
sve bu dobro u centru
:ljubav

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 09:38

Beppa, evo i tu da stisnem koju vibru. Nije na odmet.
~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~

:srca :grligrli

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 09:40

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :kiss

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 09:57

~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~
:srca

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 10:54

~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~

:luv

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 16:15

Evo me,
ovo su moji smajlići danas :| i :conf .

Dakle, mi smo prošli obradu, sve je u principu u redu, pogotovo sve vezano uz naše psihičko stanje, a psihologinja je posebno zadovoljna našim odnosom u braku.

Postoji ipak jedan ali, naime, preporučili su nam da pričekamo s rješenjem do ljeta iz dva razloga.

Prvi razlog je moj studij. Ja sam u zadnjem semestru po bolonjskom procesu za prvostupnika, studij mi odlično ide (sve ispite dajem redovito i s visokim ocjenama) pa očekujem da ću na ljeto dati sve ispite i diplomirati. Psihologinja smatra da to ne bi trebalo prekidati i da je bolje da tu priču završim do kraja, da se zaposlim u bilo kojem zanimanju i da onda daju rješenje.

Drugi razlog je naš stan koji smo kupili prije godinu dana. Nažalost, soc. radnica je došla u prilično nezgodnom trenutku kad je bio u priličnom rasulu, tek smo počeli s nekim radovima, imamo ih još u planu pa bi oni onda došli kad to sve bude gotovo (studij i stan) i onda izdali rješenje.

Sve to nije jako strašno, ali je nedorečeno. Pola godine nas neće ubiti, ali nam nije jasno. Nisam toliko dobro raspoložena sad da bih mogla više komentirati...pa se javim kasnije.

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 16:19

:ne
Zbilja svašta.
:hug

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 17:06

:hug
Znam da si razočarana, ali sigurna sam da ćete sve to riješiti i nećeš se ni okrenuti i nunat ćete svoju bebicu :srca .
:mali ili :mala

A da je glupo i nelogično s njihove strane, je. Užas :angry .

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 17:40

svaku sitnicu traže da bude na mjestu prije nego što daju odobrenje, to je njima radi vlastitog "osiguranja" bitno
ajd pola godine nije puno
diplomiraj (i upiši dalje, šteta bi bilo ostavit to napola :wink), a posao nađi kakav bilo za neko vrijeme.
bit će to sve ok, drži se..

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 17:42

beppa, pratim vas i ja :hug
stvarno nemam riječi za to što su vas zbog tvog faksa i stana stavili na čekanje :ne
ajde glavu gore, kao što si već napisala pola godine neće vas ubiti.
sad će ljeto, samo što nije :hug

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 17:57

Beppa bez obzira na ova po meni besata objasnjenja, to su pozitivne vijesti!!! :joy Cekaj da ti se slegne.

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 18:08

thinkPINK je napisao/la:Beppa bez obzira na ova po meni besata objasnjenja, to su pozitivne vijesti!!! :joy Cekaj da ti se slegne.


Da...slažem se s TP...i sa Kimom...to je svakako zbog njihovog osiguranja....poanta je u tome da ti sad pišu rješenje, i sad bi bilo pozitivno u smislu da ste "podobni" za usvajanje, ali bi stavili određene napomene, tj "ograde". Zato žele pričekati da diplomiraš i zaposliš se, te da sredite stan, pa da sve bude ajnc a. To je ok, na neki način ti izlaze u susret... :kiss

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 19:06

Joj draga :hug
Nije ni pola godine puno nakon svega što ste prošli, al' se sigurno čini kao cijela vječnost.
Međutim, sad je tako kako je. Koliko vidim, to je pozitivan rezultat i to je ono najvažnije.
Znam da će biti teško čekati i toliko, ali sada kada znaš da je sve riješeno, možda da se TM i ti pokušate opustiti, posvetiti jedno drugom više dok ne stigne bebač, a onda u miru dovršiti stan i studij. Vjerujem da ti to neće biti problem obzirom na dosadašnji uspjeh.
I onda bez opeterećenja otvorite vrata svojih srca i doma vašem malom :mali

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 19:35

vjerujem da ste pomalo razočarani, ali ja ovo gledam kao pozitivno rješenje i samo će dijete malo kasniti.
iskreno vjerujem :srca

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 19:41

I ja sam te dosla utjesit :grligrli .... Vibrat cemo da docekate brzo taj dan :mala .
~~~~~~~~~~~~

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 21:05

:grligrli

Evo, nakon par sati ni mi više ne gledamo tako tragično. MON, točno si opisala, rekli su nam da smo i sada podobni, ali uz napomene, zato je bolje pričekati da imamo čist papir.

S druge strane, rekli su nam kad bude sve gotovo oni ne gledaju vrijeme rješenja, već vrijeme zaprimanja zamolbe za obradu pa se prema tome gleda čekanje. Znam da će vrijeme brzo proći i svi njihovi savjeti su ionako u našim planovima, i diploma i uređenje, pa imamo što raditi.

:kiss svima

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 21:41

Beppa Joseph je napisao/la:S druge strane, rekli su nam kad bude sve gotovo oni ne gledaju vrijeme rješenja, već vrijeme zaprimanja zamolbe za obradu pa se prema tome gleda čekanje.


A pa onda kao da ste i dobili rjesenje. CESTITKE!!! :joy :drink

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 21:48

Čestitke i od nas :joy

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

06 vel 2009, 23:09

beppa, isplatit ce se cekanje. ubrzo ;)
:hug

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

07 vel 2009, 00:36

silki je napisao/la:beppa, pratim vas i ja :hug
stvarno nemam riječi za to što su vas zbog tvog faksa i stana stavili na čekanje :ne
ajde glavu gore, kao što si već napisala pola godine neće vas ubiti.
sad će ljeto, samo što nije :hug


potpis!

znam da u prvom momentu, sve izgleda malo crnje, nego sto jeste, ali vrijeme brzo prolazi, vidjet ces kako ce ljeto brzo stici, a vama ono sto najvise zelite! :bab :srca

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

07 vel 2009, 11:00

:hug za pocetak!
Medjutim kako su cure rekle ovo su super vjesti! Znaci, vi cete sve zavrsiti kako treba i dobiti resenje. Plus racuna vam se cekanje od pocetka, pa cete brze na listi. Zato vibrica da prosje sve kako treba biti i uskoro ce vase djete biti sa vama.
~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

07 vel 2009, 11:06

ajoj ljube....bas su bedasti ovi u centru...
al ok, vidi, sad ce ljeto, za cas.... evo skoro je polovica najkraceg mjeseca u godini i vec proljece kuca na vrata...budi mi hrabra... :kiss
pozdrav i pusa i za M.

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

07 vel 2009, 15:51

Nadam se da će ti ovaj period do ljeta brzo proći!
Sretno!

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

08 vel 2009, 22:53

Beppa :hug

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

09 vel 2009, 09:16

:ljubav

ljeto je i brže nego što misliš tu

:ljubav

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

09 lis 2009, 14:08

Gledam svoju temu i srce me boli kako se sve odužilo.

Uskoro ćemo otići ponovo u centar i nadam se da ćemo napokon dobiti rješenje. Doduše, nismo ispunili sve što su nam rekli.
Trebala sam naći stalan posao, a primljena sam na određeno. Zapravo čekam još mjesec dana kad ću s ugovora od tri mjeseca preći na onaj od šest pa da ipak bude malo bolji dojam kad odem u centar.

Moja diploma je na putu jer zbog pravnih pitanja nisam mogla dovršiti ubrzani studij prošle studentske godine (mogla sam ubrzano studirati, ali ne i diplomirati godinu prije, komplicirano, neću o tome), no više nemam predavanja, imam još par ispita i normalno radim...

Što se stana tiče, malo pomalo uređujemo, ali ne ono što oni očekuju - da bude potpuno renoviran. To će nažalost pričekati još par godina.


Eto, budi se ona stara panika.... :/

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

09 lis 2009, 14:13

A mi vibramo i mislimo na vas :srca

Re: Predali smo zahtjev pa se prijavljujem i k vama

09 lis 2009, 14:14

:ljubav :ljubav :ljubav
Odgovori