Sada je: 16 svi 2024, 15:08.

U obradi za udomiteljstvo

Za sve koji su u postupku posvajanja, udomljenja. Sve o zakonima, centrima za socijalnu skrb, ali i osobne priče kako smo uspjele. Tu smo da damo potporu i snagu za krenuti dalje do cilja - postati roditelj!

Moderator/ica: ančica28

U obradi za udomiteljstvo

PostPostao/la Milina » 17 vel 2011, 18:03

Iako sam aktivnija baš na forumu udomitelja, evo me i ovdje da malo podjelim neke pojedinosti i iskustva, možda nekome bude od koristi, možda je netko kroz sve to prošao, možda me netko bude savjetovao, možda....

Davno je to bilo kada sam se prijavila na http://www.vcz.hr/ da bi se uključila u volontiranje, i od nekoliko projekata javila sam se na druženje s djecom, u jednom domu. Trebalo je to biti povremeno, jednom u 3 mj., vođenje u igraonice, kina, itd. Ništa osobno, ništa zahtjevno, i to mi je tako onda odgovaralo. Uz rad povremeno kada bi me http://www.vcz.hr/ pozvao odazva bi se. A onda tako odlućila sam da za njih učinim nešto više da dolazim češće, i postala sam dugoročni volonter, u organiziranju slobodnoga vremene, to je bilo svaki vikend po 5 sati popodne, a poslije se pretvorilo u cijelodnevnu posjetu, pa i blagdanom, pa i svako moje slobodno vrijeme. Zbližila sam se s jednim dječakom, i tako se to pretvorilo u individualni rad s njim. A sada predala sam potrebnu dokumentaciju:
LJEČNIČKU POTVRDU
POTVRDU O PRIMANJIMA
VLASNIČKI LIST
POTVRDU O NEKAŽNJAVANJU
PREPORUKU DOMA GDJE JE MALI SMJEŠTEN
,
s željom da ga vikendima, blagdanima, i praznicima dobim u svoj dom, ko udomitelj povremeni. Da mu na taj naćin pružim nešto više.
Možda se sve to s vremenom razvije i u stalno udomiteljstvo. ja sam otvorena za svaku mogučnost, ali idem postepeno i oprezno.
Milina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 17 vel 2011, 17:15

Re: U obradi za udomiteljstvo

PostPostao/la ivana7997 » 17 vel 2011, 18:19

to mi je zanimljivo, nisam znala da postoji mogucnost povremenog udomiteljstva. je li to samo za volontere koji redovito dolaze, ili moze bilo tko?
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: U obradi za udomiteljstvo

PostPostao/la Milina » 17 vel 2011, 18:24

Može biti bilo tko, mora imati uvjete i može povremeno, vikendima, praznicima, ili kako se već dogovori s czss udomiti dijete. Koje ima potrebu takvoga tipa udomiteljstva. Svaki slučaj je individualni i sve zavisi od slučaja do slučaja, ali ako te više zanima, možeš se obratiti tvome centru za socijalni rad.
Milina
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 17 vel 2011, 17:15


Natrag na Posvajanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.