Sada je: 28 ožu 2024, 10:03.

Poklon - dijete??

Za sve koji su u postupku posvajanja, udomljenja. Sve o zakonima, centrima za socijalnu skrb, ali i osobne priče kako smo uspjele. Tu smo da damo potporu i snagu za krenuti dalje do cilja - postati roditelj!

Moderator/ica: ančica28

Poklon - dijete??

PostPostao/la Dory » 26 sij 2012, 10:14

Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la titirlica » 26 sij 2012, 10:45

A šta bi drugo bilo :dunno s obzirom da se radi o obitelji , ne vidim nikakavu drugu gestu osim ove nesebične i tople priče
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la giami » 26 sij 2012, 11:11

pogledala sam video i moram priznati da sam ga gledala sa knedlom u grlu, ovo ne može svatko.
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Dory » 26 sij 2012, 11:26

Slažem se da to ne može svatko...ali i pitam se kako će dijete kad bude veće gledati na taj čin...hoće li ga moći shvatiti...hoće li tijekom odgajanja djeteta dvije obitelji biti uvijek složne u svemu, neće li doći do razilaženja mišljenja....kako će to riješiti?
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la titirlica » 26 sij 2012, 13:00

Nebi vjerovala , ja poznam osobu koja danas ima 42 godine i koja je iz upravo jedne ovakve obitelji. Njena mama je imala šestero djece , dok je njena sestra imala samo jedno , kad je rodila poklonila je dijete svojoj sestri :roll Moram priznati da je meni to bilo užasno čudno , ali ona na to gleda kao na nešto najnormalnije :dunno Danas i ona ima veliku obitelj i na ovo gleda sasvim normalno.
S tim da meni ova priča sa linka ima više smisla od ove koju poznajem , ovi ljudi ipak nikako nisu mogli imati svoje dijete i ovo ih je usrećilo
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la badada » 26 sij 2012, 13:22

ja mislim da je to veliki čin ljubavi među članovima obitelji, u našoj obitelji postoji jedan takav slučaj a jedan među poznanicima, oboje jako voljena djeca/ljudi
07.09.2006. veliki zvrk
09.09.2013. mala zvrkica
Avatar
badada
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1621
Pridružen/a: 22 ožu 2007, 20:36

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la JiA » 26 sij 2012, 13:27

u siroj obitelji imam slican slucaj.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Masha » 26 sij 2012, 14:10

ali, svoje dijete "pokloniti" nekome? :dunno
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1926
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la pinky » 26 sij 2012, 14:14

to je prije bilo uobicajeno.
Pokojni veliki glumac josip genda je jedno takvo "poklonjeno" dijete. Njegovi roditelji imali su puno djece, bili slabije imucni a stric u gradu dobro situiran i bez djece. I dobio je josipa.
Citala sam intervjue, on nikada nije bioloskim roditeljima zamjerio taj cin. Ne vjerujem da ce i ova curica jer raste u obitelji punoj ljubavi.
dvije ICSI divote...
slika
Avatar
pinky
rodila 6.5kg i metar djece
 
Postovi: 1879
Pridružen/a: 28 lip 2005, 11:13
Lokacija: Dalmacija

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la saptacica » 26 sij 2012, 14:18

Masha je napisao/la:ali, svoje dijete "pokloniti" nekome? :dunno


Nije to obično "svoje" dijete. To dijete je i zaceto da bi se dalo. Teška i krasna odluka, i ne vjerujem da bi mnogi to mogli.
Ja bi recimo bez pol frke bila surogat, al ovo nikako.
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la MALA2006 » 26 sij 2012, 14:41

Dory je napisao/la:Slažem se da to ne može svatko...ali i pitam se kako će dijete kad bude veće gledati na taj čin...hoće li ga moći shvatiti...hoće li tijekom odgajanja djeteta dvije obitelji biti uvijek složne u svemu, neće li doći do razilaženja mišljenja....kako će to riješiti?


Dijete će odrasti u tom okruženju upoznato sa svime,tako da će mu to sve biti normalno.
razilaženja u mišljenjima dolaze i kod svih prosječnih parova/roditelja, tako da ne mislim da su osuđeni na neku veću vjerojatnost da se to dogodi.
Uostalom, piše da će dijete kad navrši 3 godine biti i službeno posvojeno.

Ako su roditelji svjesno krenuli u trudnoću za njih, nisu se predomislili kad se dijete rodilo, nisu se predomislili do sada, mislim da se neće niti u budućnosti.
po meni je to jedan potpuno altruistični čin, za koji je potrebno natprosječna količina zdravog razuma i ljubavi, i definitivno natprosječne nesebičnosti.
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Bubidea » 26 sij 2012, 15:51

tko od vas bi mogao dati svoje dijete? ja nikada, nikada
sjetite se samo koji su to osjecaji, koja ljubav od prvog dana.

nemam definirano misljenje oko ove teme, ali znam da ja ne bih mogla niti dati dijete niti biti surogat majka
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la giami » 26 sij 2012, 16:16

Bubi ni ja ne bi mogla ali zato se divim tim ljudima na hrabrosti.
Ja bi se teško odvojila od djeteta :dunno definitivno nisam osoba koja bi mogla biti surogat.
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la ivana1108 » 26 sij 2012, 21:41

prije svega mislim da je ovo nesebičan čin vrijedan divljenja i pun ljubavi.ja bi za svog brata ili sestru napravila sve.da im sutra treba dati bubreg dala bi...pitanja će uvijek biti,kako bi bilo kad bi bilo...ali zar se svi ponekada ne nađemo u krajnje neobičnim situacijama gdje do izražaja dolazi naša ljudskost.ne treba komplicirati gdje nema potrebe...ja sam jučer pričala sa svojom najboljom prijateljicom koja mi je rekla da je surogat legalan u hr ona bi mi rodila dijete...zato ju volim svim srcem :kiss :kiss :kiss kada čovijek ne stavi sebe na prvo mjesto vidici mu se jako prošire. :luv :luv :luv
naša Zvončica je stigla...želimo si Petra Pana...
Avatar
ivana1108
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 08 ruj 2008, 12:33
Lokacija: plavuša sa Zvončicom u Nigdjezemskoj...

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Bubidea » 26 sij 2012, 22:42

hoces reci da se sve mi koje smo izjavile da ne bismo mogle pokloniti svoje dijete ili biti surogat majka, stavljamo na prvo mjesto? sebe stavljamo na prvo mjesto?
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Beppa Joseph » 26 sij 2012, 23:16

Zanimljiva je tema, iako se osobno ne mogu zamisliti u ulozi ni da dajem dijete ni da primam dijete na taj način.

Samo cure, ovo nisu vruće pa molim da ne zavrućite ;)
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Dory » 27 sij 2012, 08:41

Osobno znam za slučajeva odrastanja djece kod rođaka - ali to je bilo u jedno drugo vrijeme...Obično se radilo o obiteljima koje su imale puno djece pa je jedno od njihove djece uzimao pod skrb dobrostojeći rođak...obično se radilo o djeci koja su već bila u mogućnosti i reći da žele tamo ostati, pa je i roditeljima bilo lakše uz saznanje da dijete raste negdje gdje će imati bolje uvjete, obrazovati se i sl....
Ja više gledam na ovu situaciju s pozicije djeteta - neće li to dijete za 10-15 g. reći roditeljima da su joj uzeli pravo da živi s njima? Da provodi svoje djetinjstvo uz svoju braću?
Bez obzira na bliskost obitelji sada - nema garancije da će to tako i ostati....
Ne osuđujem čin te majke.....ali ga ne mogu ni shvatiti..uglavnom nisam toliko nesebična da bih mogla svoje dijete dati nekome, gledati ga svaki dan kako raste, gledati kako je tom djetetu netko drugi na prvom mjestu u životu (jer roditelji to trebaju biti u najranijem djetinjstvu)..
Avatar
Dory
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 901
Pridružen/a: 30 stu 2009, 10:49

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Stefanova_mama » 27 sij 2012, 09:40

Ja to ne bih mogla uraditi.

Ako su oni sretni meni je drago. Nije sve crno belo u zivotu, a ljubav pogotovu nije jednostavna stvar, bitno je da je ima.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Bellatrix » 27 sij 2012, 10:41

Ne znam šta da vam kažem :dunno
Ja to ne bih mogla.A i nekak se stavljam u poziciju tog dijetete.
Neminovno je da će si to dijete postavljati pitanja tipa: a zašto mene nisu htijeli pa su me poklonili ?
Pogotovo ako se ti ljudi stalno druže.
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la cakorka » 27 sij 2012, 13:55

ivana1108 je napisao/la:ja bi za svog brata ili sestru napravila sve.da im sutra treba dati bubreg dala bi...pitanja će uvijek biti,kako bi bilo kad bi bilo...ali zar se svi ponekada ne nađemo u krajnje neobičnim situacijama gdje do izražaja dolazi naša ljudskost


dala bih i ja bubreg i sve sto treba ali dijete NE,to bi me ubilo :(
sreca moja 2008
slika
Avatar
cakorka
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1166
Pridružen/a: 29 tra 2008, 14:20

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la danijela81 » 27 sij 2012, 16:13

ne znam što bih rekla. u isto vrijeme i predivno, i pomalo suludo.
kako god, treba puno, puno ljubavi i odricanja da bi se moglo napraviti ovako nešto. ne vjerujem da će curici nešto nedostajati u životu ako se zbilja radi o tako toplim ljudima kao što piše u članku. ali biti na mjestu njezinih bioloških roditelja :/ to mora da je i ogromna čežnja i ispunjenost u isto vrijeme. ne vjerujem da bih mogla.
Vi ste sol zemlje, vi ste svjetlo svijeta!
V. 03.11.2008. :luv
R. 11.06.2014. :luv
Avatar
danijela81
(pre)fina gospoja
 
Postovi: 10381
Pridružen/a: 26 svi 2008, 08:57
Lokacija: Osijek

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la ivana1108 » 27 sij 2012, 19:28

dakle koja reakcija bubidea?????zaista nema potrebe.svi imamo pravo na svoje mišljenje,ja poštujem tvoje pa tako i ti poštuj moje.stojim iza svoje izjave da je nesebična i puna ljubavi.ostalo shavti kako želiš.nisam rekla da je itko sebičan.demokracija očito ne funkcionira na ovom pdfu :whew očito je ovo hot tema :time
naša Zvončica je stigla...želimo si Petra Pana...
Avatar
ivana1108
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 08 ruj 2008, 12:33
Lokacija: plavuša sa Zvončicom u Nigdjezemskoj...

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Bubidea » 27 sij 2012, 21:08

ajme, ivana :lol
a koja reakcija, molim te?
samo sam te pitala sto si tocno mislila reci, cisto da mi malo pojasnis, mozda sam krivo nesto shvatila

malo si nabrijana, a? ;)
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la dazd » 27 sij 2012, 22:11

pa nije dijete čokolada da se poklanja :ajme
a nije ni zakonom dozvoljeno , bar kod nas....
dazd
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 371
Pridružen/a: 27 srp 2007, 10:29

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la ivana1108 » 27 sij 2012, 22:49

ja nabrijana?draga moja,ja sam vrlo smirena,nije me baš tako lako "nabrijati".ja sam shvatila da svi imamo pravo na svoje mišljenje,pa ga tako i javno reći.očito,ako se sa pojedincima ne složiš,bolje šuti.tako ću se i ja ponijeti kao dama :plavusa te se povući iz ovako nepotrebne rasprave. :oft
naša Zvončica je stigla...želimo si Petra Pana...
Avatar
ivana1108
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 72
Pridružen/a: 08 ruj 2008, 12:33
Lokacija: plavuša sa Zvončicom u Nigdjezemskoj...

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la ančica28 » 28 sij 2012, 10:28

Ja znam isto takav sličan slučaj gdje je dijete odraslo uz svoju tetku i tetka, s tim da je biološka obitelj bila problematična (alkolizam, siromaštvo,...). Svakako je bilo bolje za dijete jer je odraslo u zdravoj sredini i uspjelo se školovati. U ovom slučaju nema problema ni u jednoj obitelji, ne znam kako će se to odraziti na dijete, pretpostavljam da je ključno to da ima puno ljubavi u toj obitelji i da nekad to nije bilo tako neobično, stvarno nesebičan čin :bravo
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la mrcinela » 28 sij 2012, 20:36

Krasno ali ne bih mogla. Ali surogat MISLIM da bih mogla.
slika
Avatar
mrcinela
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1321
Pridružen/a: 06 svi 2010, 07:13
Lokacija: Slavonski Brod

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la fancy » 01 vel 2012, 23:14

Uhhhh, teska tema...Mislim da bih umrla da me opdvoje od mog djeteta, ma, nema te ljubavi prema bilo kome, koja je jaca od ljubavi prema tom malenom bicu koje te treba...
Jeste nesebicno, jeste divno, ali ja ne bih mogla...
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la Floribunda » 05 vel 2012, 23:19

Citam vas i samo mi jedna misao prolazi kroz glavu!!Ja sam inace konzerva,ljubomorna,mozda i cudna po tom pitanju,ali do svoje dice sam na jako tezak nacin dosla.I nema tog brata,nema te sestre kojoj bi dala svoje dite...dala bi srce,dala bi bubrig i svaki svoj organ koji triba ali dite ne...
ma kakava surogat majka,neznam koja je razlika izmedju tih dviju stvari da nekome za novac nosis dite i das mu ga ili poklonis!jedino sto kao surogat majka nebi dite vidjala svaki dan,a ovako kad je u familiji bi vidjala...

neznam mene bi stalno bilo strah,sto ako se odnosi poremete,sto onda,sve moze jako ruzno zavrsiti ,i povriditi i mene i dite i sve oko nas....

dite nije stvar koja se poklanja,nikad!!totalna sam konzerva po tom pitanju!!

sve je to dirljivo i lipo kad citas u novinama,a bas me zanima koliko bi vas se zaista odlucilo za takvu stvar...ali u svakom slucaju svaka cast ko to moze...
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu

Re: Poklon - dijete??

PostPostao/la saptacica » 06 vel 2012, 00:29

Surogat majka nosi plod nastao spajanjem jajasca druge žene i spermija drugog muškarca. A koji ne mogu iznijet trudnocu. Na takav surogat ja mislim :dunno .
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24


Natrag na Posvajanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.