Sada je: 18 tra 2024, 19:21.

Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

Za sve koji su u postupku posvajanja, udomljenja. Sve o zakonima, centrima za socijalnu skrb, ali i osobne priče kako smo uspjele. Tu smo da damo potporu i snagu za krenuti dalje do cilja - postati roditelj!

Moderator/ica: ančica28

Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la Nana1971 » 24 ožu 2015, 09:36

Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24552
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la Mariachi » 24 ožu 2015, 15:17

Dobro je što ne pišu detalje, samo osobine djeteta. Anđeli mali. Srce me zaboli. Ja bi ih sve uzela da imam uvjete :(
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la latica » 24 ožu 2015, 15:29

Mariachi je napisao/la:Dobro je što ne pišu detalje, samo osobine djeteta. Anđeli mali. Srce me zaboli. Ja bi ih sve uzela da imam uvjete :(

potpis! ja bi isto odmah nekog uzela, bilo koje dobi, ali mm ne bi ni u ludilu, ...

ma ja to ne mogu uopće čitat - mogla bi samo sjest i plakat, ono tipa - 6 godina, u domu od rođenja, a toliki ljudi žele posvojiti dijete :place :place :place ja imam sina od skoro 6 godina, imam dojam da ... ma nema riječi kojima bi opisala kak se sad osjećam, osim tužno ... ne znam, valjd aim je bolje i tamo nego kod bioloških roditelja, sam bog zna šta neka djeca proživljavaju upravo od vlastitih roditelja ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la Beppa Joseph » 24 ožu 2015, 15:54

ja sam dosta ljuta na sve to.
Zašto?
Zato što ti domovi rade nešto što bi trebali napraviti CZSS-i. Naime, oni bi trebali obavijestiti pot. posvojitelje da imaju djecu.

Mislim, ako ijedno dijete bude posvojeno ovako, onda to ima smisla, no kad iz prve ruke znam kako rade centri, ne mogu ne biti ljuta na ovakav način da domovi iz očaja na kraju "reklamiraju" posvajanje.
Zvali smo sve centre redom kao pot. posvojitelji i mislim da nas o ovoj djeci nije nitko obavijestio.

Nisu svi centri takvi, ima ih koji se jako trude, posebno oko djece koja su teže posvojiva, ali iskustvo mi kaže da je dobar broj onih gdje nije tako.
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la Vicky & Mama » 24 ožu 2015, 15:57

Mogu vas samo potpisati cure :place
Kod mene je slično kao kod Latice, ja oduvijek imam želju pružiti nekom ostavljenom djetetu ljubav i skrb, no mm (zbog nekih "loših" primjera iz njegove šire obitelji - posvojili, pa bilo i danas ima hrpa problema) o tome ne želi ni čuti... stvorio je nažalost predrasudu iz jednog nesretnog primjera, ali to je nešto na šta kod njega ne mogu utjecati...
Mogu samo reći da mi je tako jako žao te djece i da im želim svu sreću ovog svijeta... otkako imam svoje još sam osjetljivija po tom pitanju....
U svakom slučaju, možda ovakve "akcije" i donesu nešto dobra, ali jako, jako treba paziti na diskreciju.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la Beppa Joseph » 24 ožu 2015, 16:12

Nije baš da ima toliko posvojitelja koji žele, a ne znaju.
Velik broj posvojitelja odustaje kad čuju za neku dijagnozu, iako je i tu svašta moguće. npr. dijete za koje se smatra da će imati problema, a na kraju je to sve kratkotrajno ili pak obrnuto da dijete nije imalo nikakvu dijagnostiku dok je u sustavu.

Svašta smo čuli i od radnika u centrima i od drugih posvojitelja.

No, ipak važno je znati da posvojenje nije humanitarni čin, već zasnivanje obitelji. To nije spašavanje malih anđela, već posvajanje novih sinova i kćeri. Čovjek mora znati što može, a što ne može, jer bi najgore za tu djecu bilo da ih posvoje oni koji nisu spremni na to.

Čak i kod zdrave djece, npr. romske, vrlo često ih mnogi pot. posvojitelji odbijaju, iako se svi kunu da im to nije problem. Onda bude opravdanje da njima nije problem, ali ih je strah da će ih okolina odbaciti. Ipak, bolje je da ih i ne posvoje, nego da imaju bilo kakvu averziju prema rasi svog djeteta.

Možda grubo pišem, ali nekako sam previše u cijeloj priči da bih se samo prepustila osjećajima.
:luv Post 21,6
Avatar
Beppa Joseph
normalna mama
 
Postovi: 8112
Pridružen/a: 17 ruj 2008, 10:59

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la Vicky & Mama » 24 ožu 2015, 16:22

Slažem se Beppa u svemu s tobom :dada zato i kažem da mi zasigurno nikad nećemo postati posvojitelji kad mm definitivno nije pogodan za to.
Imamo i mi krasan primjer maminih kumova koji su posvojili dva brata i sestru i iz prve ruke mogu reći da to nije nešto jako "romantično" ka šta na prvu okolini izgleda - naime, prekrasna su danas obitelj i mogu reći da su oni sretni ljudi i da su im sretna djeca, ali dug je i ponekad mukotrpan taj put ' kao i svako roditeljstvo uostalom (prilagodba jednih i drugih i još sto stvari životnih, praktičnih itd. - nije ljubav jedina stavka).
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la latica » 25 ožu 2015, 10:50

Beppa Joseph je napisao/la:
No, ipak važno je znati da posvojenje nije humanitarni čin, već zasnivanje obitelji. To nije spašavanje malih anđela, već posvajanje novih sinova i kćeri. Čovjek mora znati što može, a što ne može, jer bi najgore za tu djecu bilo da ih posvoje oni koji nisu spremni na to.

ovo si tako lijepo rekla, to je baš istina, mislim da je jako važno za potencijalne posvojitelje da budu na čisto što i sami žele i da si daju za pravo da to poštuju. jer za tu je djecu jednako pogubno i kad dobiju napokon roditelje, a ispadne da ih oni ne prihvaćaju takvima kakvi jesu. to je onda samo još jedno odbacivanje u nizu ...
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la ančica28 » 26 ožu 2015, 07:19

Slažem se s Beppom da bi Centri trebali napraviti taj posao, ali znam da radnici u Centru znaju biti prebukirani svim i svačim, a također se može dogoditi da se neko dijete "izgubi" u sustavu ili bude potisnuto zbog druge, bolje"posvojive" djece. Nažalost je tako da se djeca moraju "reklamirati" i ne znam kako je sad, ali podrška i pomoć nakon posvajnja su premale, pogotovo za domsku djecu čiji odgoj je poseban izazov. Beppa i ja smo posvojile djecu iz udomiteljskih obitelji i mislim da su takva djeca u prednosti pred domskom jer ipak znaju kako funkcionira obitelj i nisu zakinuta za dio "roditeljske" ljubavi.
Mislim da apsolutno treba moralna, psihološka, edukativna i financijska pomoć za takvo nešto. Kad se samo sjetim sličnih akcija- da se prizna status njegovatelja onima kojima treba i udomiteljima staž, a nije uspjelo jer "nemaju novaca" za to (moraju se slikat u novim autima) diže mi se kosa na glavi :ajme . Ali uvijek će biti snažnih i hrabrih ljudi koji su spremni na to bez obzira na sve.
Ljubav je odluka i kad se odluči da se čvrsto stoji iza toga bez obzira na sve :luv
Majka jednog sina...
Avatar
ančica28
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1036
Pridružen/a: 15 pro 2009, 21:25
Lokacija: sjever

Re: Djeca koja čekaju posvojenje/udomljenje na internetu

PostPostao/la Floribunda » 19 srp 2015, 13:58

Bepa ti si tocno napisala sto mislim
A neznam tako lipo srociti.najgore mi je kad kazu ti si njih spasila .ja kazem ma sto to pricate ,gluposti oni su spasili nas.i to doslovce .mali je dosa u zadnji tren,i spasija i preporodija nase zivote
Mala Flor 2011
Mali Flor 2010
Avatar
Floribunda
rodila srcem
 
Postovi: 3572
Pridružen/a: 19 ožu 2009, 14:33
Lokacija: na kamenu


Natrag na Posvajanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.