Sada je: 29 ožu 2024, 06:37.

Skraceni cerviks

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Skraceni cerviks

PostPostao/la MajaDu » 07 ruj 2022, 14:22

Pozdrav,
Zanima me da li se jos koja trudnica susrela s slicnom dilemom.
18 sam tjedan trudnoce, prva trudnoca, dobivena postupkom FET, imam skoro 35 godina. Od transfera stavljam utrogestan 3×200 mg dnevno.
E ovako bila sam nedavno na pregledu i ginekologinja mi je produzila stavljanje progesterona.
Kasnije gledam u trudnicku i pise mi ovako CL =31 mm , T .
Googlanjem sam skuzila(ako sam dobro skuzila) da mi je duljina cerviksa samo 31 mm i da je oblika T.
E sad koliko vidim da je za 18tt to dosta skraceno a nije mi rekla da moram mirovati niti me ikako upozorila na neki oprez.
Da li je jos koja imala skracen cerviks u ranoj trudnoci? Sta su vam rekli?
A posto bih trebala ići na put u Dubrovnika iz Osijeka na svadbu strah me. Zanima me da li je sigurno ići avionom?
MajaDu
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 07 ruj 2022, 14:19

Re: Skraceni cerviks

PostPostao/la Ina66 » 07 ruj 2022, 15:27

Morala bih potražiti svoje trudničke knjižice, ali guglanjem sam našla ovo:
Dijagnoza skraćenog cerviksa se postavlja kada je izmjerena dužina vrata maternice pomoću transvaginalnog ultrazvuka, između 16. i 24 tj. trudnoće manja od 25 mm.

Mislim da je putovanje avionom sigurno, ali ja sam laik.
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Skraceni cerviks

PostPostao/la Ina66 » 07 ruj 2022, 15:29

U svakom slučaju, nazvala bih ginekologa i pitala za putovanje i mirovanje, budući da te to muči.
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33920
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split


Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

cron