Sada je: 13 svi 2024, 11:10.

Koliko Vam je trajao prvi porod

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Jana » 31 kol 2001, 23:39

Pa sad, meni nije počeo trudovima nego prsnućem vodenjaka, jel' se računa i to? Naime, ležala sam na stolu i bila prikopčana na CTG, tako da pojma nemam koliko je bilo sati kad su počeli trudovi... <i></i>
Avatar
Jana
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 291
Pridružen/a: 27 vel 2001, 18:48

Re;koliko vam je trajao prvi porod

PostPostao/la ATrager » 07 ruj 2001, 20:01

Ne znam od kada se računa, obzirom da je meni kao i Jani počelo prsnućem plodne vode, ležala sam dva dana u rađaoni, a pravi trudovi su počeli nekih par sati prije samog poroda. <i></i>
ATrager
 

Re: Re;koliko vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Jana » 07 ruj 2001, 23:13

Ajme, Atrager, dva dana?! Ja sam jedva izdržala noć. <i></i>
Avatar
Jana
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 291
Pridružen/a: 27 vel 2001, 18:48

Re:koliko vam je trajao prvi porod

PostPostao/la ATrager » 08 ruj 2001, 11:16

Da i ja sam mislila da neću izdržati, pogotovo zato jer vrijeme sporo prolazi, sve žene dolaze i odlaze a ja sam ostala. No ipak se izdrži, mada nebi to nikome poželjela, baš i nije ugodno. Najgore je to što mi je plodna voda odlazila a ja se nisam otvarala, pa onaj osjećaj da li će biti sve u redu..... Eto fala bogu sve je do
o prošlo. <i></i>
ATrager
 

Re: Re:koliko vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Sandra30 » 02 lis 2001, 12:08

Meni se cini da oticanje vode i onaj sluzavi cep ne znace da je porod poceo vec da je blizu. Kada voda ode, 85% zena dobije trudove u slijedeca 24 sata. A od cepa moze proci i nekoliko tjedana do pocetka poroda. <i></i>
Sandra30
 

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Barbaraa » 04 lis 2001, 14:11

sat i dvadeset minuta<
><
>23.12. nakon okcenog krisbana fino odlucim se na spavanje oko polnoci kad ono puce vodenjak. ups<
><
>bolove sam imala prakticno samo zadnjih dvadestak minuta. beba je izletila 1:20 24.12.<
><
><
>babica mi rece da radi nekih 35 godina a jos nije vidjela tako lak porod, a ja iskreno da velim sjecam se bolnijih menstruacija "Tko ide za mnom ne hoda u tmini" (Iv. 8.12) govori Gospodin<i></i>
Barbaraa
 

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la drazenka » 22 lis 2001, 10:27

Barbaraa, izazvala si divljenje i postaces mi idol <
><
>Ja imam jos 4-5 mjeseci do poroda i jos ne razmisljam previse o tome i nadam se da ce sve biti u granicama izdrzljivosti. Ali daj nam savjet, je si li se na neki nacin pripremala za porod ili je ovo ispalo slucajno, sto ce reci - sretnica. <i></i>
drazenka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 22 lis 2001, 10:27

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Barbaraa » 06 stu 2001, 21:58

ispalo tako, nemam specijalni recept, ovog puta ne znam kako ce biti. vidjet cemo ostalo mi je manje od dva mjeseca. "Tko ide za mnom ne hoda u tmini" (Iv. 8.12) govori Gospodin<i></i>
Barbaraa
 

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Yamasaki Jelena » 22 stu 2001, 15:27

Beskonacnih 36 sati i 44 min u radjaonici i 3 sata doma.<
>Trudovi nikako da se zahuktaju, malo jace pa slabije...,<
>finale mi je bilo najljepse, najmanje bolno i
zo, no ti dosadni trudovi... <i></i>
Yamasaki Jelena
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 09 tra 2001, 14:54

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Barbaraa » 25 pro 2001, 06:30

drugi sad vec znam 43 minute <i></i>
Barbaraa
 

Re

PostPostao/la gogaK12001 » 15 sij 2002, 18:13

Dvanaest sati od prvih trudova a trinaest sati i pet minuta od puknuća vodenjaka pa do poroda. <i></i>
gogaK12001
 

Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la andreja3 » 26 sij 2002, 01:46

Draga buduća mama, moj prvi porod trajao je 8 sati, a drugi 4 sata, ali..<
>Prvi porod bio je pjesma naspram drugog, počevši od porođajnih bolova pa do postporođajnog oporavka (zacjeljivanje rane itd.) koji je trajao 3 puta duže.<
>Slijedom toga ne preporučajem ti da se opterečuješ time, jer sam ja drugi put krenula u bolnicu s puno manje straha jer je to ipak bio DRUGI porod, a ispostavilo se da ipak nije tako kako pričaju naši stari.<
>Puno sreće i malo bolova <i></i>
andreja3
 

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la folne » 04 vel 2002, 16:37

Prvu noć trudovi od nekih 21h. Kad su se približili na nekih 7 min. otišli smo ns SD, gdje mi je dr. rekao da to nisu trudovi nego me bole križa (nisam znala da križa mogu boliti u pravilnim vremenskim razmacima).<
>Drugu večer opet trudovi, na SD sam otišla oko 5-5.30 ujutro, a rodila sam slijedeće jutro u 8.35h.<
>Završila sam na infuziji, samog izgona se sjećam, šta i kako je bilo s posteljicom nemam poima. Anesteziju su mi dali kroz kanilu, a šivanje sam prespavala. Iz boksa me nisu pustili dok mi krvna slika nije bila gotova jer bijelo nije ništa prema tome kako sam ja izgledala. Što se tiče oduševljenja prilikom prvog pogleda na bebu to mi je u magli, samo se sjećam da je babica rekla ljubi bebu i to sam i učinila, a bojim se da mi je rekla da ju ugrizem da bi napravila i to, jer sam bila skroz u komi.<
>Najljepše od svega kod poroda mi je bilo to da nakon što sam u boksu odspavala 2 sata i na hodniku u rađaoni ležala još koja 2, osjećala sam se kao nova žena i bez obzira kakav porod bio, evo dvije godine kasnije roditi ću ponovo, a to sam izjavila već 3 mjeseca nakon prvog poroda. Svi su komentirali da
zo zaboravljam, ali mislim da je to tako kod većine žena, jer ti beba poslije sve vrati s kamatama. <i></i>
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31648
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la frkica » 15 tra 2002, 16:19

Prvi trudovi počeli oko 4 sata (ali ništa strašno, mogla sam i stajati, nešto kao jača menstruacija), ja još naivna mislila da je to to i nije mi izgledalo strašno.<
>Prvi pravi trud u predrađao u 7.30. Vjerojatno ga neću nikad zaboraviti. Znala sam da je to to - ovaj put sam bila sigurna. Ajme... kad se sjetim. <
>I tako do.................... (činilo mi se kao vječnost, trudovi jednaki i prije dripa i poslije dripa, razlika nikakva) 14.10 sati kad se rodila Lana.<
>Nema goreg nego kad imaš trudove jake za poludit, a ništa se ne događa.<
>Ono što se kod mene dogodilo još nisam čula - trudovi jaki, ja se otvaram (u bolnicu došla otvorena 3-4 cm), a jednostavno NEMA NAGONA ZA TISKANJEM. Pa babica dolazi svakih 20 minuta i ispituje da li je došao nagon za tiskanje a ja cijelo vrijeme (ili muž ako ja nisam bila u stanju) - nije.<
>Mužić se zabavljao gledanjem trudova na aparatiću i govorio je "e ovaj je bio dobar", "e ovaj je bio malo manji", a ja razliku uopće nisam primjećivala.<
>Uglavnom, bilo pa prošlo, pa sad jedva čekam ponovno (za 6 i nešto mjeseci).<
>Baš sam se raspisala. <i></i>
frkica
 

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Karla1976 » 09 kol 2002, 23:28

Moji su trudovi počeli ujutro oko šest, da bi se iskristalizirali kao pravi trudovi oko 7.30 h, i to odmah oni desetominutni a popodne oko 18 sam se uputila za rodilište, ušla u radjaonu oko 20.15 i rodila u 21.40 h. <i></i>
Karla1976
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 11 sij 2002, 23:37

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Barbi » 10 kol 2002, 21:03

Meni je pukao vodenjak ujutro u 7h, nakon toga sam osjetila i nešto nalik trudovima ali neznatno bolno, bolniji trudovi su počeli tek oko 11h, a Patrik je izletio u 12,15h. Nije loše prolazno vrijeme. <i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28727
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la lastavica » 11 kol 2002, 21:58

Ujutro u 3:30 mi je pukao vodenjak. Trudove nisam osjećala. Pa smo se uputili na SD. Tamo su me pregledali i pripremili za rađaonu. Trudove još nisam imala, pa su me poslali u hodnik kod muža. Nakon toga predrađaona i CTG. Kad je stigla nova smjena doktora, pregled i drip. Nakon toga se nisam mogla maknuti jedna ruka drip druga CTG. Oko 10 još me uvijek ništa ne boli, pa doktorica u
zava drip. Oko 11 počinju bolniji trudovi, što dalje sve gore. I na kraju rodila sam u 14:55. <i></i>
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15454
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Diamanda » 25 kol 2002, 00:39

Moj termin za porod je bio 27.09 ali su mi dan prije na pregledu u Petrovoj rekli da sam još zatvorena i da ću roditi vjerojatno tek za dva tjedna ...U subotu 29.u 5 ujutro mi je počela curiti plodna voda ...u 8 sam bila već na stolu u rađaoni sa laganim trudovima.Rodila sam u nedjelju 30. u 15 sati uz drip,infuziju,kisik....a htijela sam prirodan porod... <i></i>
Arian&Vilim

I Want To Be The Girl With The Most Cake...
Avatar
Diamanda
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 kol 2002, 23:04
Lokacija: ..u oblacima zivim ja....

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la zana19 » 01 ruj 2002, 11:58

Moj porod je trajao 2 i pol sata možda čak i manje. <
>Stvarno mi je sada grozno kad čujem ove cifre kao 36 sati. Nema pravde. <
>Ja sam jako zahvalna što to je to toliko kratko trajalo. U rađaoni u Wc srela sam 2 žene koje su već 12 sati bile tamo, jedna je rodila sljedeće jutro a druga sljedeće poslije podne BRRRRR.<
>HA moj 500 post!!!! HURA! <i>Edited by: zana19 at: 9/1/02 11:00:37 am<
></i>
zana19
 

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Berta » 06 ruj 2002, 10:36

6 i pol sati!<
>Mislim za prvi put da je bilo dosta do
o. U 7 ujutro prvi trud, u pola 8 čep, u 8 pukao vodenjak. Nazvala doktora i u 9,30 se uputila u SM. U 10 primljena, u 11 u boksu. 13,39 rodio se sin!! (točno vrijeme zabilježio sretni otac ) <i></i>
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

relativno

PostPostao/la marinovamama » 06 ruj 2002, 16:29

Nešto nalik trudovima osjetih 12.12.2000. u 21.15, pa onda cijelu noc svako dvi-tri ure, intenzitet - menstrualni grčevi. 13.12.2000. oko 17.45 došli u bolnicu, bolovi svako pet minuta, intenzitet - nešto jači menstrualni grčevi. Marin stigao točno u 20.00, u dva truda koji su bili neznatne težine i boli. Sve u svemu - dao Bog pa ja na Dan žena 2003. opet tako rodila! <i></i>
Avatar
marinovamama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 354
Pridružen/a: 25 tra 2002, 23:01
Lokacija: nalipsi grad na svitu

Re: relativno

PostPostao/la Štefica Cvek » 09 ruj 2002, 12:55

Brzo i efikasno. Od pucanja vodenjaka do poroda 4 sata, od toga sat i pol %$&GRRRRR, prije toga laganica, izgon iz prvog tiskanja. Sve u svemu, odlično. <i></i>
Štefica Cvek
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 23 pro 2001, 21:23

Re:

PostPostao/la eli » 12 lis 2002, 17:27

otkako sam skužila da se radi o trudovima (naglo su krenuli svake 3 min i trajali po minutu) i bebinog prvog plača prošlo je oko 50 minuta. al je bilo dinamitno. <i></i>
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Re:

PostPostao/la barbara55 » 16 pro 2002, 22:11

Ah, pa sjajno... A meni prošao termin, ništa se ne događa, a ono što je Eli napisala da je prethodilo porodu ja osjećala prije pet dana!!!! Šmrc.... <i></i>
barbara55
 

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la sanelasabic » 27 pro 2002, 13:18

Ja sam imala porod tako lagan i
z ,i trajao je samo 1h, a prosla sam bez sivanja,rezanja, klistira i
ijanja <i></i>
sanelasabic
 

od pet do pet

PostPostao/la tamara101 » 05 sij 2003, 12:46

prvi trud u pet poslije podne-cijelo vrijeme trudovi-rodila u pet poslije podne drugi dan.24h!!!!!!!!!!!!!!!!1 <i></i>
tamara101
 

Re: POROD

PostPostao/la Martina007 » 05 sij 2003, 14:06

Prvi trudovi ujutro u 6,30, pa tako lijepo sve do 15,00 , kad sam dobila drip, e onda je bilo sranje, umirala sam do 20,00 na dripu i ništa se nisam otvorila, onda su me skinuli s dripa pa sam još imala svoje trudove do 23,00 i dalje se nisam otvarala pa su me na kraju porodili na carski i u 23,25 se rodila prekrasna curica 51 cm i 3000 g.Zaista se isplatilo, a dok su trajali ti nemogući trudovi, mislila sam, Bože , pa kako ću to ikada zaboraviti, ali eto i to prođe. <i></i>
Martina007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 20 stu 2002, 00:17

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Krkica » 08 sij 2003, 02:31

MOj porod sve skupa od izlaska cepa i puknuca vodenjaka oko 4 sata. <
>Sve je pocelo skolski, izletio cep, pukao vodenjak, dobila trudove koji su bili vec na 4 minute, dosla u bolnicu, klistir,
ijanje, drip i rodila u roku od 2 sata od trenutka polijeganja na stol <i></i>
slika

Umjesto učenja kako to rade odrasli, od djece se očekuje da rade onako kako odrasli kažu.
Avatar
Krkica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 472
Pridružen/a: 12 sij 2002, 18:46
Lokacija: Zagreb, Bukovac

Re: Koliko Vam je trajao prvi porod

PostPostao/la dy02 » 09 sij 2003, 18:56

Od prvih trudova koji su počeli oko 3 ujutro, pa do poroda koji je usljedio u 11.51!!! <i></i>
dy02
 

koliko vam je trajao prvi porod

PostPostao/la Suzanastami » 19 sij 2003, 01:20

U 6 ujutro dobila klistir
ijali me nisu jer su to obavili par dana prije u 7 i 15 probusili mi vodenjak dali drip (poceli odmah sa 25 kapi ) odmah krenuli stravicni trudovi svake 2.5 minute po 40 sekundi. Otvarala sam se hvala bogu
zo no u par navrata sam mislila da to necu moci izdrzati no muz mi je puno pomogao iako sam mu jadnom skoro za
anila i da dise a kamoli da samnom razgovara ili da me dira morao je samo sjediti i ja sam mu drobila ruku. Sve tako do 11 i 50 kad sam u tri truda istisnula divnu curicu. Sve u svemu divim se zenama koje nista nije boljelo i koje odmah idu ne drugo dijete. Kod mene ne pali ono kad vidis bebu sve zaboravis meni je proslo 4 mj i 10 dana pa se itekako sjetim svega i ne planiram drugo uskoro(mozda za 3 god.).Ipak zahvala svima u bolnici SM super su. <i></i>
Suzanastami
 

Sljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.