Sada je: 17 svi 2024, 17:14.

Kakav vam je bio prvi porod?

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Kakav vam je bio porod?

prirodan vaginalni- bez epiziotomije, epiduralne, dripa
64
19%
vaginalni- uz drip, epiziotomiju ili epiduralnu
215
65%
porod je dovrsen carskim rezom
34
10%
dogovoreni carski
17
5%
 
Ukupno glasova : 330

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la bubamare » 18 ožu 2008, 12:26

U 22 sata krenula u bolnicu s ne baš jakim trudovima i 4 sata poslije držala sam S. na prsima. :3srca
Sara 26.01.2007
bubamare
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 17 tra 2007, 16:30
Lokacija: Opatija

Re:

PostPostao/la ana82 » 20 ožu 2008, 13:57

Primljena u rodilište u 4.40, rodila u 7.35. porod je bio vaginalni sa kako su rekli 'malom epiziotomijom'.
Ma zaista je bila mala, ali su zeznili šavove pa me je bolilo i zatezalo. Problem je riješila
moja ginekologica koja je tjedan nakon poroda izvukla par šavova. A da, i porezali su mi prepone na 2 mjesta.
Sve u svemu bolno iskustvo, ali kako kaže Nolica- rolica opet bi to ponovila, ali u mom slučaju sad nakon 2,5mj
Avatar
ana82
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 18 ožu 2008, 17:41

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Nađa » 20 ožu 2008, 15:18

Četiri dana prije termina, u 14 sati mi otišao čep. U 16 sati otišla u bolnicu jer mi je po malo curila plodova voda. Na pregledu dr kaže otvorena 2 prsta ali zbog curenja plodove vode bolje da ostanem. Na CTG-u, bolova skoro da nema.

U 19 sati počinju bolovi, šetam hodnikom i čujem sestru koja nekome na telefon govori moje ime i da se sigurno neću poroditi prije sjutra veče.

U 22 i 30 otvorena skroz, babica nije mogla da vjeruje. U 22 i 50 uz tri napona, epiziotomiju i pucanje, stigla moja princeza čista kao sunce i širom otvorenih očiju :3srca.
Avatar
Nađa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 322
Pridružen/a: 02 vel 2003, 11:16

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Anđela » 16 tra 2008, 22:08

U 8 sati stigla u bolnicu sa laganim trudovima, šetala po bolnici sa MM sve do 5 popodne.
U 17.00 na stol a u 19.20 držala svoju pricezu u naručju. Sve išlo prirodno!
Započni dan sa osmijehom!
Avatar
Anđela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 16 tra 2008, 17:31
Lokacija: Dalmacija

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la rena7 » 27 tra 2008, 23:14

Ajme žene moje, nisam rodila, ali spremam se za kojih 5,5 mj. Čitam vaše priče i nemam pojma jel bi plakala ili se nadala da ću imati sreće pa će mene manje boljeti. A jesam smješna, ha?? A sada ozbiljno- umrijet ću od straha. I još da dodam- tu gdje kontroliram trudnoću nema epiduralne, nema carskog samo tako, nema babice cijelo vrijeme, pa da pomaže pravilno disati i tako to, suprug može biti samnom, ali samo zadnjh 20 min., ustvari kod izgona, prije ne, drip teče na sve strane, od lopte za skakanje ni l, nema našetavanja tamo-vamo, cijelo vrijeme ležiš na stolu ko Isus Krist, režu skoro pod obvezno, skaču po rebrima i tako brrrrrrr.... tresem se. Joj hoću li preživjeti?
rena7
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 08 ožu 2008, 22:58

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Mamushka » 20 svi 2008, 10:52

Preživjet ćeš iako će ti se činiti zadnjih 10 minuta da umireš tj. možda ćeš i tražiti da te ubiju :mrgreen:

Meni je pukao vodenjak u 6:00-bez trudova sam bila do 14:00, a onda je krenulo i otvaranje i trudovi (sve prirodnim putem)-u 17:00 sam ušla u rađaonu, sama..Bolilo je vraški, derala sam se iz petnih žila, a u 19:05 rodila se Lea..Rezali su me, šivali-vadili posteljicu 40minuta(to mi je bilo gore od poroda), ali živa sam, a što je najvažnije i Lea je!- i s njom je sve u redu iako je na svijet došla u 35om tjednu :3srca

:bye
Avatar
Mamushka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 23
Pridružen/a: 23 lis 2007, 14:38
Lokacija: Osijek

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Krumpirić » 20 svi 2008, 11:23

neznam jesam već pisala.došla na uobičajeni pregled poslije termina, ostavili me sa neprimjetnim trudovima, tona dripa, bušenje vodenjaka, nalijeganje, ogromna epizotomija,10 h ležanja tamo u trudovima, 3h prijelaznog razdoblja (trudova za tiskanje), upaljeni šavovi, pa popucali šavovi, pa nagnječen mjehur i crijeva(zbog tog predugog nagona za tiskanjem i suzdržavanja od istog)Šta da kažem, imam strahove i PTSP. U svakom slučaju ne idem drugi put u bolnicu dok god budem mogla riječ izustit, ako Bog da.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Masha » 20 svi 2008, 22:40

Meni je sve nekako u magli, majke mi, i nekih stvari se uopće ne sjećam. Došla u bolnicu u 8 ujutro, 7 prstiju otvorena sa slabim trudovima. Rodila u 10.55, ekspresno, nema što :drink
Al' bilo je svega u to kratko vrijeme... kad sam vidila tko mi je porodničar, svijest mi se preokrenula. Najgori mogući doktor u Zadru, koji te bez pardona pošalje u pitomu Makedoniju ako nije od volje ili se koja rodilja dere ili tako što.
Moji su trudovi bili dosta slabi, a Luki padali otkucaji srca, tako da je bila hića za rodit. Prvo prokidanje vodenjaka, pa drip, pa me trenutno svu ukočilo, vilicu i ruke i prste :shock: , pa nalijeganje na trbuh, pa pucanje svega i svačega + epiziotomijetina (kaže mm da bi se mogao zakleti da je čuo CAP! :ne ), pa kisik, pa beba rođena s ogromnim kefalhematomom na glavi, meni na licu popucala svaka kapilara koja postoji i na kraju... Zucker kommt zu letzt...šivanje nakon dobrih sat vremena kad se sve "ohladilo"...
I kako vrijeme odmiče, sve me je više strah drugog poroda.
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1927
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Mamushka » 21 svi 2008, 07:42

Ovo k'o ratne priče :shock:

Drugi put će biti bolje :3srca :mah
Avatar
Mamushka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 23
Pridružen/a: 23 lis 2007, 14:38
Lokacija: Osijek

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Krumpirić » 21 svi 2008, 08:24

Masha je napisao/la:Meni je sve nekako u magli, majke mi, i nekih stvari se uopće ne sjećam. Došla u bolnicu u 8 ujutro, 7 prstiju otvorena sa slabim trudovima. Rodila u 10.55, ekspresno, nema što :drink
Al' bilo je svega u to kratko vrijeme... kad sam vidila tko mi je porodničar, svijest mi se preokrenula. Najgori mogući doktor u Zadru, koji te bez pardona pošalje u pitomu Makedoniju ako nije od volje ili se koja rodilja dere ili tako što.
Moji su trudovi bili dosta slabi, a Luki padali otkucaji srca, tako da je bila hića za rodit. Prvo prokidanje vodenjaka, pa drip, pa me trenutno svu ukočilo, vilicu i ruke i prste :shock: , pa nalijeganje na trbuh, pa pucanje svega i svačega + epiziotomijetina (kaže mm da bi se mogao zakleti da je čuo CAP! :ne ), pa kisik, pa beba rođena s ogromnim kefalhematomom na glavi, meni na licu popucala svaka kapilara koja postoji i na kraju... Zucker kommt zu letzt...šivanje nakon dobrih sat vremena kad se sve "ohladilo"...
I kako vrijeme odmiče, sve me je više strah drugog poroda.

i Marin je imao ogroman hematom, tj.jedan manji i jedan veći, u kombinaciji veliki kao njegova glavica...šta da kažem, bar je u tebe priča kraće trajala :mrgreen:
al ko što reko, drugi put će bit bolje, znam :drink
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Masha » 21 svi 2008, 09:26

i Marin je imao ogroman hematom

...ajoj :( ... ja nisam ni znala za te hematome, da to može biti... tako da mi je bio šokić kad sam ga vidila :shock: ...totalno izobličena glava... ko mali Marsovac, što bi rekao moj nećak :mrgreen: Da sam bar znala, pa da sam te pitala što i kako to ide, al' meni su i prvi mjeseci Lukinog života isto u magli... :|
Eto, ni sva literatura, forumi, časopisi, priče i prepričavanja ne mogu te u potpunosti pripremiti na ono što te čeka. Kod svakoga drugačije, kod nekog bolje, kod nekog gore, al' jednom mora izaći van, ovako ili onako :drink .
I unatoč svemu, ja bi ponovo i ponovo... :3srca
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1927
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la IINA » 21 svi 2008, 09:56

Mamushka je napisao/la:Preživjet ćeš iako će ti se činiti zadnjih 10 minuta da umireš tj. možda ćeš i tražiti da te ubiju :mrgreen:


:zivili
Ja nisam tražila da me ubiju, nego samo da me opale nečim po glavi-točno tim riječima :mase
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Krumpirić » 21 svi 2008, 11:11

Masha je napisao/la:
i Marin je imao ogroman hematom

...ajoj :( ... ja nisam ni znala za te hematome, da to može biti... tako da mi je bio šokić kad sam ga vidila :shock: ...totalno izobličena glava... ko mali Marsovac, što bi rekao moj nećak :mrgreen: Da sam bar znala, pa da sam te pitala što i kako to ide, al' meni su i prvi mjeseci Lukinog života isto u magli... :|
Eto, ni sva literatura, forumi, časopisi, priče i prepričavanja ne mogu te u potpunosti pripremiti na ono što te čeka. Kod svakoga drugačije, kod nekog bolje, kod nekog gore, al' jednom mora izaći van, ovako ili onako :drink .
I unatoč svemu, ja bi ponovo i ponovo... :3srca

i meni su prvi mjeseci u magli i šoku, bolovima i grčevima...a načitala sam se knjiga i foruma i svega, svega...
al ZNAM da će bit bolje....drugi, treći, četvrti put... :mrgreen:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Makova mama » 28 lip 2008, 12:44

meni su svi govorili kako ce mi trudovi trajati 12 sati jer je prva beba i jos musko.. dosla sam u bolnicu 4 cm otvorena i trudovi su bili na 4 minute. babica je rekla da ce to do jutra trajati, ja sam mislila- da da.. kako da ne.. u bolnicu sam usla u pola 4 popodne a porodila se u pola 9 te noci.. toliko o pricama.. skroz prirodno, bez ikakvih olaksanja.. i opet cu tako..
Avatar
Makova mama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 26 lip 2008, 14:23

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la moon » 30 lip 2008, 13:45

Ako ćemo računati samo one trudove koje žena osjeća, bio je kratak, ali vrlo bolan.
Dva i pol do 3 sata jakih trudova (da, i ja sam jedna od onih "divljakuša" koje su tražile eutanaziju :mrgreen: ), i 15 min. izgona.
slika slika
Avatar
moon
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 26 lip 2008, 01:22

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Rogue » 28 tra 2009, 07:41

skroz prirodan, ali ne na moj zahtjev vec je tako islo.
u bolnicu sam dosla prerano jer je puknuo vodenjak, sami trudovi su trajali cca 7h i nije bilo tako strasno, jedino malo pred kraj.
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la bubamara787 » 04 svi 2009, 16:54

induciran uz drip.... i nema sanse da cu to dopustiti opet....
slika
slika
bubamara787
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 04 svi 2009, 16:19

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la ispadic » 06 svi 2009, 11:34

planirali su inducirati,akad ono,iste večeri ja dobila prave trudove!rodila sam nakon 32 sata,naravno "samo" sam 8 bila u rađaoni,beba je bila visoko i mislili su da će se dripom i jačim trudovima spustiti i tako 4 sata uuužasnih bolova...svejedno su mi sjedali na trbuh i tek tada je mamina štručica izašla!rezana-13 šavova,ali...vrijedilo je svega!Petra-3840g,52cm!:)
Avatar
ispadic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 sij 2009, 16:05

Re:

PostPostao/la mrava » 06 svi 2009, 21:19

korason je napisao/la:inducirani vaginalni porod... voljela bih slijedeci put roditi na prirodan nacin, ali cini mi se da je koda nas u rodilistima postala praksa da narucuju trudnice na porod kao kod zubara - dodjite i rodite kad nama pase a ne kad beba odluci... :(

X
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Rogue » 06 svi 2009, 21:24

sad malo citam ostala iskustva, mislim prvi mi je porod prosao dosta ok. a evo vidim da nisam ni imala pojma sta mi se sve moglo dogoditi.
sad me strah drugog poroda :shock:
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la cookie » 07 svi 2009, 00:05

nisam bila na dripu ali sam dobila vaginaletu (valjda je druga inačica tog lijeka cervikalni gel), jer nisam imala trudove 8 sati nakon što mi je pukao vodenjak. dali su mi antibiotike. vodenjak mi je pukao u pola 6 ujutro a trudovi su počeli u 22h, a oko 1h sam dobila injekciju da se malo naspavam. vraga, probudila se oko 2, povratila apsolutno sve što sam pojela i popila taj dan :alc i durala trudove cijelu noć u kadi, bez dripa. rodila u 8.50 ujutro, a za porađanje posteljice su mi dali drip jer nisam više imala trudove niti mogla tiskati. to su napravili nakon što su probali s homeopatijom i akupunkturom, ali ja sam žestoka cura pa mi je trebalo nešto žešće :mrgreen:
Avatar
cookie
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 02 ožu 2006, 12:51

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Bellatrix » 07 svi 2009, 10:02

Pukao vodenjak oko ponoći. Trudova ni u peti.
Počeli trudovi ali se ne otvaram. Drip.
Još se ne otvaram. Ponovo drip.
Nkon punih 17 h me konačno netko pita: "pa jeste li vi išta popili od kad ste ovdje?" I tada dobivam prvu čašu vode.
U 17 05 Rodilo se dijete.
Ležim u hodniku do 22 er je već treča smjena i svi su na večeri a ja ionako čekam skoro 20 h pa mogu još malo.
Uglavnom ne moram vam reći koliko se bojim drugog :/
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la lamb » 11 svi 2009, 13:42

potpuno prirodan-bez epiziotomije,epiduralne i dripa!
Sve je tako brzo prošlo tako da je ovako ispalo! :mrgreen: prvorotkinja sam.
došla oko 18.30 u bolnicu,oko 19.00 me pregledali,pa klistir,šetnja.....predrađaona oko 22.00 otvorena 4cm,u 23.50 pukao vodenjak u 00.20 ušla u boks a u 01.20 rodila maloga-isti tata! :srca
Zadnja izmjena: lamb; 22 lip 2009, 22:11; ukupno mijenjano 1 put/a.
lamb
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 273
Pridružen/a: 24 ožu 2009, 12:41

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la sanjac » 20 svi 2009, 19:44

Imala sam vaginalni porod sa malom epiziotomijom. U porodilište došla oko 8.30 ujutro, a rodila sam u 10.35., dakle za 2 sata otkako sam došla u porodilište beba je izašla vani. To mi je bio prvi porod, beba kasnila 4 dana. Nisam imala nikakve bolove u leđima, cervikalni čep mi je ispao oko 7 sati navečer, otišla na pregled u porodilište i oni me opet vratili kući, ginekolog me uvjerio da to nije ništa još, rekao samo ti mirno spavaj, otvorena bila samo 1 prst. Sa takvim uvjerenjem da ipak nije porod u pitanju (mislim stvarno smijesno), ja sam tu večer malo spavala, malo hodala, pa išla na vc često, od bolova jedino sam osjećala grčeve po dnu stomaka (kao u vrijeme mjesečnice), možete misliti da čak nisam ni pratila na satu koliko se ti grčevi često ponavljaju. E oko 3 ujutro više nisam bila uvjerena da to nisu trudovi. U porodilište sam krenula tek kada su mi trudovi počeli da se pojavljuju u intervalima od 10 min. Sam porod za mene je bio čak jedno lijepo iskustvo, malo je bolilo, ali ne toliko koliko sam mislila da će boljeti, jer naslušala sam se raznih priča o tome kako je porod užasan (a nekome sigurno i jeste nažalost to užasno iskustvo) i čak uvijek me bio strah toga,jer sam se pitala kako ću ja to, čak sam svom ginekologu koji mi je vodio trudnoću predlagala da uradimo carski rez, jer me bilo užasno strah bola. Oprostite za malo duži tekst o mom iskustvu poroda. Puno pozzz
sanjac
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 20 stu 2006, 16:25
Lokacija: Sarajevo

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Krumpirić » 20 svi 2009, 22:41

moram priznat da me srce zabolilo od OVOLIKO DRIPA i rezanja. stvarno :/

koma.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Bellina » 20 svi 2009, 23:22

Kod mene ista stvar, vaginalni porod, drip, epiziotomija.
Oko ponoć ipo počela teći voda, došla u bolnicu, trudova nema, dali mi odmah klistir i poslali u predrađaonu. Cijelu noć nisam oka sklopila i cijelo vrijeme s onim ctg-om oko trbuha, to me strašno smetalo. Voda curkala cijelu noć a trudovi ništa. Ujutro u 7, iako je vodenjak puknuo, TAJ ginekolog (vjeroajtno Masha i ja govorimo o istom :/ ) išao prokidati vodenjak :shock: . Naravno, da je to bilo potpuno nepotrebno. Preporučio mi epiduralnu jer se ne otvaram, ja u onom šoku pristala iako nisam o tome uopće razmišljala prije. Došla u boks, spojili mi drip, došla ženska da mi da epiduralnu, tri puta uvodila iglu tri puta falila, pogodila me u živac sva tri puta jer mi je noga sama od sebe trzala. Nakon trećeg puta sam rekla da vadi tu iglu van i koji mi je k...c bio kad sam na to pristala. Krenuli trudovi, otvorena 4 prsta. I dalje ctg na meni, mene je jedino to strahovito smetalo, mm mi je poslije pričao da sam samo to trgala sa sebe i to je bilo jeidno što sam govorila, "skinite mi ovo..". Krenuo izgon, ja otvorena pet prstiju. I oni umjesto da me zarežu odmah, ja popucam sama i onda su me još rezali, babica mi se nalaktila na trbuh i eto Pie. Hb!!! Nakon toga šivanje, ja nisam ni skužila da me žena šiva. Nakon poroda upaljeni šavovi, dva puta išla na čupanje i cijeđenje gnoja, na živo, gore od poroda. Hemoroidi ostali kao trajna uspomena na porod. Sve do nedavno drugi porod mi je bio nezamisliv, sad sam već spremnija, sve češće mislim na to i javlja mi se želja za drugim djetetom. A mislila sam da nikad neće :mrgreen:
Avatar
Bellina
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1505
Pridružen/a: 26 vel 2007, 21:19
Lokacija: ..tamo gdje je sve po mom...

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Anđela » 22 svi 2009, 14:09

Anđela je napisao/la:U 8 sati stigla u bolnicu sa laganim trudovima, šetala po bolnici sa MM sve do 5 popodne.
U 17.00 na stol a u 19.20 držala svoju pricezu u naručju. Sve išlo prirodno!


druga priča još kraća:
u 18.35 stigla u bolnicu, čekala smjenu do 19.15. u 20.05 na stolu u rađaoni u 20.15 moj princ u naručju.
Započni dan sa osmijehom!
Avatar
Anđela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 16 tra 2008, 17:31
Lokacija: Dalmacija

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la Crvena » 31 svi 2009, 23:25

1.porod - prenijela, dolazila svaki drugi dan na CTG, pregled i amnioskopiju; prvi trud snimljen prilikom jednog takvog CTG-a u četvrtak u jutro. Rodila u subotu u 22.05, vakuum ekstrakcija nakon što sam ostala bez trudova. Mislili su me dovršiti hitnim carskim, ali je Principessa već bila prenisko u kanalu (kako i ne bi, nakon 2,5 dana :angry ) Vaginalno, uz drip, epiziotomiju potpomognutu mojim rascvjetavanjem (i grlića maternice i debelog crijeva) :shock: i skakanjem dva ginića po mom trbuhu. Grozno iskustvo! Nisam 100 god mogla sjediti, o WC-u da ne pričam. A kol'ko se nisam posexala kako treba zbog bolova...mogla sam se prodat za djevicu :lol
2.porod - indukcija gelom (ugrožen plod, morao van) bez ijednog truda. Gel nije proradio, dovršeno hitnim carskim koji je odlično izveden. Puno lakši i brži oporavak nego nakon "prirodnog" prvog poroda.
Principessa 11.03.2000., 3450g /54 cm
Vrlo Mali Princ 13.10.2008., 1690g / 39cm
Avatar
Crvena
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 205
Pridružen/a: 23 stu 2008, 22:07
Lokacija: Gdje je srce tu je dom

Re:

PostPostao/la ispadic » 09 lip 2009, 10:01

Maslačak je napisao/la:Ponosna mama- zar nisu indukcija i drip isto? Ili si mislila na epiduralnu?

indukcija i drip nisu isto,drip samo pojačava trudove iz nekog određenog razloga.a indukcija je npr.vaginalni gel koji ti stave pomoću kojeg ti omekšava vrat maternice i polako se otvara,pa dolzi do trudova...ja sam imala prirodne trudove,pa sam isto dobila drip da ih pojačaju,jer svakih 3 min nije bilo dovoljno da se beba spusti,pa ni nakon 4 sata dripa beba se nije spustila i bilo je guranja...i svega!ali evo,Petra ima 4 mj i bogu hvala,super je!
Avatar
ispadic
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 16
Pridružen/a: 14 sij 2009, 16:05

Re: Kakav vam je bio prvi porod?

PostPostao/la NEJA2007 » 19 lip 2009, 15:11

čista majka priroda....na sreću.....nadam se istom :sumo :sumo :sumo
Avatar
NEJA2007
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 lip 2009, 16:06
Lokacija: šibenik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.