Sada je: 29 ožu 2024, 07:19.

Imena za CURE

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Imena za CURE

PostPostao/la čekalica » 18 svi 2012, 21:26

meni su prekrasna imena Leona i Laura...
čekalica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 svi 2012, 11:23

Re: Imena za CURE

PostPostao/la daca1706 » 04 tra 2013, 00:08

Meni su prelijepa ženska imena Barbara i Monika..
Ima još mnogo lijepih, ali ova su mi nekako posebna :)
daca1706
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 tra 2013, 00:01

Re: Imena za CURE

PostPostao/la daca1706 » 04 tra 2013, 01:00

ANERI je napisao/la:Dajana i Ena :srca


Nije da se hvalim, ali ja se zovem Dajana...
Dok sam bila dijete, mrzila sam svoje ime, a sada ga obožavam, jer je rijetko, a opet lako izgovorljivo i prikladno za ova područja...
ii kada malo bolje shvatim nikada me nisu sprdali zbog imena u školi, a i uvijek sam u razredu bila jedina Dajana (i u osnovnoj i u srednjoj)
a sada na faksu od nas 200 na godini ima nas možda svega 3 Dajane :) Tako da je to super ;)
daca1706
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 tra 2013, 00:01

Re: Imena za CURE

PostPostao/la daca1706 » 04 tra 2013, 01:05

Ciara je napisao/la:mene u zadnje vrijeme nešto privlači Katja


Moja sestrična je nedavno rodila i princezicu je nazvala Katja (zato što je to rusko ime)..
a ima još jednu curicu i jednog dečka i oni također imaju ruska imena (curica je Anastasija, a dečko Nikolaj)..baš su lijepo to osmislili i iskombinirali :)
daca1706
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 tra 2013, 00:01

Re: Imena za CURE

PostPostao/la Zenshu » 04 tra 2013, 01:14

Kad sam bila trudna nismo pitali spol djeteta, ali smo se nekako nadali da ce biti curica. Za curicu smo imali (imamo jos uvijek) :) sarolik izbor imena koja su nam se svidjala, a za djecaka nijedno koje nam je posebno.
Za sada imamo nasu Fridu :luv, a nadamo se jos Franki i Juditi. :)
F 18.12.2012.

A 18.1.2016.
Avatar
Zenshu
Zvijezde su se poklopile
 
Postovi: 327
Pridružen/a: 17 kol 2012, 13:17
Lokacija: Na obali rijeke sanja morske obale

Re: Imena za CURE

PostPostao/la black_lady » 04 tra 2013, 08:18

Izzy Lo je napisao/la:A sto vi uopce mislite o tome da dijete nazovete po nekom pretku ili nekom u familiji.. moj dragi je dobio ime po stricu ,a od strica sin po njegovom tati, meni je to jako glupo...


Naša Josipa je dobila ime po didi (svekru) - meni je njegovo ime ok pa mi je to sve bilo ok, samo sad nećemo dat u svekrvu, ona ne želi, a i nama je ime totalno staromodno- Matilda
Prvi put smo tako dali jer je sve upućivalo na to da više nećemo moć imat djece, nek se počasti didu, ali sad sam rekla da oću dat nešto baš onako totalno po guštu
J. 11.06.2009.
M. 13.06.2013.
Avatar
black_lady
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 05 kol 2008, 18:05

Re: Imena za CURE

PostPostao/la nevenera » 04 tra 2013, 10:21

meni je Matilda super ime, imam kolegicu matildu, predivna osobna, mlađa (taman je trudna četvrti put :joy )
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Imena za CURE

PostPostao/la mrs. eastwood » 04 tra 2013, 11:01

meni je mama htjela dati ime Matilda. i kaze da joj je i dan danas zao zbog toga. ja mogu reci da meni nije :mrgreen
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Imena za CURE

PostPostao/la danni » 04 tra 2013, 11:15

ni meni to ime nije baš :/
asocira me na onu pjesmu neku Mate i Matilda..... :nana
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Imena za CURE

PostPostao/la nevenera » 04 tra 2013, 11:37

to je kao kosjenka, mi oduševljeni ali drugi baš i ne
čak mi je jedna osoba rekla da nisam drugi put rodila curicu jer mi je ima pregrozno :whew
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Imena za CURE

PostPostao/la Izzy Lo » 04 tra 2013, 13:24

hehe neve mene si bas nasmijala.. neznam meni kosjenka nije strasno ime.. podsjeca me na onu vilu kusjenku :srca
ali eto ima svakakvih ljudi i jedna moja koligica je dala ime curici drusuma.......e to je strasno :lol
nemoram napomenut da su iz zga i nisu islamske vjere..
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: Imena za CURE

PostPostao/la Vicky & Mama » 04 tra 2013, 13:44

Meni je Kosjenka baš nekako romantično i ženstveno, nije mi prvi izbor, ali sviđa mi se!

Meni su od imena za curicu trenutno (jer se to stalno mjenja :lol ) naj Glorija, Doris, Frida, Tamara, Ena, Karmela, Karmen.... ima ih još puuunoo, ali evo sad mi mozak bloka malo :mrgreen

edit: evo odmah se sitila još dva Margarita i Zoja!
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Imena za CURE

PostPostao/la TVmama » 04 tra 2013, 13:51

Mila i Eva :luv . I Ava mi je lijepo jako jest da baca na avu karabatic ali lijepo mi je
TVmama
 

Re: Imena za CURE

PostPostao/la nevenera » 04 tra 2013, 16:42

Ideja i je od vile kosjenke

Margarita mi je super
Nema ih puno
Pola cura mi je u školi istog imena
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Imena za CURE

PostPostao/la erina » 04 tra 2013, 16:49

Meni Matilda isto onako, mada čovjek se navikne. I Tereza mi je bilo onako dok jedna princeza nije promijenila doživljaj :srca
Ja osobno volim da su kratka imena.
Margita mi se super ime al rodica nam Margarita pa otpalo kao opcija.
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Imena za CURE

PostPostao/la bebasastilom » 05 tra 2013, 08:11

Meni je lijepo ime Miriam. I ima značenje. Prekrasno je :)
prvo 2005, drugo u planovima
Avatar
bebasastilom
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 105
Pridružen/a: 15 vel 2012, 15:52
Lokacija: ZG

Re: Imena za CURE

PostPostao/la mama-mamica » 05 tra 2013, 08:19

Ja imam Niku, a lijepa su mi još i Dora, Korina, Nora, Gea, Tia.. uglavnom kraća imena. A za muško Vito, Mateo, Tin
slika
mama-mamica
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 142
Pridružen/a: 04 tra 2013, 11:39
Lokacija: Rijeka

Re: Imena za CURE

PostPostao/la danni » 05 tra 2013, 08:21

ja ćus e složit sa mama-mamica:
da imam kćer vjrovatno bi bila Dora, ili Nika. asve što se brže izgovara, nikako razduženo.
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: Imena za CURE

PostPostao/la Vicky & Mama » 05 tra 2013, 09:00

erina je napisao/la:Margita mi se super ime al rodica nam Margarita pa otpalo kao opcija.


Vidiš meni je Margarita super, a Margita koje mi je pije bilo super sad ne dolazi u obzir jer znam površno dvi s tim imenom i obe su korpulentne i muškaste :mrgreen baš ispadam plitka, al šta mogu :oops:
Al svi valjda tako vežemo imena uz određene ljude pa nam postaju draža ili manje draga.
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Imena za CURE

PostPostao/la noah » 06 tra 2013, 07:26

Lua...Lena...Ena...
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Imena za CURE

PostPostao/la monique » 10 tra 2013, 10:08

mrs. eastwood je napisao/la:meni je mama htjela dati ime Matilda. i kaze da joj je i dan danas zao zbog toga. ja mogu reci da meni nije :mrgreen


Matilda mi je prekrasno ime i ne bi mi nikad palo na pamet :le

Inače, naša beba nije htjela surađivat s nama neki dan na UZV pa još ne znamo spol :roll Oboje želimo curicu, ali se od samog početka pripremamo na to da će biti dečko jer MM kaže da se u njegovoj obitelji nije rodila curica već 40 godina i da su vjerojatnosti jako male. Ja pak tvrdim da ćemo mi zeznuti stvar i da će biti curka :luv

Žensko ime imamo odavno. Budući da smo 2,5 godine pokušavali ostati trudni, odmah smo se složili oko ženskog imena - Helena. Danas mi se sviđaju i sve varijacije na to ime: Elena, Lena, Ena. Matilda mi je mrak, a i Katja mi se sviđa. Ipak, mislim da zadnja dva ne budu prošla kod MM jer pokušavamo smisliti imena koje bi bila jednostavna i internacionalna. Tko zna gdje će naše dijete jednog dana studirati, raditi... Izbjegavamo dijakritičke znakove i imena poput Matea/Mateja skoja mogu dovesti do polemika kod pisanja. Isto tako kratka jednosložna imena poput Mia, Tia i slično. Radim u školi i znam da svake godine imamo problema s pisanjem pohvalnica u kosom padežu jer sva takva imena dobivaju slovo j. Onda se piše (komu, čemu?)Tiji, Miji... i klinci budu nesretni jer misle da su im imena pogrešno napisana. Imamo jednog malog koji se zove Mateo, a u kosom padežu prema pravopisu mora stajati (komu, čemu?) Mateju pa ispada kao da se zove Matej. :/

Od ženskih imena mi je posebno draga Amalija. Moja baka, koja je preminula prije par dana, zvala se Ljubica, a to je zapravo isto pa bih htjela da joj na neki način odamo počast ukoliko se rodi curica. S bakom sam odrasla i bila jako vezana uz nju, a ona je silno strepila i pružala nam podršku dok smo pokušavali zatrudniti i kad smo krenuli na MPO. Jako sam tužna što naša bebica neće imati prilike upoznati baku Ljubicu. MM veli da ga to ime podsjeća na anomaliju :ajme Nudim mu još i ime Amelija kao kompromis. To mu bolje sjeda čisto zbog Amelije Earhart jer je on lud za avionima :roll Ne znam kaj ćemo na kraju. Odlučili smo pričekati dok ne saznamo spol pa ćemo onda sjesti i nešto odlučiti.

Muška imena su posebna priča. Ni jedno, ali baš niti jedno sam se potpuno ne sviđa i ne možemo se nikako složiti :nesvist
slika
Avatar
monique
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 05 tra 2013, 08:31
Lokacija: Pregrada

Re: Imena za CURE

PostPostao/la Azzul » 10 tra 2013, 10:31

Matilda i Katja ti jesu internacionalna imena :wink
(Katja mi je posebno drago jer se tako zove moja najnajnajprija)

I ja san davno imala imena za koja sam bila defintivno odlučila - pa ćorak, u trudnoći san, valjda pod utjecajem hormona, iskopala još par meni ljepših a kad san ih nabrojala mm - na jedno, totalno neočekivano, su mu zablistale oke i to je bilo to

Sad ne znan još jel cura il dečko al mi na pamet padaju samo ženska imena :mrgreen
slikaslika Little miss July of 2012. & Little miss October of 2013.
We're sharing one eternity, living in two minds, linked by an endless thread impossible to break
Avatar
Azzul
rozo-ljubičasti po ebay-u
 
Postovi: 670
Pridružen/a: 06 sij 2012, 18:16
Lokacija: Split

Re: Imena za CURE

PostPostao/la monique » 10 tra 2013, 10:42

Azzul je napisao/la:Matilda i Katja ti jesu internacionalna imena :wink
(Katja mi je posebno drago jer se tako zove moja najnajnajprija)


Ma to si i ja mislim. Lakše mi je kad vidim da ne zvuče samo meni internacionalno :yess Samo još moram i gospodinu priopćiti te opcije. A Katja mi je baš baš presuper :srca

Azzul je napisao/la:I ja san davno imala imena za koja sam bila defintivno odlučila - pa ćorak, u trudnoći san, valjda pod utjecajem hormona, iskopala još par meni ljepših a kad san ih nabrojala mm - na jedno, totalno neočekivano, su mu zablistale oke i to je bilo to


Čini mi se da će i sa mnom bit tako :mrgreen

daca1706 je napisao/la:Meni su prelijepa ženska imena Barbara i Monika..
Ima još mnogo lijepih, ali ova su mi nekako posebna :)


Ja se zovem Monika i obožavam svoje ime :luv Dobila sam ime po tatinoj pokojnoj seki, umrla je kad je imala 3 mjeseca. Bila je još samo jedna Monika u gradu u tom periodu, a ni sad ih nema previše. Uvijek sam bila posebna, a opet ime nije neobično.
slika
Avatar
monique
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 05 tra 2013, 08:31
Lokacija: Pregrada

Re: Imena za CURE

PostPostao/la TmamaKiN2 » 10 tra 2013, 10:56

meni su lijepa imena koja ste naveli Barbara, Margareta, Helena pa i Katarina. a opet, ta se imena rado krate pa na kraju cijeli zivot budes neka bara, lena, rina... steta, tako lijepa imena. zato smo mi nasoj djeci gledali dati imena koja se ne krate, tesko smo se odlucili, poslije se naravno sjetis jos puno zgodnih :dunno i naravno, mislim da se treba obuzdat od neobicnih imena jer mislim da djeca dobar dio zivota pate zbog imena... mm je htio "zacepit" pitanja tipa "a jeste razmisljali o imenu??" pa je rekao da ce bit EUropski orjentirano i da ce se zvat EUfrazija :shock :hahaha :hahaha nitko vise nista nije pitao. on inace zna mrtav-ozbiljan reci neku glupost i nitko vise nista ne pita iako nisu sigurni jel se sali ili ne, ali on ne ostavlja lufta za dodatna pitanja. mislim da su se bake pekle dok nismo dali ime, a i to je bilo mjesec dana po rodjenju. a ja sam joj cijelo vrijeme tepala Eufrazijica moja mala i iako nam nije bilo ni na kraj pameti da joj damo to ime, ipak mi je bilo tesko odluciti se za bilo koje drugo ime nakon sto sam joj mjesecima tepala Eufrazija :hahaha
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Imena za CURE

PostPostao/la monique » 10 tra 2013, 11:36

Haha... Odlična fora Tmama :mrgreen

Tako smo mi u početku prebirali po muškim imenima pa nam se dopalo Jan. A kako ćemo ga zvat od milja? Pa Janko, naravno! :zub I onda smo prva tri mjeseca bebu zvali Janko. Moji su se zgražali i pokušavali nas odgovoriti od toga, a nama bilo zabavno :kino Onda smo se zabrinuli jer nam je Janko čak i poslao drago. Rekli su nam mnogi da moramo paziti kako bebicu zovemo prije rođenja jer će vjerojatno to ime i ostati na kraju. Tako se od moje frendice sin zove Grga jer je njen muž reko nakon prvog UZV-a da beba izgleda kao mali čvarak pa su počeli zvat Grga Čvarak. I eto sad imaju Grgura. Sva sreća da su onda počele one Tele2 reklame "Jeste li vidjeli moga sinka janka?" pa nam je prisjelo. Sad ju zovemo beba do daljnjega, odnosno dok ne ustanovimo kojeg je spola :)
slika
Avatar
monique
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 05 tra 2013, 08:31
Lokacija: Pregrada

Re: Imena za CURE

PostPostao/la latica » 23 svi 2016, 12:47

da malo dignem temu ;)

mi čekamo još jednu curu. ja bih da se zove Magda, svđa mi se ime, bit će mala lavica, ovo mi zvuči kao snažno ime, a i lijepo će se uklopit s braćom i sestrama i s prezimenom. ali mm ima neke svoje razloge zašto on ne bi. i sad zapravo uopće nemamo ime, a termin se bliži, dajte mi neku ideju ili savjet kako da odlučimo...

od ostalih meni su lijepa još Katja, Julija, Tonka, a on bi da bude Lara ili Gala. Velika seka bi da bude Ana, braco nema prijedloga, on će se priklonit meni, ipak je on mamin sin :srca
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7412
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Imena za CURE

PostPostao/la Ana2010 » 23 svi 2016, 12:59

Julija i Gala su mi manje lijepa od ostalih predlozenih imena, a favorit mi je Tonka :).
Ana sam ja - jedina mana mi je sto je dista cesto ime.
Tako mi za Jakova nismo do zadnjeg casa bili sigurni kako ce se zvati. A otkad se rodio sam bas cula za puno mali imenjaka, a nisam mislila da je neko omiljeno ime :dunno.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Imena za CURE

PostPostao/la TanjaMT » 23 svi 2016, 13:28

Od ovih tvojih vec nabrojanih glasam za Gala :), Julija i Lara su na drugom i trecem mjestu.
Magda mi nije sjela, na njemackom je Magd sluskinja, pa meni ima negativnu konotaciju. Dobro sa je tm stavio veto :lol.
Ja volim kratka imena, npr. Una, Ines, i imena na T :lol. Tarja i Svenja su mi takodjer favoriti (s tim da je moja kci rekla da je ipak dobro prosla kad cuje moja omiljena imena :lol)
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5236
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Imena za CURE

PostPostao/la Margot » 23 svi 2016, 13:58

Katja i Tonka :luv
Gala je isto OK... ovisi i kako zvuči uz prezime ;) npr... Gala Bitanga bi bilo malo hm...kontradiktorno. :p
samozvana špijunka
Avatar
Margot
konkavna
 
Postovi: 459
Pridružen/a: 05 lip 2007, 11:42

Re: Imena za CURE

PostPostao/la sandram » 23 svi 2016, 14:41

I Gala i Lara i Julija su mi lijepa, ali totalno drukcija od imena brace i seke.
Magda mi je lijepo i rijetko i pase mi uz oba imena vasih klinaca, ali ako ne prolazi mozda bi moglo Majda ;) (to je nama bio uzi izbor za mladju).
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron