Sada je: 12 svi 2024, 15:13.

Trudničke tegobe i kako si pomoći!

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la lizalica26 » 29 lip 2012, 16:25

4.7 mi je pregled.... zadnji je bio prije 3 tjedna,ja sam mislila da kad uđeš u 9 da se ide češće...
nikako nisam bila na ctg :dunno
lizalica26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 22 lis 2011, 22:15

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 29 lip 2012, 16:37

gle, ako te brine, odi danas popodne do rodilišta. pregledat će te i vjerojatno napraviti ctg. držim fige
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la lizalica26 » 29 lip 2012, 18:32

čula sam se s babicom koja će mi bit na porodu,kaže da mirujem i da je pitanje sata a ne dana,pa eto...čekam susret s svojom bebom :srca :proljece :srca
to su početni trudovi kaže..... :joy
lizalica26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 22 lis 2011, 22:15

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 29 lip 2012, 18:34

držim figeee i javi nam :luv
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la lizalica26 » 29 lip 2012, 18:36

hvala ti.... :hug
javim javim :luv
lizalica26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 13
Pridružen/a: 22 lis 2011, 22:15

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la cakorka » 15 kol 2012, 09:26

Evo i mene da se malo pozalim :nevi
trudna sam po mome nekih 8sedmica,tek u utorak idem doktoru pa neznam kako ce ona racunati.
ubise me mucnine i povracanje,gladna sam ko vuk,sto god pojedem povratim.Pila sam caj od djumbira,na nos mi izaso :ajme
jucer se pozalim teti u apoteci pa mi da neke tablete Nausema,vitamin B6,smrde ko vrag ali sam sinoc pojela cak tanjir graska i nisam povratila :yess
ali jutros u 5h me probudilo povracanje :(
sreca moja 2008
slika
Avatar
cakorka
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1166
Pridružen/a: 29 tra 2008, 14:20

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la titirlica » 15 kol 2012, 13:49

cakorka ja sam rigala čak i vodu , kad se sjetim sad me muka uhvati , od negdje 6-7 tjedna do 17 tjedna UŽAS ŽIVI :strah i apsolutno ništa mi nije pomagalo, a probala sam sve živo i ne živo . U tom periodu sam žijela na slanim kokicama i malo mlijeka , to je jedino što sam mogla podnjeti, što nebi odmah povratila ( nego nakon cca 30 min :mrgreen ) ...
SRETNO , nadam se da ćeš ti bolje proći ;)
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la cielo » 07 ruj 2012, 11:34

drage moje bok :mah

vec nekoliko dana imam bol u trbuhu,tj na desnoj strani trbuha gore ispod grudi,baš neka tupa bol,i na dodir me boli,baš grozno
jel bilo tako slicno vec nekome i kaj bi to moglo biti??
hvala
slika
Avatar
cielo
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 06 srp 2012, 12:57
Lokacija: Zg ;)

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la dadls » 08 ruj 2012, 11:07

Ne bih znala pomoći cielo..ja sam u 6 tj.i pri mučnini mi pomažu bademi, grickam ih pomalo.
slika
slika
Avatar
dadls
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 vel 2007, 12:46
Lokacija: Varaždin

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 08 ruj 2012, 11:20

cielo, to bi možda mogla biti žuć. ali teško je ovako nagađati. ako bol traje, ja bi išla na kontrolu
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la campi » 08 ruj 2012, 13:29

ja sam za koji dan u 38.tjednu i sinoć mi je mališa toliko skakao po mjehuru da sam mislila svisnuti od boli! nikad me nije tako bolilo, čak sam pomislila da nisu to kakvi trudovi, budući da sam trudnica početnica ali točno sam osjetila da boli samo kad se on mrda! danas je bolje, i nadam se mirnijem raspoloženju!
slika
campi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 03 ruj 2012, 17:51

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la pika26 » 10 ruj 2012, 19:49

cure jel se nekoj pojavilo neko ljubičastilo (ak tak mogu nazvati :dunno ) oko grudi i malo iznad, ne vidi se onako da su popucale kapilare,al ne znam šta bi drugo bilo...i to onako se u flekama vidi..šta je to :conf , nadam se da će poslije poroda nestati preko noći kak se i pojavilo!! Jel nekome isto to izbilo? :(
pika26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 02 ruj 2012, 20:38

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 11 ruj 2012, 09:12

pika, mislim da je to od rastezanja kože na grudima, pa ti se jače vide krvne žile. ali ne mogu stoposto tvrditi
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la pika26 » 11 ruj 2012, 15:00

ma krvne žile mi se isto vide i to dosta,al ovo je onako baš baš ljubičasto.. :dunno , u četvrtak idem kod ginek.pa ću pitati,samo da me ne šalje na nikakve preglede :gaah mrzim mrzim bolnicu :strah
pika26
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 02 ruj 2012, 20:38

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Medolino » 25 ruj 2012, 12:20

Bok svima :)

nova sam na forumu, a tema koja mene zanima je zaključana i ne mogu tamo pisat.. S obzirom da ste sve trudnice, pomozite plizzz :)


Već nekih 10 - tak dana imam užasne bolove u donjem desnom dijelu stomaka.. probadanja i to se spušta na preponu.. Imam bolove u želudcu i jednu večer sam povračala, imam mučnine, često idem na wc i kasni mi menstruacija nekoliko dana.. Trebala sam je dobiti u četvrtak, a danas je utorak i još ništa, tj jučer se kapljica pojavila a danas ništa.. Povremeno se pojavi bijeli iscjedak.. S obzirom da sam ovo ljeto imala istih problema sa bolovima u stomaku, pretpostavljalo se da imam upalu slijepog crijeva,ali se na kraju ustanovila jaka upala mokračnih kanala, mislila sam da je opet to u pitanju ali izgleda da nije sa mokracom je sve uredu, jedino su malo poviseni lukociti u krvi, ali prehlađena sam pa možda zato.. Jučer sam bila u ginekologa jer me boli u predjelu jajnika, pa sam pomislila da nemam možda upalu jajnika, ali i sa tim je sve uredu.. Sa ginekološke strane je sve uredu, ni trudnoču ne vidi na ultrazvuku.. Je li možda još rano za takav pregled?? U subotu sam radila test i on je pokazao negativno ( nakon koliko se dana od zadnjeg odnosa može raditi test ).. Postoji li mogućnost da sam trudna, dali ste vi imali ovakve tegobe.. Zadnji odnos je bio prije nekih 7 dana, zaštitu nikad ne koristimo, ali se čuvamo Ejakulacija u mene se nije dogodila, ali obzirom da ne koristimo zaštitu uvijek postoji mogućnost da nešto zaluta.. Ja ne znam uopće jesam li trudna.. Ne znam više na koji pregled da odem, ako nisam trudna ona imam upalu slijepog crijeva.. Neda mi se opet ić u bolnicu pošto su me izludili ovo ljeto, 5 dan po bolnici i nisu mogli otkrit da imam upalu mokracnih kanala.. Strasno.. Dobila sam od ginekologo uputnicu dai dem u bolnicu izvadit krv da ustanovimo dal isam trudna.. je li to mogu obaviti u sovje doktorice ili moram u bolnicu.. Plizzzzz pišite ako itko ima ovakvo iskustvo ili nešto zna o ovome.. Ipsricavam se sta ovakva pitanja postavljam na ovoj temi.. :)
Medolino
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 ruj 2012, 11:52

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 26 ruj 2012, 07:18

medolino, mislim da ćeš ipak morati potražiti liječničku pomoć jer ovako zaista nitko ne može pretpostaviti što je u pitanju.

glede utvrđivanja eventualne trudnoće, pogledaj ovdje:

viewtopic.php?f=35&t=60301
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Lela32 » 02 lis 2012, 04:42

zene drage jel imate problema sa svrabezom koze pa ja cu poluditi sve me svrbi...ne pomaze mi ni krema niti nista drugo kaze ginic da su mi blizanke stisnule jetru i da me zbog tog pojacano koza svrbi ne mogu vise izdrzati cesem se kao da imam sugetinu neku,nema osipa nema nista samocrvenilo koje si napravim dok se cesem..... :stup
slika
slika
Avatar
Lela32
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 169
Pridružen/a: 02 tra 2012, 22:15

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 02 lis 2012, 12:07

joj lela, tako je i meni bilo, naročito u prvoj trudnoći. išla sam i dermatologu, ali niš nisam napravila :hug
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Zwerka » 03 lis 2012, 12:44

Ja postala dobar odgovor na krivo pitanje i sta sad??
Nesto moram sad napisat da ne saljem prazni post :lol
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la rucho » 18 lis 2012, 14:27

Spomenko22 je napisao/la:Bez brige, obrisati ce to oni...a gospodje drage jeli vi imate muzeve, neka oni cesu i pomazu - moraju olaksati trudnici svojoj..


e jesi nasla...... :nata .......
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la apeitheia » 25 lis 2012, 08:53

da li zna itko kakav lijek protiv pristica?!?! poludit cu,sve gore i gore je..prva 4 mjeseca sam doslovno blistala a sada katastrofa,uzas :strah prvo su se javili na celu,a onda po cijelom licu,kao da sam u pubertetu..i masna kosa isto...a citam kako mi se ten treba popravit,kosa prolijepsat i bla bla,a ja izgledam ko zombi :(
slikaslika
slikaslika
Avatar
apeitheia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 106
Pridružen/a: 04 lis 2005, 16:19

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la black_lady » 25 lis 2012, 13:53

Znači, protiv mučnina nema lijeka :gaah
A ovaj odvratni okus u ustimaaaaaa, ajme
J. 11.06.2009.
M. 13.06.2013.
Avatar
black_lady
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 661
Pridružen/a: 05 kol 2008, 18:05

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la srečica18 » 30 lis 2012, 16:04

apeitheia je napisao/la:da li zna itko kakav lijek protiv pristica?!?! poludit cu,sve gore i gore je..prva 4 mjeseca sam doslovno blistala a sada katastrofa,uzas :strah prvo su se javili na celu,a onda po cijelom licu,kao da sam u pubertetu..i masna kosa isto...a citam kako mi se ten treba popravit,kosa prolijepsat i bla bla,a ja izgledam ko zombi :(
ako če ti bit lakše i ja a tek sad i po leđima a ni u pubertetu ih nisam imala,ja čistim tonikom i trudim se nedirat ih i molit Boga da če sve kad rodimo nestat :nata
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Zwerka » 31 lis 2012, 08:28

apeitheia je napisao/la:da li zna itko kakav lijek protiv pristica?!?! poludit cu,sve gore i gore je..prva 4 mjeseca sam doslovno blistala a sada katastrofa,uzas :strah prvo su se javili na celu,a onda po cijelom licu,kao da sam u pubertetu..i masna kosa isto...a citam kako mi se ten treba popravit,kosa prolijepsat i bla bla,a ja izgledam ko zombi :(

Pristice ne spominji, kao ni masnu kosu :ajme
Pitao me neki dan MM da zasto mi se kosa tako jako masti? Reko- hormoni dragi, trudnicki hormoni.
Stariji brat - 14.12.2008
Mali covjek - 16.03.2013

...nećete znati sinovi moji koliko vas volim
tako dugo dok i sami ne postanete roditelji...
Avatar
Zwerka
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2177
Pridružen/a: 23 ruj 2008, 18:45
Lokacija: ...tamo gdje je i Bog rekao laku noć..

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la nataly01 » 02 stu 2012, 11:10

:mah svima...

prištiće mi nit ne spominjite jer mi je u prvoj trudnoći doslovno svaki cm kože na leđima je bio prekriven prišturinama :gaah mm mi ih je mazao sa sudocremom i to mi je najviše pomoglo... a sad u ovoj za sad miruju :yess
slika
slika
Avatar
nataly01
prije spavanja cugne štamperlin
 
Postovi: 1114
Pridružen/a: 01 tra 2011, 10:22

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la LadyGoldenAngel » 08 stu 2012, 20:24

Imam problem koji nisam imala u prve dvije trudnoće ...
da li je itko imao problema sa trbuhom koji je cijelo vrijeme napet, tvrd i zateže?
muku mučim već dva tjedna s ovim, terapija ne pomaže, teško mi je hodati, sjediti, a već i ležati.
uz to mi se javljaju povremene kontrakcije u donjem dijelu trbuha, i to uglavnom kad legnem i smirim se. svi dosadašnji nalazi su u redu, no noćas su počeli lagani bolovi u donjem djelu kičme.

da li je itko imao slično iskustvo, razmišljam da odem u bolnicu jer mi se čini da ovo predugo traje?
da li da paničarim ili je to sve normalno?
LadyGoldenAngel
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 08 stu 2012, 19:40

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la MON » 08 stu 2012, 21:36

Lady, može biti skroz normalno, ali ako dugo traje ja bi otišla na kontrolu tj u bolnicu. Ako ništa drugo, bar zbog vlastitog mira.
Avatar
MON
Intelektualni snob
 
Postovi: 10652
Pridružen/a: 08 tra 2008, 14:34
Lokacija: Pymystansko dopisništvo Modre laste

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la srečica18 » 12 stu 2012, 12:19

nataly01 je napisao/la:mm mi ih je mazao sa sudocremom i to mi je najviše pomoglo..
primjenili i stvarno pomaže hvala :kiss

mene zadnjih dana počela bolit leđa ako sjedim a nisam naslonjena uz to mi se pojavilo i trnjenje ruke i to desne,po noći me probudi koliko utrne mada zna iz čista mira i tokom dana.Čitala sam po netu da je to od kralježnice i da je u trudnoči normalno.Treba masirat i pit magnezij.Masiram i pijem ali ne pomaže imate li kakav savjet :/
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la lenobia » 26 vel 2013, 19:33

curke,izgleda da mi beba leži na živcu negdje u zdjelici ili donjem dijelu leđa,pa me koči u leđima.to još nikad nisam doživjela,ne smijem uopće leći na leđa,ako legnem nema šanse da se više sama ustanem.za sad je uvijek mm bio doma kad me uhvatilo i onda me on jadan diže,ruku pod leđa i guzicu i diže me ko dasku,ni slučajno se ne smijem ni pokušati savinuti u struku..izbjegavam uošće ležati na leđima,jer se bojim da me ne ugvati taj moj pokočitis dok njega nema,pa tko će mi onda pomoći??ko kornjača sam kad ju okreneš na leđa,samo lamatam rukama i nogama po zraku,dok se ne rasplačem od muke..da nije koja možda doživjela nešto slično? :conf
...semel pro semper...

slika

slika
lenobia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 28 sij 2013, 16:56
Lokacija: Sisak

Re: Trudnicke tegobe i kako si pomoci!

PostPostao/la Diami » 27 vel 2013, 12:29

Možda te zbog promjene opterećenja uhvatio išijas? To zna biti vrlo neugodno... A sad, koje je rješenje, to bi i ja znala, jer i ja muku mučim s tim živcem i s kukovima... :ajme
Avatar
Diami
ne stignem sanjati
 
Postovi: 5252
Pridružen/a: 30 lip 2008, 09:03
Lokacija: Poing

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 3 gostiju.