Sada je: 12 svi 2024, 17:02.

DRIP-vaša iskustva

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

PostPostao/la swenova mama » 01 lis 2007, 23:54

koliko znam, nitko ti nista ne moze dati u bolnici bez tvojg odobrenja. pa nisi pokusni kunic.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

PostPostao/la eli » 02 lis 2007, 08:35

kod svake hospitalizacije potpisuješ papir na kojem piše da pristaješ na sve redovne postupke liječenja za koje liječnik smatra da su potrebni. tako da ti stvarno mogu dati sve što oni smatraju da je ok sve dok ne naprave veliku grešku.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la bambolina » 02 lis 2007, 08:53

I mene su rukom otvarali ali moram priznati da nisam ništa osjetila mm kaže da mi je jako curila krv - možda nisam osjetila jer su mi trudovi bili jako jaki! Dobila sa, drip, inekciju protiv bolova, kateter sve je to moja sestrica sredila da mi daju a ja prvorotkinja...nisam se bunila samo sam htjela da se sto prije porodima ali...proslo je duga cetri sata! Nisam pustila glasa ali sam se raspricala kad je beba izasla-kako olaksanje! Drugi put mislim da bi epiduralnu. :mrgreen:
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

PostPostao/la damdam » 02 lis 2007, 11:52

ovo za papir nije točno. ja nisam ništa potpisala.
sa dokom koji mi je vodio trudnoću dogovorila se jedno, dok koji me je porađao išao je po planu samo u početku.
a tada - bušenje vodenjaka, ručno otvaranje svakih 1-2h, drip - naravno, malo dolantina, epiduralnu mi nisu smjeli dati zbog inih problema, a sve uzalud - porod završen carskim. :cry:
nikakav papir nisam dobila.

i ne, nije me sram to priznati, nisam se bunila, jer su mi i porod i trudnoća bili problematični, a ja se ne volim igrati boga, tim više što moj problem i nije baš bio svakodnevna vrsta problematične trudnoće. pobunila sam se kad sam vidjela da ni nakon 15h porod ne napreduje, a da se sa ctg-om malog nešto čudno počinje dešavati - onda smo i ja i MM inzistirali na carskom. i svađali se, više on nego ja, jer ja baš i nisam imala snage za to :mrgreen:

što reći za drip nakon svega? boooolni trudovi koji su s vremenom postali jedan veliki duuugi trud u kojem nisam mogla više odmoriti.
zaboravih reći da su mi prije svega dali i gel. trudovi od gela su bili kudikamo lakši, pravilni, ni kad su se 'progustili' nisu bili neizdržaivi i imali se pauze.
mama, ja te volim i obožavam do plavog neba! ovih 29 srca je za tebe! prosinac,2009
damdam
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1183
Pridružen/a: 01 lis 2005, 00:39

PostPostao/la bambolina » 02 lis 2007, 13:06

Sad ja neuka pitam vas iskusn zenice... dali trudovi izazvani dripom bole vise od trudova neizazvanih dripom? U kojim slucajevima daju drip?
:oops:
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

PostPostao/la IINA » 02 lis 2007, 13:27

Nažalost drip se daje gotovo kao na traci po defautu-bez kriterija i potrebe. A za bol ne znam, ja sam jedna od rijetkih koja ga niti kraj dva poroda nije probala :mrgreen:
edit: i ja sam oba puta potpisala papir kod ulaska u rađaone :dunno, ali sam odbila bušenje vodenjaka u drugom porodu i nakn malo natezanja, nagovaranja i čuđenja, poštovali su moju želju
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

PostPostao/la eli » 02 lis 2007, 14:12

danrej, se sjećaš kad su te par mjeseci pred porod zaprimili u bolnicu da li si nešto potpisivala i ako jesi, da li si čitala što potpisuješ?

drip se daje ako porod sporo napreduje i procijeni se da to sporo napredovanje može naštetiti bebi. to bi bilo po knjizi, a u praksi svako tumači na svoj način.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la swenova mama » 02 lis 2007, 14:28

danrej, se sjećaš kad su te par mjeseci pred porod zaprimili u bolnicu da li si nešto potpisivala i ako jesi, da li si čitala što potpisuješ?

oni u redovnoj proceduri daju taj papir, ocekuju da ga potpises. ja ga isto nisam potpisala, vratila sam ga nepotpisanog i rekla da cu potpisivati dio po dio procedura s kojima se slazem ili ne slazem. Nisu me dalje maltretirali.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

PostPostao/la SlucajniGost » 02 lis 2007, 14:33

ja nisam dobila ama baš nikakav papir na potpis prije nego sam ušla u rađaonu. odgovarala sam na neka standardna anketna pitanja (tipa zadnja menstruacija, kad ste ređeni itd). ama baš nikakav papir.

al jesam ujutro dobila papir za carski rez. :mrgreen:
Jedi mind tricks ;)
Avatar
SlucajniGost
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2322
Pridružen/a: 18 tra 2004, 10:11

PostPostao/la damdam » 02 lis 2007, 14:40

ne. ne da se ne sjećam, nego nisam.

mislim da smo ovaj virtualni razgovor već jednom vodile i to upravo ti i ja.
uopće kad sam došla, hitno mi spičili deksametazon, i apaurin za smirenje, i uzeli krrrrvi. i za cijeeeelo to vrijeme bila na ctgu i oni nisu bili načisto što bi samnom pa me 5 puta gledali na uzv-u. koačno, kad im je labos potvrdio nalaze iz transf.poslali me na patolgiju. i dobila jošneku pikicu, da me ubiješ ne znam koju više sad. i tako sam sljedećih mjeseci vegetirala na ljekovima.
kad su me išli poroditi, dogovor je bio usmeni, pred svjedocima, al zabadava, taj razgovor sam vodila sa jednim, a porodio me drugi dok.

nisam ni sama načisto što da mislim danas o svemu.
i još ne mogu sve prepričati u komadu.

anyway, nije bilo papira.

edit: a posebno se dobro sjećam da nije bilo papira pred carski
mama, ja te volim i obožavam do plavog neba! ovih 29 srca je za tebe! prosinac,2009
damdam
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1183
Pridružen/a: 01 lis 2005, 00:39

PostPostao/la SlucajniGost » 02 lis 2007, 14:48

a posebno se dobro sjećam da nije bilo papira pred carski


ni za carski? :shock: :|
Jedi mind tricks ;)
Avatar
SlucajniGost
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2322
Pridružen/a: 18 tra 2004, 10:11

PostPostao/la eli » 02 lis 2007, 14:55

danrej, sorry, ja se stvarno ne sjećam. za swenki znam da se nije dala preveslati.
doktori rijetko zaboravljaju na taj papir jer ih štiti sa pravne strane. kad je moju frendicu muž donio na rukama, žena pala u komu od gestoze, papir za carski su potpisali i on i njena mama i dobili su kratko objašnjenje da je po njima to jedini način da joj spase život, ali da ne garantiraju.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la damdam » 02 lis 2007, 15:02

kužim ja to, al samnom i inače nisu znali što bi, pa sam imala dojam (možda lažan, ali tako sam se osjećala kao pacijent) da se samnom loptaju.

dvije godine prije kad sam bila na laparaskopiji dobila sam papir koji nisam htjela potpisati dokle god ne dogovorim sa dokom koji će me operirati sve detalje.

i išli oni po njega u 23 sata navečer. kad smo lijepo popričali, rekoh ok, sad potpisujem.

dakle sjetila bih se toga i za porod.

ne mislim da me je netko preveslao.

naime, da sam bila u njihovoj koži ni ja ne znam što bih. carski su htjeli izbjeć pod svaku cjenu. a indukcija nije išla. za 15 h se otvorih - cca2-3 cm i to pod svim mogućim sredstvima.

tek kad je zagustilo poslali me na carski.


offt: eli, što je bilo sa frendicom?
mama, ja te volim i obožavam do plavog neba! ovih 29 srca je za tebe! prosinac,2009
damdam
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1183
Pridružen/a: 01 lis 2005, 00:39

PostPostao/la eli » 02 lis 2007, 15:13

nakon operacije su je uspjeli probuditi i oporavak je bio klasični. malac je imao samo 1800, 34tj, sasvim ok, a vjerojatni razlog zastoja u rastu bio je tlak (za kojeg nije ni znala da je poludio).
savjetovano joj je da ne ide na drugu trudnoću i tako je ostala na jednom, sad već velikom dečku.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

PostPostao/la damdam » 02 lis 2007, 15:22

ajd hvala bogu, da je sve dobro završilo, iako žao mi da su joj to rekli na kraju

bojim se pitati za sebe...mislim da bi odgovor bio isti
mama, ja te volim i obožavam do plavog neba! ovih 29 srca je za tebe! prosinac,2009
damdam
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1183
Pridružen/a: 01 lis 2005, 00:39

PostPostao/la swenova mama » 02 lis 2007, 22:48

pa i meni reklo da je vjerojatnost da sve podivlja ko i u prvoj trudnoci velika i da nije bas najpametnije i to. Rodila sam i drugo. Sa slicnim problemima, ali laksim podnosenjem svega.
Avatar
swenova mama
Sveta krava
 
Postovi: 7219
Pridružen/a: 11 tra 2001, 23:50

PostPostao/la Mamidji » 02 lis 2007, 23:18

mamashnita od noje je napisao/la:stavili me na drip, bez pitanja. uzas. :roll: jedino sto su mi uz drip dali i epiduralnu koja je olaksala bolove pa je uzas bio manji.


potpisujem sve od rijeci do rijeci!
Roko 30.10.2006.
Franka 08.04.2010.
Avatar
Mamidji
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 390
Pridružen/a: 13 ruj 2006, 00:10

PostPostao/la bambolina » 03 lis 2007, 09:06

znaci s dripom trudovi vise bole?
:conf :dunno
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

PostPostao/la des » 03 lis 2007, 09:34

da, ali zato sto drip ubrza cijelu stvar, trudovi su cesci i bolniji.
ja sam dobila relativno malo dripa jer tako rec vec nisam imala pauze izmedju trudova (porod je trajao 2 sata)
Avatar
des
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 02 lis 2007, 08:44
Lokacija: bukurest

PostPostao/la bambolina » 03 lis 2007, 09:37

moj je s dripom trajao 4sata i 45min! :(
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

PostPostao/la des » 03 lis 2007, 09:39

prvo dijete?
Avatar
des
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 02 lis 2007, 08:44
Lokacija: bukurest

PostPostao/la Rachica » 03 lis 2007, 09:40

Iz mog iskustva mogu reći da bole više, možda ne da bole više, već su učestaliji, umjetno izazvani, nedaju da predahneš. Meni su trudovi počeli u 11 ujutro, u urednim razmacima pa se razmak smanjivao, i bili su divni, ako se to za trudove može reći ;-) , prodišeš odmoriš pa nastaviš,dobila sam drip oko 17h -e kad su se ovi na dripu zahuktali, posljednjih sat vremena praktički nisam stigla odahnut, inače nisam pobornik epiduralne i to sam u rodilištu stalno naglašavala i vikala da se makne kad mi se dežurni anesteziolog približio, ali da su potrajali onakvi još sat-dva, tražila bih tri epiduralne a ne jednu :dunno . Sva sreća brzo sam rodila. I da, morala sam potpisat papir, koji nisam stigla ni pročitat jer su me trudovi šibali sto na sat.
Eh...
slika
slika
Avatar
Rachica
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2937
Pridružen/a: 18 ruj 2007, 11:50

PostPostao/la IINA » 03 lis 2007, 09:45

bambolina, čemu taj smajlić, pa to je bilo brzo? :dunno Inače može trajati i dvanaest sati :dunno samnom je u sobi bila cura koja je bila u rađaoni 26 sati...od toga 7 na dripu...
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

PostPostao/la bambolina » 03 lis 2007, 09:49

des
prvo!
4 i 45 je bilo vrijeme ulaska u radjaonu kad su mi stavili drip i dali jos neke inekcije (ne znam kakve :oops: ali moja sestrica je bila tamo i davala mi to sve pa se nisam ni pitala - iskreno)-prije toga sam bila na odjelu (s ipak manjim trudovima tj.manje bolnima).
Znaš ja se jako bolim drugog poroda...
Avatar
bambolina
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 213
Pridružen/a: 31 kol 2007, 11:31

PostPostao/la des » 03 lis 2007, 10:23

mora da sam ja stvarno sretnica. da vam recem sto je bilo s mojom epiduralnom. 7 dana unaprijed sam se prijavila za epi. s tim da mi anesteziolog bude u radjaoni, pa ako bude trebalo.. u podne sam usla u radjaonu. oko 13:30 su mi dali kateter u kicmu i test dozu epiduralne koja UOPCE nije djelovala. nakon 10 min me pitaju sto cu : doktor govori mali je vani u 2 truda, i boljet ce. ako uzmem epiduralnu, nece boljet, ali dosta produzi porod. i ja se odlucila junacit. i drago mi je da jesam. rodila sam u 14 , bez ikakvih sredstava protiv boli, niti epiduralne ili ijedne druge injekcije.
Avatar
des
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 35
Pridružen/a: 02 lis 2007, 08:44
Lokacija: bukurest

PostPostao/la IINA » 03 lis 2007, 10:32

Koliko ja znam nije ni čudo da ti epi nije djelovala. Mora se dat na vrijeme, uglavnom ne prije nego se otvoriš 4 cm, a niti poslije 7 cm. Tako sam ja ostala bez nje, u drugom porodu, bila otvorena 5/6 cm, rekli mi ma nema niš od epi, jer njoj treba barem pol sata da počne djelovat, a još dok anesteziolog dođe gore...vi bute rodili i ovak jako brzo...i bi tako, za sat i četrdeset minuta, bez ičeg ;-)
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6922
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.