Sada je: 16 svi 2024, 16:13.

Ostala HR rodilišta

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la zauvijekmama » 05 pro 2008, 19:11

hvala REBECCA :xwave
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la mrava » 06 sij 2009, 16:37

Rodilište u Slavonskom Brodu
Iskustvo prije 2 mjeseca:
Rodilište je kompletno uređeno, sve je novo, čak imju i slike na zidovima u sobama! Kupatila s tuš kabinama u skoro svakoj sobi.
U rađaoni sam bila 7h (1. porod), dr. mi probio vodenjak i dali mi drip. Derala sam se ko luda ali više zbog toga da me netko napokon primijeti a ne toliko zbog boli, dakle, ljudski faktor = 0! Sestre pile kavu barem 5 puta dok sam bila tamo i pričale o masnim ćevapima. :baba Nikakvu vodu ni vlaženje usana nisam dobila. Taman dok sam počela dobivati nagon za tiskanjem, mijenjala se smjena i došle su sestra i babica koje su napokon počele komunicirati sa mnom i ohrabrivale me. odmah mi je bilo lakše. Sestra me je gazom osvježila po licu. Kad sam rodila, prilikom šivanja stavile su mi dijete na prsa i on je cijelo vrijeme bio sa mnom pa mi je šivanje prošlo praktički bezbolno sa sinom na prsima. Nakon toga rekle su da idu na kavu, a ja: Idite, zaslužile ste! A sina su stavile kraj mene u neki kinderbetić pa smo se skupa oporavljali. Odvezli su me u sobu i pitali me želim li sina kraj sebe (u SB rodilištu je rooming in), sestra mi ga je donijela i držala ga 2-3h i zaključila da će ga nakon toga odnijeti da se i ja malo odmorim (rodila sam uvečer).
Sestre pomažu odvesti na wc ako treba, i oprati se. One premataju bebe a jedino mi je horor bilo dojenje. Nisam imala mlijeka pa su mi nabijale grižnju savjesti. Ponekad su ga znale prehraniti pa bi mi se jadničak ispovraćao.
Spavaćice su njihove, a nose se vateni ulošci, s tim da prije vizite rodilja ne smije imati gaćice nego samo uloške među nogama :bonk .
Muž može biti na porodu ali samo ako prođe tečaj.
Moje iskustvo nije previše loše osim tog dojenja.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Snježa » 07 sij 2009, 13:44

Ima neka dobra duša sa izvještajem iz Pakraca? :mrgreen:
Snježa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 360
Pridružen/a: 13 ožu 2005, 15:42

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la tea89 » 09 vel 2009, 13:24

Ima li tko da je rodio u pakracu ili u novoj gradišci kakvi su tamo uvjeti... :) Snjezo kada ti je termin pretpostvavljam da smo blizu ako ćeš u pakracu rodit
tea89
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 03 vel 2009, 15:36

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la jaja » 10 vel 2009, 12:39

Je li netko zna kad će se otvorin novo rodilište u Splitu ima li ikakvih pomaka sa dozvolama???
jaja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 380
Pridružen/a: 10 vel 2009, 11:40
Lokacija: more

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Ina66 » 10 vel 2009, 12:45

moglo bi se otvoriti za sv. duju. taman za pred izbore :roll:
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33921
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la TinkiVinki » 23 ožu 2009, 15:03

Ja sam još daaaaaleko od poroda, ali počinjem pomalo skupljati informacije! ;)

Najviše me zanima kakvo je aktualno stanje na Merkuru?
Kakva su vaša iskustva s tim rodilištem, od poroda do doktora, cijele ekipe i sl.?
Da li je netko koistio njihov apartman?

Zapravo sve informacije koje imate o Merkuru... :mrgreen:
slika
slika
Avatar
TinkiVinki
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 857
Pridružen/a: 29 ožu 2006, 20:05

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la snowwhite » 23 ožu 2009, 21:53

Tinki Vinki moja frendica je evo prije točno mjesec dana rodila u Merkuru. mogu je pitati detaljnije kaj te zanima ali ovako koliko je pričala zadovoljna je bila. imaju rooming in, bebica je bila s njom cijelo vrijeme ali od drugog dana jer je ona imala carski. sve radiš sam a oni ti bebicu kupaju i premotaju mislim 3 puta dnevno. ostalo sam. i moraš donijeti sav svoj pribor. mislim na pelene, gazice, kremice i ostalo za bebu.
Kad je krenulo mogla je šetati za vrijeme trudova, prošetala je cijelu noć veli da više ni hodat nije mogla. :mrgreen: na žalost na kraju je morala na carski ali i to je eto sve super prošlo.

Pitaj konkretnije što te zanima pa ću proslijediti. :mah
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la TinkiVinki » 24 ožu 2009, 12:57

Hvala ti draga! :kiss

Evo malo konkretnije:
- da li muž može cijelo vrijeme biti u boxu?
- da li forsiraju drip, epiduralnu, epiziotomiju ili ovisno o razvoju poroda ako zatreba?
- da li stavljaju kateter za piškenje ili puštaju da odeš na WC ako još možeš hodati?
- koji doktor je bio na porodu?
- da li je imala plan poroda, ako da kako su reagirali?
- da li sestre pomažu u dojenju?
- da li pokažu kako kupati bebu, njegovati pupak i sl.
- da li je koristila apartman ili zna nekoga tko je? (konkretno da li su posjete u apartmanu isto od 16-17 ili se u apartman može i kasnije)

Eto, to mi zasada pada na pamet!
Imam poprilično pitanja, ali volim se unaprijed pripremiti na sve pa sam mirnija.

Hvala tebi i prijateljici unaprijed! :srca
slika
slika
Avatar
TinkiVinki
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 857
Pridružen/a: 29 ožu 2006, 20:05

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Sreca najveca » 25 ožu 2009, 16:59

Draga Nitice,

ja sam rodila u Merkuru pa ti mogu napisati iskustvo prije dvije godine.

- da li muž može cijelo vrijeme biti u boxu? moj nije bio (nije htio), ali koliko sam cula/vidjela dok sam tamo lezala prije poroda - moze
- da li forsiraju drip, epiduralnu, epiziotomiju ili ovisno o razvoju poroda ako zatreba? - drip bi rekla da rado koriste, epiduralnu po tvojoj zelji, epiziotomija prema potrebi - kod vecine drugo- i viserotkinja nije bio slucaj, kod prvorotkinja cesce
- da li stavljaju kateter za piškenje ili puštaju da odeš na WC ako još možeš hodati? - pustaju na wc, stovise, mene je isforsirala sestra da odem
- koji doktor je bio na porodu? - meni je bila mala Podobnikica (nje vise nema) i Stasenko (meni super super doktorica)
- da li je imala plan poroda, ako da kako su reagirali? - ja nisam tako da ne znam
- da li sestre pomažu u dojenju? - moram priznat da je ovo najnegativnije sto cu reci o toj bolnici, ali meni doslovno NITKO nije posvetio ni minute vremena oko dojenja, niti jedna sestra se nije udostojila pokazati mi polozaje, vec su svi (i doktori i sestre) samo vikali uvucene bradavice, mala, uspavana beba sa malim ustima, tu nece bit nista od dojenja
- da li pokažu kako kupati bebu, njegovati pupak i sl. - ne, pokazu ti kako se beba prevlaci i oblaci, ovo oko kupanja i pupka prepuste patronaznoj
- da li je koristila apartman ili zna nekoga tko je? (konkretno da li su posjete u apartmanu isto od 16-17 ili se u apartman može i kasnije) - apartmani su najcesce puni, ali zenama koje ne placaju jer nema mjesta u normalnim sobama pa ih ubace u apartmane. to su zapravo normalne sobe, samo sto imaju svoju kupaonu i dvije su zene unutra (a u normalnim sobama su po tri kreveta i dvije sobe (6 rodilja) koristi jednu kupaonu). sto se tice posjeta, njih ne mozes primati nigdje, ni u sobi ni u apartmanu, ti u to vrijeme mozes izaci na mini hodnik i bit sa svojima, a bebe u to vrijeme pokazuju preko stakla

ako te jos nesto zanima, samo pitaj :zekomah
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la TinkiVinki » 25 ožu 2009, 18:39

Hvala Srećice! :srca
slika
slika
Avatar
TinkiVinki
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 857
Pridružen/a: 29 ožu 2006, 20:05

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Strudla » 25 ožu 2009, 23:55

Sreca najveca-ja sam rodila malo poslije tebe u Merkuru.I sada opet skupljam info jer opet mislim tamo.MIslim da se nije nista promjenilo.
Tnky Winky evo malo i od mene:
MM takodjer nije bio na porodu,tako da ne znam za to.
Drip su mi dali prije nego sto sam uspjela reci kako se zovem.
Epiduralnu trazila,ali su mi odgovorili da 'u ovo doba nema anesteziologa'-bilo je 20h.
Stalno te tjeraju na kretanje/hodanje.
Ja sam bila u smjeni dr.Loncara-super,babice-super.Uvijek moze bolje,ali i gore,zato mislim da su oni bili sjajni.
E sad,mislim da inace prvo stavljaju rodilje u apartmane,pa ako nema mjesta onda u one sobe gdje zene cuvaju trudnocu pa ste izmjesani.Ja sam prvo bila s njima u sobi,ali su me ubrzo prebacili jer su se oslobodili apartmani.
Jedino sto mi je bilo uzasno,stvarno bezobrazno je da mi nitko nikada nije pomogao s dojenjem,niti nista pokazao u vezi toga.Nisu pokazali ni sto s pupkom(dosla sam doma a nisam imala ni sterilne gaze),niti kako prematati.Oni su pupak ostavili tak kak je i mijenjali pelene.A kamoli savjet s kupanjem djeteta.
Sada ovaj drugi dio znam tako da mi ni ne trebaju oni za to,a sto se tice prvog dijela,zadovoljna sam pa cu opet tamo.Inace sve sestre su super osim jedne,kad je njena smjena svi smo bjezali s puta,jer ide baba ljuta :D
P 18.11.'06.
T 28.9.'09
Avatar
Strudla
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 713
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 23:13
Lokacija: Zagreb

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Sreca najveca » 26 ožu 2009, 10:36

Strudla, ja mislim da si rodila 3 mjeseca prije mene ;)

da, to je isto istina, ako nema mjesta na odjelu babinjaca (koji ima nekih 7-8 soba i 2-3 apartmana - to sad govorim odokativno), onda rodilje smjeste u dvije sobe u kojima inace leze zene koje cuvaju trudnocu. dok sam ja lezala tamo, par puta smo imali po koju rodilju i bebu u sobi. meni to nije dobro, da se to tako mijesa, ali sto ce ako nemaju kreveta na babinjacama.
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la mama njonji » 28 tra 2009, 12:54

Je li ima tko friški sa Sv. Duha? Da li i dalje većina stvari ovisi o dobroj volji/danu osoblja ili se nešto jače promijenilo u zadnjih par godina?
Prvenstveno me zanima stav osoblja po pitanju dripa, epiziotomije i dobivanja bebe odmah po porodu.
(Jako bih voljela čut da se ne moraš u trudovima sama prepirat oko rezanja i sl., da su epiziotomije sve rjeđe, da drip ne daju ko na traci, da bebu dobiješ više od 3 minute na sebi...al to su samo moji snovi).
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la mama njonji » 28 tra 2009, 12:58

padron, u zadnje vrijeme, ne u zadnjih par godina :mrgreen:
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la skorpionka » 29 tra 2009, 15:56

Mama njonji, uglavnom dosta je pozitivnih promjena u zadnji par godina na Sv Duhu, epiziotomije kod drugorotki su iznimke, bebu ostavljaju dosta dugo nakon poroda, 24 satno rooming, imas ranije na ovom topiku friske opise iskustava sa Sv.Duha :bojajaja
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Krumpirić » 03 svi 2009, 15:05

ja živim u nadi da će bit ko što Škorpi kaže, uf, nakon svega u Petrovoj...
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la mama njonji » 04 svi 2009, 13:26

Meni je noćna mora ostala epiziotomija sa Sv. Duha (nisam sigurna je li mi duže trajao porod, ili šivanje nakon njega :angry ). I sve komplikacije od šivanja koje su mi uveselile prvih 1-2 mjeseca sa bebom.
Tako da se iskreno nadam da ću kao drugorotka proći nešto bolje (već sam izludila MM-a kako će mu glavni zadatak na porodu, ako ja to ne budem u stanju, bit molit i kumit babicu da mi masira međicu i da ne reže ako je ikako moguće).
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la MaminMacak » 12 svi 2009, 11:03

Evo mene kao iznimke koja se nakon loseg iskustva na SD seli u Petrovu. Razlog je sto mi poznanik tamo radi, a vise bez poznate osobe kojoj se mogu obratiti ako zagusti u rodiliste nejdem. Mene moram priznati odbija cak i taj famozni 24h rooming-in ako uz njega nejde i pomoc sestre jer sam prvi put bila toliko iscrpljena da od rooming-in-a nije bilo nikakve koristi, sto znaci da sam pocela dijete dojiti tek kad sam dosla doma, a boravak u bolnici je bio doslovno mucenje jer je dijete gladno neprestano plakalo i to je kao bilo normalno?!

Uglavnom, zanimaju me iskustva iz Petrove:
- koliko se dana ostaje
- ima li kakvih pomaka s epiziotomijom
- tata na porodu - sta treba zavrsiti?
- kako doci do apartmana (se moze unaprijed rezervirati ...)
- kako je s posjetama u apartmanu
- moze li mi beba u apartmanu biti duze nego inace ...
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Megan » 12 svi 2009, 17:17

Mene svi pitaju gdje cu rodini, a ja nemam pojma.
Mislim, nadam se voditi kod svoje socijalke do kraja, pa da odem samo roditi u bolnicu ;)
E sad, gdje otici, O cemu to ocisi? Prvi put sam morala u Petrovu jer sam kao tamo pripadala po mjestu stanovanja, a sad kazu da moram ici na par pregleda prije poroda u bolnicu :conf
Ne kuzim, pa gdje onda radjaju zene koje nisu bile niti u jednoj bolnici???
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Krumpirić » 12 svi 2009, 17:48

moraš, socijalka te neće gledat nakon 36.tj., nego će ti samo dat uputnicu za trudničku ambulantu u tvojoj bolnici. Mene je pitala di mislim rodit, ja sam rekla u SD. Kad sam došla u SD, sestra me pitala za adresu (da vidi pripadam li njima, čula sam da, ako ne pripadaš, moraš tamo vodit s njima razgovoreeeeeee)...oni te vole pregledat barem jednom prije termina...

MM, od veze u Petrovoj nikakve ti neće biti koristi, vjeruj mi, AL VJERUJ, da teško da tamo možeš proći bolje nego u SDu. U biti, ovisi šta želiš, možda će tebi bit bolje, ja imam noćne more...Petrova jako voli intervencije.
Tata mora završiti njihov tečaj, apartman dobiješ samo ako si se jako rano javio il imaš debelu vezu. a i to ti ne garantira ništa, jer može bit pun kad dodješ.
Epizotomija je u Petrovoj rutina-to je jedna od rijetkih bolnica di se SKORO svima radi epizotomija, osim eto ako baš imaš jako jako puno sreće, nikad nisam čula da je nekog u P masiralo il vodilo izgon.

Nakon vaginalca ostaje se 3,4 dana, ako je sve u redu.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la MaminMacak » 12 svi 2009, 18:24

Krumpiric, svako ima razlicita iskustva nakon prvog poroda, no ja sa svojom glavatom djecom niti u snu ne pomisljam da cu roditi bez epiziotomije, a dobro je ako uopce izadju van vaginalno i ne zavrsim na carskom rezu. Tako da je prirodni porod nesto o cemu sam sa prvim djetetom razmisljala, ali sada vise uopce ne, cak sam se sklona dogovoriti za termin ako zakljucimo da je to dobro, samo kako bi glava bila sto manja i da ne zavrsim na carskom sa posteljicom nisko sprijeda jer niti to bas nije neko veselje. A u Petrovoj imam prijatelja koji tamo radi i u kojeg imam povjerenja. Na SD nemam nikoga, a u veze kojima platis ne vjerujem previse. Jedini problem je taj njegov godisnji, inace se nebi dvoumila :roll:

A ovo o cemu vi pricate na SD ja nisam vidjela, napravili su stotine gafova, kad sam naknadno s temperaturom zavrsila u bolnici zbog njihove greske su se ponasali katastrofa i 4 dana nisam ni znala zasto sam tamo (a dijete doma), a rooming-in me totalno ubio i mlijeko je nadoslo (valjda od soka i umora) tek kad sam dosla iz bolnice. Da sam imala nekog poznatom, mogla sam mu se obratiti, a ovako sam naisla samo na dobrotu nekih sestara koje su me na kraju i izvukle iz bolnice (doslovno su trcale za doktorom da mi potpise otpusno), a doktori ginekolozi su se pokazali kao totalna nula. Sva sreca da je dijete u svemu tome dobro proslo i njoj nije bilo nista (doma je fino papala adaptirano dok sam se ja izdajala na nesteriliziranu izdajalicu, jer odakle bolnici sterilizator?!) inace ne znam sto bi napravila. Ne kazem da je u Petrovoj bolje, samo znam da je meni vazno da se imam kome obratiti, mada se nadam da mi ovaj put nece niti trebati, jer kao 2. porod je laksi, zar ne ;)
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la skorpionka » 12 svi 2009, 18:45

Ne kuzim, pa gdje onda radjaju zene koje nisu bile niti u jednoj bolnici???


Pa rode u bolnici, ne moras nuzno stici nakon 36. tjedna otici na pregled u bolnicu. Mozes roditi s punih 37 recimo. U principu bolnica gdje psadas po mjestu stanovanja nikad ne radi probleme. Ako dodjes u onu u koju ne spadas a zelis tamo roditi, onda je u principu bolje da si barem 1x pregled u njjhovoj trudnickoj ambulanti, jer te inače mogu poslati u pripadajuću bolnicu prema adresi, ukoliko si zatvorena i ne ocekuje se da ces roditi putem. Rijetko to rade, ali ima i takvih slučajeva.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la skorpionka » 12 svi 2009, 18:49

MM, od veze u Petrovoj nikakve ti neće biti koristi, vjeruj mi, AL VJERUJ, da teško da tamo možeš proći bolje nego u SDu.


Ovisi kakvu vezu u Petrovoj ima. Ako ce joj taj doktor doci od doma u nedoba, i ako se s njime slaze po pitanju pristupa porodu onda moze biti poprilicno sigurna da ce imati porod kakav zeli. Naravno, u okvirima onoga koliko se na to moze utjecati vanjskim faktorima.

Ako apartmani budu puni onda nije dobro, jer je odjel babinjača u Petrovoj vjerojatno najgori odjel bainjača u cijeloj HR. Rađaonica je preuređena i navodno je jako lijepo uredjena. Epiziotomije, prokidanje i drip je veca sansa da ce dobiti u Petrovoj nego u SD. Zadnje sam cula za novu akviziju doktorsku na SD, navodno nesklonu prirodnom porodu, ako su glasine točne.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la skorpionka » 12 svi 2009, 18:52

Mamin mačak, obično se ide 3. dan doma, s time da je dan poroda nulti dan, tj. ne racuna se. Rodis recimo u petak, u ponedjeljak ides doma.

Sad čekam da mi frendica rodi u Petrovoj pa ću napisati friški izvještaj.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la MaminMacak » 12 svi 2009, 23:19

Ako apartmani budu puni onda nije dobro, jer je odjel babinjača u Petrovoj vjerojatno najgori odjel bainjača u cijeloj HR


To sam shvatila, no na SD tako i tako nisam ni stigla na WC od napetosti rooming-ina pa nece biti neka razlika :lol. Istusirala sam se jednom i to za vrijeme posjeta :bonk. Malo se salim, a sta nam preostaje kad nije nigdje idealno.

Za friske info iz Petrove se preporucam :mase
pupoljcica 2002

etiketic 2009
Avatar
MaminMacak
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2447
Pridružen/a: 15 pro 2004, 18:40
Lokacija: Zagreb zapad

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Krumpirić » 12 svi 2009, 23:27

da, u Petrovoj je odjel babinjača koma, ipak je to osam žena u jednoj prostoriji. :/
Ako imaš nekog ko će ti doći na porod, to je SUPER, inače...
iskreno, ja se iz Petrove sjećam da su 4 ili 5 žena od 8 imale gadne il manje gadne probleme sa šavovima i sličnim i malo tko je ostao samo tih 3 dana.
Evo, sa mnom u sobi je bila trećerotka koja je, uz epizotomiju, imala napukniće rektuma/anusa, il kako se taj fini otvor zove, jedna mlada cura je rezana poprečno i uzdužno jer nisu htjeli uvažiti njenog privatnog ginekologa, koji je inzistirao na CR zbog disproporcija, nas 3 smo imale granulacije i upale. Ja sam ostala 4ipo dana, jer sam imala kateter, poremetila mi se funkcija mjehura, jer mi nitko nije htio pomoći noću do WCa, a previše sam krvarila da bi se sama podigla. Tako da...

ja se uzdam u to da je u SD bolje. :mrgreen:
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Rogue » 13 svi 2009, 09:44

evo moje iskusto iz petrove:

- prirodan porod, istina ne na moj zahtjev vec je tako islo, nisu me rezali niti sam pukla iako sam prvorotkinja. i sestrama i doktorici samo pohvale.
- beba je bila samnom 20min nakon poroda
- bebu donose na podoj nakon poroda kad je pregleda pedijatar
- mi smo ostali ravno 3 dana, a po satnici i manje
- mm nije ni zelio biti na porodu tako da za to ne znam
- bebe donose svaka 2 sata na 1h ili dulje jedino preko noci ih ne nose, a meni je u ta 3 dana pala i nedjelja pa su onda skoro cijeli dan u sobi
- posjete su na hodniku popodne, bebu pokazu na sekundu na vratim sto je mozda i nepotrebno kad vec nemaju drugi sistem
- sestre odjelu babinjaca su uglavnom uzas, bilo ih je par dobrih koje su dosle uvijek nasmijane i puno pomogle oko dojenja, a sve ostale su koma, jednoj curi iz sobe su odnjeli bebu jer je nije mogla zakacit na sisu i naravno plakala je od gladi.
- na otpustu ti saspu sve sta trebas znati u 5 min
- i mora se nositi sve svoje u bolnicu, i rodi se u vlastitoj pidami
slika17.01.2009.
Avatar
Rogue
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1473
Pridružen/a: 03 ožu 2009, 17:38
Lokacija: ...u bestežinskom stanju

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la mama njonji » 13 svi 2009, 10:09

Meni su prošli put na SD radili probleme kad sam došla na porod. Spadam u Petrovu po mjestu stanovanja.
Doduše imala sam samo 1 njihov pregled jer sam rodila 3 tjedna prije (moj ginekolog privatni me uputio mjesec dana ranije na preglede gore al eto... beba je htjela van ranije :) ).
Uglavnom, to mi je ostalo u jako ružnom sjećanju, to natezanje u 6 ujutro sa sestrama na prijemu, gdje spadam i ne spadam...A do tada su mi svi pričali kako nema frke, porod je hitna intervencija pa mozes rodit gdje hoces i sl. Uglavnom, ja sam ostala sjedit pred vratima i nakon 15ak min doktorica me ipak pozvala da me pregleda unutra i zaključila da ostajem. Osjećala sam se jadno i tužno da o tome moram razmišljat a ne o pametnijim stvarima pred porod. Btw, da ne mislite da im je bla stravična gužva: u predrađaoni cijelo to jutro na SD je bilo još 4 žene.
Jel postoji nekakav "argument" na koji se možete pozvati kad dođete u rodilište u koje ne pripadate po mjestu stanovanja?
M 2005
D 2009
B 2015
mama njonji
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1329
Pridružen/a: 15 svi 2007, 12:16
Lokacija: zagreb

Re: AJMO MALO OBNOVE PODATAKA O RODILIŠTIMA

PostPostao/la Krumpirić » 13 svi 2009, 10:17

ne, ja sam sigurna da te NE SMIJU odbiti. TI plaćaš HZZO, HZZO plaća sva rodilišta, to šta oni sebi žele olakšat administraciju je njihov problem, pa ogromni broj cura radja u RI i VŽ-a iz ZG su. Reci da npr. ne podnosiš odvajanje od bebe, ili nešto slično, i nek ti socijalac napiše uputnicu baš za TO rodilište u koje želiš ići.

DA te utješim, i kad si ozbiljno bolestan, oni se natežu oko toga di te poslat i kada i kako, a kamoli kad si samo trudna.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.