Sada je: 29 ožu 2024, 01:21.

Ostala HR rodilišta

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Ivy26 » 14 lis 2009, 14:23

S radošću objavljujem za one koje to žele ,da od nedavno Karlovačko rodlište ima mogućnost poroda uz epiduralnu :dada
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Carlito » 01 pro 2009, 20:28

Evo ja cu napisati o Kninskom rodilistu par rjeci iako iskustvo nije bas frisko. Kad sam ja radjala postojala je mogucnost epiduralne i placala se oko 1000 kn. Inace su jako ljubazne babice a doktori su pis zivi, svi su zafrkanti. Sto se tice poroda, doktori i babice su mi porod ucinili najljepsim mogucim, puno su mi pomogli i dali mi podrsku. Nisu bas za drip osim kad je bas potreban, znaci ne daju ga svakoj zeni. mene na porodu nisu rezali, inace se trude da sto manje rezu, a da zenu sire babice. bebu sam dobila odmah da ga poljubim i da vidi sestra hoce li da sisa, znaci odma ih stavljaju na prsa. Poslje 2 sata su ga donjeli u sobu i tu je i ostao kraj mene. Babice su nas pitale da li zelimo da uzmu sve bebe preko noci da se naspavamo jer smo nas tri iz sobe rodile jedna za drugom, stop je super od njih, da nam daju na izbor.
U svakom slucaju jedno ljepo iskustvo i mislim da to svakoj zeni puno znaci, imati dobar tim uz sebe.
Dijete je knjiga iz koje čitamo i u koju bismo trebali pisati...
Avatar
Carlito
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 527
Pridružen/a: 01 pro 2009, 17:00
Lokacija: daleko od Australije...

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la kiss » 07 pro 2009, 18:25

Sisačko rodilište

Lutam po netu, nalazim priče sa poroda i vidim jako je puno onih koji nisu zadovoljni onime što su dobili, a još više onih koji pljuju po bolnicama.
Kako sam vidila da ima dosta ljudi koji se raspituju o Sisačkom rodilištu, evo ukratko što se tamo može naći.

Za vrijeme dok se renovira stara ginekologija, jedan odjel Neurologije dan je na korištenje za Ginekologiju. 6 soba, kupaonica za babinjače, kupaonica za trudnice, sestrinska soba, kuhinja, soba za uzv, rađaonica...
U svakoj sobi su 4 kreveta i 4 ormarića+umivaonik i ogledalo.
U kupaonicama je jedna tuš kabina, i dva odjeljka za obavljanje nužde.
Čini se malo, ali u odnosu na staru ginekologiju gdje su bila 3 tuša, a radio je samo jedan..zaista super uvjeti.
Posteljina se mjenjala svako jutro. Pranje poda dva puta u danu. Svako jutro pranje umivaonika, brisanje ormarića, daske kod prozora.

Ja sam na novom odjelu ležala dva puta, prvi put radi serklaže (cca 10tak dana) i drugi put zbog poroda (9 dana).
Po meni su uvjeti puno bolji nego na starom odjelu, čišće je, urednije. Doktori koji su vodili moj slučaj, zaista predivni. Nije im bilo teško objasniti mi šta god me zanimalo, pošaliti se..sestre ko sestre, ima dobrih, ima loših.

Ritaul mislim da je svugdje isti..oko 5 ujutro ide mjerenje temperature, oko 6 mjeri se tlak, vadi krv i ostale pretrage. Zatim doručak, pa vizita.

Kada sam došla na porod, par puta tjekom dana radio mi se ctg, aparat su mi dovozili kao i svima u sobu. Doktor mi je sve objasnio, apsolutno sve.
Na porod sam otišla sa širokim smješkom. Malo me prepalo kada sam vidila da oni sjede dok se ja prevrćem od boli, ali čujem da je to tako svugdje.
Porod brz...jedan šav!

Oporavak još brži. Beba je bila nakon prvog dana stalno samnom, kada god sam zatražila bočicu dobila sam je, pomoć oko prematanja uvijek se mogla tražiti.
Znam da sam jedno jutro tražila dječiju sestru da mi premota malog jer sam imala braunilu na nezgodnom mjestu u ruci, sa smješkom je to učinila.
Bebe se nose, stavljaju u čiste jastuke, benkice, pelene, nakon kupanja ih vraćaju kod nas. Dječija sestra obilazi tjekom noći sobe.

Od kolegice mala je cjelu noć plakala, sestra je cjelu noć bila sama nama, nosili smo malu naizmjenice..stvarno nemam riječi.

Svaki dan u 11 ide pedijatrica sa informacijama o bebi, šta zanima pitajte!

Svaka pohvala!
ADRIJAN - 16.06.2009.
Avatar
kiss
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 506
Pridružen/a: 07 pro 2009, 13:22

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Sajana » 09 pro 2009, 11:16

Za manje od 2 mj trebam roditi!! :D
Jel ima kakih informacija o bolnici Bračak u Zaboku!? :conf :dada
Mamina bubica 17.02.2010
Sajana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 04 lis 2009, 08:56

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Suzana i Laura » 11 pro 2009, 23:13

evo ja ću pisati o virovitičkom rodilištu. prije poroda sam bila na ginekologiji 4 dana navečer na ctg-u vidjeli trudove ja osjetila nisam, prebacili me na rodilište, sve super još tri dana do poroda, dođe moj doktor u sobu pitam ga kad ću se porodit, " već tri dana ste ovtoreni samo 1cm" " stavit ćemo vam navečer gel za otvaranje pa ćemo vidjeti ujutro." i tak smo dočekali jutro pola osam, srijeda. ja na pregled otvorena tri cm napokon ću vidjet svoju curicu danas. nakon klistrira s kojeg su me požurivali smjestili me u rađaonu, probušili vodenjak i stavili na drip. svakih sat vremena mi je dolazio doktor i pregledavao, svaki sat sam se otvorila jedan cm.injekciju protiv bolova. prvo mi sestra nije pogodila venu pa je drip curio negdje drugje i rukami je natekla pa ju nisam ni osjetila. cijelo vrijeme sam bila na ctg-u. nisam se smjela okretati. bila žedna usta suha ko barut ja dobila mokru gazu pa cuclala. došo doktor pa reko sestrama da mi daju vode da pijem da nebi dehidrirala. kad je krenio porod znam samo da je moj ginekolog porađo dok nije glavica izašla, tada se premjestio iza mene jer sam bila iznemogla od trudova pa mi je stiskao trbuh. on mi je govorio kada da tiščem a kad da se opustim. tek na samom kraju poroda mi je sestra rekla da one ručke koje sam držala vučem prema sebi i da kad tiščem glavu naslonim na prsa. rodila sam u 16:35.
e nakon poroda su me odmah premjestili u sobu nisam stigla ni jesti već su mi donjeli moju princezu. odmah stavili na prsa, no to je priča koju mnogu shvačaju normalnom,ali ja ne sestra došla stavila mi lauru na dojku i otišla. Laura nije dobro uhvatila ja pokušavala da joj stavim kako treba više je nije htjela uhvatiti. sestre je morale hraniti. prijetile su mi se da će mi zvati socijalnu službu da mi uzmu bebu. ja sam bila na samom rubu. sva tri dana i tri noći sam se trudila da laura počne sisati kako treba ali nije uspijevalo. sve tri noći proplakane zbog bolova u dojkama i njihovih prijetnji. na kraju sam ju treču noč uspjela podojiti ali je to trajalo do jutra.jedva sam čeala da dođem kući. nemam niti jednu riječ hvale za sestre u rodilištu jer su bile jako neljubaznei grube, kao da se ne radi oljudskom biču, nego o smeču. iz rodilišta sam izašla sa depresijom.
Suzana i Laura
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 25
Pridružen/a: 08 pro 2009, 20:34

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mirna_sara » 02 sij 2010, 22:50

vidim da ništa ne piše o varaždinskom rodilištu, pa eto da ja stavim neke informacije...
ja sam naletela na jako dobru ekipu, ali općenito za rađaonu svi imaju samo riječi hvale...super babice, dobri doktori, ugodna atmosfera, sve obnovljeno, novo...poštuju sve želje...MM bio sa mnom, smjela sam piti vode, par puta i išla na WC...dio trudova prostajala i prohodala...bebica je bila s nama još 2 sata poslije poroda...nakon toga premještaj na odjel...
e sad za odjel babinja nemam baš dobre riječi...informacije o dojenju nula bodova...na kraju ispada da i zavisi koja sestra je, a s obzirom da sam ja bila 48 sati zbog gužve, ona najbolja sestra, mlada i jako dobro informirana i spremna pomoći je došla to jutro kad sam ja išla doma...
SARA 05.12.2001. najbolja djevojčica
LUKA 18.09.2009. plavo oko mamino
Avatar
mirna_sara
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 14 sij 2009, 11:14
Lokacija: ...med Murom i Dravom...

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Marin » 20 sij 2010, 13:03

Varaždinsko rodilište
rađala sam dva puta. Posljednji porod bio je krajem 2008g. Sanjala sam o prirodnom porodu, zbog kojeg je bolnica na dobrom glasu, no zbog prenošenja od 2tj i mekonijske vode imala sam inducirani porod. Bila sam razočarana, no najvažnije je da je beba dobro. Osoblje je bilo odlično. Dvije babice stalno su bile tu kad saam trebala, mm je bio prisutan, bili smo u svojem boksu uz maksimalnu intimu. Prokinuli su vodenjak i dali mi drip. Mogla sam sam na wc, šetala sam po boksu, odrađivala trudove stoječki, sjedečki, ljuljajući se. Povremeno bi babice došle, stavile me na ctg da nas provjere. Jedinu zamjerku imam na mladog doktora koji je vodio porod. Došao je previše puta pregledavati me :lol , pregledi su bili bolni i padao mi je mrak na oči kad bi ga vidjela da dolazi (s Marinom sam imala dva pregleda, jer se mijenjala smjena).... Pila sam vodu, mm me masirao, slušali smo muziku, odrađivali trudove.... Babice su bile odlične, masirale su međicu kod poroda, nisu me rezale, rodila sam prekrasno polagano i bez bolova. leona je došla na svijet u prekrasnom porodu :srca (Marin je bio izletio ko iz katapulta, slomljena mu je ključna kost, a ja izmasakrirana). Nema lijepšeg trenutka od samog izgona djeteta kojeg si potpuno svjestan i u potpunosti ga kontroliraš. Oduševljena sam krajem porođaja. Odmah su mi je stavili na trbuh, čekali d apupčana prestane pulsirati. Ubrzo su je donijeli nazad, odmah je počela sisati. MM je bio još dva sata s nama. Premjestili su me u sobu di sam bila sama s bebom (kasnije smo dobile društvo). Stalno su nas dolazile pitati kako smo, trebamo li nešto. Bile smo zajedno 24h dnevno, Lele je pregledavana u sobi. S dojenjem uvijek na početku imamo problema, jer mi mlijeko slabo nadolazi. Sestre su bile spremne pomoći savjetom (iako sam imala dobar dojilački staž iza sebe i znala s čim se susrećemo), provjeravale su položaj dojenja i količinu mlijeka. Došle bi i pričuvale Lele kad bi se ja tuširala (jer malena prvih 48h strašno puno plakala), porazgovarale bi...
Sad čekam treću bebu i nadam se da ćemo ovaj puta imati sreće i probati i potpuno prirodni porod :proljece
Marin 15.03.05.
Lele 27.10.08.

slikaslika
Avatar
Marin
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2230
Pridružen/a: 27 stu 2006, 14:24
Lokacija: Varaždin

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mamini anđeli » 18 svi 2010, 16:57

RODILIŠTE ZABOK,BRAČAK

naši mišeki su došli na svijet u ovom rodilištu,imam samo riječi hvale.Tamo sam čuvala trudnoču na ginekologiji,rađaona super opremljena,odjel babinjača i gdje su bebači sve 5 . :dada :dada :dada :dada
Avatar
mamini anđeli
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 09 svi 2010, 21:03

Re: Dubrovačko rodilište

PostPostao/la alkemicar » 25 lip 2010, 18:59

Evo mene skoro u terminu, a koliko vidim, samo je penny pisala negdje u 2008.godini o dubrovačkom rodilištu
Ima li tko kakvih friških informacija, iskustava, savjeta...?
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la alkemicar » 29 srp 2010, 12:37

Evo i mene sa svojom pričom iz dubrovačkog rodilišta

13.07. (uto) amnioskopija - doktor je 'kao uspio vidjeti kroz onaj 'jedva 1 prst otvorena' da je voda blago mliječna i konstatirao
da se vidimo za 2 dana opet najvjerojatnije.

14.07. (40+3 tt) u 00:10 ja na wc i čini mi se da ja piškim, al i još netko samnom jer izlazi malo više toga iz mene
Naravno, vodenjak je pukao, voda krenula izlaziti, al ne odmah jako već tako...laganije
Stavim uložak, pa malo jači mlaz, pa promijenim pa slabiji i sve se mislim, ajde, možda stane pa ću ujutro, a mm-u već govorim
'ljubavi, danas ćemo grliti svoga sina' :srca
Međutim, skužim uskoro da voda nije blago mliječna nego zelenkasta (i to bi i daltonist prepoznao)
Odem se još jednom istuširati, torba spremna i mi put pod noge
01:30 primljena u bolnicu, i dalje 1 prst otvorena, ctg uredan, al idemo klizmu jer je voda ipak zelena pa će sigurno to trebati privesti
kraju prirodno ili indukcijom vele...a dobro šta se može
Pošaljem mm-a doma na spavanje i velim neće to skoro, al javim ti ujutro kad se nešto krene dešavati, pa stigneš na vrijeme u box
samnom. I onda se sjetim da sam majmun mali zaboravila uzeti bilo šta za čitati, al eto, našla se Rodina brošura o dojenju u predrađaoni
pa sam je još jednom detaljno pručila i nekoliko puta
Do ujutro, nekoliko puta ctg rađen, trudova nema, maleni dobro, a ja i dalje sada već 2 prsta otvorena

Smjena osoblja, stiže dobra primalja koja me pušta da se maknem od ctg-a i odem slobodno opustiti pod tuš dok se doktori
smisle i dok sve to krene...spasila me...uživala sam u tom tuširanju kao u ne znam čemu
08:30 veli dr. da neće to tako lako samo krenuti i čekali bi da nije voda zelena, al on bi ipak malo dripa, pa da vidimo šta se dešava
Zovem mm-a, spremam se, primalji pokazujem gdje je foto aparat za veseli trenutak i odlazim u rađaonu
08:45 dobivam drip i vrlo brzo počinju trudovi
Postepeno pojačavaju drip, pa se i trudovi pojačavaju, al sve podnošljivo i mislim se 'pa nije to tako strašno'
Naravno da ipak mora i malo više boliti, al najgori su mi bili pregledi da vide koliko sam se otvorila
MM je samnom svaki trud prodisao, masirao leđa, davao piti, vlažio usne i lice...
U 13:00 već mislim da nemam ni atoma snage više za disanje, a kamoli za tiskanje koje babice kažu da će uskoro jer se beba spušta
Uskoro nakon par tiskanja, vide i glavicu i tu ja dobijem snagu za još
Međutim, eto moje boljke i uhvati me grč u preponi (sreća pa sam ih upozorila da me muče grčevi i da ću im reći kad krenu)
Oni su mi oduzeli i vremena i malo snage, al u 2x jakog tiskanja nakon toga, čujem najljepši zvuk na svijetu
13:51 plač moj Mateja je ispunio sobu, mm i prije toga viče 'ljubavi, evo ga, uspjela si' i moj svijet postaje potpun

Napominjem da su me porodile dvije primalje. Nemam dovoljno riječi pohvale za te dvije divne osobe - Zdravka Butigan i njena mlađa
kolegica Ivana R. Toliko strpljenja, toplih riječi, želje da olakšaju, skrenu mi misli na veselije teme, nasmiju me kroz trudove...
ma ne mogu se sjetiti svega, al zaista im jedno veliko HVALA :srca
Zdravka mi je i međicu masirala (pa šta nitko ne reče da to izgleda kao 'indijanska vatra', al ne na ruci, nego dolje :lol )
nije me rezala iako sam imala 6-7 šavova, jer je maleni bio veliki dečko i malo je ručicom zakačio mamu nezgodno pa je trebalo
popraviti groficu s tih par šavova

Eto, ja zadovoljna osobljem.
U sobi 4 rodilje, svaka sa svojim djetetom (rooming in), al wc bez vidljive ili makar osjetne ventilacije
I par kućnih ljubimaca u wc-u valjda da se osjećaš ko doma ili ? :roll
slika slika
Avatar
alkemicar
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 30 sij 2008, 09:39
Lokacija: župa dubrovačka

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la gugi » 06 kol 2010, 22:23

alkemicar je napisao/la:Napominjem da su me porodile dvije primalje. Nemam dovoljno riječi pohvale za te dvije divne osobe - Zdravka Butigan i njena mlađa
kolegica Ivana R. Toliko strpljenja, toplih riječi, želje da olakšaju, skrenu mi misli na veselije teme, nasmiju me kroz trudove...
ma ne mogu se sjetiti svega, al zaista im jedno veliko HVALA :srca
Zdravka mi je i međicu masirala (pa šta nitko ne reče da to izgleda kao 'indijanska vatra', al ne na ruci, nego dolje :lol )
nije me rezala iako sam imala 6-7 šavova, jer je maleni bio veliki dečko i malo je ručicom zakačio mamu nezgodno pa je trebalo
popraviti groficu s tih par šavova

Eto, ja zadovoljna osobljem.
U sobi 4 rodilje, svaka sa svojim djetetom (rooming in), al wc bez vidljive ili makar osjetne ventilacije
I par kućnih ljubimaca u wc-u valjda da se osjećaš ko doma ili ? :roll


Potpisujem alkemičar. Meni su isto bile one dvije i ne mogu ih nahvaliti. Stvarno im veliko HVALA, a i mom dr. B. takodjer koji je cijelo vrijeme bio uz mene.
ja '76 sve ok, MM '74 - oligoastheno
1. ICSI - Cito (10/08) - 12.tj.missed ab.
1.FET - Cito = 0
2. ICSI - Cito (06/09) - Beta 12.dpt - 782

Naša curica stigla 23.02.2010.
Avatar
gugi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 05 lip 2009, 20:26
Lokacija: Dbk

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la ring » 06 kol 2010, 23:40

Novost u ZD rodilištu je obavezno prisustvovanje očeva na trudničkom tečaju, ako žele biti prisutni pri porodu.
mali oblak 8/07 - 4/08
naše plavooko čudo 9/09
rupica smijalica 3/12
Avatar
ring
Razum i kontrola
 
Postovi: 4468
Pridružen/a: 27 ožu 2008, 14:38
Lokacija: 13. županija

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la korny » 07 kol 2010, 19:10

Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Ivy26 » 27 pro 2010, 16:33

po novom karlovačko rodilište ima epiduralnu i spinalnu anesteziju
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13358
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

savršeno rodiliste podobnik

PostPostao/la leana28 » 25 sij 2011, 13:24

Rodila sam svoje blizance carskim rezom prije 9 mj kod Podobnika. Meni je bilo savrseno, tako bih mogla roditi i desetero djece. Dobila trudove, ali zapravo nikakvu bol nisam osjetila ni prije ni za vrijeme ni danima poslije operacije! Tretman kraljevski, osoblje strucno, prekrasno 24 sata na usluzi, smjestaj divan i sve u svemu meni i muzu koji smo to platili usteđevinom 30 tak tisuca kn , za 8 dana boravka za nas oboje i djecu to je bilo prekrasno iskustvo! Za koju godinu idem opet....[color=#FF0000][/color]
leana28
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 24 sij 2011, 11:18
Lokacija: zagreb

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la special » 02 vel 2011, 20:01

Zadarsko rodiliste - 10 mj 2010.

dva puta me vracali doma iako sam bila otvorena 3 prsta, ctg bebe je bio "suzen", beba je bila preko 4 kg, p.voda mlijecna...
3 dan me ipak ostavili u predradjaoni (i to su vijecali oce li me ostaviti ili ne) :roll
primljena sam u 10 ujutro, cijelo vrijeme sam bila prikopcana na ctg jer beba je bila premirna...
prvi gel za otvaranje sam dobila u podne-jedan (ne sicam se tocno) - posli toga trudovi tu i tamo al u svakom slucaju nista strasno.
lezala tako cilo vrime u predradjaoni, s time da su mi klistir dali tamo kad su me zaprimili ;)
tu i tamo bi dosla sestra il doktor pogledati ctg, i reci mi da se prebacim na drugi bok ;)
oko 6-7 su mi dali novu turu gela za otvaranje - isto 0 bodova...
ctg je bio sve losiji i losiji tako da su se u 11 navecer odlucili za CR...
iskreno ja sam se spasila, vec mi dosadilo lezanje i cekanje... :mrgreen
bila sam pod kompletnom anestezijom i da su mi ponudili spinalnu - mislim da bi odbila :D trta me
MM je cilo vrime dezurao isprid radjaone kad sam mu javila da idem na carski. bila sam ga poslala doma, i rekla da cu mu javit kad budem isla u box jer je trebao biti na porodu..
u 11 ipo sam otisla u salu da bi MM zvali tek u 1 ipo da dodje po mene... tipcini carski traje max 45 min, tako da i dan danas nemam pojma sto je bilo :roll dosao je odma kod mene u sobu i donili su mi zvjerkicu na prsa...

sve u svemu ja imam pozitivna iskustva :D
sestre su mi bile preodlicne i previse sam ih izgnjavila jer je zvjerkica plakala 24 ure dnevno, i svako malo bi mi ju uzele da se odmorim jer je u zd bolnici rooming 24 h - sto je po meni totalni uzas jer se mame nemogu niti malo odmoriti. ja obozavam svoje dijete, ali djeca su manje nervozna kad su mame odmorne ;) no da se vratim na bit teme
hrana je meni ok (mozda malo bljutava), mozes doniti sve sto zelis, moras doniti pelene (sto mi je i normalno), sestre ti pokazu kako premotati bebu u sobi. ima soba sa 3 kreveta i sobe sa 2 kreveta... samo tate mogu doci u posjetu ili umjesto tate neko drugi... (ali tu dosta gundjaju) ....
dosta cura ima primjedbu na sestre, one su stroge ali meni su pomogle dosta... toliko da sam naredila MM kad sam izlazila da im donese brdo kolaca :D
od 11.10.2010. mama jedne zvijerke slika
Avatar
special
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 vel 2011, 18:42
Lokacija: zadar

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mrava » 03 vel 2011, 09:24

Objavljujem friško da se odjel ginekologije i rodilišta u Slavonskom Brodu ,,pomladio'', stigle su mlade snage ginekologa što je jako pozitivno i moram priznati, više se posvećuju trudnicama i rodiljama.
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la mama sue » 08 vel 2011, 13:15

Pozdrav curke....

Ja sam evo nova ovdje, citam tako vasa iskustva, ali ne nalazim bas rijeci o Nasickom rodilistu i o tome kako je tamo.... Pa eto ako ima koja dobra dusica sa friskim dojmovima, nek se raspise.... Inace sam iz Zagreba, ali planiram doci u Slavoniju kod svojih, i svi mi preporucuju nasicko rodiliste... Sta kazete?
Btw, termin mi je za dva tjedna.... :)

Hvala vam unaprijed!!! :)
mama sue
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 08 vel 2011, 13:07
Lokacija: Zagreb

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la UkiEki » 07 svi 2011, 11:55

KOPRIVNICA rodilište

Ja sam iz Kc...
Rodilište je po meni zakon ;)

Rodila sam prije 2 mjeseca...

Nije najnovije,najopremljenije,ALI osoblje je,ne na vrhuncu,nego iznad toga!
A meni je najvažnije osoblje...

Ginekolozi,primalje,dječje sestre,ginekološke sestre... :klanja predobri,preljubazni,uvijek tu,otvoreni za svako pitanje,svaku nedoumicu!!!

Moj porod je bio iz snova (i prvi i drugi)..

Rezana jesam,ali ima i onih žena koje nisu,ne forsira se reckanje ako nema potrebe...
forsiraju prirodan porod,CR samo po potrebi!!

Bebe su 24h s mamom...

Znam da mnogi kažu za naše rodilište da nije baš najbolje (nema stolčića,bazena za porod),ali meni nije to najbitnije...
osoblje je ono kaj je meni bilo važno da je ljubazno,da je podrška...

eto...
UkiEki
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:14

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la kanak » 31 svi 2011, 09:08

Novosti u zadarskom rodilištu:
- smanjili broj epiziotomija na nekih 20%... dakle epiziotomija samo ako je baš-baš nužna
- od 1. lipnja uvode i trećeg anesteziologa tako da će epiduralna biti dostupna 0-24 (novost čula od medicinske sestre koja treba roditi)
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Izzy Lo » 04 lis 2011, 22:57

Pozdrav curke..

Ja sam nova i imam tisucu pitanja i na puno njih sam nasla odgovore tu..
Neznam dal ovo pitanje spada tu, ali ja sam iz Velike gorice i zanima me dal ima netko tko je od tamo i u koju bolnicu spadaju trudnice iz gorice? Dal bolnicu u kojoj ce roditi moze birati trudnica?
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la skorpionka » 04 lis 2011, 23:03

Velika Gorica spada u Kliniku za zenske bolesti i porode u Petrovoj.
Može se roditi i mimo te podjele, ako se kontroliraš u nekoj drugoj bolnici.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la Izzy Lo » 04 lis 2011, 23:20

hvla puno..

vidjet cemo kako ce to ici kad ostanem trudna.. prvo za to drzite figice..
Bebe su nešto kao travke tanane,
a liče i na zvijezdu visoku.
One su umilne pjesme lagane
i najsjajnije sunce u maminom oku.
Avatar
Izzy Lo
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 554
Pridružen/a: 03 lis 2011, 13:33
Lokacija: Kraljev grudobran :)

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la pinkis » 11 lis 2011, 22:30

rodlište nova gradiška

slika govori tisuću riječi

slika

i tako 7 dana i noći (nisam rodila na carski, nego je bebač preventivno primao antibiotik :whew ), prilikom kojih ne smiješ otvorit prozor da se bar noću prozrači soba, jer je vani kod prozora gnijezdo stršljenova. od kojih sam jednog ponosni ubojica ja sama.

ginekolozi ok ali nezainteresirani... sestre - ima ih par koje rade svoj posao, međutim jedna me uzela na zub i maltretirala bez razloga, ne da mi se u detalje. općenito se sestre (osim glavne) prema rodiljama ponašaju kao prema zadnjem šljamu. to ističem jer sam bila u zagrebačkim bolnicama (kao posjeta) i to je sasvim drugi mentalitet).
dosla u bolnicu puknutog vodenjaka, ali zatvorena. zatim drip cijeli dan... kad više nisam mogla dahtati nego sam samo jaukala, babica je, da me "smiri" i potakne da se vratim na disanje vikala da jel vidim da bebini otkucaji padaju (ili rastu, ne znam vise), da moram pocet disati!
molila da me daju na carski, srecom nakon konjske doze se pocnem otvarati i rodim u 2-3 truda. nisu me rezali, al sam pukla unutra i van. nikakva masaža međice, iako je za to bilo više nego dovoljno vremena. tek kod izgona vide da je vrpca oko vrata 2x omotana i ginekolog ce zamisljeno: "hm... androidni bokovi"... inace moj ginekolog, koji je prije toga dovoljno puta vidio da sam uska, ali je prosvijetljen tek na porodu...
a zatim o protekciji tijekom posjeta da ne govorim... jedni ocevi smiju ljubiti bebe i ulaziti unutra hrpimice s bakama, djedovima i clanovima sire obitelji, drugi je smiju na 10 sekundi vidjet kroz staklo...


sljedeći porod - kod kuće :proljece
Avatar
pinkis
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 159
Pridružen/a: 06 srp 2010, 22:01

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la erina » 30 lis 2011, 20:36

kanak je napisao/la:Novosti u zadarskom rodilištu:
- smanjili broj epiziotomija na nekih 20%... dakle epiziotomija samo ako je baš-baš nužna


Ovo mi je tako drago čuti...volila bi je pokušati izbjeći ovaj put!
A kakva su iskustva s porodom na stolčiću? Jesu li se išta povećali izgledi za tu opciju?
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la kanak » 31 lis 2011, 10:15

erina je napisao/la: kanak je napisao/la:Novosti u zadarskom rodilištu:
- smanjili broj epiziotomija na nekih 20%... dakle epiziotomija samo ako je baš-baš nužna



Ovo mi je tako drago čuti...volila bi je pokušati izbjeći ovaj put!


Evo iskustvo od prije mjesec i 3 dana... Dakle epiziotomiji nigdje traga, zaista se trude da ne režu. Ja sam zaradila 2 šava jer sam malo popucala, al ko da ništa nije bilo....za razliku od prošli put kad sam rezana pa sam se mučila i mučila.
Što se stolčića tiče mislim da treba biti jaaaaaaaaaako uporan i da se trebaju posložiti zvijezde. Sve u svemu sretno!
Rita, 01.02.2010. Toma, 28.09.2011. Lota 21.06.2014.

Moli i stvaraj...
Avatar
kanak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 922
Pridružen/a: 19 lis 2009, 19:58

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la erina » 11 stu 2011, 16:10

Kanak hvala puno!
Vidim da situacija sa stolčićem jednaka kao i prije 5 godina ;) A tko zna, možda nam se i posreći ovaj put, samo da sve bude ok! Al ona soba mi je ostala u tako lijepom sjećanju, kao ulaz u neki drugi svijet.
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la nevenera » 09 sij 2012, 08:28

prije neki dan je bilo na vox tv-u o ZD rodilištu, rekli su da sad epiduralna ima u sve 3 smjene, da je pao broj očeva koji prisustvuju porodu te da je u prošloj godini bilo 6 poroda na stolčiću (samo!?)
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la petunia » 07 vel 2012, 16:59

Ima li tko da je rodio (tj. rodila) u kninskom rodilištu u zadnjih godinu dana? Iskustva, dojmovi? Čujem dosta dobrog u zadnje vrijeme?
L. 05.04.2010.
slika
Avatar
petunia
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 428
Pridružen/a: 29 lis 2010, 19:57
Lokacija: Dalmacija

Re: Ostala HR rodilišta

PostPostao/la nevenera » 27 tra 2012, 20:44

zadarsko rodilište mogu reć sve za -5.
problem je jedino bio na neonatologiji kad nije bilo izdajalica preko vikenda, naime ne radi sterilizacija i nisu se mogle sterilizirati izdajlice (a nas je 5 izdajalo svaka 3h). predloženo nam je da se izdajamo ručno, što većina nije uspjela. ja prva :ajme

dosta je vruće, no posve mi je jasno zašto.

sestre su jako ljubazne (većinom) i dosta su pomogle oko dojenja i namještanja na dojku. pomagale su mi do wc-a, kad sam se žalila na glavobolju su mi uredno mjerile tlak iako više nije bilo potrebe.
dr glavan je stručan i ljubazan, sve ga se moglo pitati, dr pavić je bila na godišnjem. a dr baraka.... tko ga zna što ima za reći!?

u rađaoni je sve bilo ok, samo što mi ctg nije pokazivao trudove koliko me boljelo pa nisam mogla zvati mm-a da dođe i prisustvuje porodu.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron