Sada je: 29 ožu 2024, 04:10.

Rodilište MERKUR

Informacije i razmjena iskustava vezanih uz trudnoću, rodilišta, porod, priprema za dolazak novorođenčeta. Trudnice, pridružite se i svakodnevnom ugodnom čavrljanju na svom generacijskom topicu!

Moderator/ica: Diami

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Mariachi » 13 srp 2013, 21:17

rodila sam u Merkuru prije 10 godina, jednom i nikad više....
svu ostalu djecu na SD.

U merkuru sam ležala mjesec dana na čuvanju trudnoće, triput su nas selili, ne bih u detalje, jezivi su. Najdulje sam bila u jednoj sobi s prozorom na zapad, s potrganom roletom, nas 3 unutra, zraka niotkud a to ljeto je bilo vruuuuućeeee za poludit! :ajme
Poštivanje trudnice i života u njoj, nula. Jedan vikend sam ostala sama u sobi i dovozili su mi, ko na traci, žene koje su abortirale, da se osvijeste od anestezije, obuku se i pokupe doma... a ti se boriš da tvoje preživi...

Porod:
pukao mi je vodenjak doma, došla sam u predrađaonu i tamo mi dr. pripravnik nije vjerovao da imam trudove jer ctg nije gotovo ništa pokazivao a mene boli, luđački! Tek kad su pali otkucaji bebe na 60 zvali su hitno dr. Ledera. Došao, pregledao me, rekao da sam skroz otvorena i da idem u rađaonu i otišao. Primila me jedna babica, završila druga, taman je bila smjena. I ostavili mi komad posteljice, i dr. Leder potpisao puknutu posteljicu i nitko nije tražio ostatak, nit sam ja znala da treba, nit me je tko pregledao pri otpustu ni ništa!
Nakon 7 tj. se probudila u lokvi krvi i otišla tamo - kiretažu su mi radili bez ikakve anestezije, iskopali kom. posteljice koji se već primio za maternicu, upaljena maternica, probili su stijenku i onda hitno na laparoskopsku operaciju! Razlila se krv okolo, to su čistili, krpali tu rupu... nakon op. sam zakurila 40, vikali su tamo na mene šta nisam prije došla a ja prvi put rodila i nisam imala pojma! O dojenju mi isto nitko ništa nije rekao ni pokazao, mala je imala žuticu, bila na sunčanju, nisu mi ju ni nosili, ma užas! Tako da je odrasla na bočici. Imala postporođajnu depresiju 6 mj.

I više NIKAD NIKAD neću ući u taj Merkur!!

Porodi na SD su sasvim druga priča!
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la travka » 20 srp 2013, 18:23

Na Merkuru sam rodila u rujnu 2011. Porod je bio carskim rezom, zato malo što mogu reći o babicama, epiziotomiji (ili ne) i tome slično. Pokušat ću ipak dati neki svoj pogled, onako kako mogu...
Već dugo planiram napisati ovaj post, nadam se da su mi se konačno stvari iskristalizirale :-)

Pozitivne strane:
+ sestre, sestre, sestre
+ sestre su pristupačne, brižne, educirane i zbilja spremne pomoći oko dojenja, ne samo nekakvom teorijom
+ dok sam ležala čekajući da počnu trudovi, babica mi je poslala prijateljicu koja je primljena isti dan, da me malo razonodi :-)
+ sobe su pristojne, dvokrevetne, dvije sobe dijele jednu kupaonicu
+ u sobi ima tekuće vode, tople i hladne (veliki umivaonik za kupanje beba, iako ih nikad nisu tu kupali)
+ posjeti su na hodniku (koliko god bi mi možda bilo lakše da moj muž može u sobu, toliko mi se čini da mi ne bi odgovaralo da tu bude i hrpa tuđe rodbine)
+ ne zabranjuju dolazak djece u posjet
+ na ginekološkoj intenzivnoj muž može u sobu (to je možda svagdje tako?)
+ ako je beba na intenzivnoj, zovu mamu tamo na dojenje
+ hvala glavnoj sestri Katici koja je rekla "mama će ići za svaki podoj" (a ne "ako postoje uvjeti")
+ neonatologija je obnovljena i dobro opremljena
+ pedijatri su vrlo stručni i većinom pristupačni za razgovor, bez obzira na moje iskustvo
+ jednom dnevno primaju izdajalice na sterilizaciju (i možeš dobiti njihove čašice za mlijeko ako je potrebno), za to doduše postoji određeno vrijeme, ali su mi barem 2x (u puuuuno dana) primili i izvan tog vremena
+ uz nalaz ultrazvuka mozga prilažu i sličice

Lošije strane:
- boksovi, točnije boks 1 - ravno ispred njega je hodničić koji povezuje sve boksove i veeeelika vrata, stalno otvorena, prema hodniku rodilišta; na tom su hodniku sobe za žene koje čuvaju trudnoću i dječja soba = ležiš raširenih nogu, a ispred tebe prolaze trudnice kojima je dosadno, sestre, liječnici, mame koje idu vidjeti ili dojiti svoje bebe na intenzivnoj, tate u posjetima bebi na intenzivnoj... (a stave te u taj boks bez obzira na to što su oni "bez pogleda" prazni)

- kad sam došla, liječnica koja me je primila, dok ležim pred njom i curim, pita "Otkad vam navodno curi plodna voda?", a slično su se ponašali i prema drugim podacima koje sam dala :roll
- svi liječnici koji su me pregledavali bili su za moje pojmove grubi - pomogao mi je samo jedan mlađi liječnik koji mi je dok me je dr. Dujić pipao da sam brojala zvijezde uzeo ruku i stavio je na moj trbuh (ne znam je li mi to skrenulo pozornost ili je zbilja tako manje neugodno)
- ležala sam 10 sati "na poloboku, bez micanja" i za to vrijeme sam smjela jednom u wc
- kad sam babici rekla da ne mogu više ležati, ona je stvarno s puno razumijevanja pitala doktoricu smijem li stajati, a ja sam to odobrenje jedva dočekala, da bi nakon manje od pola sata došla druga, kojoj je "draže da ležim" (ej, zašto ja toj ženi nisam jednostavno rekla "neću" umjesto bojažljivoga "ali doktorica je dopustila..."?!)
- carski su mi počeli spominjati u 10, a odveli su me na operaciju u 18
- iako sam ostala duže zbog djeteta, a ne zbog sebe, morala sam biti prisutna na svakoj viziti i širiti noge :strah
- liječnici na viziti pričaju samo međusobno, rodilji se ne obraćaju, osim u slučaju krajnje nužde ("Danas možete doma", "Vas ćemo još zadržati"), a kad sam išla nešto pitati, sestra me je hvatala za zapešće da ne bih progovorila (ipak jesam, ali odgovor je bio suho "Ne" bez ikakvoga objašnjenja i izrečeno tako da mi je druga sestra morala reći da je to doktor zbilja meni rekao)
- kad sam se razboljela, poslali su mi internista koji mi nije apsolutno ništa rekao što mi je, nego je izašao iz sobe bez riječi i sestri (ko da sam dijete pa mi je ona mama :ajme ) rekao nek pijem septolete
- jedine osobe koje imaju pločice s imenima su učenice na praksi
- ista osoba dijeli hranu i čisti zahode

- ginekološka intenzivna (na kojoj ti npr. skidaju kateter) ima vječno otvorena vrata, a na hodniku, osim svih "prolaznika" u bijelim kutama, leže trudnice koje snimaju CTG
- ginekološka intenzivna dijeli WC s ambulantom, tj. u ogrtaču, spavaćici i s rolom toal. papira, dok pridržavaš operirani trbuh, izlaziš na hodnik pun našminkanih trudnica, koje se onda još tebi žale što nema toaletnog papira u WC-u (nema ni daske, a nemaš ni gdje odložiti taj svoj papir, osim na kvaku)
- isto tako, na taj "izlet" ideš u normalnim šlapama u kojima ulaziš i u sobu, ali kad muž dođe u posjet, mora navući zeleno odijelo od glave do pete, uključujući nazuvke

Ali - možda ćete se čuditi - ništa od tih minusa ne bi presudilo u odluci hoću li i drugi put na Merkur. Postane ti svejedno i misle li da si tamo zbog njih, a ne oni zbog tebe, smatraju li te predmetom ("Sekcija", "Gospođa s Gelom", "Gospođa Dijabetes" - sve od liječnika, ne od sestara!) i gleda li te tko golu, čupavu, raskrečenih nogu... samo ako je dijete dobro. Moje je dijete danas dobro. I ja sam liječnicima pedijatrima - doktorici Razum i doktoru Vidaku - iskreno zahvalna što su me ozbiljno shvatili kad sam opisala što se s njim događa, ali sam im i duboko zamjerila što su nas na tjedan dana razdvojili, jer on "mora biti na promatranju", iako mu to što ga je umjesto mene gledao netko drugi nije donijelo nikakve koristi, nego je za tjedan dana odgodilo početak liječenja. Trećem liječniku dobro pamtim izjave tipa "Ništa se vi ne brinite, ta sestra jednim pogledom vidi svih sedam inkubatora" (dok joj moje dijete leži iza leđa). Poslije dugo vremena shvatila sam da je možda najrazumnije od svih postupio primarijus kojem ne znam ime, stari pedijatar ozbiljnog lica i škrt na riječima (otprilike "Cccc, zadovoljavajuće" - na dječjoj me je viziti zapravo ubijao u pojam, ali sad bih ga drukčije "čitala"). To su moji pravi razlozi protiv Merkura.
Prvi sam put, uvjerena da s djetetom ne može ništa biti loše ako porod prođe dobro, gledala samo kako je na porodu i ima li rodilište rooming in. Sad gledam pedijatriju. I opet znam da moje iskustvo može biti sasvim drukčije od tisuću drugih...
Avatar
travka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 31
Pridružen/a: 11 ožu 2012, 09:09

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la bandzy » 13 ožu 2014, 11:40

Ja sam bio 10.3.2014 i samo sam odjelo poneo sa sobom. kupio sam ga u ljekarni Petrovoj prko puta Zajičeve.

Jedino mogu da se požalim je hrana, tj. nemaju hranu za vegan mame.

Sve ostalo je bilo super svi su se trudili da izađu u susret, Sestre su fenomenalne trude se da pomognu.
bandzy
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 13 ožu 2014, 11:23

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la ana1990 » 30 sij 2016, 15:43

Ima neka mama koja je rodila nedavno na Merkuru? Ja sam rodila 2009. godine tamo ali sam čula da je sada dosta toga drugačije.
Najviše me zanima da li stvarno tate puštaju u sobe za vrijeme posjeta i da li sada tata može biti na porodu?
slika

slika
ana1990
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 29 sij 2016, 13:05
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Ivy » 01 vel 2016, 10:16

Ja sam bila 2014. Tada još posjeta nije mogla u sobu ali sada može jedna osoba. I mm je bez problema mogao biti na porodu, nije potreban ni tečaj iako smo mi bili na njihovom za što isto imam samo riječi hvale i preporučam.
Ja stvarno nemam zamjerki...
I have a life and it only goes in one direction- forward.

slika
Avatar
Ivy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 505
Pridružen/a: 10 pro 2013, 16:24
Lokacija: Zgb, ali odletim ja tamo doli.

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la svenegali » 07 tra 2016, 15:45

Ima li koja nekakve novije informacije kakvo je stanje u Merkuru?
slika
svenegali
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 09 vel 2016, 16:26

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la svenegali » 31 srp 2016, 20:15

Ako će nekom trebati info.
Ovih dana rodila sam u Merkuru, a odrađivala sam i zadnje tjedne u njihovoj trudničkoj ambulanti.
Evo od mene samo riječi hvale.
Prvo sam rodila u drugoj zagrebačkoj bolnici, muka mi dođe kad se sjetim.
Prošla sam dostj doktora i svi su redom jako fini i susretljivi. Na porodu sam imala i prekrasnog doktora i divne, brižne babice.
Na odjelu su i sestre i sestre za bebe jako drage, spremne pomoći. Sve skupa za svaku preporuku.
slika
svenegali
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 09 vel 2016, 16:26

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Cathy » 01 kol 2016, 10:24

svenegali je napisao/la:Ako će nekom trebati info.
Ovih dana rodila sam u Merkuru, a odrađivala sam i zadnje tjedne u njihovoj trudničkoj ambulanti.
Evo od mene samo riječi hvale.
Prvo sam rodila u drugoj zagrebačkoj bolnici, muka mi dođe kad se sjetim.
Prošla sam dostj doktora i svi su redom jako fini i susretljivi. Na porodu sam imala i prekrasnog doktora i divne, brižne babice.
Na odjelu su i sestre i sestre za bebe jako drage, spremne pomoći. Sve skupa za svaku preporuku.

Čestitam na bebici.:)
Jel može malo detaljnije kada uhvatiš vremena.:) Što ima, što treba, kako je sa bebicom dok te šivaju i 2 sata nakon poroda. Čula sam da je beba stalno sa tobom. Kako je u sobi, i kaj treba u bolnici za tebe i bebu.... kada puste muža na porod i kada ga izbace.(naravno ako je bio sa tobom)
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la svenegali » 01 kol 2016, 14:51

Dakle, moj muž nije bio samnom na porodu, ali su ga cijelo vrijeme izvještavali što se događa. Čim sam rodila, pustili su ga u boks.
Bebu ti odmah daju i s tobom je 2 h u boksu. Ja nisam rezana.
Onda te prebace u sobu, bebu odnesu na uređivanje. Ja sam u dvokrevetnoj sobi, bebe su stalno s mamama. Wc i tuš dijele dvije sobe. Dakle, 4 mame.
E sad u boks se smije nositi samo voda i mobitel. U sobi moraš imati svoje ručnike, toaletni papir, spavačice. Klopa je fina, ali malo:)
A da moraš uzeti pelene za bebu.
Uglavnom sestre su jako ljubazne, susretljive.
Brzo ideš dóma, ako je sve ok.
Moja beba ima graničnu žuticu,pa mi ostajemo dok se ne dovede u red
slika
svenegali
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 09 vel 2016, 16:26

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la svenegali » 01 kol 2016, 15:19

U boksu imaš njihove spavačice, kao i u sobi do prvog odlaska na wc samostalno. Muž može biti s tobom dok ne ideš na odjel.
Posjete su u sobu, isključivo jedna osoba.
slika
svenegali
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 09 vel 2016, 16:26

Re: Rodilište MERKUR

PostPostao/la Cathy » 01 kol 2016, 15:45

Puno hvala, ako se sjetim još nečeg budem naknadno pitala.:)
E da, suprug je da je htio mogao biti? Nisu to ukinuli?
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Trudnoća i porod

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron